Zarzuty i ich uzasadnienie oparte jest na rzetelnych i konkretnych dowodach - uważa grupa referendalna

  • 01.06.2020, 09:52
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Zarzuty i ich uzasadnienie oparte jest na rzetelnych i konkretnych dowodach - uważa grupa referendalna Grupa refnrendalna To tutaj, koło Żelechowa, planowane były wiatraki.
Grupa referendalna z Widuchowej przesłała pismo, w którym odpowiadaja wójt Annie Kusy-Kłos na zarzuty w którym z kolei ona odpowiada na dwa zarzuty referendalne. W sprawie wiatraków wójt zarzuca brak aktywności radnym Jadwidze Hasiuk, Marii Markowicz i Agnieszka Smętek. Te odpowiadają, że sprawa procedur leży po stronie Gminy. Poniżej treść listu, który został do nas przesłany wczoraj rano.

Odnosząc się do zamieszczonego wyjaśnienia Wójt Gminy Widuchowa w sprawie zarzutu dotyczącego ,, Braku perspektywicznego myślenia Wójta Gminy Widuchowa- Anny Kusy-Kłos w zakresie zwiększenia przychodów gminy przez niepodejmowanie działań związanych z budową farm elektrowni wiatrowych” Grupa Referendalna ustosunkowuje się następująco:

Tak jak w poprzednio wyjaśnianym przez nią zarzucie tak i w tej sprawie Wójt złożyła wniosek do Sądu w trybie wyborczym zarzucając naszej Grupie Referendalnej przekazywanie nieprawdziwych informacji.

Pani Wójt zarzuca Radnym, które są uczestnikami naszej Grupy Referendalnej brak aktywności ponieważ jak sama twierdzi ,,o wielu spotkaniach i rozmowach z przedstawicielami inwestycji dotyczących farm wiatrowych i fotowoltaiki ( na marginesie zarzut nie dotyczył fotowoltaiki ) informowała zainteresowanych radnych gminy oraz wielu mieszkańców”. Skoro grupa referendalna taki zarzut we wniosku o zamiarze zorganizowania referendum wskazała to znaczy że nie posiadała żadnych informacji w tym zakresie. Grupę Referendalną nie tworzą tylko Radni ale także mieszkańcy Gminy. Stwierdzenie Pani Wójt, że ,,informowała zainteresowanych radnych gminy oraz wielu mieszkańców” jest co najmniej śmieszne- ta większość Radnych Pani Wójt to są przecież ,,Pani Radni” i spotykając się z nimi na różnego rodzaju ,,nieoficjalnych spotkaniach” być może przekazywała Pani tego typu informacje, ale one nigdy do nas nie trafiły.

Odnosząc się do sformułowania,, wielu mieszkańców” także nasuwa się pewna wątpliwość bo o jakich mieszkańcach Pani mówi, przecież chcąc przekazywać informacje społeczeństwu organizuje się zebrania wiejskie- a takich w tych sprawach Pani nie organizowała. Szeroko opisuje Pani działania ,,firm wiatrakowych”- ale to są właśnie ich działania a nie Pani. Przypisywanie sobie czyiś działań jest co najmniej nie na miejscu i nie stanowi dobrego argumentem.

Faktem jest, że do dnia dzisiejszego w Gminie Widuchowa nie powstały elektrownie wiatrowe, które mogły by zasilić budżet gminy Widuchowa wpływami z podatku. Miejscowe plany co do których próbuje Pani wykazać jakieś działania zostały uchwalone w 2011r. a sama piastuje Pani swoje stanowisko już 6 rok i mamy prawo ocenić, że są to niewielkie działania. Dlaczego nie organizuje Pani żadnych zebrań wiejskich chociażby w tych miejscowościach gdzie mają powstać wiatraki, nie włącza się Pani w jak najsprawniejsze procedowanie różnych spraw. Przypominamy Pani, że uzyskanie Pozwolenie na budowę leży w gestii inwestora jeżeli plany zostały uchwalone w 2011r. a pozwolenie uzyskano dopiero w 2019r. to nie zabiegała Pani o szybkie procedowanie. Jedyną czynnością jaką Pani w tej sprawie wykonała, jak sama Pani twierdzi - ,,jest podejmowanie działań zmierzających do zawarcia umowy służebności przesyłu”- tylko co to w rzeczywistości oznacza…..

 

Drodzy Państwo, postawione zarzuty i ich uzasadnienie oparte jest na rzetelnych i konkretnych dowodach. Sąd rozpatrywał pozwy Wójt Gminy Widuchowa- Anny Kusy-Kłos co do dwóch zarzutów i wnioski jej oddalił. W sprawie świetlicy w Widuchowej w uzasadnieniu postanowienia Sąd wskazał, że nawet w sytuacji gdy przyjmiemy, że kwestionowany przez Wójt Annę Kusy-Kłos tekst stanowi formę agitacji, to zebrany w sprawie materiał dowodowy nie daje podstaw do przyjęcia, iż tekst ten jest nieprawdziwy. W związku z tym twierdzenie Wójt, że ,,żaden z ich zarzutów nie znajduje potwierdzenia w rzeczywistości” jest nonsensowne !!!

