Pracownik Amazona zakażony koronawirusem. Centra zaostrzają procedury bezpieczeństwa

  • 07.04.2020, 12:39
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Pracownik Amazona zakażony koronawirusem. Centra zaostrzają procedury bezpieczeństwa Fot. Amazon
-Mój narzeczony pracuje w firmie Amazon. Jest tam pierwszy potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem. Jestem w ciąży i boję się, że on się zarazi a przy okazji i ja. Błagam, zareagujecie w tej sprawie. Nagłośnijcie sytuację, bo w tej firmie pracują tysiące ludzi, także z naszego regionu - takiej treści dramatyczny list otrzymaliśmy dzisiaj od naszej czytelniczki. Zapytaliśmy zatem Amazona o aktualną sytuację i wdrożone procedury. Odpowiedź przyszła bardzo szybko. - Wspieramy naszego pracownika, który został poddany leczeniu. Już od kilku dni nie był obecny w pracy. Ściśle przestrzegamy wytycznych władz sanitarnych i ekspertów medycznych oraz podejmujemy wiele działań, aby zapewnić bezpieczeństwo osobom zatrudnionym w Amazon - czytamy w komunikacie przysłanym do redakcji igryfino przez Biuro prasowe Amazon. Całą odpowiedź publikujemy poniżej.
Odpowiedź Biura prasowego Amazon nadesłana do igryfino:
 
Wspieramy naszego pracownika, który został poddany leczeniu. Już od kilku dni nie był obecny w pracy. Ściśle przestrzegamy wytycznych władz sanitarnych i ekspertów medycznych oraz podejmujemy wiele działań, aby zapewnić bezpieczeństwo osobom zatrudnionym w Amazon.
 
Stale monitorujemy sytuację w naszych centrach logistycznych oraz podejmujemy proaktywne działania w celu ochrony współpracowników, którzy mogli mieć kontakt z osobą zakażoną.
 
Od kiedy pojawiło się w Polsce zagrożenie epidemiczne, ściśle współpracujemy z lokalnymi władzami i proaktywnie reagujemy na zaistniałą sytuację. Zapewniamy obsługę klientów, jednocześnie dbając o bezpieczeństwo współpracowników i przestrzegając wszystkich wytycznych lokalnych instytucji, które dotyczą funkcjonowania naszych obiektów.
 
Warto zaznaczyć, że w ostatnich dniach, w czterech centrach logistycznych Amazon w Polsce odbyły się kontrole Państwowej Inspekcji Sanitarnej, które miały na celu weryfikację poziomu ochrony pracowników przed ewentualnym zakażeniem koronawirusem w miejscu pracy. Państwowa Inspekcja Sanitarna zaaprobowała środki bezpieczeństwa wdrożone przez Amazon i nie znalazła żadnych uchybień w naszych procesach. Co więcej, kontrole wykazały, że w celu ochrony pracowników, firma zastosowała szereg zabezpieczeń wykraczających ponad wytyczne rządowe oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego.
 
Poniżej przedstawiamy przykładowe działania, które podjęliśmy w trosce o naszych pracowników w związku ze zwiększonym zagrożeniem epidemicznym:
 
· zwiększono częstotliwość i intensywność sprzątania - wszystkie klamki drzwiowe, poręcze schodów, przyciski w windach, schowki i ekrany dotykowe są regularnie dezynfekowane,
 
· poproszono wszystkich pracowników o częste mycie rąk wodą z mydłem przez co najmniej 30 sekund, zwłaszcza po wyjściu do łazienki, przed jedzeniem oraz po kaszlu, kichaniu lub wydmuchaniu nosa. Jeżeli mydło i woda nie byłyby łatwo dostępne, należy użyć środka do higieny rąk na bazie alkoholu o stężeniu powyżej 60%,
 
· na terenie centrów logistycznych umieszczono dużą liczbę dozowników z płynem dezynfekującym,
 
