Eryk Tandecki walczy z nowotworem - mięsakiem Ewinga. Zorganizowano zbiórkę pieniędzy na rehablitację

  • 23.05.2020, 13:16
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Eryk Tandecki walczy z nowotworem - mięsakiem Ewinga. Zorganizowano zbiórkę pieniędzy na rehablitację fot. dost.
Eryk Tandecki mieszka w Kołbaczu w gminie Stare Czarnowo. Chłopak walczy z chorobą nowotworową. Obecnie przechodzi rehabilitację, która jest kosztowna, ale niezbędna do tego, żeby wrócił do możliwie jak największej sprawności. Każda, nawet najmniejsza wpłata, może w tym pomóc!
Eryk ma 16 lat. Jego problemy ze zdrowiem zaczęły się jesienią 2017 roku. Zaczęła boleć go noga w udzie, ale z racji tego, że czynnie uprawiał piłkę nożną, podejrzewano zwykłą kontuzję, naciągnięcie mięśnia lub stłuczenie. Maści i leki przeciwbólowe działały tylko na chwilę, ból mięśnia czworogłowego wciąż się nasilał.
W listopadzie 2017 roku ból stał się nie do zniesienia i Eryk trafił na SOR, gdzie po prześwietleniu uznano, że to naciągnięcie mięśnia i po przepisaniu środków przeciwbólowych odesłano chłopaka do domu.
Bardziej szczegółowe badania wykonano dopiero w marcu. Eryk musiał przejść operację, która polegała na stabilizacji głowy kości udowej. Podczas operacji pobrano również próbkę do badania histopatologicznego. Zdiagnozowano nowotwór złośliwy - mięsak Ewinga.
Rozpoczęto leczenie chemioterapią. Eryk przyjął 6 cykli ciężkiej chemii, po której bardzo źle się czuł, miał problemy z apetytem i zmagał się z grzybicą układu pokarmowego, przez co bardzo stracił na wadze.
Kolejne miesiące to szereg badań kontrolujących czy nowotwór nie dał przerzutów.
Na początku października 2018 w warszawskim Instytucie Matki i Dziecka Erykowi wycięto guza gości udowej i wszczepiono endoprotezę modularną, kilka dni później rozpoczął chemioterapię pooperacyjną. Nasz Wojownik ma za sobą również radioterapię (25 cykli).
Obecnie stan zdrowia Eryka poprawia się. Trwa intensywna rehabilitacja, która ma na celu przywrócenie nogi chłopaka do możliwie jak największej sprawności.
Chłopak jest również regularnie badany, na szczęście wyniki są pomyślne!
 
Zachęcamy do wsparcia finansowego!
 
Potrzebna jest rehabilitacja, która jest kosztowna, ale niezbędna do tego aby wrócić do pełni sił. Każda, nawet najmniejsza wpłata może w tym pomóc!
Zbiórka pieniężna prowadzona jest tutaj:
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

M. i S.
M. i S. 23.05.2020, 18:27
Jesteśmy z Tobą!
Ewuś
Ewuś 23.05.2020, 13:52
Trzymamy kciuki Eryk!

Pozostałe