W czasie rozprzestrzeniania się koronawirusa wziął sobie urlop

  • 07.04.2020, 14:02
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
W czasie rozprzestrzeniania się koronawirusa wziął sobie urlop
Jak się weźmie urlop na poniedziałek i wtorek, to razem z weekendem jest kilka dni i może być czas na niezły wypad. Tak prawdopodobnie myślą niektórzy, nawet w okresie zagrożenia koronawirusem. Każdy sam podejmuje decyzje, ale od osób funkcyjnych wymagać należy odpowiedzialności. W czasie gdy koronawirus rozprzestrzeniał się po kraju, burmistrz Gryfina Mieczysław Sawaryn wybrał się na urlop.

Do Ewy Sznajder, sekretarz Gryfina wysłaliśmy zapytania:

proszę o informację dotyczącą urlopów i wyjazdów służbowych burmistrza M.Sawaryna od 1 do 17 marca 2020 r.:
- proszę wymienić konkretne daty, kiedy w marcu br. burmistrz przebywał na urlopach
- proszę wymienić konkretne daty, kiedy w marcu br. burmistrz był w podróżach służbowych, dokąd one były i w jakim celu.

Oto odpowiedź z Urzędu Miasta i Gminy w Gryfinie:

W odpowiedzi na pytanie informuję, że Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino przebywał na urlopie w dniach 9 i 10 marca 2020 r.

W marcu Burmistrz odbył dwie podróże służbowe:

- 4 marca 2020 roku do Szczecina gdzie uczestniczył w Posiedzeniu Zarządu SSOM.

- 6 marca 2020 roku – do Barlinka, gdzie uczestniczył w spotkaniu z Burmistrzem Barlinka w sprawie Jarmarku Wielkanocnego.

 

Dodajmy jeszcze, że 6 marca rodzice pospiesznie musieli odbierać swoje dzieci z jednej ze szkół w Gryfinie, ponieważ  - jak głosił wówczas komunkat -"U jednej z uczennic pojawiły się objawy chorobowe, które spowodowały, że jest ona pod opieką specjalistycznego szpitala".

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (87)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

