Rozstawiają polowe izby przyjęć

  • 03.04.2020, 18:18
  • Źródło: Centrum Prasowe Wojewody
Rozstawiają polowe izby przyjęć Fot. KWPSP Szczecin
20 namiotów pneumatycznych stanęło przed szpitalami na terenie całego województwa zachodniopomorskiego. Rozstawili je funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej. Namioty pełnić będą funkcję polowej izby przyjęć dla pacjentów z podejrzeniem koronawirusa. Namioty są wyposażone w oświetlenie oraz nagrzewnicę, co umożliwia przyjmowanie pacjentów o każdej porze i w każdych warunkach pogodowych. Namioty stanęły m.in. pod szpitalami w Świnoujściu, Sławnie, Kołobrzegu, PSK 1 w Szczecinie.
- To działania wspomagające profilaktykę koronawirusa COVID-19 – mówi wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc. – Zależy nam na tym, by w jednej izbie przyjęć nie spotkali się pacjenci z podejrzeniem koronawirusa oraz pozostali, zgłaszający się do szpitala z innymi schorzeniami.
 
W namiotach służby medyczne, w razie większego napływu pacjentów z podejrzeniem koronawirusa będą mogły przeprowadzić wstępne diagnozowanie pacjentów. Pacjenci z najcięższymi objawami, po wstępnej ocenie medycznej będą trafiać od razu na oddział. Również tam pacjenci niewymagający natychmiastowej hospitalizacji będą mogli czekać na wynik testu na obecność koronawirusa.
Źródło: Centrum Prasowe Wojewody

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

makaron
makaron 04.04.2020, 13:39
Ci to maja problemy. Mianowicie, na Białorusi stwierdzili, że muszą produkować więcej kaszy gryczanej. Tak powiedział prezydent kraju Alaksander Łukaszenka. W związku z epidemią koronawirusa na Białorusi wzrósł popyt na kaszę, która w sytuacji kryzysowej tradycyjnie okazała się "towarem strategicznym".
Biolog
Biolog 03.04.2020, 19:23
Budujcie szpitale polowe i zakupcie testy do wykrywania wirusa. Dołączmy do cywilizacji. Otwarcie kościołów i modły nic wam nie pomoże. Nie wysyłajcie im dzieci na posługę.
Ppuk
Ppuk 03.04.2020, 19:00
ponoć w Puku w Gryfinie praciwnik z jest z wirusem hiosoilityziwany !
Dlaczego nic się o tym nie pisze
Co z ludźmi (pracownikami,) którymi miał kontakt !!
irek
irek 03.04.2020, 18:28
Szykujemy się na dużo poważniejszą sytuację.

Pozostałe