Siostry w sprawie brata proszą władze gminy o pomoc [List do redakcji]

  • 30.05.2020, 15:51
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Siostry w sprawie brata proszą władze gminy o pomoc [List do redakcji] Zdjęcie udostępnione przez autorki listu
-Prosimy o publikację na igryfino naszego listu z uwagi na naszą wyjątkowo trudną sytuację. Mamy nadzieję, że publikacja tego tekstu przyczyni się do tego, że wójt Anna Kusy-Kłos nam pomoże, bo dotychczasowe nasze działania nie przyniosły oczekiwanego rezultatu - napisały do nas trzy siostry, których młodszy brat - mieszkaniec gminy Widuchowa - zmarł za granicą. A obostrzenia związane z epidemią koronawirusa dodatkowo skomplikowały sytuację.
List do redakcji:
Nasz brat, Krzysztof w tym roku miałby 50 lat. Zginął tragicznie 27 kwietnia 2020 r. w Holandii, gdzie pracował. Jesteśmy Jego trzema starszymi siostrami. Podobno lada dzień urna z prochami może dotrzeć z Holandii do zakładu pogrzebowego, a może już jest. Nie miałyśmy innego wyjścia, aby się tego dowiedzieć, więc musiałyśmy udać się do Urzędu Gminy Widuchowa, bo na terenie tej gminy zameldowany był nasz Brat. Pragniemy wypełnić ostatnią wolę Zmarłego, który chciał być pochowany w rodzinnym grobie.
Niestety w piątek 29 maja w Urzędzie nie zastałyśmy Wójt Anny Kusy-Kłos. Byłyśmy zrozpaczone, nie wiedziałyśmy co mamy dalej robić, kto mógłby nam w trudnej sytuacji pomóc. Rodzina i znajomi pytają o pogrzeb, bo chcieliby w nim uczestniczyć. Nie wiemy co powiedzieć, jesteśmy w głębokiej żałobie po śmierci Brata ale na razie nie możemy ustalić gdzie i kiedy będzie pogrzeb.
Prosimy Annę Kusy Kłos, która sprawuje funkcję Wójta w Gminie o pomoc i potrzebne informacje.
Wszak jej hasło wyborcze brzmiało: ” Znam i rozumiem problemy zwykłych ludzi”.
 
Siostry pogrążone w żałobie po śmierci młodszego Brata
(imiona i nazwiska do wiadomości redakcji)
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (93)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Odp.
Odp. 11.06.2020, 18:25
Bardzo smutne ale księdza nie było w głowie się to nie mieści, uważają że godnie został pochowany.
Co na to córki ...
Co na to córki ... 11.06.2020, 01:04
Co ona wyprawia ?
Ula
Ula 09.06.2020, 14:28
Sprostowanie śp.Krzysztofa prawidłowa data 8/06/2020 godz 12. Zaklad pogrzebowy Hades miał zakaz udzielania informacji o pochówku przez żonę zmarłego Krzysztofa. Dziś wiemy gdzie spoczywają jego prochy ale trauma sytuacyjna nas nie opuszcza🥺🥺🥺. Spoczywaj w pokoju.🥺
Ula
Ula 09.06.2020, 14:01
Sprostowanie Zakopanie urny z prochami Krzysztofa odbyło się w poniedziałek tj 8 czerwca o godz 12. Zakład pogrzebowy Hades nie udzielał informacji ponieważ żona zmarłego Krzysztofa zastrzegła.
Szukanie po cmentarzu grobu dla rodziny i znajomych to kolejna trauma.
Spoczywaj w pokoju🥺
Anonim
Anonim 08.06.2020, 22:42
Pochowała męża jak bezdomnego. Jakby rodziny i znajomych nie miał a pani wójt i córki to panie z miasta które są obecne przy pogrzebie... Tak jest w Niemczech jak ktoś bezdomny umrze to jest ktoś z miasta i ksiądz... Żeby było zapisane przez miasto ze pochowany.. To straszne a Krzysztof miał i ma nadal duża rodzine dużo znajomych ci wszyscy chcieli uczestniczyć w pogrzebie... A ta zawistna okropna bez serca osoba nie dała szansy... Ta pani z córkami mogła zostać w domu jak nie chciała nikogo spotkać a inni by chętnie przyszli... Mam nadzieje ze Krzysztof będzie cię straszył i patrzył z góry i tobie i wam córeczki wszystko psuł w życiu tak jak to zrobił w niedziele nie jesteś już wójtem to początek myśle ze jeszcze więcej cię spotka takich niespodzianek Wieczny odpoczynek racz jemu dać Panie.