bez jaj
bez jaj 12.04.2020, 18:38
A kto bogatemu zabroni? Koronawirus?
podwyżka
podwyżka 12.04.2020, 13:26
Przecież mu się należało!
kasa
kasa 12.04.2020, 09:02
A zajączkowe sobie wypłacili?
cytat
cytat 11.04.2020, 22:52
Wielu liderów, także w sytuacji obecnej pandemii, ma problemy ze szczerą rozmową z pracownikami o tym, w jakim miejscu jest firma, co może się z nią wydarzyć za miesiąc czy dwa. To nieuczciwe, a niewiedza prowadzi do strachu, który z kolei odbiera poczucie odpowiedzialności i bycia częścią wspólnoty - mówi wiceprezes zarządu Deloitte
psych.
psych. 11.04.2020, 17:29
Widocznie nie wytrzymał ciśnienia.
hah
hah 09.04.2020, 18:21
Luzak tez nasz burmistrz Sawaryn.
barlinecki redaktor
barlinecki redaktor 08.04.2020, 20:52
A po CIULA pojechał do Barlinka??? A gdzie to jest? W naszym powiecie?, jakaś współpraca?
A już WIEM, przecież dzień jakoś zleci, wpadną nadgodziny i pewnie kilometrówka. Do tego pewnie im pomaga w sprawnym rozpieprzeniu gminy.
Prośba do Pana Redaktora, by zapytał o ilość wyjazdów i koszty kilometrówek, delegacji naszego Pana burmistrza, bo coś mi się wydaje, że nowe auto i pensja kierowcy to byłaby oszczędność.
Przecież burmistrza wiecznie nie ma. Chyba nie jeździ autobusem czy pociągiem.
ja
ja 09.04.2020, 06:12
słuchaj obywatelu .Burmistrz został wybrany przez suwerena .chyba wiesz co to znaczy.wasze chamskie ataki na niego są atakami na większość która Go wybrała.Zrozumiałeś i inni?
fakty są druzgocące
fakty są druzgocące 09.04.2020, 11:05
Ludzie mieli nadzieję wybrać dobrego gospodarza, który o nich dba a nie olewa. Koronawirus tylko pokazał jaka to pomyłka.
JA JA
JA JA 09.04.2020, 10:43
Ja zrozumiałem, nie wiem jak inni.
TE wszystkie uwagi wynikają z całkowitego braku zaangażowania w pracę na rzecz gminy a co idzie braku szacunku dla tych którzy wybierali, to chyba ciebie też dotyczy?
ZROZUMIAŁEŚ?
Inny redaktor
Inny redaktor 08.04.2020, 21:47
Masz pewna posadę u Rutkowskiego ??? co ty bierzesz na tej kwarantannie?
INGA
INGA 08.04.2020, 18:30
Mamy dobrego burmistrza,to człowiek bezinteresowny i ambitny.Rządzi tymi ochłapami co mu zostawili i radzi sobie dobrze.Módlcie się za jego zdrowie ,,ciemna maso" !Za NASZEGO BURMISTRZA.
ciemna masa
ciemna masa 08.04.2020, 20:22
Nasz kochany burmistrz nie potrafi nawet dobrze kłamać. Pojechał na narty a sekretarzowa chlapnęła że do Barlinka uzgadniać jarmark świąteczny. Ciekawe w którym roku miałby być ten jarmark?
HIHI
HIHI 08.04.2020, 20:41
W okolicach Barlinka był jeszcze przed godzinami pracy urzędu. W godzinach spotkania był na granicy z Austrią.
samo rząd
samo rząd 08.04.2020, 13:57
Rząd się sam wyżywi jak mówiła przed chwilą w sejmie Lubnauer.
jednak można
jednak można 08.04.2020, 12:40
Sa burmistrzowie, którzy dbają o swoich mieszkańców. Czytam: Urząd Miejski w Michałowie kupił płyn do dezynfekcji rąk dla swoich mieszkańców. 600 litrów do higienicznej dezynfekcji rąk zostanie teraz rozlane do kupionych specjalnie w tym celu dozowników, a następnie trafi do gospodarstw domowych w gminie. A jest ich blisko 2000. - Do piątku, soboty specjalna paczka na Wielkanoc zostanie przekazana do wszystkich gospodarstw. Ze względu na pandemię w tym roku Wielkanocny Zajączek przyniesie naszym mieszkańcom płyn do dezynfekcji rąk, maseczkę i rękawiczki. Nie zabraknie też i samego zajączka – mówi Marek Nazarko, burmistrz Michałowa
do jednak można
do jednak można 08.04.2020, 13:41
Weź przestań już te głupoty wypisywać bo jak to czytam to mi się nie dobrze robi. Piszesz tak jakbyś był oderwany od rzeczywistości. To dobrze że ten burmistrz
zajączka im przyniesie ale może zagłębisz się dalej co zrobił ten burmistrz dla swojej gminy oprucz rękawic i zajączka?? To siedzenie w domach na niektórych widzę ma zły wpływ bo już widać skutki uboczne.
Zajmij się porządkami w domu obojętnie czym ale proszę nie pisz. Bo robisz z siebie tylko idiote.
do "weź przestań"
do "weź przestań" 08.04.2020, 14:05
Masz rację - weź przestań już pisać - Sawaryn nawet opłaty za żłobek nie potrafił zawiesić normalnie - po prostu na czas zawieszenia funkcjonowania...
Tylko jakieś umowy, aneksy i co tam jeszcze...
nowa era
nowa era 08.04.2020, 12:39
Tercet jest nie tylko leniwy ale teraz jeszcze tchórzliwy
do leni pod kocykiem
do leni pod kocykiem 08.04.2020, 10:56
Zakazy i mandaty ? No super, na pewno to nas uratuje... Wprowadźcie obowiązkowe maski w przestrzeni publicznej, albo nie oszukujcie, że coś robicie.
Zezowaty
Zezowaty 08.04.2020, 09:49
A to bezczelny kłamca.!
Pytany wcześniej mówił że nie był na żadnym urlopie!
