Burmistrz Sawaryn oraz radni GIS i PiS użyli propagandy, atakując chęć pomocy mieszkańcom gminy - ocenia Andrzej Urbański

  • 27.05.2020, 13:57
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Burmistrz Sawaryn oraz radni GIS i PiS użyli propagandy, atakując chęć pomocy mieszkańcom gminy - ocenia Andrzej Urbański
-Niestety, jak pokazała rzeczywistość, ze strony burmistrza i niektórych radnych nie było najmniejszej woli merytorycznej pracy nad pomysłami pomocy przedsiębiorcom. Projekty zostały napisane ściśle według wytycznych specustawy antykoronawirusowej, czyli tzw. tarczy antykryzysowej. Ta ustawa została stworzona przez rząd i poparta m.in. przez posłów PiS. Tym bardziej zadziwiający jest fakt, że Klub Radnych PiS, a także burmistrz i radni z GiS, którzy tak często odwołują się do bezwarunkowego popierania rządu i partii rządzącej, głosowali przeciwko i jeszcze stosowali obstrukcję, wytaczając potężne działa propagandowe atakujące chęć pomocy mieszkańcom gminy. Nasze starania o pomoc zostały zdyskredytowane. I to wszystko przy pomocy zorganizowanej machiny propagandowej burmistrza, jego radnych, anonimowych kont internetowych i niestety niektórych pracowników, a także niektórych sprzyjających mediów. My kierujemy się zasadą kultury współpracy i nie zamierzamy zniżać się do poziomu prezentowanego w ostatnim czasie na sesjach. Co będzie w czwartek? Czas pokaże - mówi radny Andrzej Urbański, przewodniczący komisji rewizyjnej w Radzie Miejskiej w Gryfinie.
 
igryfino: -Dlaczego nie pomogliście gryfińskim przedsiębiorcom w najgorszym dla nich czasie?

Andrzej Urbański: -To pytanie jest nieadekwatne do sytuacji. Radni z naszego klubu radnych podjęli inicjatywę uchwałodawczą, a także zawnioskowali o zwołanie sesji w tych tematach. Co działo się później, było szeroko opisywane. Bojkoty, obstrukcje, próby zrywania sesji, przekładanie na czas, kiedy pomoc jest nieskuteczna. Doświadczyliśmy wszystkiego, co najgorsze w samorządzie. Jeżeli do tego dodamy całą otoczkę, czyli kłamstwa, manipulacje, hejt, wyzwiska to widać, że nasze starania o pomoc zostały po prostu zdyskredytowane. I to wszystko przy pomocy zorganizowanej machiny propagandowej burmistrza, jego radnych, anonimowych kont internetowych i niestety niektórych pracowników, a także sprzyjających mediów. Za każdym razem radni naszego Klubu głosowali zgodnie za udzieleniem pomocy, a warto tutaj podkreślić, że u nas nigdy nie była stosowana dyscyplina klubowa, którą można widzieć nagminnie w innych klubach. Wynika z tego, że zrobiliśmy wszystko, co tylko mogliśmy, by pomóc mieszkańcom gminy, ale większość w Radzie Miejskiej w Gryfinie miała wystarczająco dużo możliwości, by to storpedować.

igryfino: -Dlaczego nie rozmawialiście wcześniej z PiS o możliwości wsparcia projektu dla wielu grup społecznych w Gryfinie?

Andrzej Urbański: -Projekty uchwał, mimo że zgłoszone przez radnych, którzy na co dzień są członkami Klubu Radnych Koalicji Obywatelskiej, nie były projektami Klubu. Zostały zgłoszone jako projekty grupy radnych zgodnie z § 64 ust. 1 Statutu Gminy Gryfino oraz art. 20 ust. 1 i 3 ustawy o samorządzie gminnym. Inicjatorzy byli otwarci na poparcie projektów, jak i merytoryczną dyskusję.

Niestety jak pokazała rzeczywistość ze strony burmistrza i radnych nie było najmniejszej woli merytorycznej pracy nad pomysłami pomocy przedsiębiorcom. Natomiast uwagi skarbnika gminy i radcy prawnego zostały uwzględnione i wprowadzone w formie autopoprawek. Także wniosek Klubu PiS uzyskał konieczną zgodę uchwałodawców. Symbolem chęci współpracy burmistrza było stwierdzenie, że to jest "bubel", a jego radni ograniczyli się do przeprowadzenia śledztwa, który samorząd był wzorcem dla inicjatorów. Z rozmów między sobą wiemy, że informacje o możliwości złożeniu wniosku o zwołanie sesji, a także tematyka były przekazywane radnym z innych Klubów, czy też wyższym urzędnikom. Żadna konstruktywna informacja zwrotna nie została przekazana.

