Opłaty za żłobek podczas epidemii koronawirusa. Czujemy się oszukani! - skarży się matka

  • 04.04.2020, 18:20
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Opłaty za żłobek podczas epidemii koronawirusa. Czujemy się oszukani! - skarży się matka
-Jestem mamą, SAMOTNĄ MAMĄ, w tym momencie BEZ PRACY. Nie jestem w stanie opłacić żłobka, z którego moje dziecko NIE MOŻE KORZYSTAĆ. Gmina w tym momencie nie potrafi pomóc rodzicom, którzy zostali bez dochodów, a co za tym idzie, nie mogą utrzymać siebie i swojej rodziny - napisała do nas mieszkanka Gryfina. Poniżej publikujemy cały list.
Piszę do Państwa w sprawie niejasności z opłatami stałymi w Żłobku Miejskim w Gryfinie.
 
Jako jeden z rodziców, którzy nie godzą się na takie traktowanie ze strony naszych władz, chciałabym prosić, aby wyjaśniono tę sprawę raz a porządnie.
Zaczynając od początku. Wielu z nas zadawało sobie pytanie, jak będą wyglądały opłaty "żłobkowe" w czasach epidemii koronawirusa. Czekaliśmy na "odgórną" decyzję, pod którą będziemy mogli się podpisać.
Oczywiście bardzo szybko zostało ogłoszone, iż burmistrz Miasta i Gminy Gryfino zaproponował aneks oraz przygotował porozumienie obu stron, aby odciążyć rodziców od ponoszenia WYSOKICH (nadmienię) opłat za żłobek. Niestety, nie wszystko publicznie zostało napisane.
 
Dnia następnego do każdego z rodziców został wykonany telefon. Mogliśmy się dowiedzieć o tym, iż jeśli podpiszemy aneks oraz porozumienie, musimy być świadomi tego, iż po powrocie sytuacji do normalności, nasze dzieci mogą już NIE DOSTAĆ się z powrotem do żłobka, za który każdy do tej pory płacił w terminie bez żadnych problemów.
Uzasadnieniem tego było to, iż jeśli większość z rodziców podpisze dokumenty wytyczne od burmistrza, żłobka nie będzie stać na wypłaty dla opiekunek.
 
Zostaliśmy potraktowani bezczelnie. Po prostu nas oszukano!
 
Jestem mamą, SAMOTNĄ MAMĄ, w tym momencie BEZ PRACY. Nie jestem w stanie opłacić żłobka, z którego moje dziecko NIE MOŻE KORZYSTAĆ.
 
Gmina w tym momencie nie potrafi pomóc rodzicom, którzy zostali bez dochodów, a co za tym idzie, nie mogą utrzymać siebie i swojej rodziny.
 
Dlaczego zostaliśmy postawieni przed takim faktem? Faktem, iż musimy utrzymać opiekunki, które nie wykonują swojej pracy?
Nawet jeśli podejmę w tym momencie inną pracę, będę musiała opłacić również prywatną opiekunkę, ponieważ nie mogę liczyć na pomoc rodziny!
 
My - rodzice, prosimy burmistrza o ponowne przemyślenie tej sprawy i podjęcie właściwych decyzji. Nie myśląc tylko o opiekunkach, ale też o nas - rodzicach, którzy tracą dochody, którzy każdego poranka martwią się o kolejny dzień. Jest to sytuacja ciężka dla nas wszystkich, dlatego prosimy o zrozumienie i wyjaśnienie tej sprawy.
 
(imię i nazwisko do wiadomości redakcji)
 
.....................................................

W komunikacie burmistrza Gryfina wydanym 01.04.2020 r. czytamy m.in.

1. Opłata stała za miesiąc marzec 2020 r. w Żłobku Miejskim w Gryfinie:

a) opłata stała za każdy dzień nieobecności w żłobku będzie obniżona o 1 zł, 
b) oplata żywieniowa za czas nieobecności dziecka w żłobku nie będzie naliczana.
 