XXY
XXY 08.06.2020, 21:48
Dlaczego w Zakładzie Pogrzebowym HADES w Stargardzie nie chciano udzielić informacji rodzinie i znajomym, o czasie i miejscu pochówku,czy prawo na to pozwala, czy to jest etyczne, czy każdy z nas chciałby żeby tak z nim postąpiono.
Nie życzę takiej sytuacji nikomu.
ula
ula 08.06.2020, 20:39
ZAKOPANIE Urny z prochami +Krzysztofa Kłos odbyło się w dniu 5/06/2020 godz 14 na Cmentarzu - Stargard ul.Spokojna 49. Bez znajomych i rodziny, którzy chcieli go odprowadzić w miejsce spoczynku. Niestety nie było to nam umożliwione, brak informacji i empatii.
Pokój jego duszy.
Widuchowiak
Widuchowiak 08.06.2020, 22:13
KARMA WRACA I TO WŁAŚMIE SIĘ WCZORAJ STAŁO W WIDUCHOWEJ ONA NIE MIAŁA DLA PANA KRZYSIA NIGDY SZACUNKU .BARDZO MI PRZYKRO ŻE TAKIE COŚ IGRA Z LOSEM PROSZĘ PRZYJĄĆ WYRAZY WSPÓŁCZUCIA
XXL
XXL 08.06.2020, 21:03
Wielu z Nas chciało uczestniczyć w odprowadzeniu do grobu kolegi, przyjaciela Krzysia Kłosa.
Nie dano Nam tej szansy. Smutne
s
s 08.06.2020, 20:17
Nasz brat już został pochowany w Stargardzie, pochował go Zakład Pogrzebowy, przy pochówku nie było żadnej rodziny, wieniec leży firmowy z Zakładu Pogrzebowego.
ogi
ogi 08.06.2020, 21:14
Moralnie skompromotowana będzie musiała odejść po referendum.
Aldona
Aldona 06.06.2020, 12:39
Niektórzy ludzie to nie mają sumienia chyba już.
hmm...
hmm... 06.06.2020, 12:52
A wydawałoby się, ze pochowanie zmarłego to taki ludzki odruch.
Wierze w Ciebie
Wierze w Ciebie 03.06.2020, 22:35
A Pani kochana żona, jak czytasz ta wiadomosc, może masz trochę sumienia” i powiesz nam znajomym kiedy pogrzeb, albo czy już był... Bo pamiętaj nie znasz dnia i godziny kiedy na ciebie przyjdzie czas a ludzie są pamiętliwi i nikt nie przyjdzie do ciebie na pogrzeb... Teraz może masz pełno znajomych, pełno rodziny ale nigdy nie wiesz ile będziesz miała w dniu pogrzebu... A wtedy może być ze zostaniesz sama.. Przepraszam teraz za słowa „ i zostaniesz pochowana jak pies przy drzewie” Pamiętaj jedno my tutaj na ziemi jesteśmy tylko w odwiedzinach... A później się i tak wszyscy spotkamy... Wtedy już będzie bez znaczenia czy tego chcesz czy nie... Pamiętaj pokorne ciele dwie matki ssie... Wierze w Ciebie...
podfilozof
podfilozof 03.06.2020, 22:24
Nie filozofuj, tu jest życie a nie poezja.
powtórka do matury
powtórka do matury 03.06.2020, 20:54
1. Kto zabronił pochówku Polinejka? a) Eteokles, b) Kreon, c) Hajmon. 2. Kto zamierzał pogrzebać Polinejka? a) Antygona, b) Ismena, c) Eurydyka. 3. Kto zdecydował się pomóc dziewczynie w dokonaniu pochówku zmarłego? a) siostra, b) narzeczony, c) nie było takiej osoby. 4. Czy Antygona przyznała się do złamania zakazu Kreona? a) tak, b) nie, c) tak, ale udawała, że nic nie wiedziała o zakazie króla. 5. Jaka kara groziła za złamanie zakazu króla? a) pozbawienie praw, b) wygnanie z kraju, c) śmierć. 6. W jaki sposób nie usprawiedliwiała bohaterka decyzji o pogrzebaniu brata?
