Niech idzie pod most! – powiedzieli mojej córce. 8-osobowa rodzina zajmuje pół mieszkania

  • 01.06.2020, 14:06
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Niech idzie pod most! – powiedzieli mojej córce. 8-osobowa rodzina zajmuje pół mieszkania Od pokojów dzieli nas ta płyta - mówi nam pani Jadwiga Lampa.
-Proszę, pomóżcie mojej mamie mieszkającej w gminnym lokalu w Gryfinie. Kiedyś to było jedno mieszkanie, ale zostało podzielone na nią i jej brata. Zostało wspólne wejście, wspólne toalety oraz kuchnia, w której zimą wyłącza się lodówka, bo jest tak zimno bez ogrzewania. 8 osób mieści się w dwóch pokojach. Wujek zmarł i mama złożyła podanie, gdzie burmistrz początkowo powiedział „tak”. Jednak TBS kilka dni temu przyszło i plombują mieszkanie – mówi nam pani Marzena, która na spotkanie przyjechała specjalnie ze Szczecina.

Sprawa dotyczy znanej w Gryfinie pani listonosz Jadwigi Lampy. W kwietniu zmarł jej brat Jan Ostojadł. I wtedy powstała sprawa podzielonego sztucznie mieszkania przy ul. Łużyckiej w Gryfinie.

-To mieszkanie moich rodziców. Gdy zmarli, miałam 14 lat, a nas było troje rodzeństwa. Potem zostało nas dwoje, więc przedzieliliśmy mieszkanie, a nawet mamy oddzielne liczniki – opowiada nam pani Jadwiga Lampa.

Pokazuje, w jak trudnych warunkach mieszka 8-osobowa rodzina. Od mieszkania brata dzieli ją tylko płyta. Teraz ma szansę aby mieszkanie było jednym lokum, wróciło do stanu pierwotnego. A wielopokoleniowa rodzina mieszka tu z małymi dziećmi (czworgiem).

-Wysłałam do gminy już dwa pisma. TBS odpowiedział mi, że raczej dostanę te pokoje. 4 maja dowiedziałam, się, że "burmistrz jest na tak”. A tu nagle zmiana decyzji. Mówiłam im, że przecież córka ma małe dziecko, to usłyszałam w odpowiedzi: „To niech idzie pod most!” - mówi nam zrozpaczona Jadwiga Lampa.