2.Od 01 kwietnia 2020 r. jest możliwość zawieszenia umowy o świadczenie usług opiekuńczych w Żłobku Miejskim w Gryfinie, do czasu ustania przesłanki uniemożliwiającej realizację umowy, wynikającej ze stanu zagrożenia epidemiologicznego. W tym celu należy:
a) pobrać ze strony internetowej Żłobka Miejskiego w Gryfinie lub strony internetowej Urzędu Miasta i Gminy w Gryfinie druki Porozumienia i Aneksu do Umowy o świadczenie usług opiekuńczych
 
W aneksie zaproponowanym rodzicom dzieci znajdują się m.in. takie zapisy:
Aneks do umowy o świadczenie usług opiekuńczych
pomiędzy: Żłobek Miejski w Gryfinie, reprezentowany przez: Dyrektora Żłobka Ilonę Barę, zwany dalej Usługodawcą a Opiekunami Prawnymi dziecka
§ 1 Strony zgodnie oświadczają, że:
Punkt XII umowy otrzymuje brzmienie:
„XII. Wypowiedzenie umowy ze strony Żłobka : Obowiązuje 7 dniowy okres wypowiedzenia.”
§ 2 Pozostałe warunki umowy pozostają bez zmian.
 
W porozumieniu zaproponowanym rodzicom znajdują się m.in. takie zapisy:
§ 1 Strony zgodnie oświadczają, że zawieszają realizację wykonywania umowy o świadczenie usług opiekuńczych
§ 2 Okres zawieszenia trwa od…… do czasu kiedy ustaną przesłanki uniemożliwiające realizację umowy wynikające ze stanu zagrożenia epidemiologicznego.
 
 
O opłaty za żłobek pytaliśmy wcześniej władze Gryfina. Tutaj opublikowaliśmy odpowiedź wiceburmistrza Pawła Nikitińskiego:
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (98)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

bobo
bobo 03.05.2020, 18:45
A ta pinda,to co taka szczęśliwa? Liczy na skrobane p dyrektor?
za klasykiem
za klasykiem 08.04.2020, 12:31
jak to mówił klasyk, piniendzy nima i ni bydzie.
apeluje
apeluje 08.04.2020, 12:23
Wszyscy z nas są w trudnej sytuacji, Panie Burmistrzu, więcej wrażliwości i empatii... są rodziny z dziećmi...
fotograf
fotograf 08.04.2020, 11:27
Ja pikolę,ale gostek zdziwiony ( foto)
Ula
Ula 08.04.2020, 00:19
Żeby mniec na premie i nagrody?
zbita szybka
zbita szybka 07.04.2020, 14:31
Trzeba odbić sobie za bilety na Lagunę?
REFERENDUM
REFERENDUM 07.04.2020, 13:55
Uspokoi się,tylko referendum i odwołać nieudacznika na wieczną kwarantannę
ja
ja 07.04.2020, 08:23
było kiedyś :pisz na berdyczów.nie ma stanu wyjatkowego wiec rząd nie dotuje zamkniętych przedszkoli i złobków ..Moja rada pisz na zolibóz , do zwykłego "posła".albi w Gryfinie do przedstawiciela PADa p. Romanicza
teraz "pisz do Mieczysława "nie moja kompetencja"":)
teraz "pisz do Mieczysława "nie moja kompetencja"":) 07.04.2020, 10:30
A ten jak zwykle swojego glusia usprawiedliwia - nawet chachmęty i wykorzystywanie rodziców dzieci ze złobka do łatania dziury w budżecie!

To glusiu posłowie kazali osobiście w gminnym żłobku w Gryfinie robić takie aneksy?

Bo jakoś w innych gminach sobie radzą inaczej...