Przez lata nie dostrzegłem, że to kłamca i manipulant.
Po epidemi Czas na REFERENDUM!
TO JEDYNE rozwiązanie.
Na 200% burmistrz zasłynął by w historii Gryfina, już bezsprzecznie jak najgorszy włodarz.
Do zezowaty
Do zezowaty 08.04.2020, 10:22
To prawda
ehehe
ehehe 08.04.2020, 12:41
Ale jak się pomyli to powie prawdę :)))))
Pikuś
Pikuś 08.04.2020, 09:48
Napisali na fejsie że można składać podania do burmistrza w sprawie czynszów i podatków.... Czyli jak? Nikitynski będzie rozpatrywał kto swój a kto nie? Komu i ile wg klucza wazeliny? Chore.
.....................
..................... 08.04.2020, 08:32
Zamiast na wybory - niech zostaną zakupione respiratory. My prosimy o pomoc i konkretne działania. Są burmistrzowie w niektórych miastach, którzy dbają o to, żeby każdy mieszkaniec posiadał maseczkę. My potrzebujemy wsparcia.
zwykły mieszkaniec,ale szczęśliwy
zwykły mieszkaniec,ale szczęśliwy 08.04.2020, 09:10
Na cholere ci te maseczki? W całym kraju władze miast pomagają małym przedsiębiorcom,a w Gryfinie grzmot pisze,trzeba było się uczyć,trzeba było oszczędzać i inne idiotyzmy. A ja ci napiszę snobie, my mamy rodziny i przyjaciół,których nie musimy kupować.
........
........ 08.04.2020, 14:26
Te maseczki to tylko przyklad. U nas nie dzieje się prawie nic, co mogło by nam pomuc fizycznie i psychiczne. Naszych władz nie ma
Marian
Marian 08.04.2020, 00:21
Panie Sawaryn, czar prysł, uśmiech zniknął, optymistycznych informacji brak, czas wziąć się za działania dla dobra mieszkańców i naszego wspólnego bezpieczeństwa.
Marian
Marian 08.04.2020, 09:05
o czym ty piszesz?
To leniwiec jakich mało!
Do jakiej roboty?
Dla jakich mieszkańców?
MILCZEK
MILCZEK 08.04.2020, 00:17
OD RANA WIADOMO O KORONOWIRUSIE W Gryfinie A BURMISTRZ MILCZY
trzeba się było zabezpieczyć
trzeba się było zabezpieczyć 08.04.2020, 00:14
Przecież bumistrz nie da wam swoich pieniędzy (bo niby dlaczego miałby?) ani ten ani żaden inny. Ktoś musi nasypać do tej skarbonki żeby inny mógł wyjąć. To komu zabrać, a komu dać? Może znowu przekonani o swojej wybitnej percepcji zacytujecie" mamy takie same żołądki"? Tylko dlaczego zapominacie, że nie macie takich samych chęci do nauki i pracy? Minął ledwie miesiąc a wy nie macie na nic? W domu nie uczyli, że zawsze trzeba mieć odłożone na" czarną godzinę"? Wasza sprawa skoro wszystko na bieżąco przebimbaliście. Znam wiele skromnych ludzi, którzy nawet ze słabej pensji czy emerytury sobie naskładali a wy co? Już płaczecie? Wielu z was mogłoby spokojnie odkładać jakąś sumę ale nie chce tylko na bieżąco konsumuje tom teraz płaczcie sobie.
Marian
Marian 08.04.2020, 09:08
Co?
To według ciebie tercet ma chęci do pracy?
Oni nie wiedzą co to znaczy!
Oni nawet chęci nie mają!
Dron
Dron 08.04.2020, 06:53
Bzdury piszesz. Racja, problem trwa miesiąc, lecz ludzie martwią się o przyszłość a nie teraźniejszość. Potrzebne działania władzy żebyśmy wiedzieli co będzie za miesiąc dwa a może trzy. A władza bierze sobie urlop....
do tego zabezpieczonego z oo.14
do tego zabezpieczonego z oo.14 08.04.2020, 04:13
Nie każdy jest samotny bez rodziny i nie kazdy potrafi " tak zarabiać i odkładać" jak ty
Rolnik Sam z Doliny
Rolnik Sam z Doliny 08.04.2020, 00:11
A czy przedsiębiorcy nie mogą mieć anulowanego podatku od nieruchomości za czas epidemii, albo do końca roku ? No bo przecież nie zarabiają. A chyba warto, żeby przetrwali i za jakiś czas znowu przyczyniali się do dobrobytu gminy. Nie należy się spodziewać mleka od krowy na której pastwisku nie ma trawy. Trzeba zapewnić jej minimum wody i jakiegokolwiek pokarmu, żeby przeżyła, a potem, dopiero za jakiś czas, jak trawa znowu wyrośnie i zwierze nabierze wagi, znowu będzie dawać mleko. Ale nie należy spodziewać się, że wówczas zacznie dawać podwójne ilości mleka i właściciel i tak wyjdzie na swoje za stracony czas. Dobry gospodarz dba o swoje krowy i je ratuje ponosząc niespodziewane koszty i wysilając się, a nie podaje im kostkę cukru i mówi, że wydoi je podwójnie jak ich sytuacja wróci do normy. Taka jest różnica między gospodarzem i dobrym zarządcą a administratorem-urzędnikiem, który nie widzi zazwyczaj sedna i skali problemu.
zwolnienia z podatków
zwolnienia z podatków 08.04.2020, 17:58
Właśnie, kiedy burmistrz zwolni z podatków przedsiębiorców? Swoich już zwolnił na 10 lat z podatku od nieruchomości. Czy ktoś rozliczy burmistrza i radę z tego rozdawnictwa?
Zając
Zając 08.04.2020, 00:00
Naprawdę wstyd z takim wyczuciem brania sobie urlopów. Ewidentnie wizjoner to nie jest delikatnie rzecz ujmując.

Pozostałe