Dziś w tej sprawie ma udać się do burmistrza. Od czasu epidemii dzisiaj burmistrz Mieczysław Sawaryn podczas swego dyżuru ma przyjmować interesantów osobiście.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (134)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ula
Ula 21.06.2020, 20:55
Nauczyli się tylko prosić i prosić, a nie pracować. Pasożyty z naszych podatków. A lewactwo co dało
Gryfino patologii społecznej
Gryfino patologii społecznej 14.06.2020, 02:03
Wszystko po znajomości mieszkanie socjalne dostał Millera kuzyn od tak a Matki z dzieckiem nie mają gdzie mieszkac!!! Ludzie którzy mieli pierwszeństwo do dziś nie dostali!!!!!
Pindol
Pindol 09.06.2020, 18:42
Wyeksmitować strutyńskie z kamienicy nie płacą za nic pasożyty
Dedykacja dla ona i on
Dedykacja dla ona i on 04.06.2020, 14:27
Pozdrawiam serdecznie Panią i Pana co nie mają za ksztu godności aby się podpisać, pod swoimi komentarzami. W czym ci to przeszkadza że ktoś stara się o to aby przywrócić te mieszkanie do pierwotności . Zacznij żyć swoim życiem , nie mieszaj się w innych. A zapomniałem, lepiej obrabiac *** innym. Czekać tylko aż komuś się przydarzy aby siać plotki. LECZ PAMIĘTAJ KARMA W KOŃCZY WRÓCI DO CIEBIE... POZDRAWIAM I ZAJMIJ SIĘ SWOIM ŻYCIEM. I popraw słownik haha
tak to widzę
tak to widzę 05.06.2020, 09:42
Wpisy świadczą o człowieku. A z niektórych wyziera po prostu zazdrość.
tak sądzę
tak sądzę 05.06.2020, 10:15
Pewno już komuś konkretnemu obiecali i teraz dostał zadanie i staje na uszach aby zdyskredytować inicjatywę zcalenia jednego mieszkania.
On
On 03.06.2020, 11:34
No i jest telewizja i będzie głośno o ludziach z urzędu i tbs i burmiszcz bedzie na tapecie,jak taki kmiot zadufany ,to i dobrze
Oko
Oko 03.06.2020, 13:08
Gdzie te tv
śmiechu warte
śmiechu warte 02.06.2020, 23:07
W Gryfinie nic się nie buduje gminnego. Z planów Sawaryna się ludzie śmieją. Przypomnij sobie obietnice p. Kaczyńskiego wybudowania 3.000.000 mieszkań - to by zmniejszyło znakomicie ceny mieszkań. Pewnie nawet nie opłacałoby się kupować na własność. Później PiS obiecywał program mieszkaniowy, ale nic z tego nie wyszło. Jak zwykle im więcej propagandy tym gorszy efekt. Wydaje się, że najbardziej wiarygodny w kwestiach budowy mieszkań był człowiek z PZPR - p. Gierek.
Lokator
Lokator 02.06.2020, 22:12
Mieszkanie zostawić tej rodzinie,innej opcji nie ma, jest tylko jedna łazienka .
🍓
🍓 03.06.2020, 11:36
Zaznaczam,że budynek ma ze sto lat i jest gminny i aż się prosi o remont kapitalny . Tbsy do roboty !!
Sławka
Sławka 02.06.2020, 23:06
Popieram Lokatora!
albo albo
albo albo 02.06.2020, 21:24
JAk gmina chce podzielić to powinna zrobić przebudowę, bo to co jest tak dalej funkcjonować nie może. Albo dać im niech sami doprowadzą do stanu pierwotnego.
....
.... 02.06.2020, 19:22
Ludzie ogarnijcie sie najeżdżacie na bogu winna kobiete piszac ze jej sie nie nalezy i wgl, nie znacie rodziny, byliscie chociaz raz w tym bloku są tam rodziny gdzie mieszkają po 2 osoby dorosłe z 2 lub 1 dzieckiem i mają większe mieszaknie(czyli to co ma P. Jadwida plus jej Brat) niż Pani Jadwiga ma teraz. Kobieta ma duża rodzine i ma najmniejsze lokum, to mieszkanie bylo jedno i chce by tak zostalo. Nie wiecie jak sie mieszka z tak duża rodzina w 2 pokojach.
Więc mam nadzieje że przyznają jej to co sie nalezy i to co bylo kiedyś jednym mieszkaniem
on
on 02.06.2020, 21:11
wiemy doskonale jak się miieszka 2 pokoje na 5 osób wystarczy w tym bydynku nie ma 2 doroałych i dziecko na dwuch pokojach bzdury. badury.Ajak mają więkrze to takie dostali i w takim mieszkają nie biorą kolejnego mieszkania.Przez lata mieszkało tam 12 osób i starczyło teraz 5 i za mało pokoi.Chyba w głowach się poprzewracało co niekturym.
Do" on"
Do" on" 02.06.2020, 21:57
Zawiść i głupota bije z pańskich komentarzy, o ortografii wolę nie pisać. Do szkoły won, zrozumiano ?!
Knagulec
Knagulec 03.06.2020, 05:14
Dobrze gadasz analfabeta jak sto ch...i
..
.. 02.06.2020, 21:43
Po pierwsze zapraszam do słownika ortograficznego. A po drugie musisz bardzo dobrze znać wszystkich domowników budynku. Po twoich komentarzach można sie domyśleć ze jesteś jedym z nich i bardzo Ci zależy by nie dostali mieszkania bo pewnie ci zalezy by ktoś z twojej rodziny dostał. A po trzecie zajmij sie swoimi problemami a nie czyjąś Rodzina.
Knagulec
Knagulec 03.06.2020, 05:16
Ale jajca
ort
ort 02.06.2020, 21:22
Czy wciaż musi pisac ten dysortograf on?
Knagulec
Knagulec 03.06.2020, 05:15
Bo to dzban w du... byl i gow.. wie
Hgff
Hgff 02.06.2020, 16:34

