Już 11 osób w powiecie gryfińskim z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. Dzisiaj 5 nowych przypadków

  • 08.04.2020, 18:37
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Już 11 osób w powiecie gryfińskim z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. Dzisiaj 5 nowych przypadków
Na terenie województwa zachodniopomorskiego od porannego komunikatu mamy dzisiaj 5 kolejnych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w naszym regionie wynosi 165/2 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - informuje redakcję igryfino Małgorzata Kapłan, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie. W powiecie gryfińskim od początku epidemii potwierdzono 11 przypadków zakażenia (tylko dzisiaj doszło 5 nowych osób - 3 rano i 2 po południu).
1. Starsza kobieta z powiatu gryfickiego, hospitalizowana w SPWSZ w Szczecinie.
 
2. Mężczyzna w średnim wieku z powiatu gryfickiego
 
3. Kobieta w średnim wieku z powiatu gryfickiego
 
4. Kobieta w średnim wieku z powiatu gryfińskiego
 
5. Mężczyzna w średnim wieku z powiatu gryfińskiego
 
W fotogalerii prezentujemy zestawienie dotyczące naszego województwa z podziałem na powiaty.
 
 
Mamy dzisiaj w Polsce od porannego komunikatu 205 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.
 
Potwierdzone przypadki dotyczą:
67 osób z woj. mazowieckiego,
42 osób z woj. łódzkiego,
18 osób z woj. małopolskiego,
18 osób z woj. podlaskiego,
16 osób z woj. wielkopolskiego,
15 osób z woj. śląskiego,
12 osób z woj. podkarpackiego,
5 osób z woj. zachodniopomorskiego,
4 osób z woj. lubuskiego,
4 osób z woj. świętokrzyskiego,
3 osób z woj. opolskiego,
1 osoby z woj. pomorskiego.
 
 
❗ Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci 23 kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Jest to: 12 osób z woj. mazowieckiego, 4 osoby z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osoby z woj. śląskiego i po jednej osobie z woj. wielkopolskiego, woj. podlaskiego, woj. pomorskiego i woj. świętokrzyskiego. Większość to osoby starsze z chorobami współistniejącymi.
 
Łącznie jest to dzisiaj w Polsce 357 nowych potwierdzonych przypadków zakażenia. 30 osób zmarło.
 
➡️ W sumie liczba zakażonych koronawirusem a Polsce wynosi: 5️⃣2️⃣0️⃣5️⃣/159 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).
Wyleczonych jest 222 .
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (28)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

:(
:( 10.04.2020, 16:38
I tak seriami do końca...
nn
nn 10.04.2020, 09:45
chorzy i zakażeni w straży pożarnej w gryfinie jeden test dla ziomka reszta w pracy albo w domu z rodzinami brak działania ,
mil
mil 09.04.2020, 09:28
Jaka jest umieralność na koronawirusa? Okazuje się że to nie takie proste. U nas się mało bada więc wskaźnik jest niski. Ekspert doktor Grzesiowski próbuje odpowiedzieć na ważne pytanie.