Grupa Referendalna

 

Ostatnio na temat zarzutów dotyczących świetlicy w Widuchowej pisaliśmy tu:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/36822,czy-wojt-rozumie-postawiony-zarzut-pyta-grupa-referendalna

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (61)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Solidarność
Solidarność 04.06.2020, 16:58
Ludzie zbierzmy się i idźmy głosować zwalmy Panią Wójt z krzesełka gminy... Niech nas nie niszczy, wystarczy ze zniszczyła męża, który nawet nie zasłużył na porządny pogrzeb... Tylko ukrywa wszystko... Bądźmy solidarni, starczy tego kłamstwa i niszczenia ludzi...
Proszę
Proszę 03.06.2020, 23:05
TROCHĘ NIE NA TEMAT. Pani kochana żono Pani Wójt!!! Jak czytasz tą wiadomość, może masz trochę sumienia i powiesz nam znajomym kiedy pogrzeb, albo już był... Bo pamiętaj nie znasz dnia ani godziny kiedy na Ciebie przyjdzie czas a ludzie są pamiętliwi i nikt nie przyjdzie do Ciebie na pogrzeb.... Teraz masz może pełno znajomych, pełno rodziny ale nigdy nie wiesz ile będziesz miała w dniu pogrzebu... A wtedy może być, że zostaniesz sama. Przepraszam teraz za slowa „i zostaniesz pochowana jak pies przy drzewie” Pamiętaj jedno my tutaj na ziemi jesteśmy tylko w odwiedzinach... A później i tak wszyscy się spotkamy...Wtedy już będzie bez znaczenia czy tego chcesz czy nie... Pamiętaj pokorne ciele dwie matki ssie... Wierze w Ciebie...
Zus
Zus 03.06.2020, 09:48
Ss na zwolnieniu lekarski ?AS na pewno a J W sami widzimy.
Zus
Zus 02.06.2020, 17:00
Ruch no biega J W i A S po wsi.Sekretarz byly jest w pracy czy na zwolnieniu lekarskim.Wszkole gadają
Zus
Zus 02.06.2020, 15:09
Pytanie czy będac na zwolnieniu lekarskim mozna chodzic i nawolywac do referendum Gdzie jest ZUS???
zus
zus 02.06.2020, 15:15
To zależy czy ma leżeć. Może lekarz zalecił jej ruch na świeżym powietrzu!
Misiek
Misiek 02.06.2020, 07:44
Ha Ha Pan Michał smiechu warte
Racja
Racja 02.06.2020, 08:32
Powrót Michała nie ma sensu. Są nowi kandydaci jak np Paweł W. I to oni mają potencjał i nowe pomysły. Takich ludzi nam potrzeba. Młodych i zaangażowanych, a nie tylko takich dla których liczy się lans i koryto.
mieszkaniec Widuchowa
mieszkaniec Widuchowa 02.06.2020, 09:30
Ani koryto ani lans nie pasuje do Pana Michała i dużo dobrego jak słyszę w innych gminach robi.
007
007 02.06.2020, 06:48
Widzę że Pani Wójt lubi swoimi błędami obarczać innych , to bardzo zła cecha. Idę na referendum
niecierpliwa
niecierpliwa 01.06.2020, 23:55
A dzis pani wójt obiecała odpowiedzieć na reszte pytań. Redakcja nie wydrukowała czy wójt nie napisała?
zły omen
zły omen 01.06.2020, 23:51
Jak już Kusa na wiatrakach poległa to i na referendum polegnie.
Wojtek
Wojtek 01.06.2020, 23:15
Pani Ania zaprasza znanych ludzi i zespoly, a oni ja wyzywaja, niech sie Pani nie martwi my na glosowanie nie idziemy Wioleta nam mowila ze jak Pania lubimy to nie idziemy.
Marwice
Marwice 02.06.2020, 09:38
To co Wioletka zamiast pracą się zająć to włazi w cztery litery ha ha Oj Wiola Wiola a tak przeciez siostrę do pravy wcisnęłaś to musisz być wiernym pieskiem
do Wojtek bez portek
do Wojtek bez portek 01.06.2020, 23:47
Chodzic na wybory to obywatelski obowiązek, a niewolnicy zostają w domu. Głosowanie tlyko dla wolnych obywateli!
Właściciel fotowoltaiki
Właściciel fotowoltaiki 01.06.2020, 22:40
Jeżeli chodzi o fotowoltaike to najwięcej pomógł nam Pan Michał poradził jaką dobrać i pomógł uzyskać dotację. To jego praca, ale jest bardzo kompetentny w tym zakresie.
