Zapalmy świecę w Wigilię Paschalną jako znak nadziei

  • 11.04.2020, 14:42
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Zapalmy świecę w Wigilię Paschalną jako znak nadziei
Biskupi Europy proszą wiernych o zapalenie świecy w Wigilię Paschalną w ramach inicjatywy „światła nadziei dla świata”. Dzisiaj 11 kwietnia 2020 r. wieczorem w wielu oknach naszych domów rozbłyśnie światło nadziei.

Zapalenie świecy w oknach mieszkań i domów całej Europy podczas Wigilii Paschalnej będzie znakiem jedności wszystkich katolików, którzy z powodu epidemii koronawirusa nie mogą uczestniczyć w celebracji. Będzie to również znak nadziei, który przywodzi nam na myśl świecę paschalną – symbol Chrystusa Zmartwychwstałego, Dawcy nadziei, pokoju i życia.

„Jest to małe, ale ważne i symboliczne przesłanie nadziei w tym historycznym i dramatycznym momencie, w którym miliony ludzi w Europie i na całym świecie są dotknięte przez tak wiele cierpienia i niepewności spowodowanych pandemią Covid-19” – napisali kardynałowie.
 
„Bardziej niż kiedykolwiek musimy pielęgnować więzy braterstwa: tylko wspólnie i w zjednoczeniu pokonamy tę plagę” – zaapelowali hierarchowie.
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ci biskupi to świry silące się na oryginalnść.
Ci biskupi to świry silące się na oryginalnść. 13.04.2020, 14:57
To my Paschę obchodzimy ? My obchodzimy zmartwychwstanie niejakiego Jezusa Chrystusa. To nie jest Pascha !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 Mojżesz
Mojżesz 12.04.2020, 10:00
Teraz Alleluja! , nie widziałem zapalonych świec wigilijnych jako światełko nadziei . Jezus by wam powiedział NIE ZNAM WAS
parafianin
parafianin 12.04.2020, 08:55
Chrystus Zmartwychwstał! Alleluja!
katolik
katolik 12.04.2020, 09:08
Prawdziwie zmartwychwstał! Alleluja!
Prosto z Jerozolimy Tomasz Niewierny.
Prosto z Jerozolimy Tomasz Niewierny. 12.04.2020, 11:46
Widziałem go na Łużyckiej. Powiedział, że nie da rady jej wyremontować. Mietek nie jesteś sam. Tyle, że ty obiecałeś i nie dotrzymałeś a on jak Żydom erec Israel obiecał to i dotrzymał.
Omo
Omo 12.04.2020, 07:41
A jednak, pomimo waszej szydery ,wieczorm w wielu oknach paliły się świece
Fakt
Fakt 12.04.2020, 11:55
To Żydzi obchodzili Paschę czyli wyjście z niewoli egipskiej 3200 lat temu i rzeź dzieci pierworodnych dokonaną przez dobrego Boga na nie Żydach. Pascha, pasech (hebr.) czyli ominięcie. A konkretnie Bóg zabijając dzieci pierworodne w Egipcie ominął wymazane krwią owcy (baranka) domy zamieszkane przez Żydów
A oni bla, bla, bla.
A oni bla, bla, bla. 11.04.2020, 17:59
Biskupom się wszystko miesza. Pascha to zagłada kilkudziesięciu tysięcy egipskich dzieci ( wszystkich pierworodnych od syna faraona po dzieci niewolników ) w Egipcie 3200 lat temu. Bóg nie zabił i oszczędził tylko dzieci Żydów. Ominął (pascha, hebr. pesach-ominąć) pomazane krwią baranka (owcy) domy Żydów. To jest Pascha.
do 17.59
do 17.59 12.04.2020, 09:05
Czy ty rozumiesz to co czytasz? Przeczytaj tekst jeszcze ze 3 razy,może wiadomość znajdzie twój mózg
I starczy. Wsio jasne.
I starczy. Wsio jasne. 12.04.2020, 03:32
100%
Tradycja
Tradycja 11.04.2020, 17:36
Świecę paschalną należy palić w menorze. Panie redaktorze w Wielkanoc my katolicy nie obchodzimy Paschy. To poplątanie świąt i ceremonii dwóch religii. My katolicy obchodzimy ponowne narodziny (zmarwychwstanie) Jezusa Chrystusa a ŻYDZI obchodzą Paschę czyli ucieczkę Żydów z z niewoli egipskiej. Pascha - ominięcie. Pascha to ominięcie domów żydowskich umazanych krwią baranka (owcy), przy zabijaniu przez Boga pierworodnych dzieci w czaym Egipcie.
Do tradycji
Do tradycji 11.04.2020, 17:43
Pan redaktor nie wyssał sobie z palca wiedzy. Czytaj tekst.
foto
foto 11.04.2020, 15:59
U kogo tak ładnie na oknie?
To u mnie
To u mnie 11.04.2020, 18:00
Prawda, że ta choinka i Mikołaj na saniach piękne ?
?
? 11.04.2020, 15:38
Dzięki za info

Pozostałe