· zobowiązano wszystkich pracowników do pozostania w domu i zwracania się o pomoc medyczną, jeśli się źle poczują,
 
· zwiększono liczbę autobusów, aby pracownicy mogli zachować bezpieczny dystans od siebie podczas podróży do i z miejsca pracy,
 
· przeorganizowano przestrzeń stołówek pracowniczych, tak aby zwiększyć przestrzeń pomiędzy osobami do min. 2 metrów,
 
· zrezygnowano ze spotkań organizacyjnych z pracownikami i wydłużono przerwy,
 
· rozpoczęcie zmian zostało rozłożone w czasie, zmieniono harmonogram przerw i wydłużono czas ich trwania tak, aby wszyscy zdążyli skorzystać z wydawanych przez pracodawcę bezpłatnych posiłków, pomimo zredukowanej liczby miejsc w stołówkach,
 
· przeorganizowano łazienki w taki sposób, aby pracownicy mogli zachować odpowiedni odstęp,
 
· tymczasowo ograniczono kontrolę osobistą pracowników przy wyjściu, zapobiegając gromadzeniu się osób blisko siebie,
 
· przygotowano proces zgłaszania potencjalnych przypadków COVID-19 w ramach Amazon oraz do zewnętrznych instytucji,
 
· rozmowy rekrutacyjne na większość stanowisk są przeprowadzane online, a podróże służbowe są ograniczone do minimum,
 
· rozpoczęto proces mierzenia temperatury ciała wszystkich osób wchodzących do budynku.
 
Co więcej, chociaż Światowa Organizacja Zdrowia nie zaleca używania masek ochronnych przez osoby, które nie są chore, udostępniamy je obecnie pracownikom, którzy chcą je nosić podczas swojej zmiany.
 
Więcej informacji nt. działań podjętych przez Amazon w związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną można znaleźć na stronie biura prasowego
 
Biuro prasowe Amazon
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (22)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Frezor
Frezor 08.04.2020, 21:26
Amazon i zalando to oboz pracy dla niewolnikow, tam o zycie ludzkie nikt nie dba.
Jak jedna osoba byla chora to zarazila pozostale tysiace tam pracujace , a oni poroznosili dalej .
Stach
Stach 08.04.2020, 08:46
Komunikat na radiowęźle zakładowym. Potwierdził że pracownik ochrony
Strach
Strach 07.04.2020, 23:08
Dziś kolejny potwierdzony. Ale ochrona więc nie zalicza jako Amazon
dopytuję
dopytuję 08.04.2020, 00:40
A kto niby potwierdził?
Ajwaj
Ajwaj 07.04.2020, 21:43
Teraz czas na Zalando!
zaint.
zaint. 07.04.2020, 21:03
Lepiej zapytajcie jak to jest w Zalando.
Zaniepokojony
Zaniepokojony 07.04.2020, 20:57
"Wspieramy naszego pracownika, który został poddany leczeniu.."