TCHR
TCHR 01.06.2020, 22:37
Dlaczego pod tymi wszystkimi artykułami podpisuje się "grupa referendalna" a nie reporter, dla mnie to oznacza, że nikt pod tymi słowami się nie podpisuje. TROCHĘ RZETELNOŚCI PAŃSTWO REPORTERZY.
do ciemnego luda Anki
do ciemnego luda Anki 01.06.2020, 23:50
TCHR ty jesteś półanalfabeta? Przecież zaraz pod tytułem masz podpis. Pod ptekstem też masz podpis. Znaleźć nie możesz? Czy czytać nie potrafisz? Grupa referendalną googlujesz i masz nazwiska. Czego ty jeszcze ciemny człowieku nie rozumiesz?
Slepo posłuszni
Slepo posłuszni 01.06.2020, 21:37
W wywiadzie udzielonym dnia 27.11.2014 roku kandydatka na wójta na koniec swojego wystąpienia powiedziała " W całej historii ludzkości popełniono więcej zbrodni z powodu posłuszeństwa wobec władzy niż nieposłuszeństwa. To nie sprzeciw, odmieńcy i bunty są zagrożeniem dla społeczeństwa. Prawdziwym zagrożeniem dla społeczeństwa są ludzie ślepo posłuszni władzy".
co ślina na język przyniesie
co ślina na język przyniesie 01.06.2020, 21:40
Gdzie ona o tym plotła?
Dlaczego?
Dlaczego? 01.06.2020, 21:16
Dlaczego nie organizowała A.K.K żadnych zebrań wiejskich chociażby w tych miejscowościach gdzie miały powstać wiatraki? dlaczego ciągle obwinia pani innych za swoje zaniechania? Dlaczego, dlaczego, dlaczego?
swat
swat 01.06.2020, 21:30
A co tam z motłochem się bratać!
Tadek
Tadek 01.06.2020, 20:56
Wpadkę zaliczyła wójt z tym wiatrakami. Sama się nadziała na skrzydła
Jaś i Małgosia
Jaś i Małgosia 01.06.2020, 21:48
Skrzydła wysoko unoszą i niedoświadczenl często spadają. Na miotle często czarownice latają i czarują kogo się da.
zła wiedźma
zła wiedźma 01.06.2020, 23:52
ano tak!
osa
osa 01.06.2020, 20:52
Śmieszne oni nie oczadzieli, oni piszą to po niedzielnej mszy, zapewne uważnie słuchali kazania o miłosierdziu bożym.To są ludzie pobożni co to by nawet muchy nie skrzywdzili
do osy
do osy 01.06.2020, 21:03
Kogo teraz masz na myśli? Pisz z sensem.
Czyta
Czyta 01.06.2020, 20:44
Do Zdrowego Rozsądku, to po co czytasz?
Zdrowy Rozsądek
Zdrowy Rozsądek 01.06.2020, 17:47
Ludzie czy wyście oczadzieli przez to całe zamieszanie. Cały ten jad,który wylewa się z tego forum zabiłby połowę ludzkości. Zastanówcie się co piszecie, bo po prostu nie idzie tego czytać.
zasuń kamień
zasuń kamień 01.06.2020, 20:57
Słuszną krytykę nazywasz jadem? Skad ty wypełzłeś człowieku?
TCHR
TCHR 01.06.2020, 22:41
Z normalności i XXI wieku bratku.
Tadek
Tadek 01.06.2020, 17:22
Co wy za głupoty wypisujecie, Marian nie podszywaj się pod Referendalnych i nie podpowiadaj im co mają robić. Oni swój rozum mają i jak do tej pory radzą sobie bardzo dobrze. Michał to już swój czas miał.
Marian
Marian 01.06.2020, 15:36
Szkoda że Michał nie chce wrócić do Gminy ,może referendalni Go namówią?
Misia
Misia 01.06.2020, 16:33
Michał to nie chce nawet mieszać się do referendum chociaż go prosili.
znajomy Michała
znajomy Michała 01.06.2020, 20:57
Ale słyszałem że do eferendum namawia...
Kasia
Kasia 01.06.2020, 21:45
Bo był dobrym gospodarzem i teraz widzi co się wyrabia. Zależy mu tak samo jak i nam na gminie. Ludzie przecież my tu mieszkamy! Każdemu, dobro gminy powinno leżeć na sercu.
Celina
Celina 01.06.2020, 17:14
Z tego co wiem to nikt z Referendalnych go nie prosił. Misia przestań misiać.
Kizia Mizia
Kizia Mizia 01.06.2020, 20:58
A nie h misia!

Pozostałe