Biedronka w centrum Gryfina już otwarta

  • 08.04.2020, 17:13
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Biedronka w centrum Gryfina już otwarta
Sklep sieci Biedronka przy ul. Chrobrego znowu jest czynny. Po tym, jak u jednego z pracowników potwierdzono zakażenie koronawirusem market zamknięto, załogę objęto kwarantanną, a pomieszczenia wczoraj dokładnie zdezynfekowano. Skompletowano nowy zespół, który od dzisiaj obsługuje klientów.

W imieniu czytelników robiących ostatnio zakupy w tym sklepie zapytaliśmy sanepid o bieżącą sytuację.

- Każdorazowo Inspekcja Sanitarna w drodze dochodzenia epidemiologicznego ustala osoby z kontaktu i obejmuje je kwarantanną. Proszę pamiętać, że w placówkach handlowych wprowadzone zostały wszelkiego rodzaju zaostrzenia higieniczne i zasady organizacji pracy sklepów aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno personelu jak i klientów. Zachowanie ogólnie ustalonych środków ochronnych jak noszenie rękawiczek, dezynfekcja rąk, zachowanie odpowiedniej odległości między osobami oraz unikanie zbędnych, wydłużonych wizyt w placówkach handlowych jest skutecznym sposobem ochrony przed zakażeniem, jest to również regulowane w rozporządzeniu Rady Ministrów z dn. 31.03.2020.

Ministerstwo Zdrowia apeluje we wszelki możliwy sposób, że pozostać w domu i nie wychodzić, jeśli nie realizujemy niezbędnych czynności życiowych. Każda osoba w dzisiejszej sytuacji musi stosować się do wprowadzonych środków przeciwepidemicznych.

Przypominam, że skutecznym sposobem zapobiegania zakażeniom jest trzymanie odpowiedniej odległości między ludźmi, unikanie kontaktu twarzą w twarz, niedotykanie twarzy w szczególności okolic ust, nosa i oczu, mycie rąk mydłem i dezynfekcja rąk. Należy o tych czynnościach pamiętać w każdej sytuacji.
Należy również monitorować swój stan zdrowia w przypadku pogorszenia należy powiadomić telefonicznie powiatową stację sanitarną i własnym transportem zgłosić się do szpitala zakaźnego - odpowiedziała nam Małgorzata Kapłan, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie.
 
 
O tymczasowym zamknięciu sklepu napisaliśmy tutaj:
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (23)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

UFO ZAWITAŁO DO GRYFINA
UFO ZAWITAŁO DO GRYFINA 10.04.2020, 07:43
art 165 & 1 punkt 1 KK KTO JEST ODPOWIEDZIALNY ZA EPIDEMNIĘ W BIEDRZE wszak nie spadła z kosmosu chyba że ufoludki https://www.google.com/url?sa=…
Anna
Anna 09.04.2020, 20:15
Czy kontrola sanepidu byla w tej biedronce przed otwarciem ? Czy video kontrolę jedynie zrobili?
i zamiecioNE PRZESTEPSTWO POD DYWAN
i zamiecioNE PRZESTEPSTWO POD DYWAN 09.04.2020, 12:55
a prokuratura była art 165 KK szybko sie uwinęli
zdrówka
zdrówka 09.04.2020, 10:54
Współczuję ludziom przeziembionym w tych czasach nie dosyć że przeziębienie męczy to jeszcze lęk że sąsiad troskliwy zadzwoni do jakiegoś sanepidu. Zdrowia i rozsądku dla wszystkich.
Głupota ludzka nie zna granic
Głupota ludzka nie zna granic 09.04.2020, 06:45
Ludzie ogarnijcie się co wy za głupoty piszecie kasjerka sama się nie zaraziła tylko ktoś ją zaraził prawdopodobnie zaraziła się od klientów, każdy z nas może gdzieś się zarazić.Pomyście o tym zanim coś napiszecie. A więc zamiast głupoty pisać to może lepiej życzyć Tej Pani szybkiego powrotu do zdrowia. I ja życzę Pani kasjerce wszystkiego dobrego i szybkiego powrotu do zdrowia.
do plotkarza z godz. 6.45
do plotkarza z godz. 6.45 09.04.2020, 12:19
Głupota to bije z twojego komentarza. Czytam komentarze i niby gdzie tu ludzie piszą. że "kasjerka sama się zaraziła"? Głupoty to ty piszesz. Po prostu rozpowszechniasz ploty z d... wzięte.
pod wrażeniem
pod wrażeniem 09.04.2020, 00:59
Szybko się uwinęli i z ekipą i z dezynfekcją!
Wybierajcie albo biedra albo grzebanie w śmietnikach ?
Wybierajcie albo biedra albo grzebanie w śmietnikach ? 09.04.2020, 00:44
???
My wiemy kto chodził do biedy
My wiemy kto chodził do biedy 09.04.2020, 00:40
Ale ta osoba nie zaraziła się w jeden dzień . Proponuję kto był w tam na zakupach w ostatnich 2 tygodniach niech się podda dobrowolnie kwarantannie gdzieś w ciemnej piwnicy bo szkoda sąsiadów narażać.
Ola
Ola 08.04.2020, 21:49
Szybko sie uwineli!!pewnie dezynfekcja na pale zrobiona!!ja tam nie zrobie nigdy zakupów!!
Ania
Ania 08.04.2020, 21:45
Uwazam ze za szybko otworzyli biedronke w centrum. W jeden dzien zdążyli zdezynfekowac dokladnie cala biedronke? A co z towarem? Mam male dzieci i narazie odpuszcze sobie zakupy w tej biedronce. Odczekam troche i zobacze co bedzie dalej.
margaryna
margaryna 09.04.2020, 10:55
Aniu dzieci nie wysyłaj na zakupy bo nei wpuszczą nawet!
nieuprawniona zmiana budżetu
nieuprawniona zmiana budżetu 08.04.2020, 20:58
Czy burmiszcz juz zwolnił zarządzeniem te biedre z płacenia podatków?
Jola
Jola 08.04.2020, 20:05
Żenada. Jeszcze wydłużyli godziny otwarcia. Ludzie nie powinni tam robić zakupów. A co ze zmianą ze Sportowej, która pracowała z współlokatorką zarażonej. Pracują i rozsiewają. Z takim podejściem będzie coraz więcej chorych.
Kiti
Kiti 08.04.2020, 19:20
Co z osobami ktore robily zakupy dnia 6.04.kiedy ta Pani miala dniowke?
ave cesar
ave cesar 08.04.2020, 21:00
Poszli wszyscy do kościoła i modlą się razem o zdrowie
rysio
rysio 08.04.2020, 19:12
Moja noga w tym sklepie już nie postanie!!!!
RYSIO 2
RYSIO 2 08.04.2020, 20:20
A MOJA TAK I DAJCIE JUŻ SPOKÓJ TEJ DZIEWCZYNIE .
rysio
rysio 09.04.2020, 12:36
Do Bydgoszczy będę jeździł!!!!!!
Lola
Lola 08.04.2020, 18:15
A kto tam pójdzie teraz na zakupy, zero
Andżej Juda
Andżej Juda 08.04.2020, 18:12
Skoro można głosować to można też iść do sklepu po wirusa.
ul
ul 09.04.2020, 10:56
Logika co poniektórych by na to niestety wskazywała Judo.
ważka
ważka 08.04.2020, 17:28
I bardzo dobrze! Z przeciwnościami losu trzeba walczyć!

Pozostałe