Zapraszają na muzyczną majówkę

  • 29.04.2020, 09:32
  • dost.
Zapraszają na muzyczną majówkę Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie
Zapraszamy na kolejną niedzielę z Mieczysławem Karłowiczem. Tym razem będzie muzycznie, bo 3 maja o godzinie 19:00 zaprezentujemy Państwu koncert Filharmonia gra Karłowicza, podczas którego zabrzmią największe dzieła naszego patrona w wykonaniu szczecińskich filharmoników. Zapraszamy na nasz profil na Facebooku.

Taternik, fotograf, kompozytor i patron Filharmonii w Szczecinie. Mieczysław Karłowicz napisał tylko jedną symfonię i sześć poematów symfonicznych – ten skromny dorobek zapewnił mu jednak miano najwybitniejszego polskiego symfonika, a to za sprawą niezwykłej sensualności, bogactwa harmonicznego i filozoficznego kontekstu jego dzieł.

Zapraszamy w niedzielę 3 maja o godzinie 19:00 na kolejną premierę online i kolejne spotkanie z naszym patronem. Tym razem będzie muzycznie, a zobaczymy i usłyszymy największe dzieła Karłowicza wykonane podczas wspomnianego koncertu w 2016 r.

Poemat symfoniczny „Stanisław i Anna Oświecimowie” przez wielu muzykologów uważany jest za najdoskonalsze, szczytowe osiągnięcie w twórczości kompozytora. Inspiracją do napisania utworu była miłosna historia polskiego Romea i polskiej Julii. Kompozycja ta, oraz Smutna opowieść wypełnią pierwszą część koncertu. W kolejnej usłyszymy wybór Pieśni w opracowaniu na sopran, big band i orkiestrę, którego dokonał Nikola Kołodziejczyk.

Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii w Szczecinie zobaczymy pod batutami dwóch znakomitych dyrygentów – dyrektora artystycznego Filharmonii Rune Bergmanna i kompozytora, aranżera, dyrygenta Nikoli Kołodziejczyka. Muzyków wesprze Konglomerat Big Band i sopranistka Agata Zubel.

Tymczasem bądźcie Państwo z nami na naszym kanale w serwisie Facebook 3 maja o godzinie 19:00. Koncert Filharmonia gra Karłowicza to doskonała muzyczna propozycja na niedzielny wieczór.

Koncert będzie można także zobaczyć na kanale YouTube Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.

Zapraszamy na nasze kanały w serwisach Facebook i YouTube, gdzie znajdziecie Państwo koncerty naszej orkiestry, mnóstwo nowych edukacyjnych materiałów oraz muzycznych inspiracji.

Przez cały najbliższy tydzień będziemy starali się przybliżyć Państwu tego wspaniałego kompozytora i naszego patrona.

Filharmonia Szczecin Online zaprasza!

Katarzyna Plater-Zyberk

Rzecznik Prasowy

Filharmonia im. M. Karłowicza w Szczecinie

dost.

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

BEZ KULTURY
BEZ KULTURY 29.04.2020, 12:52
JAK WIDAĆ NIE MA PISO TROLLI W DZIALE KULTURY!
A DLACZEGO? PISO RUSKIE JEJ PO PROSTU NIE MAJĄ!
dobra rada
dobra rada 29.04.2020, 13:06
Wyłącz capslocka. Tylko agresywni ludzie piszą wielkimi literami, co w internecie oznacza krzyk i brak kultury.
taaa
taaa 29.04.2020, 12:29
Juz widze te tłumy!

Pozostałe