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Pindol
Pindol 02.06.2020, 13:22
Wykopać bocianie gniazdo z hau hau 
Sąsiadka
Sąsiadka 02.06.2020, 19:17

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Knagulec
Knagulec 02.06.2020, 13:56
Dobrze gadasz i to na szpicach
Pindol
Pindol 03.06.2020, 12:12
Nie inaczej pasożyty Strutyńskie
:)
:) 02.06.2020, 11:55
Ludzie , jesteście co niektórzy obrzydliwi . Skąd w was tyle jadu . Znam tą rodzinę od dziecka . Pani Jadzia to super kobieta i wspaniała matka. Niejedna mogła by brać z niej przykład. Jej nieżyjący mąż Pan Zbyszek był bardzo ciepłym , uśmiechniętym i pomocnym człowiekiem . Nikomu nigdy pomocy nie odmówili . Problemy mieli jak każda rodzina. A komentować potrafią tylko ci co sami nie mają poukładane w mózgach przede wszystkim. Ogarnijcie się. Jak nie pomagacie, to chociaż nie przeszkadzajcie. Spójrzcie na siebie , czy wy macie tak idealne domy , rodziny i wszystko inne zanim zaczniecie oczerniać innych.
jana
jana 04.06.2020, 19:38
Prawda, cudze pod lasem widać, swego pod nosem nie.
Ghhh
Ghhh 02.06.2020, 16:31
To ta co na poczcie pracowała, pracuje?
do 9.54
do 9.54 02.06.2020, 11:51
" Dabum"
Bardzo łatwo oceniasz innych uważaj ,żeby Ciebie ktoś nie ocenił.
Z treści Twojego postu wynika,że pochodzisz z rodziny pasożytów,bo ich znasz?
Nikt nie pisze o lubieniu lub nie p Sawaryna. Niby dużo wiesz, a piszesz durnoty np o socjalu.
Od śmierci poprzedniego burmistrza w Gryfinie NIE wybudowano nawet jednego bloku. Upadają małe firmy i zakłady, przybywa pustych lokali.oj szkoda mojej energii na tłumaczenie. Ogarnij się.
Krystian
Krystian 02.06.2020, 18:47
Mówisz ze przybywa pustych lokali, a w międzyczasie masz pretensje ze od dawna nie wybudowano nawet jednego bloku? Ty się ogarnij :)
Do Krystiana
Do Krystiana 02.06.2020, 19:37
Niemoto ...upadają małe firmy i zakłady,przybywa pustych lokali po tych firmach,nie lokali mieszkalnych. Co za dzban.
Dabum
Dabum 02.06.2020, 18:44
Tak się składa, ze jestem ogarnięta. Sama zapracowałam na wszystko co mam w życiu a startowałam od zera. Nikt mi w niczym nie pomógł, a wszystko zawdzięczam swojej ciężkiej pracy i wkurza mnie to, ze zarabiając ponad średnia krajowa, pracując po 14 godzin dziennie, płace coraz wyższe podatki żeby miasta z nich budowały mieszkania, w których zamieszkają „wybrańcy” za darmo. Ja muszę wziąć kredyt na 30 lat, a niektórzy podchodzą do tematu „bo mi się należy”. I co, 4 osoby dorosłe nie potrafią zapewnic sobie bytu? To Ty się ogarnij, bo albo jesteś kolejnym beneficjentem socjali, albo nie wiesz jak funkcjonuje gospodarka, a przed koronawirusem mieliśmy rynek pracownika o nie było problemem znalezienie pracy i to dobrze płatnej.
Magda
Magda 14.06.2020, 09:41
Zgadzam sie! Jak im zle to niech sami o siebie zadbaja a nie licza, ze ktos im da.
Teresa
Teresa 02.06.2020, 22:02
Nie opowiadaj ciemnot. Najpierw wujek pomógł bo był kolegą taty, potem mamusia. A ty tylko wymądrzać sę potrafisz. Niczego sama nie osiągnęłaś. Zawsze ktoś stał na twojej drodzy by było ci łatwiej.
Dabum
Dabum 03.06.2020, 12:06
Teresa: Hahaha, skąd te teorie wzięłaś? Nie mierz ludzi swoją miara - nie wszyscy potrzebują Czekać, aż ktoś im pomoże, a z domu się wyprowadziłam jak miałam 18 lat i od tego czasu radziłam sobie sama, choć na początku było bardzo trudno pogodzić prace i studia z codziennymi obowiązkami. Jak widać - da się, ale wymaga to PRACY, a nie oczekiwania, aż ktoś mi coś da ;) polecam, spróbuj, na socjalu świat się nie kończy.
Kredyt
Kredyt 02.06.2020, 11:19
Polecam iść do banku, wziąść kredyt hipoteczne na lat 30 spłacać co miesiąc po 1000zl( i oczywiście iść do pracy)!!!!!!
a nie Czekać aż spadnie samo z nieba!!!!
do kredytu
do kredytu 02.06.2020, 13:44
Jakie spadnie i z jakiego nieba? Do szkoły było pod górkę i czytać nie nauczyli? TA RODZINA NICZEGO NIE CHCE ! Tylko nie zgadzają się na jeszcze większe zagęszczenie i nie chcą obcych ludzi u siebie. A ty byś chciał? To takie trudne do zrozumienia?
on
on 02.06.2020, 16:45
Jak niczego nie chce ,chce kolejne mieszkanie może cały bydynek im dac to wkońcu im starczy .
on
on 02.06.2020, 15:31