Kiedy będziemy w stanie powiedzieć, jaka konkretnie jest śmiertelność koronawirusa? - Tak naprawdę nigdy - odpowiada ekspert. - Nie ma w tej chwili możliwości, żeby określić, jaka jest liczba chorych. Trzeba to wiedzieć, żeby określić wskaźnik umieralności. Będziemy skazani na ten ułomny wskaźnik liczby śmiertelnych przypadków w stosunku do liczby rozpoznanych zakażeń. Tylko ten wskaźnik będzie mógł być uczciwie cytowany.
Jila
Jila 09.04.2020, 00:25
Mieszkam w Norwegii i cały czas obserwuję całą sytuację. Prawda jest taka, że państwo nie wyrabia z płaceniem tym wszystkim którzy siedzą w domu. Urząd Pracy ma spore problemy z opłatami dla tak ogromnej liczby ludzi, gospodarka też nie ma się najlepiej a korona norweska spada. Codziennie jest dobrze ponad 100 zachorowań i kilkanaście osób umiera, więc ja osobiście nie powiedziałabym, że sytuacja jest opanowana. To taka medialna ściema a prawda leży po stronie kasy i gospodarki. Norwedzy nie są zdyscyplinowani w tej kwrstii. Cieszą się, że sobie w domu posiedzą a kaska wpływa. Oni namęczyć się nie lubią, więc układ idealny. W sklepie, parkach i lasach ludu jak przed całą tą sytuacją. Nie spotkałam osob w maseczkach czy w rękawiczkach. Ja bywam w sklepie raz na dwa tygodnie, być może mam takiego pecha, że zawsze jest naprawdę sporo osób
Jojo
Jojo 09.04.2020, 00:03
W pełni spodziewam się, że Polska będzie pieresza wśród odbiorców wsparcia USA tak szybko i sprawnie jak tylko będziemy mogli go udzielić – odpowiedział dziś szef amerykańskiej dyplomacji Mike Pompeo na pytanie dotyczące walki z epidemią koronawirusa.
ddk
ddk 08.04.2020, 22:52
Na bip gminy jest zamieszczona interpelacja radnego Gugi w sprawie sytuacji z PUKu. Czy to prawda, że załoga informowała prezesa o konieczności rozdziału firmy? Przecież nawet Biedronka to zrobiła.
Rozsądna
Rozsądna 08.04.2020, 22:55
Myślę, że ktoś powinien na poważnie zająć się dwoma panami na najwyższym stołku. Załoga już dawno alarmowała o tej konieczności. Olewka w pełni
Zaniepokojony
Zaniepokojony 08.04.2020, 22:17
11 pracowników Puku na kwarantannie domowej zagrażają dzieci, żony czy to mądre rozwiązanie????
majami
majami 08.04.2020, 22:53
No przecież ponoć w PUKU wszystko pod kontrolą :D
Zuk
Zuk 09.04.2020, 08:44
Tam nigdy nic nie było pod kontrola :D
zaniepokojona
zaniepokojona 08.04.2020, 21:32
Panie redaktorze. Zawsze był Pan odważny w swoich poczynaniach i informacjach. Dlaczego nie ujawni Pan w jakiej miejscowości a przynajmniej w jakiej gminie są chorzy? Takie ukrywanie prawdy naraża ludzi na większe niebezpieczeństwo zakażenia. Brak informacji usypia ich czujności. Żyją w przeświadczeniu, że ich to nie dotyczy i popełniają szereg błędów. Po drugie, moim zdaniem procedury dotyczące zarażonych są błędne. Pozwalanie lekko przechodzącym chorobę na pobyt w domowej izolacji jest totalną głupotą. Zarażają domowników i kółko sie kręci. Powinni być przetrzymywani w całkowitym odizolowaniu. Państwo chce oszczędzić kosztem życia Polaków. Trzymanych w oddzielnej izolacji trzeba nakarmić itp. Lepiej niech zarażają innych, niech więcej umrze. Wiem, że to nie jest od Pana zależne, ale jako prasa macie większe możliwości drążenia tego tematu w rządzie.
Korospendyncyjnie lub online
Korospendyncyjnie lub online 08.04.2020, 19:23
Dajcie ludzie spokoj ze swietami nie spotykajcie sie rodzinnie
Ela
Ela 08.04.2020, 21:22
I tak będą sie spotykać, mama moja ma koszyczek świecić pod kosciolem, więc zakazu nie ma
Wyciekł tajny dokument Niemiec dotyczący epidemii koronawirusa. Przewiduje…
Wyciekł tajny dokument Niemiec dotyczący epidemii koronawirusa. Przewiduje 57 mln zakażonych Niemców 08.04.2020, 19:17
Dziennikarze kilku czołowych niemieckich mediów dotarli do tajnego dokumentu, który miał zostać przygotowany na zlecenie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Dotyczy on możliwej reakcji kraju na epidemię koronawirusa, w tym na najczarniejszy scenariusz, kiedy zakażonych zostanie 57 mln mieszkańców tego kraju.Dziennikarze "Süddeutsche Zeitung", "TAZ" czy ZDF dotarli do tajnego, 17-stronicowego dokumentu przygotowanego na zlecenie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Zawarte są w nim strategie postępowania w przypadku epidemii koronawirusa w Niemczech . W dokumencie zalecane jest zwiększenie liczby przeprowadzanych testów.

57 mln zakażonych i ponad 1 mln ofiar śmiertelnych - tak wygląda najczarniejszy scenariusz dla Niemiec
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych dementuje informacje, które pojawiły się w niemieckich mediach. Zgodnie z prawem prasowym tego kraju dziennikarze nie mogą udostępniać skanów dokumentów, do których dotarli (ze względu na ochronę źródła informacji), ale szerokie omówienie tajnego dokumentu znalazło się m.in. na stronie ZDF .

Ponad 57 milionów Niemców (z 83 mln mieszkańców tego kraju) może zostać zakażonych koronawirusem , a 1,15 mln z nich umrze z powodu COVID-19: tak ma wyglądać najczarniejszy ze scenariuszy cytowany w poufnym dokumencie przygotowanym przez ekspertów wirusologów dla Ministerstwa Spraw Zagranicznych. "W takim scenariuszu dojdzie do załamania niemieckiej gospodarki, 20-procentowego spadku produktu krajowego brutto. To wszystko zaburzy podstawowe potrzeby ludzi i może doprowadzić do anarchii" - cytuje dokument ZDF. "Jeśli zakażonych zostanie 70 procent populacji, to dla ponad 80 procent pacjentów wymagających intensywnej terapii nie byłoby miejsc w szpitalach, a to jest dla nich jak wyrok śmierci" - pisze z kolei " Der Spiegel ".

