Zgapiać od innych też trzeba umieć, czyli dezynfekcja po gryfińsku

  • 09.04.2020, 00:06
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Zgapiać od innych też trzeba umieć, czyli dezynfekcja po gryfińsku Kadr z filmiku o przeprowadzanej dezynfekcji 08.04.2020 r. (źródło: UMiG Gryfino)
Władze Gryfina zapewne zrozumiały naszą sugestię dotyczącą przeprowadzenia dezynfekcji miejsc publicznych w gminie. W środę w południe opublikowaliśmy bowiem artykuł o tym, jak burmistrz Pyrzyc - dowiedziawszy się rano o pierwszym przypadku zakażenia koronawirusem w powiecie pyrzyckim, natychmiast podjęła decyzję o dezynfekcji miejsc publicznych w obrębie sklepów, banków, parkingów. Komunikat w tej sprawie wydała już po godz. 8. prosząc mieszkańców aby od godz. 20 nie wychodzili z domów, zabezpieczyli zwierzęta, żeby nie miały styczności ze środkiem dezynfekującym, zabrali z balkonów i otwartych przestrzeni swoje rzeczy, a samochody schowali do garaży bądź przestawili na parkingi osiedlowe. Potem w Pyrzycach wydano kolejny komunikat informujący jakim środkiem zostanie przeprowadzona dezynfekcja oraz czy jest on bezpieczny dla ludzi i zwierząt. Natomiast w Gryfinie... Cóż, panowie burmistrzowie, zgapiać od innych też trzeba umieć.

W środę 8 w powiecie gryfińskim przybyło 5 nowych  zakażeń koronawirusem. Od początku epidemii ta liczba stale rośnie i obecnie wynosi 11.

Nasz artykuł o dezynfekcji w Pyrzycach ukazał się w południe. Natomiast o godz. 17.36 na stronie miasta i gminy Gryfino zamieszczono lakoniczny komunikat tej oto treści:

"W związku z epidemią koronawirusa Covid-19 od dnia 8 kwietnia na obszarze miasta i gminy Gryfino realizowany będzie kolejny etap dezynfekcji miejsc publicznych.
Zwracamy się z prośbą o ograniczenie obecności w przestrzeni publicznej i zachowanie bezpiecznej odległości od wykonujących czynności odkażające strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej. Bezpieczny dystans zapewni sprawne wykonanie dezynfekcji".
 
I tyle! Żadnej informacji w jakich godzinach i dokładnie w jakich miejscach będzie akcja, jak mają się przygotować ludzie, co ze zwierzętami, czy środek ma niekorzystny wpływ na ludzi, psy i koty.
Na dodatek zaledwie po godzinie (sic!) od publikacji komunikatu na stronie gminy, słowa zamieniono w czyn!
 
Potem na profilu społecznościowym gminy Gryfino ukazał się filmik z akcji, na którym jedna osoba dezynfekuje chodnik, a druga mu towarzyszy. Na pytanie mieszkańców po co ta druga osoba. gmina odpowiada: 
"Pomaga założyć/zdjąć sprzęt; w przypadku pojawienia się pieszych, którzy nie zawsze są skorzy do zachowania dystansu, uprzedza ich o tym itd."
 
Okazuje się też, że:
"Dezynfekcja rozpoczęła się po godz. 18:00 przy minimalnym ruchu pieszych na mieście".
A na nagraniu widać przejeżdżające samochody oraz idących ludzi. 
 
Podpowiedzi mieszkańców, że zamiast chodników powinno się raczej dezynfekować
" drzwi, klamki, klatki schodowe, ławki, wejście do sklepów, poręcze bo to są miejsca i rzeczy, które dotykamy codziennie, a nikt nie zlizuje piasku z chodników niezbyt przekonało przedstawiciela UMiG.
 
Natomiast na pytanie, czy ów środek może być niebezpieczny np. dla psów, które po spacerze takim chodnikiem będą w domu oblizywać łapy, odpowiedzi już nie udzielono.
 
