Wydała publiczne pieniądze na kredowy papier

  • 23.05.2020, 16:21
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Wydała publiczne pieniądze na kredowy papier wójt Widuchowej Anna Kusy-Kłos
Wygląda to na kolejną próbę wydawania gazety za publiczne środki. Władze chcą przedstawiać swoje sukcesy, ale robią to za pieniądze podatników. Tymczasem wydawanie gazet przez gminy jest postrzegane jako jedno z podstawowych zagrożeń dla wolności słowa, budzi też poważne wątpliwości co do zgodności z wieloma konstytucyjnymi wartościami.

Mowa tu o wydawnictwie, jakie ukazało się niedawno w gminie Widuchowa. I to w gminie, w której wkrótce będzie referendum.

Jeśli gmina chce przedstawiać informacje z gminy, to dlaczego systematycznie nie odpowiada na pytania mediów? Przykładowo kilka miesięcy temu zapytaliśmy o zarzuty postawione przez zwolenników referendum. Do dziś odpowiedzi nie mamy. Mamy za to wydawnictwo na kredowym papierze, które wydaje się być iście propagandowym medium.

Poprzedni wójt tuż przed przegranymi wyborami też zaczął bawić się w „gazetę”. I to było jego ostatnie przedsięwzięcie na tym stanowisku.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (163)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jarek
Jarek Dzisiaj, 14:50
Brawo Referendalni, po raz drugi wygraliście sprawę wniesioną przeciwko Wam przez Anna K. K. Kobieta przeliczyła się, a taka była pewna, że wygra. Tak bardzo wspierał ją Piotr W. (dyrektor szkoły w Krzywinie-wstyd). Dziękuję serdecznie Pani Marii M. i całej grupie referendalnej za waszą pracę w zorganizowanie Referendum. Idziemy na referendum 07.056.20.
Karolina
Karolina 2 dni temu, 23:39
Teraz referendalni powinni podać do sądu A. K.K za kłamstwa zamieszczone w folderze, tak jak ona podała ich do sądu, twierdząc, że referendalni kłamią, mówiąc, że nic nie zrobiła w sprawie wiatraków. No oczywiście sąd oddalił jej zarzuty. Przecież sami wszyscy widzimy, że w gminie wiatraków nie ma!!!!! Czyli kłamała Anna K.K. Kłamała,kłamała.
Janusz
Janusz 2 dni temu, 08:41
Do Jolki, a ty materacem byłaś siary to ona narobiła mało wiesz on i wyzywanie to raczej odwrotnie
nie pogrążaj się
nie pogrążaj się 25.05.2020, 21:50
Jak są bzdury to nawet kredowy papier nie pomoże.
drukarz folderu
drukarz folderu 25.05.2020, 21:08
Wydała folder na kredowym papierze ciężki zarzut,a morze powinna wydrukować na toaletowym wtedy byłoby tanio ku zadowoleniu przeciwników Pani Wójt.
Bjbb
Bjbb 2 dni temu, 20:53
Moze w tym znaczeniu piszemy z ż. Niezle ma poparcie.
drukarz kornik
drukarz kornik 25.05.2020, 21:49
W ogóle nie zrozumiałeś. Nie na jakim papierze, tylko wcale nie powinna.
Bjbb
Bjbb 2 dni temu, 20:54
Jak ma zrozumiec jak ortografia to dla niego ciezki temat
wiosenka
wiosenka 25.05.2020, 15:27
Dlaczego referendalni piszecie że Pani A.K.K zabrała ojca dzieciom,przecież dobrze wiecie że wasza kandydatka zrobiła to samo również zabrała ojca dzieciom jakoś o tym nie mówicie ,jak wyciągać brudy to po równo....
Zenek
Zenek 25.05.2020, 15:26
Całe szczęście, że mamy takie wspaniałe Radne i Pana Szczupaka, którzy sroce spod ogona nie wylecieli. Są to osoby bardzo kompetentne, mądre, inteligentne. Przede wszystkim nie boją się stawić czoło A.K.K i w sądzie przedstawić PRAWDĘ! Jakie jest rozstrzygnięcie sądu? Piotr W. ( dyrektor szkoły w Krzywinie ) na fb rozpisywał się, że A.K.K ma sprawę wygraną. Proszę o informację.
Celina
Celina 25.05.2020, 15:20