Radni, mimo kłamstw, które pokazywały się w przestrzeni medialnej, otrzymali maksymalną ilość czasu na analizę projektów przewidzianą w art. 20 ust. 3 ustawy o samorządzie gminnym, czyli 7 dni. Do dzisiaj tamte kłamstwa nie zostały sprostowane. Tak ma wyglądać chęć współpracy? 

Projekty zostały napisane ściśle według wytycznych specustawy antykoronawirusowej, czyli tzw. tarczy antykryzysowej. Ta ustawa została stworzona przez rząd i poparta m.in. przez posłów PiS. Tym bardziej zadziwiający jest fakt, że Klub Radnych PiS, a także burmistrz i radni z GiS, którzy tak często odwołują się do bezwarunkowego popierania rządu i partii rządzącej głosowali przeciwko i jeszcze stosowali obstrukcję, wytaczając potężne działa propagandowe atakujące chęć pomocy mieszkańcom gminy.

Dodatkowo warto wspomnieć, że używanie teraz argumentu o braku konsultacji projektów jest o tyle dziwny, że tradycyjnie w Radzie Miejskiej w Gryfinie nie konsultowało się dotychczas pomysłów i projektów burmistrza. Zawsze dostajemy gotowe projekty. Tak samo jak radni PiS i GiS zgłaszają jakieś pomysły lub wnioski, także wcześniej nie konsultują, przynajmniej z nami. Radny, czy też Kluby mogą w każdym momencie zgłaszać swoje pomysły, uwagi, czy wnioski. Natomiast ostatecznie odnoszą się do projektów uchwał w głosowaniu. Tak było dotychczas. No chyba, że od naszego Klubu wymaga się w niezrozumiały sposób innych, nieprawnych standardów.

igryfino: -Czy na najbliższej sesji dacie sobie na głowie kołki ciosać przez burmistrza, jak było na ostatniej sesji? (wyjątkiem okazała się tutaj radna Jolanta Witowska)

