Obradują radni Rady Miejskiej w Gryfinie

  • 28.05.2020, 10:18
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Obradują radni Rady Miejskiej w Gryfinie
Sesja Rady Miejskiej zaplanowana na czwartek 28 maja 2020 r. poświęcona jest głównie sprawozdaniom z działalności gminnych instytucji: Gryfińskiego Domu Kultury, Biblioteki Publicznej, OPS, Straży Miejskiej, Gminnego Programu Profilaktyki I Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii za 2019 r. Radni zadecydują o zmianach w tegorocznym budżecie gminy. Przyjmą "Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie gminy Gryfino" oraz uchwałę w sprawie wykazu kąpielisk na terenie gminy na rok 2020.

Obrady na żywo można oglądać tutaj:

https://www.youtube.com/channel/UCGaX5fPDJCHFtu8agkwPwew/live

PORZĄDEK OBRAD
XXI sesji Rady Miejskiej w Gryfinie
28 maja 2020 r. o godz. 1000.

  1. Sprawy regulaminowe
    1. otwarcie obrad i stwierdzenie quorum,
    2. przyjęcie protokołów z: XVIII i XIX sesji.
  2. Zgłaszanie wniosków w sprawie zmiany porządku obrad.
  3. Przedstawienie złożonych interpelacji i zapytań.
  4. Sprawozdanie z działalności Gryfińskiego Domu Kultury w 2019 r. – DRUK NR 1/XXI
  • uwagi i wnioski.
  1. Spraw, OPozdanie z działalności Biblioteki Publicznej w Gryfinie w 2019 r. – DRUK NR 2/XXI
  • uwagi i wnioski.
  1. Sprawozdanie z działalności Ośrodka Pomocy Społecznej w Gryfinie za rok 2019 i przedstawienie potrzeb na rok 2020 – DRUK NR 3/XXI
  • uwagi i wnioski.
  1. Ocena zasobów pomocy społecznej za rok 2019 – DRUK NR 4/XXI
  • uwagi i wnioski.
  1. Sprawozdanie z działalności Straży Miejskiej w Gryfinie za 2019 r. – DRUK NR 5/XXI
  • uwagi i wnioski.
  1. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia „Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Gryfino w 2020 r. – DRUK NR 6/XXI
    1. stanowiska komisji Rady,
    2. dyskusja,
    3. podjęcie uchwały.
  2. Podjęcie uchwały w sprawie wykazu kąpielisk na terenie Gminy Gryfino na rok 2020 – DRUK NR 7/XXI
    1. stanowiska komisji Rady,
    2. dyskusja,
    3. podjęcie uchwały.
  3. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia sprawozdania z realizacji Gminnego Programu Profilaktyki I Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii za rok 2019 – DRUK NR 8/XXI
    1. stanowiska komisji Rady,
    2. dyskusja,
    3. podjęcie uchwały.
  4. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na przekazanie na rzecz Skarbu Państwa w drodze darowizny części nieruchomości zabudowanej położonej w obrębie ewidencyjnym Pniewo – DRUK NR 9/XXI
    1. stanowiska komisji Rady,
    2. dyskusja,
    3. podjęcie uchwały.
  5. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż udziału w ? części niewydzielonej nieruchomości zabudowanej, położonej w obrębie ewidencyjnym Czepino – DRUK NR 10/XXI
    1. stanowiska komisji Rady,
    2. dyskusja,
    3. podjęcie uchwały.
  6. Podjęcie uchwały w sprawie trybu prac nad projektem uchwały budżetowej Gminy Gryfino – DRUK NR 11/XXI
    1. stanowiska komisji Rady,
    2. dyskusja,
    3. podjęcie uchwały.
  7. Podjęcie uchwały w sprawie zmian budżetu Gminy Gryfino na 2020 rok – DRUK NR 12/XXI
    1. stanowiska komisji Rady,
    2. dyskusja,
    3. podjęcie uchwały.
  8. Informacja Burmistrza o pracach podejmowanych w okresie międzysesyjnym i z wykonania uchwał Rady
  • - uwagi i zapytania.
  1. Wolne wnioski i informacje.
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (29)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Pracownik
Pracownik 01.06.2020, 14:42
Obrady i tylko obrady 27go maja dzien samorzadowca..i rownierz 30 lecie ops..oczywiscie zadnych nagrod ..w tym roku nie ma i nie bedzie ..super..burmistrz dba o swoich ludzi a inni to podmioty..oczekuje wspolpracy ale od siebie nie da nic..dziekujemy Panu za pamiec ..
nagroda
nagroda 01.06.2020, 15:21
To kpina jakaś? Ludzie tracą pracę. Urząd nie pracował kilka miesięcy, a bezczelny pracownik dopomina się nagrody?! Za co pytam? Cieszcie się, że pensji wam nie obniżyli. Żałosne podejście do finansów
Biurowa
Biurowa 02.06.2020, 14:15
Jak by pensje obnizyli to by prwcowal sam..a urzedy nasza gmina itp..pracowaly ..ci co stracili prace to nie przez znas ..a co do nagrod to sie nam naleza to nasze pieniadze i sie nam naleza..jesli inne panstwowki mialy nagrody to nam tez sie nalezy ..a co do obnizenia zarobkow to niech zabiora tym co nie legalnie popieraja 500+itp..nierobom..
Obi
Obi 31.05.2020, 09:20