Widuchowiak, zajmij się swoją miejscowością i nie udawaj, że zależy ci na gminie. Owszem zależy ci na stołku,wszystko robisz oczerniając wszystkich aby tylko nie spaść z tego stołka. A Panu Januszowi to nie dorastasz do pięt. Panu Januszowi to można tylko podziękować za jego zaangażowanie i ja to robię. Dziękuję Panie Januszu.
Nadzieja
Nadzieja 25.05.2020, 15:13
Kochane Panie Radne i Pan Panie Szczupak, dziękujemy, za wszystkie działania dla dobra naszej gminy. Wasze działania są dla dobra nas wszystkich, możliwe, że uda się nam zapewnić godną przyszłość dla nas i naszych dzieci. Bardzo mocno wspieramy Was z naszej małej społeczności. Idziemy na referendum z nadzieją w sercu.
Postanowienie
Postanowienie 25.05.2020, 15:08
Widuchowiak, napisz lepiej jakie jest postanowienie sądowe, Grupa inicjująca składa się z 10 osób i każda osoba ma swoje zadania do wykonania! Podaj wynik rozprawy, podaj wynik rozprawy!!!!!
Widuchowiak
Widuchowiak 25.05.2020, 13:42
Janusz nie pojawiłeś sądzie na dzisiejszej rozprawie. Stchórzyłeś ! Wysłałeś Szczupaka i trzy kobiety na salę sądową a sam włóczysz się po Widuchowej. Usiłujesz jeszcze nastawić członków Łabędzia przeciwko ! Straciłeś twarz !
Łabędż
Łabędż 25.05.2020, 19:11
Widuchowiak czy ty naprawde jestes głupi po co ktoś ma nas namawiac czy my nie mamy własnego rozumu i nie pamiętamy co nam ona obiecywała jak chciala zostac wójtem swojego kochasia namowiła zeby zostal bramkarzem i co obiecanki cacanki Ty widocznie nie interesowałes sie nigdy Łabędziem i nic na ten temat nie wiesz więc nie zabieraj głosu .My i tak ją pogonimy czy ci sie to podoba czy nie
Zajmij się soba i swoją osoba a od Łabędzia wara
Kolo
Kolo 25.05.2020, 15:18
Widuchowiak Janusz nie był potrzebny. Nie znasz jeszcze opinii sądu. Otóż wygraliśmy.
Wyrok
Wyrok 25.05.2020, 15:07
Przecież jest pandemia, po co się całym sztabem zgłaszać do sądu? A Janusz jest w grupie podwyższonego ryzyka... Uwierz, nikogo nie trzeba do niczego nastawiać- każdy ma swój rozum i widzi co wyprawia miłościwie nam panująca. A jak już tyle wiesz, to zapewne też to jaki zapadł wyrok? Zdradź tą tajemnicę!
Kibic
Kibic 25.05.2020, 13:07
No Łabędzie do roboty podziękujcie wójtowej za pomoc którą wam obiecała przed wyborami i nie dotrzymała słowa .Brzydko mówiąc olała was nawet was nie wsparła przy ostatnich przedsięwzięciach była temu przeciwna i robiła wszystko żebyscie nie mogli tego zrealizowac ale znając ją jak juz będzie wszystko gotowe zrobi spot i to co wy zrobiliscie przypisze sobie Bedzie się chwalic jak ona zdobła dla was dofinansowanie jaka ona super .To co w tym filmiku pokazala to śmiechu warte ktoś zdobył dofinansowanie wymyslił ona tylko podpisała ale oczywiście to jej zasługa.Nie ośmieszaj się kobieto masz ws,ystkich za idiotów ŁABĘDZIE DO BOJU PODZIEKUJCIE ZA WSZYSTKO!!!!!!
Dosior
Dosior 25.05.2020, 14:56
A wiadomo coś na temat studni? Będzie nie będzie? Niby pieniądze były że społecznika. Wiem tylko o herbie z kwiatków.
Łabędz
Łabędz 25.05.2020, 20:52
Ten herb to tez zasluga wójt tak bedzie ona to przedstawiac ona wszystko co ktoś zrobi sobie przypisuje
faryzeusze
faryzeusze 25.05.2020, 12:27
Niech pierwszy ten rzuci kamieniem, kto jest bez winy
Jagna
Jagna 25.05.2020, 09:46
Oj A.K.K przyszłaś do pracy i zaczynasz się bronić wypisując głupoty w swojej obronie! Najpierw to twój (...) odszedł od (...) i (...), po drodze (...) ją psychicznie, a dopiero później (...) poznała wartościowego człowieka, który uratował jej życie! Gdyby nie on to dzisiaj i (...) byłby wdowcem. Takie są wasze działania i metody w utrzymaniu stołka! Wstyd! To tak jak Jagna z Chłopów!
