Uczniowie w tym roku szkolnym nie powrócą do szkół, ale...

  • 01.06.2020, 12:14
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Uczniowie w tym roku szkolnym nie powrócą do szkół, ale... fot. gov.pl
Minister edukacji narodowej, biorąc pod uwagę opnię ministra zdrowia podjął decyzję w sprawie przebiegu nauczania do końca bieżącego roku szkolnego. Dariusz Piontkowski ogłosił dzisiaj w południe, że nauczanie zdalne zostaje przedłużone do 26 czerwca 2020 r. A więc w systemie klasowo-lekcyjnym uczniowie nie będą mieli prowadzonych zajęć w szkołach.

Przypomnijmy, że od 25 maja br. przywrócono zajęcia opiekuńczo-wychowawcze z możliwością prowadzenia zajęć dydaktycznych dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Utrzymano tym samym obowiązek realizowania podstawy programowej. Uczniowie klas ósmych mogą korzystać z konsultalcji na terenie szkół.

Natomiast od 1 czerwca br. konsultacje organizowane są dla chętnych uczniów także klas 4-7. 

Ruszają także zajęcia praktyczne dla uczniów klas III branżowych szkół I stopnia, zarówno będących, jak i niebędących młodocianymi pracownikami. Uruchomiono zajęcia praktyczne z zakresu nauki jazdy pojazdem silnikowym dla uczniów klas III technikum kształcących się w zawodzie, dla którego podstawa programowa kształcenia w zawodzie przewiduje przygotowanie do uzyskania umiejętności kierowania pojazdem silnikowym. Ponadto wszyscy uczniowie technikum mają możliwość praktyk zawodowych u pracodawcy lub w indywidualnych gospodarstwach rolnych.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kwiatlili
Kwiatlili 03.06.2020, 12:32
A co z praktykami dla uczniów klas 2 i 1 teraz i w wakacje ponieważ 1 miesiąc wakacji to praktyki
Msma
Msma 01.06.2020, 17:14
I bardzo dobrze
alfa
alfa 01.06.2020, 14:19
Było to do przewidzenia.

Pozostałe