Katarzyna Rudkiewicz laureatką konkursu Bezcenna Każda Kropla

  • 31.05.2020, 16:56
  • dost.
Katarzyna Rudkiewicz laureatką konkursu Bezcenna Każda Kropla
Katarzyna Rudkiewicz po raz kolejny została laureatką w konkursie „Bezcenna Każda Kropla”, którego organizatorem jest Polski Bank Komórek Macierzystych. Konkurs ten dotyczy najlepszych pobrań krwi pępowinowej w kraju pod względem jałowości i objętości. Pani Kasia zajęła II miejsce w Polsce w kategorii „Największy odsetek jałowych pobrań”. Aseptyka pobrania jest niezwykle istotną kwestią, gdyż od jakości pobranego podczas porodu materiału zależy, czy uzyskana krew pępowinowa będzie mogła w przyszłości uratować komuś życie lub poprawić jego jakość.

Wielki sukces położnej z bloku porodowego szpitala "Zdroje"!

Katarzyna Rudkiewicz jest położną, która od wielu lat wyróżnia się w jakości pobrań krwi pępowinowej, wielokrotnie zajmując w tym ogólnopolskim konkursie miejsce na podium. Nie jest jedyną położną ze szpitala „Zdroje”, której ciężka praca i jej wymierne efekty zostały docenione. W ubiegłym roku I miejsce w Polsce w kategorii „Najlepsza średnia objętość pobranej krwi pępowinowej” oraz II miejsce w kategorii „Największy odsetek jałowych pobrań” zajęła jej koleżanka z bloku porodowego - Magdalena Mikołajczak z Gryfina.

Każdego roku wręczenie nagród miało miejsce podczas uroczystej gali w Warszawie. W tym, z powodu sytuacji epidemiologicznej impreza odbyć się nie mogła, jednak otrzymanie dyplomu i wyróżnienia w cieniu dostojnej śliwy na terenie szpitala, było równie urokliwe i zaszczytne.

Magdalena Knop
rzecznik prasowy
szpitala "Zdroje"
dost.

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ops
ops 01.06.2020, 08:14
jest od nas??
sąsiadka
sąsiadka 31.05.2020, 22:20
Znam panią Magdę!
Oko
Oko 01.06.2020, 08:50
Ja tez dogłębnie
koleżanka Anka
koleżanka Anka 31.05.2020, 19:19
Gratuluję Kasiu!

Pozostałe