Marcel
Marcel 25.05.2020, 09:12
Do Klary!!! To nie on zostawił tylko żona znalazła sobie kochanka jak nie wiesz to nie pisz
Jolka
Jolka 25.05.2020, 22:00
Marcel, materacem byles? M. sie puscil i jeszcze siary sobie narobil, az rodzice sie go wstydzili. a zona/byla zona znalazla sobie jak maz zaczal sie na niej psychicznie wyzywac , a kochanica razem z nim!!!
Karola
Karola 25.05.2020, 09:10
40-latka, o czym ty piszesz, zapomniałaś, że wójtem została kobieta, która handlowała pietruszką? Ona to miała doświadczenie???? tylko ciekawa jestem w czym? w zabieraniu ojca małym dziewczynkom?
pokolenie 40-latków
pokolenie 40-latków 25.05.2020, 08:38
Ludzie pomyślcie dzisiaj w dobie koronawirusa zapaści gospodarczej szczególnie samorządowej gdzie trzeba będzie zaciągać potężne pożyczki na funkcjonowanie Gminy to jest nie pora na zmianę władz.Kandydatka o której tu mówią referendalni nie ma pojęcia o samorządności Gminnej a dzisiaj nie pora na kilkuletnią naukę a kimże ta kobieta zarządzała tą garstką ludzi ( 3-4 osoby ).Sądzę że biorą tu górę aspekty typu przegrałam ale ja im jeszcze pokażę.Apeluję do tej Pani proszę nie mącić w naszej Gminie my sobie doskonale poradzimy bez Pani osoby !a i jeszcze jedno ja z pokolenia 40-o latków w żaden sposób nie identyfikuję się z Panią jako tzw.ziomalką
Bbbb
Bbbb 25.05.2020, 18:50
Czytam i nie mogę zrozumieć przeciez akk jeszcze jest na stołku, ktora maci itd. Osoby ci się pomyliły
Czterdziestolatek
Czterdziestolatek 25.05.2020, 09:22
WA co ty tak straszysz pozyjemy zobaczymy My czterdziestolatkowie nie życzymy sobie abys wypowiadał się w naszym imieniu mow za siebie.My ta.A ta twoja ulubieńca tak zadłużyła siebie i naszą gminę ze bardziej nie mozna.Te jej długi to odbiją tobie nam czkawka
Edek
Edek 25.05.2020, 01:48
Trzeba by sprawdzic te gaxetki ze Starego Czarnowa.
Uwaga
Uwaga 25.05.2020, 00:03
Z tym głosowaniem i wynikiem głosowania to może być różnie. Prośba do grupy referendalnej aby zachowała uważność bo w komisjach referendalnych jest sztab ludzi A.K.K wszyscy na wysokich stanowiskach w gminie i będą chcieli za wszelką cenę utrzymać te stanowiska ( mam nadzieję, że nie po trupach). W komisjach są: Piotr W. (dyrektor szkoły w Krzywinie), zastępca wójta, kierowniczka Gminnego środka Pomocy Społecznej, kierowniczka Inwestycji, niezawodna Mirosława K. Małgorzata J. pracownik socjalny itd. Czegoś takiego to jak żyję nie widziałam, a dużo widziałam........
Dosior
Dosior 25.05.2020, 14:59
To co wiem do komisji może się zgłosić każdy więc w czym problem.
Mira
Mira 25.05.2020, 20:48
U nich był prykaz że pracownicy muszą walczyć jak lwy albo wypad
Petenci
Petenci 25.05.2020, 09:26
Ha ha to dopiero cyrk chyba prawda bedą walczyc o swoje stołki ,a tak na marginesie pani Mirko dala by pani spokój i dała by pani młodym ludziom zarobic a nie ciągle pani mało i mało
Teresa
Teresa 24.05.2020, 23:45
Matka Polka, doucz się trochę, przeczytaj ustawę referendalną, w referendum chodzi o odwołanie obecnej wójt, a dopiero po wygranym referendum i odwołaniu A. K.K odbędą się wybory na wójta. A tak swoja drogą to uważam, że kandydatka z Dobrej, nasza rodaczka byłaby dobrą kandydatką, ale jeszcze nie teraz, teraz to idź na referendum i zagłosuj za odwołaniem A.K.K. Powodzenia!

Pozostałe