Startuje cykl edukacyjnych wideokonferencji dla przedsiębiorców

  • 23.05.2020, 09:53
  • Źródło: Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki
Startuje cykl edukacyjnych wideokonferencji dla przedsiębiorców
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Ministerstwo Rozwoju uruchamiają cykl bezpłatnych wideokonferencji, które mają pomóc przedsiębiorcom w walce z negatywnymi gospodarczymi skutkami wywołanymi przez pandemię koronawirusa. Tematyka webinarów będzie poświęcona wybranym narzędziom z rządowej tarczy antykryzysowej i finansowej, a pierwszy z nich odbędzie się we wtorek 26 maja br.
„Tarcza antykryzysowa dla biznesu” to tytuł tegorocznego kolejnego cyklu wspólnych konferencji dla przedsiębiorców Ministerstwa Rozwoju i PARP, który w tym roku ze względu na epidemię COVID-19 odbędzie się on-line.
 
Partnerami cyklu jest dziesięć instytucji, odpowiedzialnych za wybrane obszary tarczy. W ich gronie znajduje się Ministerstwo Finansów, Krajowa Administracja Skarbowa, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Agencja Rozwoju Przemysłu, Polski Fundusz Rozwoju, Urząd Zamówień Publicznych, Bank Gospodarstwa Krajowego, Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.
 
Eksperci z zakresu m.in. prawa pracy, finansów, ekonomii i zamówień publicznych będą rozmawiali o przygotowanych przez rząd rozwiązaniach osłonowych dla przedsiębiorców poszczególnych branż i podmiotów, które wprowadziła tarcza, a także o instrumentach, które mają być impulsem dla rozwoju gospodarki osłabionej pandemią.
 
Pierwsza z 20. zaplanowanych wideokonferencji–którą zainauguruje Ministerstwo Rozwoju – będzie dotyczyła wsparcia dla branży turystycznej. – Ten projekt bardzo mnie cieszy, nie tylko dlatego, że ułatwi przedsiębiorcom korzystanie z instrumentów przewidzianych w tarczy antykryzysowej, ale także, dlatego, że jest przykładem świetnej współpracy publicznych organizacji w jednym celu – pomocy polskim przedsiębiorcom. Jestem przekonana, że nasza wspólna inicjatywa zapewni kompleksową wiedzę i ułatwi korzystanie z rozwiązań przewidzianych w tarczy – mówi Jadwiga Emilewicz, wicepremier i minister rozwoju.
 

Podczas wirtualnych spotkań eksperci poruszą m.in. poniższe zagadnienia:

  • rozwiązania i instrumenty finansowe z tarczy antykryzysowej i tarczy finansowej;
  • tarcza samorządowa, która wesprze lokalne budżety istotnie uszczuplone w związku z pandemią;
  • zmiany w Prawie zamówień publicznych, których celem jest przeciwdziałanie skutkom epidemii oraz nowe PZP, wchodzące w życie od 2021 r., które ma być impulsem dla gospodarki;
  • pakiet mieszkaniowy oraz zmiany w procesie inwestycyjno-budowlanym, które przyczynią się do tego, że budownictwo mieszkaniowe będzie jednym z kluczowych czynników rozwoju gospodarki osłabionej wskutek pandemii.
 
Od początku pandemii staramy się odpowiadać także na związane z nią potrzeby polskich przedsiębiorców. Cykl wideokonferencji da możliwość zadawania pytań o wybrane najważniejsze formy wsparcia. W tak szerokim wachlarzu tematów odpowiedź na nurtujące pytania znajdą zarówno przedsiębiorcy, samorządowcy, pracownicy sektora publicznego i wszyscy, którzy w swojej codziennej pracy współpracują z biznesem– mówi Małgorzata Oleszczuk, prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
Cykl konferencji on-line rozpocznie się 26 maja br. Dodatkowo, po każdym wydarzeniu w czasie dyżurów eksperci będą odpowiadali na pytania przedsiębiorców.
 
Więcej informacji: www.parp.gov.pl/tarcza.
Źródło: Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

sauron
sauron 23.05.2020, 11:51
Czaskoski jest *** i finansuje swoich..czy nikogo nie zastanawia dlaczego taki glab ożenił się z tak przeciętnej urody kobietą,a warszawiacy mają to co chcieli..jego zwolennicy zmobilizowali się,a przeciwnicy kiepsko..teraz ci co nie poszli głosować mogą sobie pluć w twarz..swoją drogą w uczciwość tych warszawskich wyborów nie do końca wierzę,bo w komisjach zasiadali KODziarze..szczurek sam chwalił się,że jest przewodniczącym na Woli..HGW obiecała pomóc i pomogła jak najlepiej umiała.
no no no
no no no 23.05.2020, 18:00
To proklemlowskie trolle dostały teraz zlecenie na obrzucenie błotem tego kandydata w wyborach. Ciekawe...
sauron
sauron 23.05.2020, 11:45
Patrząc co się dzieje w Niemczech, Rosji, Białorusi, a także we Francji i w ogóle na Zachodzie rząd polski musi dalej utrzymywać decyzję o zamknięciu granic. Nie można pozwolić na jakieś odstępstwa od tej decyzji w trosce o zdrowie i życie polskich obywateli. Przechrztom i tej całej bandzie, którą mylnie nazywa się opozycją należy zrobić wyjątek i umożliwić im wyjazd z Polski bo jest im tu bardzo źle. Niech jadą gdzie chcą. Niech nie śmiecą naszej Ojczyzny, niech nie smrodzą powietrza. Niech nie przeszkadzają nam w urządzaniu Polski, jakby na nowo po tej zarazie. Stąd apel o wzięcie udziału w wyborze prezydenta. Nie trzeba się bać, bo ta banda tylko straszy. Reelekcja obecnego prezydenta niech będzie początkiem tego oczyszczania.
sauron
sauron 23.05.2020, 11:19
co tam pisac olac lewakow warszafskich nich wiedza kogo wybrali sloiki bolszewickie
przedsiębiorca
przedsiębiorca 23.05.2020, 11:03
takie to skomplikowane że teraz studiować trzeba o co chodziło autorom.
Hod dog
Hod dog 23.05.2020, 10:57
na palety i pedalskiiie zjazdy kasa jest , na tęczowe uświadamianie jest , na normalną edukację nie ma - typowo lewackie. Aleście se kretyna w tej warszawce wybrali , aj waj.
do proklemlowskiego trolla
do proklemlowskiego trolla 23.05.2020, 11:23
Hot dog czyli gariaczia kołbasa pisz po polsku nie po rusku
jelicz
jelicz 23.05.2020, 10:41
A z czym się to je?

Pozostałe