Aha fajnie.. a co z tymi którzy mieli z nim kontakt w zakładzie ?
obserwator
obserwator 07.04.2020, 21:02
A co proponujesz?
H
H 07.04.2020, 18:11
Kłamstwa. Niech ktoś z redakcji się zatrudni i sam sprawdzi... Chociaż nie polecam i nie życzę.
parafianin
parafianin 07.04.2020, 16:32
Bóg z Tobą! Bądź silny i bez problemów przezwyciężaj chorobę! Szybko wracaj do nas!
Fizyk
Fizyk 07.04.2020, 16:00
W fiege mierzenie temperatury to fikcja. Temperatura pracowników to 31-32 stopnie. Wiesz, ze tyle masz jak zapytasz i pokażą termometr. Zazwyczaj nawet na niego nie patrzą. Ponad to brak samodyscypliny wśród pracowników, nikt nie zachowuje zalecanej odległości (jedynie na łączniku bo ochrona stoi), na hali nikt tego nie pilnuje - TL mają w nosie - "czy się leży czy się siedzi kasa się należy".
julek
julek 07.04.2020, 15:45
Za późno , śmierć zbierze żniwo .Brawo Amazon i cała ta kadra kierownicza .
................
................ 07.04.2020, 15:19
Panie Pawle, proszę przekazać pana szefowi, że my chcemy żyć. Jeżeli tak naprawdę kocha ten Naród i chce jego dobra, to niech da nam żyć. Zamiast wydawać pieniądze na wybory kupcie respiratory. Bardzo proszę o odpowiedź, Ja kocham ten kraj i jego obywateli i wierzę w mądrość naszego Narodu. My się nie damy, ale wy co będzie z wami. Dlaczego tak nas nie szanujecie i nie słyszycie głosu ludu. To my płacimy podatki i zapewniamy wam byt. Wy macie wszystko, lekarzy, testy, respiratory.
Co mamy my? Strach, lęk, niepokój i brak poczucia pewności o nasze jutro. To z naszych pieniędzy finansowaliście swój program wyborczy, kupowaliście głosy za te dodatki dla pospólstwa, Wiedzieliście dobrze jak to zrobić, bo za nasze pieniądze zatrudniacie sztab socjologów i psychologów. Teraz, kiedy prosimy o życie i wsparcie, słyszmy potok słów, który płynie z waszych ust, ale w tym potoku nie ma niczego, co powodowało by w nas rudość i otuchę
...........
........... 07.04.2020, 15:12
Panie Pawle, proszę przekazać pana szefowi, że my chcemy żyć. Jeżeli tak naprawdę kocha ten Naród i chce jego dobra, to niech da nam żyć. Zamiast wydawać pieniądze na wybory kupcie respiratory. Bardzo proszę o odpowiedź, Ja kocham ten kraj i jego obywateli i wierzę w mądrość naszego Narodu. My się nie damy, ale wy co będzie z wami. Dlaczego tak nas nie szanujecie i nie słyszycie głosu ludu. To my płacimy podatki i zapewniamy wam byt. Wy macie wszystko, lekarzy, testy, respiratory.
Co mamy my? Strach, lęk, niepokój i brak poczucia pewności o nasze jutro. To z naszych pieniędzy finansowaliście swój program wyborczy, kupowaliście głosy za te dodatki dla pospólstwa, Wiedzieliście dobrze jak to zrobić, bo za nasze pieniądze zatrudniacie sztab socjologów i psychologów. Teraz, kiedy prosimy o życie i wsparcie, słyszmy potok słów, który płynie z waszych ust, ale w tym potoku nie ma niczego, co powodowało by w nas rudość i otuchę
siejka
siejka 07.04.2020, 14:31
Im większy zakład tym większe zagrożenie bo nawet pojedynczy człowiek moze byc zagrozeniem.
Marcus
Marcus 07.04.2020, 13:28
Na tyle tysięcy jeden? To i tak mają szczęście.
N
N 07.04.2020, 18:13
OFICJALNIE
niuans
niuans 07.04.2020, 13:17
Tam gdzie duże skupiska to i tam większe prawdopodobieństwo zakażenia czy zarażenia.
pesy
pesy 07.04.2020, 13:06
A Fiege z Zalando wam odpowiedziało? Czy nie mają argumentów?
meliks
meliks 07.04.2020, 14:20
Ogólnie to jest tak, że są prawdziwi menadżerowie i buce. Wszystko zalezy od czlowieka.
Xlxx
Xlxx 07.04.2020, 13:37
Narazie Fiege podziekowała swoim pracownikom i zabrała premie świąteczne .
felek
felek 07.04.2020, 19:19
Bądźmy precyzyjni i nie piszmy nieprawdziwych rzeczy. Nie zabrała, Nie można zabrać czegoś czego nie ma. Sprawdź swoją umowę. I co? Gdzie przeczytałeś o premii świątecznej? Nie przeczytałeś? Bo nic takiego tam nie ma. Więc nie kłam.

Pozostałe