odpowiedzi
odpowiedzi 03.06.2020, 21:12
1.b 2.a 3.a 4.a 5.c 6.b
Znajomi
Znajomi 02.06.2020, 14:11
Pytanie... Ma ktoś informacje kiedy pogrzeb? Albo już był byśmy chętnie przyjechali... Znajomi z Holandii
002
002 03.06.2020, 22:32
Słyszałam ze pogrzeb jest w sobotę w Stargardzie, rodzina nic nie wie, wójtowa odwala cyrk, chyba pożałuje swojego postepowania w niedzielę
Mieszkaniec
Mieszkaniec 04.06.2020, 17:05
Coś wiadomo o sobotnim pogrzebie??? Proszę o informacje... Niech wszyscy znajomi idą na pogrzeb. Nie dajmy się zastraszyć mamy prawo pójść do Krzyska na pogrzeb... Zasłużył na to bądźmy solidarni... On nie jest winny ze miał taka żonę... Bądźmy z nim w tej ostatniej chwili... Piszcie jak coś wiecie kiedy pogrzeb... Mieszkańcy nie dajmy się i miejmy swoje zdanie... Idziemy!!!!!!
gwizdek
gwizdek 02.06.2020, 14:25
Nabrała wody w usta i pary z ust nie puszcza mimo że się gotuje.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 04.06.2020, 17:15
Wypuściła już wodę z ust, coś wiadomo z pogrzebem... Napewno wypuści w poniedziałek jak będzie się pakować...
Anonimowość
Anonimowość 01.06.2020, 22:01
Dlaczego Anke przeprosić, za to ze zdradzała męża a teraz robi cyrki i nie chce uszanować woli męża. Nie oszukujmy się nie uważała męża za żywota, to po śmierci napewno tez nie uszanuje i nawet znicza nie zapali. To jest bardzo przykre i smutne.
Przepraszam
Przepraszam 01.06.2020, 21:23
Szanowne Panie Siostry zmarłego śp. Krzysztofa, wstyd mi jest za te wpisy. Przepraszam za tych niegodnych ludzi, wierzę w to, że nie są to mieszkańcy mojej gminy. Przepraszam!
najważniejsze
najważniejsze 01.06.2020, 21:24
A za Ankę kto przeprosi?!
Anonim
Anonim 01.06.2020, 20:41
https://m.facebook.com/photo.p…
Xx
Xx 01.06.2020, 21:02
Kochająca żona. Brak słów
Ambroży
Ambroży 01.06.2020, 21:00
I wszystko jasne!
Niestety też Ania
Niestety też Ania 01.06.2020, 13:58
Ja tak po ludzku składam Siostrom śp. Krzysztofa wyrazy współczucia. Wcale się nie dziwię, że zwróciły się Panie do igryfino o pomoc w skontaktowaniu się z wdową w sprawie pogrzebu Brata. Nie wiem czy to coś da bo ta kobieta jest po prostu bez serca. Może mają Panie kontakt z córkami śp. Brata? może one wpłyną na swoją matkę?
Janina
Janina 01.06.2020, 13:27
Droga Rodzino - siostry śp. Krzysztofa składam Paniom wyrazy głębokiego współczucia z powodu tragicznej śmierci Brata, a naszego sąsiada z Marwic.
Królowa
Królowa 01.06.2020, 12:20
Drodzy! Ściany gabinetu Pani Wójt słyszały i widziały już bardzo dużo. Każda z osób, które musiała słuchać krzyków Królowej, poniżania i jej walenia pięścią w stół mają rodziny i znajomych. Opowiadają im te sytuacje. Nie bójmy się iść i wyrazić swoją opinię w referendum- niech to poniżanie się wreszcie skończy! Osoby, które nie mają kontaktu bezpośredniego nie za bardzo wiedzą o co chodzi- zapytajcie osoby związane z Urzędem, będące na rozmowach- opowiedzą Wam jak kulturalna i spokojna była rozmowa.
Marta
Marta 31.05.2020, 23:30
Wyrazy współczucia dla Sióstr śp. Krzysztofa. Bardzo Paniom współczuję, że nic nie możecie zrobić w sprawie pogrzebu swojego brata. Jest to nikczemne i bezduszne. Gdyby ta kobieta potrafiła kochać nigdy by się w ten sposób nie zachowała.

Pozostałe