Kikuty drzew umierają powoli...

  • 23.05.2020, 21:49
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Kikuty drzew umierają powoli...
To bardzo smutny widok. Tej wiosny postanowiono ogłowić drzewa na zielonym skwerze. To prowadzi do ich powolnej ich śmierci.

Drzewa "oskalpowano" w Mieszkowicach. Ciężko chorują. Zabieg tzw. ogławiania,  jest zabiegiem szkodliwym dla drzew, a w konsekwencji dla otoczenia. Radykalne cięcia zmienią wygląd i mikroklimat tego miejsca. Zgodnie z wiedzą dendrologiczną optymalny zakres cięć bezpieczny dla drzew wynosi do 15 procent korony drzewa

W Mieszkowicach, nawet na cmentarzu, taka polityka wobec drzew prowadzona jest od lat. To doprowadzi do tego, że drzewa będa obumierać i za kilka lat nie będzie dorodnych drzew w mieście. 

Zjawisko to funkcjonuje głównie przez niską świadomość ekologiczną władz. Nie widać też lokalnego środowiska, które zaprotestowałoby przeciwko dewastacji.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (41)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

żal
żal 26.05.2020, 15:51
Kikuty drzew umierają powoli...Tak jak miasto pod rzadami Andrzeja i kotki
referendum i do domu
referendum i do domu 25.05.2020, 14:04
Drzewa odrosną. Można było to zrobić trochę oszczędniej. Proszę jednak zauważyć, że władca sam tam sprzątał. Taki chłopek, roztropek. Brak szkoły poparty oporem na nową wiedzę . Burmistrz to ma być menadżer a nie zamiatacz. Ponoć tych co nie lubi zakazuje wpuszczać do swojej kancelarii. Kolesiostwo i nepotyzm.
Mieszko
Mieszko 25.05.2020, 11:27
Za oknem wiosna zaczyna się dzień
Zaczynam kolejny dzień życia
Wyglądam przez okno, na oczach mam sen
Mieszkowice się budzi z przepicia
Wypity alkohol uderza w tętnice
Autobus tapla się w błocie
Filipinki z halasem sprzatają ulice

Gdy patrzę w twe oczy, zmęczone jak moje
To kocham to miasto, zmęczone jak ja
Gdzie Andrzej i Kotka zrobili, co swoje
Gdzie wiosna spaliną oddycha

Teren Akwarium i za murami zalane jest moczem
Wirujesz jak obłok, wynurzasz się z bramy
A ja jestem głodny, tak bardzo głodny
Kochanie, nakarmisz mnie snami
Obskurne Mieszkowice, pieprzone Mieszkowice
Rozkwita na kikutach drzew, na krzewach
Ściekami z jeziora kompletnie pijany
Chcę krzyczeć, chcę ryczeć, chcę śpiewać

Gdy patrzę w twe oczy, zmęczone jak moje
To kocham to miasto, zmęczone jak ja
Gdzie Andrzej i Kotka zrobili, co swoje
Gdzie wiosna spaliną oddycha

Jesienią zawsze zaczyna się szkoła
A za murami zaczyna się picie
Jest tłoczno i duszno, olewa nas władza
I tak skończymy o świcie
Jesienią zawsze myślę o latach
Tak starych, jak te rozwalajace się kamienice
Jesienią o zmroku przechodzę z tobą
Przez pełne śmieci ulice

Gdy patrzę w twe oczy, zmęczone jak moje
To kocham to miasto, zmęczone jak ja
Gdzie Andrzej i Kotka zrobili, co swoje
Gdzie wiosna spaliną oddycha
Kapela Mieszkowice
Kapela Mieszkowice 25.05.2020, 12:13
Dobre! Bardzo dobre!
joł joł
joł joł 25.05.2020, 12:17
Najlepsza druga zwrotka o Akwarium!
horror
horror 24.05.2020, 20:50
Koszmar z ulicy Wiązów
???!!!!
???!!!! 24.05.2020, 19:26
Może to nowa atrakcja turystyczna - SKAMIELINY
Widziajłło
Widziajłło 24.05.2020, 20:50
Skamielin szukaj w urzędzie!
widz
widz 24.05.2020, 17:30
Jakie drzewa taka miejscowa wladza,ni w pi.... ni w oko
wpisywac kto
wpisywac kto 24.05.2020, 13:07
A znacie to: A na drzewach zamiast liści będą wisieć....
won
won 24.05.2020, 12:42
To skandal,drzewa umierają stojąc,ludzie,ludzie zróbmy referendum i pozbądzmy sie szkodników,"klenczon z kotką muszą odejśc i nie ma to tamto
Kasia
Kasia 24.05.2020, 12:41
Zgodnie z prawem to Starosta powinien podjąć postępowanie w tej sprawie
Klipek
Klipek 24.05.2020, 22:01
Koowa, nie wymagajcie od tej miernoty, zeby coś robił! Ledwo wyszedł ze swojej nory i pojechał do Osinowa na spotkanie POpaprańców, a jeszcze ma coś robić? On nie po to został starostą!
pamiętliwy
pamiętliwy 25.05.2020, 01:59
Znowu zmienił poglądy? Teraz ponownie kocha PO, PIS-em się już znudził?
Ostatnio
Ostatnio 24.05.2020, 09:32