Andrzej Urbański: -Bardzo oderwane od rzeczywistości sformułowanie. Na najbliższej sesji nie wyobrażamy sobie takiej sytuacji. Na ostatniej sesji, zarówno ja - Andrzej Urbański przewodniczący klubu, jak i Jolanta Witowska przewodnicząca Komisji Spraw Społecznych i Bezpieczeństwa Publicznego zabraliśmy głos w sprawie uchwał i podejmowanych przez burmistrza działań w czasie pandemii. To był mocny i merytoryczny głos, pozbawiony politycznych i personalnych zaczepek w przeciwieństwie do obozu burmistrza i jego samego. Kierujemy się zasadą kultury współpracy i nie zamierzamy zniżać się do poziomu prezentowanego w ostatnim czasie na sesjach. Co będzie w czwartek? Czas pokaże.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (38)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gryfinianin
Gryfinianin 31.05.2020, 13:07
Kiego ch...ja się czepiacie Burmistrza. Dlaczego miałby pomagać przedsiębiorcom, przedsiębiorcy to tyle kasy wyciągnęli z tarczy antykryzysowej, że 2 miesiące siedzieli w domu i pili. A Urbański akurat do dawania nie jest skory i podejrzewam że jakby był miejscu Burmistrza to też by nie dał. Ale cieszę się, że nie jest i mam nadzieje, że już nigdy nie będzie, bo ten dopiero ma węża w kieszeni. A pozatym to już jest stary i niech spiepsza na emeryturę
gryfiniak
gryfiniak 31.05.2020, 14:35
Bumistrz żyje z przedsiębiorców. Jeśli będzie ich gnębił w czasie epidemii to nie będzie miał kto płacić podatków i wtedy całą gminę puści z torbami.
Knagulec
Knagulec 28.05.2020, 20:08
Na taczke i do rowu
paralotniarz
paralotniarz 28.05.2020, 18:46
rybka rybką ale bedzie pipką ha ha aha ha
tzreźwy
tzreźwy 28.05.2020, 18:47
Ajwaj upiłeś się znowu?
  PIJANY
PIJANY 28.05.2020, 19:27
ULECZY MNIE MOJA KASA OD DZIADKA A JAK NIE TO POKARZĘ TEN KURWIDÓŁ OD PODSZEWKI AH AH AH
ASJWAJ ALELUJA I DO PRZODU
ASJWAJ ALELUJA I DO PRZODU 28.05.2020, 17:42
mam taki temacik o trupkach *** *** ha ha ah mam nadzieję że sier żant ja myślę porucznik z kolegą też porucznikiem zakończy ten teatr po co IPN HA HA AH
gumofilc
gumofilc 28.05.2020, 20:05
Japa dzbanie bo przegumuje
Heil Donald
Heil Donald 28.05.2020, 12:58
Gdzie PO zbiera POdpisy na Szambolana z Warszawy ???
muler
muler 28.05.2020, 11:12
Henryka Piłata będziemy dłuuuugo wspominać.Oczywiście w pozytywnym tego znaczeniu.To był w sumie dobry człowiek.
Ted
Ted 28.05.2020, 19:54
muler opowiedz o walkach Pilata
z urzędu
z urzędu 28.05.2020, 09:28
Prośba
Proszę żądać kto jest zwolniony z płacenia podatków na okres 10 lat. Wiemy,że są rodziny, którym nie należy się ta niżka
Czy to przestępcza działalność ?
Czy to przestępcza działalność ? 28.05.2020, 18:16
Bo burmiszcz przyznał ulgi wstecz dla przy***sów a nawet nie za budowę a za kupno.
Nowy etat ;-)
Nowy etat ;-) 28.05.2020, 07:36
Gdzie podziewa się były prezes TBS? Czyżby coś się szykowało nowego????
Sprawiedliwość
Sprawiedliwość 27.05.2020, 18:52
Żądam debaty na najbliższej sesji o standardach życia publicznego, o uczciwości , o transparentności działań urzędów i urzędników w związku z aferą spekulacji działkami. Dla spekulantów wykorzystujących urząd nie ma miejsca w życiu publicznym naszej gminy a tym bardziej nie ma miejsca na jakiekolwiek funkcje w gminie czy powiecie. Nie chcemy mafii i gangów rodzinnych. Wystarczy, że są w rządzie PiS. To samo dotyczy powiatu. Rodzina spekulantów musi odejść w niebyt.
A co na to abc i ABWehra
A co na to abc i ABWehra 27.05.2020, 18:06
PiS i GiS są przeciw mieszkańcom gminy.
Czy burniszcz zamierza wyjaśnić sprawę spekulacji działkami budowlanymi przez wysokich urzędników samorządowych ? Pytanie brzmi: Czy wszyscy mieszkańcy w tym także ci co naiwnie sprzedali za bezcen działki rodzinie M mieli czy choćby mogli mieć taką sama wiedzę na temat stanu prawnego działek budowlanych i budowy ulicy JP II i uzbrojenia terenu ? Współwłaściciele (rodzina M) kogoś nabiła w butelkę i zarobiła miliony. Obecnie 10 arowa działka w rejonie JP II kosztuje 250 000 do 300 000 złotych.
CZYJA KRZYWDA  KOGO ZYSK
CZYJA KRZYWDA KOGO ZYSK 28.05.2020, 09:06
CZYJA TO KRZYWDA BYŁA TO TYLKO NOTARIUSZ WIE CBA POWINNO SPRAWDZIĆ NOTARIUSZY GRYFIŃSKICH
wieczorek   ha ha ah a
wieczorek ha ha ah a 28.05.2020, 18:43
krzywda co ma wspólnego z rybką ha ha ah aha
ten co liczy
ten co liczy 27.05.2020, 21:10
Jest jedna działeczka za 500 tysi !!!
Kpt. Żbik
Kpt. Żbik 27.05.2020, 20:59
Koleś grubo jedziesz. Obyś się nie przejechał. Jeśli wiesz, że jest coś nie halo to zgłoś oficjalnie tam gdzie trzeba. Rzucasz coś o pisie, czy gisie, mieszasz ich z jakąś machloją, o której coś wiesz a kaowców pomijasz. Internet nie zapomina i nie jesteś anonimowy.
@
@ 28.05.2020, 18:19
Już straszą. Ciekawe kto tam jeszcze jest współwłaścicielem. Dojdziemy.
Zniesmaczona
Zniesmaczona 27.05.2020, 22:52
Policyjny źbiku ty dostałeś sygnał od sygnalisty to sprawdź. Wystarczą oświadczenia majątkowe dwóch M i to co kolejny M napisał w swojej gazecie, że nabyli działki w 2011. JP II wybudowano w 2013r.. Stary był wcześniej szefem sztabu wyborczego H.P. i przesiadywał tam godzinami. Był też dyrektorem w CUW. H.P. działek nie kupił bo był uczciwy. Za to M. zaczęli oskarżać go o korupcję aby przykryć swoje działania. Tyle, że to trudne dla ciebie. Jeżeli jest inaczej niech si ę oczyszczą. To osoby publiczne na wysokich stanowiskach samorządowych. Muszą być szkliście przejrzyści i uczciwi.
kanalie kłamliwe
kanalie kłamliwe 28.05.2020, 09:55
H.Piłata na każdym kroku oskarżali, szkalowali, załatwiali pracę dla żon, kolegów, znajomych, co też nie przeszkadzało im nadal swego dobroczyńcę obmawiać i opluwać. Taki podły naród. Dla poprzednika liczył się człowiek
Do A co na to abc
Do A co na to abc 27.05.2020, 19:05
Mocne słowa. Ja na twoim miejscy bym sie dwa razy zastanowił zanim napiszesz. Żeby rzucać takie oszczerstwa trzeba mieć dowody.
spec
spec 27.05.2020, 18:50
Ale o co konkretnie oskarżasz burmistrza czy też wysokich urzędników samorządowych.
pytanie
pytanie 27.05.2020, 20:49
Ktoś spekulował ziemią z wysokich urzędników?
lions clab wodnik
lions clab wodnik 27.05.2020, 23:13
zapytaj sie notariuszów w gryfinie oni wszystko wiedzą
KC...
KC... 27.05.2020, 18:01
To ci burmistrza GiS i Romanicza PiS - starzy propagandziści!
JANINA Z JELENINA
JANINA Z JELENINA 27.05.2020, 16:38
PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ U WŁADZY TO DLA POLSKI DAR OD BOGA!