Uczciwiej?
kto wiecej za  *** ha ah ah
kto wiecej za *** ha ah ah 06.04.2020, 17:37
mnietek ile za***eś z tymi z sl d ha ah aha ha KARMA WRACA ha ah aha ah i cureczka i synek to tylko murzynek ah ah ah ah ty parówo gryfińska ha ha ah wiczorków a oni smiecia won weyyn
do 17.37
do 17.37 07.04.2020, 09:42
Ej, pomyłka,bo synek to nie mnietka,a "szwagra " jacka z dojnej,byłego radnego, to z byłą żoną tego jacka radnego mnietek ma córkę . No ale w rodzinie nikt nie zginie he hej
nie rozumiem machlaczenia...
nie rozumiem machlaczenia... 06.04.2020, 09:36
Jakaś machloja czy co? Czemu trzeba jakieś umowy, skoro wszyscy wiedzą, że żłobek nie działa?
To gmina aż tak biedna, że rodzice muszą składać się na pensje personelu?
A te opłaty to nie szły na funkcjonowanie - czyli jedzenie, zabawki, oświetlenie, wodę - których teraz się nie używa?

Dlaczego po prostu nie można stwierdzić, że opłaty są zawieszone na czas niefunkcjonowania?
wniosek
wniosek 06.04.2020, 20:31
Gmina jest źle zarządzana przez tercet i to dlatego!
Podanie
Podanie 06.04.2020, 02:37
Ludzie zerknijcie na fb Gryfina. Są super zdjęcia z konferencji burmistrzów w ktorej nikt nie uczestniczyl. Trzej panowie w niebieskich koszulach i zadowoloni po całości. Widać rzecznik prasowy działa, on też przeważnie w niebieskiej kosxuli śmiga. Ja to mam ze cztery takie koszule, może bym się nadawał i posiedział trochę w urzędzie.
:)
:) 06.04.2020, 09:36
Jak chcesz "siedzieć" w urzędzie - to już się nie nadajesz. Widać że nie wiesz, na czym polega ta "praca"...
dopisek
dopisek 06.04.2020, 11:59
dopisek - niektórzy wcale nie siedzą w urzędzie - obojętnie czy w dobie epidemii czy nie - i dostają niezłą kasę...
ZZ
ZZ 06.04.2020, 19:25
i wiecznie NADGODZINY odbierają i w ALPY.
hahahaha
nie wierzę!!!
nie wierzę!!! 07.04.2020, 00:19
Chcesz powiedzieć, że Sawaryn nie przychodzi do pracy w godzinach urzędowania, pojawia się po 15 i bierze nadgodziny?
To chyba fake news?

Przecież burmistrz i zastępcy nie mają normowanego czasu pracy - co nie znaczy, że mogą nie przychodzić do urzędu - tylko że właśnie nie mogą sobie wypisywać nadgodzin!
Minetka
Minetka 07.04.2020, 14:17
SETKI NADGODZIN odebrał, chyba drugie tyle co pracuje.
luzaki
luzaki 06.04.2020, 20:40
Tylko kwarantanny nie chcą :))))
pytanie
pytanie 06.04.2020, 01:37
Jakim prawem krętacze każą podpisać umowę „strony zgodnie oświadczają” – skoro ANI GMINA ANI RODZIC nie ma nic do gadania?

Przecież wystarczyłoby oświadczenie - że z powodu zamknięcia decyzją władz państwowych - umowa ulega zawieszeniu.

Jakby sanepid zamknął bo by stwierdził brud - to burmistrz też by kazał rodzicom "zgodne oświadczenia obu stron" podpisywać?

A co mają tu rodzice do "zgodnego"
DOL
DOL 05.04.2020, 20:04
LUDZIE OBUDZCIE SIE I NIE DAJCIE SOBA MANIPULOWAC !!
kotik
kotik 06.04.2020, 00:08
Raczej robić z siebie dłużnika wobec burmistrza.
ES
ES 05.04.2020, 19:53
Pytam sie tylko dlaczego pan burmistrz nie mówi nic o pomocy dla mieszkańcow. Bogate miasto które nic nie wspiera mieszkańców. Wstyd zeby nie zadbano o maseczki i środki do dezynfekcji.
DO KAMIENIOŁOMÓW ALIMENCIARZY
DO KAMIENIOŁOMÓW ALIMENCIARZY 05.04.2020, 17:46
WŁOŻYĆ BYŁO KOMU ALE JUŻ ŁOŻYĆ TO DO PAŃSTWA
ja wiem
ja wiem 05.04.2020, 18:15
Probumistrzowskim trollom już odbija, że ludzi do kamieniołomów wysyłają. Ale wiadomo czyje to powiedzonko!
kryzys
kryzys 05.04.2020, 18:58
To Andrzejek z Mariuszkiem co go Mieciu przyjął do gminnego kryzysu trollują i prymitywnie w d... włażą Mietkowi i temu co uważa się za napoleona
ochotnik
ochotnik 05.04.2020, 20:54
andrzejkowi to możesz, chłopcze naskoczyć
pytanie
pytanie 06.04.2020, 01:39
czy "naskakiwanie andrzejkowi przez chłopców" to szczyt jego czy twoich marzeń ochotniku?