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Robot
Robot 24.05.2020, 09:29

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

pilarz
pilarz 24.05.2020, 08:55
Kikuty umarły jak mamuty
gniazdo
gniazdo 24.05.2020, 09:58
Tylko że tam był czynnik naturalny a tu antropogeniczny, choć radziej bezmyslność ludzka.
Prawda
Prawda 24.05.2020, 15:19
Trzeba było dać koledze z Dębna zarobić wynajmem podnośnika.
protest
protest 24.05.2020, 15:55
Myślisz że to o to chodzi?
many many
many many 24.05.2020, 19:35
A kto za to płaci?
inż. Mamoń
inż. Mamoń 24.05.2020, 20:02
No i panie, kto za to płaci? Pan płaci, pani płaci, my płacimy. To są nasze pieniądze proszę pana. Społeczeństwo.
Tuja
Tuja 24.05.2020, 08:45
A kto pamięta piękne krzewy iglaste przed urzędem ? Też przeszkadzaly .
Przecież ktoś osobiscie podejmuje takie decyzje .Może przedstawilby uzasadnienie i jakie zastosował przepisy,?
Telewizja , w czym możemy pomóc?
Telewizja , w czym możemy pomóc? 24.05.2020, 08:40
Zwykłe barbarzyństwo ! Obywatel ma rację , dodam że tak postępują bardzo prymitywni ludzie drzewa dla nich to jest opał do pieca nic więcej , a jak mają władzę to są bezkarni , w tak małej moejscowości zwykli mieszkańcy nic nie zrobią bo się boją , podrzędni urzędnicy również , może jakaś telewizja nagłośni sprawę
gryfiniak
gryfiniak 24.05.2020, 09:59
To taki zamordyzm u was panuje?
Scolytinae Scretynae
Scolytinae Scretynae 24.05.2020, 00:00
Ksywa: szkodnik drzew!
Obywatel
Obywatel 23.05.2020, 23:39
Burmistrza Sławę z Prezesem ZUK powinno doprowadzic się do odpowiedzialnosc karnej za takie podciecie drzew w okresie m-ca kwietnia czyli w trakcie wegetacji drzew. A co najciekawsze Birmistrz przyciał także sobie drzewa w pasie drogi krajowej pod swoim domem. Pracuje dlugo w tej branzy i dozwolone jest przecinka korony drzewa do 30% jej objetosci. Czy wydział ochrony środowiska i organy scigania tego nie widzą. P. Redaktorze ciagnij Pan sprawę dalej jak ju Pan ja zauwazył.

M-ce
M-ce 23.05.2020, 23:31
Na Placu Wolności robią to samo 😢
Jak w Cedyni
Jak w Cedyni 23.05.2020, 23:21
Akcja Gabi ?
stare grabie
stare grabie 23.05.2020, 23:45
Gabi co do siebie grabi?
Skora pod zoledziem
Skora pod zoledziem 23.05.2020, 23:05
Niemieckie służby w gotowości. Jest najgorzej od drugiej wojny światowej.W trakcie epidemii na forach internetowych roi się od prawicowych teorii spiskowych – pisze "New York Times". W dyskusjach uczestniczą m.in. preppersi, którzy "długo fantazjowali o kryzysie tak głębokim, że doprowadziłby do upadku liberalnego porządku", mówi cytowany przez dziennik Stephan Kramer, szef regionalnego biura niemieckiego wywiadu w Turyngii.

Mobilizują się. Kryzys koronawirusowy karmi ich narrację o upadku zachodniego liberalizmu. Karmi bojowość i potencjalną przemoc – powiedział Kramer.Komisja Europejska szacuje, że niemiecka gospodarka skurczy się w br. o 6,5 proc. To oznaczałoby najgorszy wynik od drugiej wojny światowej. Wielu ekspertów i mieszkańców obawia się, że w sytuacji kryzysu prawicowe ugrupowania, takie jak Alternatywa dla Niemiec (AfD), zdobędą nowy elektorat.

W trakcie epidemii na forach internetowych roi się od prawicowych teorii spiskowych – pisze "New York Times". W dyskusjach uczestniczą m.in. preppersi, którzy "długo fantazjowali o kryzysie tak głębokim, że doprowadziłby do upadku liberalnego porządku", mówi cytowany przez dziennik Stephan Kramer, szef regionalnego biura niemieckiego wywiadu w Turyngii.

Mobilizują się. Kryzys koronawirusowy karmi ich narrację o upadku zachodniego liberalizmu. Karmi bojowość i potencjalną przemoc – powiedział Kramer.
zszokowany
zszokowany 23.05.2020, 23:34
Skora i myslisz, że właśnie stąd bierze się ta agresja wobec drzew?
Mieszkanka
Mieszkanka 23.05.2020, 22:25
Jak ogłowi wszystkie drzewa to jesienią będzie miał mniej roboty. Nie od dziś wiadomo, że jest on głównym zamiataczem ulic w naszej pięknej gminie więc woli zapobiegać niż potem sprzątać liście. W ogóle nie ma szacunku dla środowiska i przyrody, uważa, że drzewa służą do palenia w piecu i niczego więcej :-(
list
list 24.05.2020, 00:40
Przecież to niemądre myślenie!

Pozostałe