Wójt mija się z prawdą, interpretując niekorzystną dla siebie decyzję sądu? - zastanawiają się inicjatorzy referendum

  • 26.05.2020, 20:34
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Wójt mija się z prawdą, interpretując niekorzystną dla siebie decyzję sądu? - zastanawiają się inicjatorzy referendum Facebook Anny Kusy-Kłos Gdy wójt pojechała złożyć zawiadomienie w sprawie wiatraków to nie omieszkała zrobić sobie zdjęcia przed Sądem Okręgowym w Szczecinie.
Sprawa dotyczy interpretacji postanowienia sądu, który w trybie wyborczym uznał wniosek wójt Anny Kusy-Kłos za bezpodstawny i oddalił go. Tymczasem wójt interpretuje słowa sędzi niezgodnie z prawdą - zarzucają Annie Kusy-Kłos inicjatorzy referendum.

W tej sprawie grupa referendalna przysłała swoje stanowisko, gdzie cytuje wypowiedź wójt:

Przed Sądem Okręgowym w Szczecinie odbyła się wczoraj ciekawa rozprawa. W trybie wyborczym wójt gminy Widuchowa złożyła wniosek o nakazanie Grupie Inicjatywnej Referendum w Widuchowej zaprzestania rozpowszechniania nieprawdziwych jakoby informacji o mało wydajnej ich zdaniem pracy Pani Wójt. I cóż się okazało ? Sąd po wnikliwym rozpoznaniu sprawy, po zapoznaniu się z przedłożonymi materiałami, wysłuchaniu stron i pełnomocnika, w 11-stronnicowym uzasadnieniu uznał wniosek wójt gminy za bezpodstawny i oddalił go.

Pani wójt postanowiła jednak nagiąć rzeczywistość i w relacji na swoim profilu na Facebooku umieściła następujący wpis. "Sąd Okręgowy w Szczecinie uważa, że kłamstwa zawarte w tematach referendalnych nie są agitacją referendalną i wskazuje powództwo cywilne w celu udowodnienia kłamstwa". Przeczytaliśmy wielokrotnie i uważnie tekst uzasadnienia sądowego i jako żywo nigdzie takich sformułowań nie znaleźliśmy. Pani Wójt nie poprzestaje jednak na tym i w dalszej części swojej wypowiedzi stwierdza stanowczo, że Grupa Referendalna odpowie przed Sądem Cywilnym albo i innym. (Boskim? Doraźnym? Wójtowskim?).

Cóż, z postanowieniem sądowym można się nie zgodzić, służy na nie zażalenie, ale podawanie przez osobę publiczną nieprawdziwego uzasadnienia postanowienia sądowego to gruba przesada. Można by rzec, mijanie się z prawdą. Porażka zawsze jest bolesna, ale ta w sprawie na swoje żądanie, boli widać rządzących najbardziej.

grupa inicjująca referendum w Widuchowej

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (127)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

 Ktos kto ma serce
Ktos kto ma serce 01.06.2020, 22:43
Zwykla szuja !!!Klamca !!!! Pasozyt na kase
Prawda
Prawda 01.06.2020, 21:40
W wywiadzie udzielonym dnia 27.11.2014 roku kandydatka na wójta na koniec swojego wystąpienia powiedziała " W całej historii ludzkości popełniono więcej zbrodni z powodu posłuszeństwa wobec władzy niż nieposłuszeństwa. To nie sprzeciw, odmieńcy i bunty są zagrożeniem dla społeczeństwa. Prawdziwym zagrożeniem dla społeczeństwa są ludzie ślepo posłuszni władzy".
Mirka
Mirka 01.06.2020, 21:01
Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie na Referendum w dniu 07.06.20 . Komisje Obwodowe są w Widuchowej, Krzywinie, Lubiczu i Żelechowie. Do zobaczenia!!!!!!!
Krzywiniak
Krzywiniak 31.05.2020, 21:13
Kto się boi nie idzie na referendum pracownikom się nie dziwię bo chcą pracować a wójt jest mściwa
Agnieszka
Agnieszka 30.05.2020, 23:20
Tak to prawda w Krzywinie w komisji jest kierowniczka inwestycji niejaka Odach.....
wcześniej pracowała jako dyrektorka w Domu Dziecka, później coś tam robiła w Gryfinie aż wylądowała jako specjalistka od inwestycji w naszej gminie. Nic dziwnego, że w gminie nie widać żadnych inwestycji skoro ta pani nie posiada żadnych kwalifikacji i umiejętności aby pełnić taką funkcję. Szanowni Państwo idźmy na REFERENDUM.
Darek
Darek 30.05.2020, 22:47
No cóż A.K.K raczej prawdy nie powie, nawet interpretację wyroku sądu przeinaczy. Nie wie jak interpretować, czy nie wie, że nie wie?
Ośmieszyła się też w TVP 3 udzielając odpowiedzi na pytanie mieszkańców o autobus. Nic tylko widzi we wszystkich mieszkańcach naszej gminy swoich wrogów i ciągle tylko atakuje, atakuje.......
geniusze
geniusze 29.05.2020, 22:17
Drugi apel do referendalnych geniuszy: nie siejcie nienawiści, jeśli możecie siać miłość
Kocham
Kocham 01.06.2020, 22:25
Przekazujemy miłość: Kocham Cię
geniusze
geniusze 29.05.2020, 18:46
I durnie miewają efektywne - przynajmniej tak im się zdaje - przejawy geniuszu
bieda
bieda 29.05.2020, 17:27
Większość ludzi jest biedna. Najbiedniejsi są jednak ci, którzy udają bogatych.
dżokej
dżokej 29.05.2020, 16:25
Do ujeżdżania internetowego Pegaza nie wypada zatrudniać dżokejów-hejterów.
tytani
tytani 29.05.2020, 11:38
Parterowym ludziom najłatwiej szafować gestami tytanów
Polska
Polska 29.05.2020, 11:36
Zazwyczaj w Polskę idziemy bez Polski w sercu
Fiołek
Fiołek 29.05.2020, 00:27
Piotrek ty tez się pakuj
Tyraliera
Tyraliera 28.05.2020, 22:09
Bataliony hejtu też muszą się formować w przyzwoitą tyralierę
ekonomia
ekonomia 28.05.2020, 22:07
Peregrynacja struktur współczesnego świata: podróż do granic... ekonomicznych możliwości
lewa strona mocy
lewa strona mocy 28.05.2020, 21:34
a już za dwa miesiące po Widuchowej ganiać będą trzy radne i JW tylko ciekawe w która stronę
Kis
Kis 28.05.2020, 21:06
A co ta wójtowa tak gania po tej Widuchowej nagle sie zrobiła bardzo aktywna oj zapóźno sie opamiętałaś kobieto mamy cię już dosyć
klasyk
klasyk 28.05.2020, 20:31
Pyt.do kogo? ,,Nie strasz,nie strasz bo się w sądzie ze......sz.
ekonomika
ekonomika 28.05.2020, 20:24
Gdy ekonomika dostaje kota, reszta jest ....mruczeniem
paragraf