ochotnik Wczoraj, 20:54 andrzejkowi to możesz, chłopcze naskoczyć
plastuś
plastuś 06.04.2020, 20:00
raferku nie *** żarkiem
skoczek
skoczek 05.04.2020, 23:26
na ochotnika do mniecia on to lubi
skoczek
skoczek 05.04.2020, 23:19
niech mu mniecio naskoczy
wszystkich tak traktują
wszystkich tak traktują 05.04.2020, 17:43
Za żłobek każą płacić mimo że jest nieczynny. To samo z handlujacymi na rynku i wynajmującymi lokale. Dlaczego nie zwolnią tych co utracili dochody z części podatku od nieruchomości? Swoich zwolnili z podatku na 10 lat, a dotkniętych koronawirusem gnębią. Głęboko w poważaniu mają mieszkańców, a za chwilę wypłacą sobie nagrody
EJ
EJ 05.04.2020, 16:30
Nieprzyjazna gmina i tyle. Nie płaćcie za ten żłobek, gdyż w tym roku i tak nikt już do żłobka nie pójdzie. Należy w trybie 7 dni wymówić umowę i zakończyć temat.
LES
LES 05.04.2020, 16:00
Leń i chwalipięta w jednej osobie pomoże co najwyzej swoim kolesiom, ale i ich kiedyś wydyma.
Już taki jest.
Hahaha
Niestety kompletnie się nie przejmuje niczym.
Przekonałem się po wielu latach.
My jako mieszkańcy nie możemy na nic dobrego liczyć.
gadałem z nim
gadałem z nim 05.04.2020, 15:42
Ten Frelichowski to zaślepiony tercetem. Politycznie pójdzie na dno razem z nimi.
Poszkodowani
Poszkodowani 05.04.2020, 14:16
A czy rodzice są świadomi tego, że opiekunki nie dostaną całej wypłaty?? Też mają dzieci z którymi muszą siedzieć i nikt się o nich nie martwi.
Zdziwiona
Zdziwiona 06.04.2020, 18:58
A czy Ty jestes świadomy, że rodzice nie dostaną całej wypłaty bo siedzią na zasiłku opiekuńczym, a niektórzy stracili pracę i jeszcze muszą zapłacić za żłobek, który nie funkcjonuje? Nie rozumiem, to teraz kazdy ma wybulić, żeby opiekunki miały całą pensję, ale to czy rodzic ma to nikogo nie interesuje?
nie wierzę!
nie wierzę! 07.04.2020, 00:23
Przecież pracodawcą jest gmina a nie rodzice!
W dodatku opłata miała być chyba na funkcjonowanie a nie na pensje personelu!
A akurat teraz ani prądu ani kuchni, ani ogrzewania - ze sprzątaniem też niewiele kosztów...
pytanie
pytanie 06.04.2020, 01:41
A czy w gminie urzędnikom też zmniejszyli pensję, skoro MNIEJ MAJĄ PRACY, BO MNIEJ LUDZI PRZYCHODZI?
A czemu to rodzice mają gminę wspierać dokładając pieniądze na wypłaty?
Gość
Gość 05.04.2020, 20:58
To chyba kwestia burmistrza, nie rodziców. Burmistrz powinien wygospodarować pieniądze na wypłaty.

Pozostałe