#WspieramyKinoGryf w Gryfinie

  • 01.05.2020, 12:21
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
#WspieramyKinoGryf w Gryfinie Fot. Kino Gryf w Gryfinie
Portal igryfino.pl przyłącza się do akcji #wspieramykinapolskie. Zachęcamy wszystkich mieszkańców powiatu gryfińskiego (i nie tylko) do wsparcia kina Gryf w Gryfinie w tym trudnym czasie pandemii. Jak to zrobić? To bardzo proste.

Każdy z nas wchodzi na stronę https://wspieramykina.vectorsoft.pl/MSI/OrderTickets.aspx?event_id=14&typetran=0 i kupuje bezterminowy bilet do wybranego kina w naszej okolicy. Aktualnie w akcji uczestniczy ponad 75 placówek, w tym kino Gryf w Gryfinie.

Polskie lokalne kina próbują odnaleźć się w nowej sytuacji. Epidemia dotknęła je w ten sam sposób co wszystkie instytucje kultury. Obecnie kina lokalne mierzą się z brakiem przychodów i koniecznością utrzymywania pracowników oraz infrastruktury. Są to koszty związane z pensjami, rachunkami, etc. Oczywiście, żadne kino nie otwiera listy lokalnych instytucji, których funkcjonowania potrzebujemy w czasach kryzysu. Jednak patrząc w przyszłość – to właśnie takie instytucje jak lokalne kina mogą ucierpieć najbardziej, bo pozostawione na końcu listy spraw do załatwienia, mogą po cichu wyparować z lokalnej mapy kulturalnej.

Jak pomóc? Na stronie internetowej www.wspieramy-kina.pl można wybrać lokalne kino, jakie chce się wesprzeć, kupując bilety o bezterminowej ważności, które wykorzystamy, gdy kino ponownie się otworzy. Obecnie w ofercie znajduje się już kilkadziesiąt kin, ale wciąż dochodzą nowe.

-„Pamiętam, że w czasach kryzysu 2008 roku Polacy chodzili do kina, bo chcieli w ten sposób odreagować niepokój, jaki niosły wydarzenia, na które nie mieliśmy wpływu. Mam nadzieję, że teraz kina odegrają podobna rolę – mówi Kinga Dołęga-Lesińska. – Kina świetnie sprawdzają się jako filtry dla naszego niepokoju, i mogą przyczynić się do odbudowania wspólnoty” – dodaje.

Kupienie otwartego e-biletu nie tylko daje kinu doraźny zastrzyk finansowy pomagający przetrwać najbliższe miesiące. Będzie to też symboliczny gest wsparcia tego, co wyjątkowe i bliskie. Lekcja kryzysu, jaką odbieramy już teraz, wskazuje bowiem wyraźnie, że to, co dostępne na miejscu, wytwarzane bądź obsługiwane przez sąsiadów, stanowi trwały element antykryzysowej infrastruktury. W jej zbiorze znajdują się też instytucje kultury. Dlatego #wspieramykinapolskie, #WspieramyKinoGryf !

 

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

niestety
niestety 02.05.2020, 17:13
Ten budynek wygląda jak po***dła remiza w zapadłej wsi
Dajmy kijek sawaryniarzom na drogę
Dajmy kijek sawaryniarzom na drogę 02.05.2020, 11:37
Byłem dzisiaj i podparłem budynek kijkiem. APELUJĘ do mieszkańców !!! Pomóżmy Sawarynowi i podeprzyjmy kijkami dom kultury od strony chodnika. Liczę na masowy odzew .
Konsal
Konsal 01.05.2020, 19:24
W urzędzie jest promocja i inwestycje to oni powinni zająć się tą sprawą. GDK-e jest jednostkom gminom lub tom sprawom niech się zajmie ekipa wybitnych fachowców i l.....vic burmistrz.
🤗
🤗 01.05.2020, 19:07
Niech ta wylęgarnia chorób rozsypie się,moze wtedy wybudują nowy dom kultury
Prste
Prste 01.05.2020, 15:54
Proste rozwiazanie.Niech puszczaja filmy on line.ludzie kuoia bilety beda ogladac film teraz a kino zarabia
Walącasię smrodziarnia.
Walącasię smrodziarnia. 01.05.2020, 14:49
Ten GDK to straszna buda. Pleśnią i stęchlizną czuć od samego wejścia. Ciekawe kiedy to się zawali. Do tego tragiczne ubikacje. Gówno na wierzchu. WSTYD.
WITA WITT  CO ZSZEDŁN  NA KOSZER KIT  W NASZEWJ BAJCE
WITA WITT CO ZSZEDŁN NA KOSZER KIT W NASZEWJ BAJCE 01.05.2020, 14:13
PADA ZYDOWSI SZAJS HOLI I WOOD HA HYA HA AH I AKADSEMIA PANA KLEKSA
pikawa
pikawa 01.05.2020, 13:36
Serduszka kredą na chodnikach rysujcie to stary zachodnioeuropejski sposób na kryzysy.
Ala
Ala 01.05.2020, 13:19
Jeszcze zdążyłam pójść do kina Gryf na "Salę samobójców. Hejter" i potem zapadła decyzja o zamknięciu kin. Mam nadzieję, że jeszcze będzie dobrze i znowu spotkamy się na kolejnych seansach.
kimi
kimi 01.05.2020, 13:35
A to juz wirus grasował!

Pozostałe