Przekazano hotel do dyspozycji personelu medycznego ze Szpitala Zakaźnego w Szczecinie

  • 04.04.2020, 10:33
  • Żródło: Centrum Prasowe Wojewody
Przekazano hotel do dyspozycji personelu medycznego ze Szpitala Zakaźnego w Szczecinie Fot. amwhotele.pl
W hotelu Rycerskim w Szczecinie, należącym do Polskiego Holdingu Hotelowego, czeka 27 pokoi przeznaczonych dla personelu medycznego, który opiekuje się pacjentami hospitalizowanymi z powodu COVID19.

Każdy pokój ma osobny węzeł sanitarny, nocleg obejmuje także śniadanie. Koszty pobytu pokrywa PHH.

Hotel dla medyka dedykowany jest personelowi medycznemu ze szpitala jednoimiennego przy ul. Arkońskiej w Szczecinie.

- Miejsca zostały przygotowane z myślą o tych medykach, pielęgniarkach i diagnostach laboratoryjnych, którzy z uwagi na duże ryzyko zakażenia nie chcą narażać na ewentualne zagrożenie mieszkającej z nimi rodziny – mówi wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc. - To także miejsce dla tych, którzy ze względu na dużą odległość miejsca pracy od miejsca zamieszkania nie mogą po długiej, wyczerpującej pracy wracać do domu.

Z hotelu Rycerskiego medycy, pielęgniarki i diagności, po zgłoszeniu chęci skorzystania z tej oferty u dyrektor szpitala jednoimiennego Małgorzaty Usielskiej, mogą korzystać już od dziś.

- Bardzo dziękuję prezesowi Zarządu Polskiego Holdingu Hotelowego Gheorghe Marianowi Cristescu za nieodpłatne przekazanie hotelu do dyspozycji naszych medyków – podkreśla wojewoda Tomasz Hinc. – To wielkie wsparcie dla personelu medycznego, który tak ciężko pracuje nad opanowaniem epidemii.

Źródło: Centrum Prasowe Wojewody

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

pisory ***
pisory *** 04.04.2020, 23:55

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Kasia
Kasia 04.04.2020, 21:42
Brawo. Polskie firmy pomagają Polsce i Polakom. Dziękuję
Ken
Ken 04.04.2020, 21:51
Ta firma tak się nazywa, kapitał nie ma barw narodowych, a ludzi są albo porządni i przyzwoici, albo dranie.
Ben
Ben 04.04.2020, 16:27
Trzeba było więcej funkcjonariuszy Straży Granicznej wysyłać na emeryturę z likwidowanych jednostek. Teraz nie ma kim obstawić granicy. Pozdrawiam emerytów.
Kasia
Kasia 04.04.2020, 21:45

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Kin kong
Kin kong 04.04.2020, 14:53
A pracownicy Gryfskandu nie mogą brać urlopu na żądanie w takim momencie jak teraz bo jest zakaz od Górny i mistrzowie odmawiają bo się boją że ich zwolnia
Edek
Edek 04.04.2020, 14:45
Ludzie z pieskami teraz szaleją jakby szaleju dostali:
gość
gość 04.04.2020, 15:11
Tylko egocentryczni, , miłośnicy" " psów fundują sobie duże psy do mieszkań w blokowiskach nie myśląc o zwierzętach tylko o swoim ego.Mają w du..pie sąsiadów i otoczenie bo oni, , muszą"" Odpowiednie przepisy powinny chronić mieszkańców i zwierzęta przed ludzką głupotą. Psy to bezinteresowni przyjaciele wspaniałe zwierzęta głupki wrządzają im krzywdę...
popieram
popieram 04.04.2020, 13:37
Ciekawostka: Odszkodowania dla przedsiębiorców, którzy ponieśli straty na skutek epidemii koronawirusa, wsparcie finansowe dla pracowników szpitali, gdzie leczeni są chorzy na COVID-19 oraz obowiązkowe testy na SARS-CoV-2 m.in. dla personelu medycznego - to główne założenia projektu Koalicji Obywatelskiej, który trafił do Sejmu wczoraj
wiem
wiem 04.04.2020, 13:22
WIle takich miejsc wyznaczono. U nas w Gryfinie i okolicy też...
v 1
v 1 04.04.2020, 14:00
gdzie w Gryfinie ?
hmmm
hmmm 04.04.2020, 12:48
Hotel?
Ja
Ja 04.04.2020, 12:29
Brawo. Bardzo dobre rozwiazanie. A co z pracownikami Dolnej Odry w Gryfinie?
Beta
Beta 04.04.2020, 12:49
Jka to co? Skoszarowani.
pracus
pracus 04.04.2020, 13:28
od kiedy?????
godzina "W"
godzina "W" 04.04.2020, 13:56
Jak tylko kryzys wystąpi.
paka
paka 04.04.2020, 11:11
U nas w powiecie tez sa takie miejsca. Zapytajcie burmistrzów.
Odwracacz kota ogonem
Odwracacz kota ogonem 04.04.2020, 14:16
hahaha, zapytasz o to Nikitynskiego to Ci odpowie o scieżkach rowerowych i pensjach nauczycieli mianowanych.

Pozostałe