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (48)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Anty
Anty 10.04.2020, 20:36

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Taki Siaki
Taki Siaki 10.04.2020, 00:10
Polska znana jest z tego, że każdy czuje się ekspertem w każdej dziedzinie. Tak jak wszyscy znali się na dzikach i globalnym ociepleniu, tak teraz wszyscy specjalizują się w dezynfekowaniu. Gratuluję wysokiej samooceny :-)))
pełna zgoda
pełna zgoda 10.04.2020, 00:24
Taki Siaki masz rację. Wystarczy poczytać naukowców, że takie pryskanie to tylko wyrzucanie pieniędzy.
puk puk
puk puk 09.04.2020, 16:44
Gminne instytucje dają przykład!
perfekcyjna pani domu
perfekcyjna pani domu 09.04.2020, 16:35
Odhaczone,że zrobione!
ODKA ŻENIE  Z UKRAIONY
ODKA ŻENIE Z UKRAIONY 09.04.2020, 17:31

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

kosmici
kosmici 09.04.2020, 13:08
W UMiG nie potrafili zadbać o bezpieczeństwo jak pamiętam a na ulice wychodzą?
Podziękowanie płynące z serca
Podziękowanie płynące z serca 09.04.2020, 12:46
Każda forma, która przyczynia się do zmniejszenia ryzyka jest potrzebna. Każdy człowiek potrzebuje bezpieczeństwa. Wszystko wymaga czasu logistyki zezwoleń. Szanujmy siebie nawzajem. Szacunek dla strażaków, którzy wychodzą i działają. COVID nie ma granic każdego może dotknąć biednego, bogatego, mamę, dziecko, ojca, brata, siostrę, polcjanta, strażaka. Wszyscy łączmy siły, nie dzielmy się. Wszystko przemija, życie za krótkie na waśnie i kłótnie. Na prawdę każda informacja jest potrzebna słuszna akcja pomoc osobom starszym, informacje ostrzegawcze, a także dezynfekcja. Doceńmy to co mamy i sprawną organizację służb. Nie wiemy co będzie jutro jaki scenariusz obostrzenia mogą zostać wprowadzone większe. Dziękuję wolontariuszom, sztabowi, służbom, kierownictwu ludziom dobrej wiary. Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą.
the end
the end 09.04.2020, 13:08
Ja probonuję formę do zmniejszania thebilizmu. Całe miasto polejecie wódą? Parki i lasy też? Oleju sobie nalejcie do głowy najpierw zanim zaczniecie kolejhny raz marnotrawić moje podatki, które podniesliście!
Pikuś
Pikuś 09.04.2020, 12:20
Leją tą wodka gryfinską co im w magazynach została. Gmina wykupiła całą produkcję!
the end
the end 09.04.2020, 13:06
The bilizm i paranoja ogarnia już ten kraj
bzdury
bzdury 09.04.2020, 11:19
Niech Sawaryn poczyta co piszą eksperci, naukowcy. Polewanie płynami ulic to wylewanie pieniędzy podatników w błoto!
no co ty
no co ty 09.04.2020, 22:18
Przecież Sawaryn na urlopie. Co będzie chłop się męczył czytaniem?
pytam
pytam 09.04.2020, 11:02
Skoro przyjmują, że kilka godzin wirus dezaktywuje się na papierze i urzędnicy mogą pracować na dokumentach to ja pytam: ile czasu ten wirus się utrzymuje poza żywym organizmem, żeby trzeba było ulice odkażać?
Tak piszą ?
Tak piszą ? 09.04.2020, 11:08
Badali statki w Japoni i USA na których przebywali ludzie w kwarantannie , w tych kajutach wirus przetrwał 17 dni jeszcze , po opuszczeniu kajut.
do dyla
do dyla 09.04.2020, 10:39
Dylu - to władze robią z siebie idiotów - robiąc na łapu capu - bez informacji dla ludzi, bez zabezpieczenia przed skutkami dla zwierząt i ludzi...
Godzinę przed pryskaniem na fejsie?

