Najwięcej zakażonych od tygodnia

  • 20.05.2020, 18:36
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Najwięcej zakażonych od tygodnia
Badania laboratoryjne potwierdziły dzisiaj zakażenie koronawirusem aż u 471 kolejnych osób. Najwięcej przypadków jest na Śląsku, Mazowszu i Wielkopolsce – podało w środę ministerstwo zdrowia. Resort przekazał, że zmarło kolejnych 14 osób.

Liczba osób zakażonych koronawirusem w naszym regionie od początku epidemii wynosi 503/18 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - informuje redakcję igryfino Małgorzata Kapłan, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie.

W powiecie gryfińskim od początku epidemii potwierdzono 32 przypadki zakażenia.

Sytuację w regionie przedstawia grafika zamieszczona w fotogalerii.

 

Łącznie odnotowano dotąd w Polsce 19 739 przypadków zakażenia i 962 zgony z jego powodu. Wyzdrowiały 8183 osoby.
 
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

emeryt
emeryt 20.05.2020, 20:26
Napisałbym sarkastycznie o policji, że lata za ludźmi bez masek, a tu jej nie ma, ale... nie napiszę, bo widze, że nie lata policja za tymi niezamaskowanymi. I dobrze, bo czujemy, że ten mus to przegięcie. Niedługo zdaje się będzie zmodyfikowany, na mus tylko w zamkniętych pomieszczeniach oraz w komunikacji zbiorowej. Wczoraj jadąc rowerem w mijałem jadący z naprzeciwka policyjny samochód, akurat zwiesiłem maskę na sznurku na piersi, bo z pewnych zdrowotnych powodów niemal jej nie moge nosić, ale oni się nie przyczepili. I dzięki, Władzo, trzeba czasem czuć bluesa, tym bardziej, ze problem jest w pomieszczeniach zamkniętych, nie na szerokiej ulicy z rowerzystą na wolnym powietrzu.
Nowosti
Nowosti 20.05.2020, 20:23
Nieoficjalne dane o zgonach wśród medyków w Rosji, sugerujące ich wysoki procent wśród ogółu ofiar koronawirusa, wskazują na sposób rozprzestrzeniania się infekcji w Rosji i świadczą o zniekształceniu oficjalnej statystyki - oceniają w środę "Wiedomosti". Dziennik cytuje opinię portalu Mediazona, który oszacował, że w Rosji z powodu zakażenia koronawirusem zmarło co najmniej 186 pracowników medycznych. Wobec oficjalnych danych o epidemii z 18 maja - gdy informowano o łącznie ponad 2,7 tys. zgonów z powodu Covid-19 - liczba ta oznacza, co 15. ofiara śmiertelna koronawirusa w Rosji to pracownik personelu medycznego. Mediazona oparła się na danych zbieranych przez samych lekarzy, którzy w internecie tworzą listę pamięci swoich kolegów zmarłych podczas epidemii.
Viva Espania
Viva Espania 20.05.2020, 20:12
A w Hiszpanii czwarty dzień z rzędu liczba ofiar nie przekroczyła 100. W środę po lekkim wzroście w porównaniu do poprzedniego dnia wyniosła 95 - donosi elpais.com. Do 40 zgonów doszło w Katalonii. Łącznie liczba ofiar wynosi 27 888. W ciągu doby przybyło 416 zakażeń. Najnowszy bilans wynosi 232 555 przypadków.
dzialkowicz
dzialkowicz 20.05.2020, 19:50
W dniu dzisiejszym w ogrodach dzialkowych na drugiej bramie przy
Ul.kwiatowej wisial bajer informujacy
O spotkaniu pt joga, przyszło sporo
Osób,kobiety. Czy wiadomo jaki klub
Podjal te dzialalnosc. Czekamy na
Informacje
szykują się pewno
szykują się pewno 20.05.2020, 20:13
Roboczy plan rządu zakłada, że 1 czerwca zostanie odmrożona branża fitness, tj. kluby fitness, siłownie, szkoły tańca czy jogi. Jak udało się dowiedzieć Onetowi, przedstawiciele tego sektora przesłali Ministerstwu Zdrowia i Ministerstwu Rozwojowi liczący dziewięć stron projekt, który czeka na akceptację. Rozmowy są na ostatniej prostej.
Ela
Ela 20.05.2020, 19:10
Więcej przestowanych osób pokuzuje że wymiar zakażonych może dużo, dużo większy niż w oficjalnych statystykach.

Pozostałe