Powrót szpitala do normalnego trybu pracy

  • 20.05.2020, 13:13
  • Centrum Prasowe Wojewody Zachodniopomorskiego
Powrót szpitala do normalnego trybu pracy
Wojewoda zachodniopomorski zorganizował dziś wideokonferencję z udziałem dyrektora zachodniopomorskiego NFZ Piotra Brombera, konsultanta wojewódzkiego ds. chorób zakaźnych prof. Miłosza Parczewskiego oraz dyrektorów szpitali: wojewódzkich ze Szczecina – Małgorzaty Usielskiej, Koszalina - Andrzeja Kondaszewskiego, szpitala w Zdrojach – Łukasza Tyszlera, PSK1 - Konrada Jarosza oraz szpitala wojskowego z Wałcza – płk Andrzeja Bobruka.

Spotkanie dotyczyło sytuacji epidemicznej w województwie i organizacji powrotu szpitali do trybu normalnej pracy.

 

- Rozpoczynamy stopniowy proces transformacji systemu pracy zachodniopomorskich szpitali z fazy pandemii w kierunku stanu endemii – mówił wojewoda Tomasz Hinc - W świetle niewielkiej liczby dziennych potwierdzonych zachorowań i coraz większej dziennej liczby ozdrowieńców, możliwe jest stopniowe zmniejszanie ilości łóżek zarezerwowanych dla pacjentów z COVID-19 oraz miejsc w izolatoriach.

 

Pacjenci z całego województwa zachodniopomorskiego ze stwierdzoną chorobą COVID-19 będą od 1 czerwca 2020 r. leczeni w Szpitalu Wojewódzkim na ul. Arkońskiej w Szczecinie, a Szpital Wojewódzki w Koszalinie będzie uwolniony z obciążenia koronawirusem. Pacjenci z COVID-19 z chorobami psychicznymi leczeni będą w Wałczu, pacjentki rodzące z koronawirusem będą hospitalizowane w szpitalu w Zdrojach.

 

Prof. Miłosz Parczewski konsultant w dziedzinie chorób zakaźnych, podkreślał, że sytuacja na Pomorzu Zachodnim z epidemicznej zmienia się na endemiczną, śmiertelność na Pomorzu Zachodnim jest jedną z najniższych w kraju, a nasi lekarze leczyli najcięższe stany chorobowe u pacjentów.

 

- Możemy rozpocząć powrót do pełnej działalności pozostałych szpitali, które dotąd aktywnie wspierały szpital monoprofilowy jednoimienny, przejmując pacjentów z innymi schorzeniami – dodał wojewoda Tomasz Hinc. – Doświadczenia, które były udziałem całej zachodniopomorskiej służby zdrowia, systemu ratownictwa medycznego, służb epidemiologicznych i państwowych podczas ostatnich miesięcy na pewno zaprocentują w przyszłości, jeśli, czego sobie nie życzymy, nadeszłaby kolejna fala zachorowań.

 

W szpitalach pozostanie obowiązek wstępnego triażu pacjentów, a powrót szpitali do normalnego trybu pracy mają koordynować dyrektor zachodniopomorskiego oddziału NFZ oraz prof. Miłosz Parczewski wspólnie z Wydziałem Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego ZUW.

- Proszę też o przyjęcie moich podziękowań za Państwa ogromny wysiłek i pracę całego personelu medycznego. Gdyby nie Państwa zaangażowanie i poświęcenie, nie poradzilibyśmy sobie z koronawirusem – dodał wojewoda Tomasz Hinc

Centrum Prasowe Wojewody Zachodniopomorskiego

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Pacjent
Pacjent 24.05.2020, 13:08
Ehhh jak dla mnie ten szpital to dno lekarze na izbie przyjęć pomyłka traktują ludzi jak śmieci i każdego wrzucają do jednego worka pomyłka
AA
AA 24.05.2020, 13:10
Jeśli.i byłeś pijany to się nie cackali.
fakty - nie propaganda...
fakty - nie propaganda... 20.05.2020, 18:38
Ostanie trzy dni: Szczecin, Łobez, Gryfice, Koszalin Stargard, Szczecin i Police. Naprawdę nie zastanawia was, skąd się zarazili – i kogo wokół już zarazili? To przecież duży rozstrzał. A w powiatach badań nie robią...
Ciekawe, czy gdyby skierować tysiące testów do tych powiatów – minister nie śpiewałby o „nowych lokalnych ogniskach” jak w kopalniach? Okazuje się, że tam cholerstwo się rozpyla jak prawdziwa zaraza...

Może pan wojewoda by zrobił testy w miejscowościach, w których są szpitale - albo chociaż przesiewowe jak na Śląsku w miejscowościach, skąd byli zakażeni ostatnio?

Przeciez jednym seicento nie jechali?
To co - przez telefon się zarazili? I tylko oni są zarażeni?

Nie rób testów - nie będzie chorych...
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU 20.05.2020, 17:29
chroń mnie mnie boże przed taka służbą zdrowia ha ah ah A Z CHOROBAMI PORADZĘ SOBIE SAM AH AH AH
pacjent
pacjent 20.05.2020, 17:08
Ile teraz trzeba włożyć do koperty aby wysłuchać diagnozy? Ile wkładacie?
Kiki
Kiki 20.05.2020, 15:02
Szpitale..a kiedy przychodnie zaczną normalnie pracoeac ? I lekarze zaczna leczyc ludzi...i dzirci ? Bo chyba zapomnieli ze na świecie sa tez inne choroby
fakty nie propaganda
fakty nie propaganda 20.05.2020, 18:41
A ty zapomniałeś, że jeden zakażony zablokuje całą opiekę lekarską? Lekarze przyjmują - ale jak możesz odłożyć wizytę - odłóż - dla własnego i innych bezpieczeństwa.
Nie wiesz o co chodzi?
Myślisz, że to z nudów takie obostrzenia wprowadzone?
To sobie popatrz na Bergamo i Nowy Jork...
datownik
datownik 20.05.2020, 14:37
Konkrety proszę panie wojewodo! Daty!
fakty, nie propaganda...
fakty, nie propaganda... 20.05.2020, 18:43
Konkret - to byłyby przesiewowe badania - jak w Łodzi czy na Śląsku. I wtedy mielibyśmy prawdziwy obraz regionu.
A jak chcesz daty - pytaj wirusa. Może ci odpowie...
P.
P. 20.05.2020, 14:12
Wreszcie!

Pozostałe