doJanina
doJanina 27.05.2020, 18:50
Raczej kara za grzechy!
PANDEMIA KOSZER  SZULERÓW HA HA AH
PANDEMIA KOSZER SZULERÓW HA HA AH 27.05.2020, 15:53
skończcie z ta hipokryzją ha ah ah tylko idioci jeszcze nabierają się na ten wasz pegerowski teatrzyk dla idiotów wycofajcie tę ulge 10 letnia od tzw nowoosiedleńców niekonstytucyjną zresztą ha ha ah pokażcie te listy z pss społem tych tzw nowosiedleńców i listy reszty zwolnionych z czynszów i podatków a wyjdzie koszer klika republiki gryfińskiej ha ha ah
Romek
Romek 27.05.2020, 18:51
Przecież wiceburmistrz nie będzie sobie odbierał przywilejów? Nie bądź naiwny!
o losie
o losie 27.05.2020, 15:47
człowiek od fikołków-polityk-wszystko w temacie
Do 15.47
Do 15.47 27.05.2020, 16:03
Gorszych znam
Kiepski adwokat - burmistrzem
Niby redaktor - wice burmistrzem i to od inwestycji
Pracownik z dolnej odry - wice burmistrz od oświaty i innych dziwnych spraw
Zgr
Zgr 27.05.2020, 15:00
Burmistrz to propaganda adwokacka ma za sobą starego komedata policji w Gryfinie później w Starogardzie jego syna wkręcił do gminy na radnego ,ręka rękę myje ,układy układziki jak za komuny
Oluś
Oluś 27.05.2020, 14:56
Co to za cyrk? Czytam czytam to się działo na naszych sesjach? Pisze skargę do YouTube pokazywali nie ten materiał????
z Górnego Tarasu
z Górnego Tarasu 27.05.2020, 14:40
Panie Andrzeju nie poddawajcie się, bo notowania leniwego tercetu są bardzo słabe.
J K Naturalny
J K Naturalny 27.05.2020, 16:02
U kogo te notowania? Kto je określa?

Pozostałe