Zalecenie z tajnego dokumentu: zwiększyć liczbę wykonywanych testów do 200 tysięcy dziennie
Aby uniknąć najczarniejszego scenariusza, czyli wysokiej śmiertelności i spadku koniunktury gospodarczej, eksperci zalecają zwiększenie liczby wykonywanych testów przy jednoczesnym utrzymaniu ograniczeń dotyczących przemieszczania się na kilka tygodni. W dokumencie pojawia się zalecenie, by dziennie wykonywać 100-200 tysięcy testów, które pozwolą wyizolować zakażonych pacjentów. W tej chwili Niemcy wykonują 60 tysięcy testów dziennie (dla porównania w Polsce ostatniej doby wykonano ponad 7 tysięcy testów). Według ekspertów zwiększenie liczby testów przyniosło pozytywne efekty m.in. w Korei Południowej.

Oprócz masowych testów autorzy artykułu wzywają do wprowadzenia aplikacji, która umożliwi śledzenie lokalizacji osób, które są zakażone. Na podstawie telefonu komórkowego można byłoby sprawdzić, z kim zakażona osoba mogła mieć ostatnio kontakt. W tym celu jednak musiałaby zostać wprowadzona nowelizacja ustawy dot. ochrony danych.

Dodatkowo eksperci zalecają, by osoby, które miały kontakt z zakażoną osobą, były odizolowane od innych. Zalecane jest wprowadzenie miejsc do odbywania kwarantanny, np. w niedziałających hotelach. Dodatkowo rekomendowane jest podniesienie kar za łamanie zasad kwarantanny lub dystansu społecznego. Eksperci chcą, by imprezy masowe oraz przyjęcia prywatne zostały zabronione aż do odwołania. Wprowadzenie większej liczby badań oraz lokalizacji zakażonych ma zmniejszyć konieczność przedłużania blokady kraju. Według ekspertów epidemia koronawirusa w Niemczech może się utrzymać do 2021 roku - a prowadzenie tak długotrwałych obostrzeń nie będzie możliwe.
Z Berlina
Z Berlina 09.04.2020, 12:17
Niemcy to demokratyczne państwo..I. nie tylko na papierku.... A rząd nie ma w zwyczaju okłamywać społeczeństwa.. Tajne dokumenty, wycieki to typowe dla komunistycznych krajów.. Takie metody to raczej w Polsce więc się tu bardziej przejrzyj.. Dziwne te twoje szczególne zaintetesowanie innymi krajami.
Oga
Oga 09.04.2020, 18:11

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Kaska
Kaska 08.04.2020, 22:58
Trzeba całkowicie zamknąć zachodnią granicę !!!! zanim będzie za późno....
Kasia
Kasia 08.04.2020, 22:43
Na rodowitych niemcow trzeba uwazac ......dla nich my - Polacy jestesmy tyle warci jak stara znoszona onuca ....wiem o tym .....bo tam mieszkam ......
Z Berlina
Z Berlina 09.04.2020, 12:13
Widać nie bez powodu tak cie traktują.... bo ja też od 30 lat mieszkam i nigdy nic zlego z ich strony mnie nie spotkało.... Wrecz przeciwnie....
Bialo czerwone
Bialo czerwone 08.04.2020, 22:51
No cóż w segregowaniu ,,pacjentów " Niemcy mają rozległe doświadczenie. Piszę to z całą konsekwencją i dogłębną wiedzą jako syn ,,segregowanego "
Wniosek
Wniosek 08.04.2020, 21:56
Nie lubię plot i plotkarzy. Tajne dokumenty wyciekają tylko w PRLu.. Niemcy to nie komuna.
Oko
Oko 09.04.2020, 09:50

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Ko
Ko 08.04.2020, 22:57
Gorzej.....
Siwa
Siwa 08.04.2020, 18:58
Gryfińskiego a gryfickiego to chyba różnica
bistro
bistro 08.04.2020, 19:48
O co ci chodzi kobieto? Czytać nie umiesz czy liczyć do 2?
ja
ja 08.04.2020, 20:14
ty się lepiej zapisz na eksternistyczny kurs szkoły podstawowej.
Jeśli wczoraj było podane na tym portalu o 6 osobach zakażonych korona wirusem w powiecie gryfińskim a dzisiaj o dwóch osobach to doje
6 + 2 = 9
bistro
bistro 08.04.2020, 20:27
Na dodatek dla takich jak ty co nie umieją czytać ze zrozumieniem zamiścili jeszcze tabelkę z sanepidu. Pbejrzyj ją sobie dokładnie to zobaczysz że w powiecie gryfińskim jest 11.
bistro
bistro 08.04.2020, 20:25
Wczoraj było 6 w powiecie gryfińskim. Dzisiaj rano na igryfino podali, że jest 3 nowych, teraz wieczorem podali że jest 2 następnych (zresztą nawet w tytule napisali że jest w naszym powiecie 5 nowych dzisiaj) czyli 6+3+2 = 11.
Czego kobieto nie rozumiesz?

Pozostałe