Ciekawe kto utarł nosa tym pieniaczom,że ta sesja była bez obrażania radnych i bez chamskiego zachowania. Ktokolwiek to był to widać,że burmistrz przestraszył się.
baryła
baryła 31.05.2020, 15:45
Doszło do nich jak ludzie oceniają takie chamskie zachowanie.
Bari
Bari 31.05.2020, 00:25
Za mało do ludzi!
kic
kic 31.05.2020, 01:40
Głównie papierami sie zajmują.
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 29.05.2020, 21:00
DZISIAJ byłem pod bankiem w kolejce ubawiłem się przednio polemika była naprawdę ciekawa widać było przekrój społeczeństwa gryfina jedni na luzie drudzy piewcy koronawirusa rozbawiłem te na początku drętwe towarzystwo nawet babcie się pośmiały z tej "zarazy" tam na sesjach brakuje logiki i dystansu do siebie i innych po prostu dystansu do ludzi stąd się biorą frustracje i nienawiść czemu bo brak jest zwyczajnej polemiki ha ha ah
oglądacz sesji
oglądacz sesji 29.05.2020, 21:03
Agresywny politycznie jest głównie burmistrz Sawaryn i jego zastępca Nikytiński. Ten to szczególnie zażarcie robi polemiki nikomu niepotrzebne.
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 29.05.2020, 21:26
wiesz dlaczego ha ha ah bo on wierzy w swoją nieomylność ha ha ah dupki tak mają ha ha ah a szczególnie dupki co maja mało pod sufitem ha ha ah
Arek
Arek 29.05.2020, 15:21
Lewaki jak zwykle starali się zabłysnąć, mówią dużo i bez sensu...
prawak
prawak 29.05.2020, 18:54
Kto dla ciebie jest lewakiem jełopie?
szok
szok 29.05.2020, 13:55
Kiedyś był radny od wręczania pralinek i noszenia kwiatków,teraz jest radna od wręczania maseczek i ciekawe czego jeszcze ?????
Basia
Basia 29.05.2020, 08:11
Sesja stricte spokojna, ale zupełnie bezpłciowa. Odnoszę wrażnie,że radni zabierali głos tylko po to ,aby zaistnieć. Jedna radna gada od rzeczy o kotach,inna wręcza burmistrzowi torbę masek(?)a burmistrz (z głupią miną )udaje ,ze się cieszy. Swój cyrk i swoje małpy
.
#
# 29.05.2020, 11:24
Kasprzykowa swoją końcową wypowiedzią powaliła wszystkich i potwierdziła swoją "lojalność" wobec interesów nie ludzi.
?
? 30.05.2020, 18:06
#, moze odslucgaj jeszcze raz wypowiedź radnej ze zrozumieniem
Mieszkaniec ul gryfinskiej
Mieszkaniec ul gryfinskiej 28.05.2020, 22:38
Wiem o kogo chodzi z tymi 🐕 pieskami to zdarza się tej durnej babie niejednokrotnie krotnie dzwonić te 🐕 pieski mają lepsze warunki jak ona bo mają budę a te durne babsko nawet budy niema tylko w cudzym mieszkaniu siedzi kary porządne ustalić kasa do urzędu miasta się przyda
Banaś
Banaś 29.05.2020, 00:52
Czyli jesteś z Urzędu skoro wiesz o kogo chodzi.
Samorząd
Samorząd 28.05.2020, 22:26
A czy uczcili chociaż 30 lat samorządu, bo to jednak ważna rocznica.
mongoł
mongoł 29.05.2020, 18:57
Jełop na swoim fb bredzi jak zwykle, wymienia nikomu bliżej nieznanych ludzi, a całkowicie zapomniał wymienić poprzednich burmistrzów Długoborskiego, Urbańskiego czy Piłata. Wstyd mi za matoła
maseczkowy
maseczkowy 28.05.2020, 21:27
Łał! Szał pał!
oglądacz sesji
oglądacz sesji 28.05.2020, 14:14
Pani Pieczyńska,a po co burmistrzowi te maseczki? Co ma z nimi zrobić,przecież od soboty jest już prawie bezmaskowo? I to przemówienie do burmistrza,może meila nich wyśle hi hi hi
po to
po to 30.05.2020, 20:56
a no po to żeby już nie szyli i nie przesiadywali w klubie....
🍓
🍓 29.05.2020, 10:32
Haaaaha tym bardziej,że nigdy masek nie nosi,nawet na sesjach
Mieszkaniec
Mieszkaniec 28.05.2020, 14:13
A może by tak radni z burmistrzem ustalili kary za bezpodstawne wezwanie Straży Miejskiej w celu rzekomych złych warunków zwierząt jak to jest w mojej miejscowości baba niema co robić to wzywa straż miejska bo sąsiada pieski mają złe warunki te 🐕 pieski mają lepsze warunki jak ona . Straż Miejska to ludzie burmistrza porządna taka kara to by babsko durne przestałby wzywać no i kasa do urzędu
z naszej  wsi
z naszej wsi 28.05.2020, 11:08
Pani Wisińska koty to są nie tylko na wsi,w miastach również,poza tym o sterylizacji to już bębni się od roku. Więc o co chodzi?
sobieradz
sobieradz 28.05.2020, 11:03
Panie Sanecki, dzisiaj to się pan zagalopował w sprawie bezdomnych zwierząt.
Wuja
Wuja 28.05.2020, 11:12
Popieram Pana Saneckiego. Wydawanie większej kwoty na koty w Gryfinie niż na zawodników Delfa to chore. Koty to sprawa prywatna, powinni na to łożyć właściciele. Kultura fizyczna i rozwój młodzieży powinna być w zainteresowaniu społeczeństwa. Młodzież to przyszłość Polski, a koty to hobby starszych pań.
do wuja
do wuja 28.05.2020, 11:37
Hej nie pozwalaj sobie,burmistrz też ma koty jest w pewnym wieku ale chyba to nie starsza pani ?

Pozostałe