A całymi dniami straż miejska jeździ i daje przez głośniki - nie mogła ostrzec?
Dyl
Dyl 09.04.2020, 10:23
Nikt za darmo nie będzie z siebie robił idioty. Ile dostają strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej za taka akcję ? kto na tej szopce zarabia ?
Podpowiedzi mieszkańców, że zamiast chodników powinno się raczej dezynfekować
" drzwi, klamki, klatki schodowe, ławki, wejście do sklepów, poręcze bo to są miejsca i rzeczy, które dotykamy codziennie, a nikt nie zlizuje piasku z chodników niezbyt przekonało przedstawiciela UMiG.- są w pełni racjonalne. Szkoda tylko, że władza samorządowa z PiS, oraz bezradni radni , to jacyś normalni inaczej. Gryfińscy radni są ubezwłasnowolnieni, a może na kwarantannach ?
gość
gość 09.04.2020, 10:17
Robotnicy na budowach ulic są niewolnikami firmy a my mieszkańcy jesteśmy niewolnikami polityków i biurokratów. Niewolnik ma słuchać i niedyskutować a może kapnie mu jakiś ochłap, może pozwolą mu na podstawowe sprawy, ale jak będzie marudził to dostanie karę, powiedzmy roczny lub półroczny zarobek oddać łotrom. Oni mają duże potrzeby wszak.
taki gatunek
taki gatunek 09.04.2020, 10:13
A co mogą robić takie gapy jak nie zgapiać?
kranówa
kranówa 09.04.2020, 09:56
Jaką wodą "dezynfekujecie"?
Pp
Pp 09.04.2020, 09:56
Hmmm
Nikt nie przeszkolił tych ludzi,czy faktycznie są nieogarnięci....
maseczka
maseczka 09.04.2020, 09:42
A za bankiem co? Jak gdyby nigdy nic trwa budowa mauzoleum! A tu taka pokazówka.
no
no 09.04.2020, 10:14
Razi w oczy ta budowa, fryzjerka siedzi w domu a Ukraińcy zarabiają i ich obobosrzenia nie interesują to kpina
logika paralityka
logika paralityka 09.04.2020, 09:34
Robotnicy na budowie ul. 1 Maja codziennie pracują w dużych skupiskach bez maseczek, po pracy rozchodzą się po mieście, po sklepach. Na tej samej ulicy kilkadziesiąt metrów dalej przebierańcy burmistrza Sawaryna "dezynfekują" wokół urzędu.
napoleoński łeb
napoleoński łeb 09.04.2020, 09:23
Lans, lans, lans, tylko do roboty nie ma komu.
lustro
lustro 09.04.2020, 09:16
Sytuacja przypomina mi małpę z brzytwą która próbuje naśladować swego opiekuna i się ogolić.
Laura
Laura 09.04.2020, 09:11
Panie redaktorze to że Pan nie przepada za władzą Gryfina to wszyscy wiedzą ale bądź pan chociaż w dobie tej epidemii obiektywny.
Bo wyrabia pan sobie zła laurkę a nie władzy Gryfina. Więcej życzliwości do drugiego człowieka mamy święta.
taka mądrość,to tylko z umigu
taka mądrość,to tylko z umigu 09.04.2020, 10:06
hej laura , jaką laurkę ma władza to wszyscy wiedzą i widzą i nie chrzań głupot ,a co do życzliwości i tolerancji to ma być tylko na święta,później nich sobie łby urywają ?
Leokadia
Leokadia 09.04.2020, 09:14
Lauro z UMiG a ja jestem zą tym żeby tępić głupotę bo ona jak koronawirus rozprzestrzenia się i szkodzi ludziom.

Pozostałe