Okradł kościół. Był tak pijany, że usnął z łupem

  • 27.05.2020, 19:42
  • Źródło: KWP Szczecin
Okradł kościół. Był tak pijany, że usnął z łupem Policja
Do niecodziennego zdarzenia doszło na terenie jednej z parafii, gdzie 65 letni mężczyzna wszedł do dzwonnicy kościoła, gdzie znajdowały się drzewce do baldachimu na Boże Ciało. Sprawca zdemontował metalowe elementy chcąc je sprzedać. Podczas ucieczki zasnął w polu.

Policjanci otrzymali informację o tym, że w gminie Wałcz na terenie jednej z parafii doszło do uszkodzenia mienia. Ponadto dyżurny usłyszał w rozmowie telefonicznej, że sprawca tego czynu śpi w polu. Na miejsce udał się patrol policji w składzie ze strażnikiem miejskim.

Rzeczywiście przybyli na miejsce funkcjonariusze zastali śpiącego w polu mężczyznę, który po przebudzeniu przyznał się do uszkodzenia mienia. Straty oszacowano na kwotę 200 złotych. Okazało się, że nietrzeźwy 65 letni sprawca wszedł do dzwonnicy kościoła, gdzie znajdowały się drzewce do baldachimu na Boże Ciało.

Trzy drzewce, wyposażone w metalowe elementy sprawca zdemontował, ponieważ miał zamiar je sprzedać. Kiedy został zauważony, przez osoby będące na terenie parafii postanowił uciekać. Jednak nadmiar wypitego procentowego trunku uniemożliwił mu ucieczkę. Jak powiedział 65 latek policjantom-  nie dał rady biec.

Zasnął na polu, a zdemontowane metalowe elementy drzewca leżały obok niego. Sprawca, mieszkaniec Wałcza został zatrzymany przez wałecka policje. Za uszkodzenie mienia zgodnie z art.124 kodeksu wykroczeń grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywna wysokości do 5000 zł. Ściganie następuje na żądanie pokrzywdzonego.

Źródło: KWP Szczecin

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

88
88 28.05.2020, 09:43
Może lepiej wgłębić się w sprawę tajemniczej śmierci małżeństwa z B. Chrobrego i porównać ze sprawą która wypłyneła wczoraj w Polsacie News. Czy ci ludzie też zmarli z głodu i czy OPS i Policja miały sygnały , że coś nie tak w tej rodzinie ? Bez mediów sprawa zostanie zamieciona pod dywan. https://www.polsatnews.pl/wiad…
Knagulec
Knagulec 27.05.2020, 23:32
To jełopa jak nasz wanniarz
AA
AA 27.05.2020, 22:18
Pewno chciał mieć na alkohol!

Pozostałe