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Dabum
Dabum 02.06.2020, 09:54
Ale jakie "jajca"? Jaki "len"? Nie lubię Sawaryna, ale takich pasożytów jeszcze barsziej? Dobrze, że się wyprowadziłam z Gryfina, ale tak się składa, że te i tym podobne rodziny znam i kojarzę. 8 osob tam mieszka, w tym 4 to dzieci, to zostają 4 osoby dorosłe. I nie stać ich na wynajęcie mieszkania? Wszystko z socjalu?
Bartłomiej
Bartłomiej 02.06.2020, 09:06
Prawda jest taka, że gmina za kadencji Sawaryna od 7 lat nie wybudowała zadnego mieszkania. I stąd jest w tej materii taki bałagan.
Natalia
Natalia 02.06.2020, 18:49
Ale dlaczego ktoś ma budować lokale z naszych podatków? Myślisz ze to jest za darmo? Inflacja idzie w górę, wszystko drożeje, pieniądze tracą na wartości, jak myślisz przez co? Przez socjal właśnie.
gmina
gmina 02.06.2020, 22:04
Bo to zadanie gminy jełopie. Nie wszyscy mają znajomości i kasę
Knagulec
Knagulec 03.06.2020, 05:19
Trochę kultury do damy jałopo z drzewa lipy strugany
hh
hh 02.06.2020, 10:22
A problem będzie narastał!
obcy
obcy 02.06.2020, 09:30
No i to ma być wytłumaczenie? Sam piszesz,że mieli 7 lat i nie myśleli o mieszkańcach? I dlatego zabierają część lokalu wielodzietnej rodzinie i chcą wcisnąc tam obcych ludzi? Gryfino cofnęło się o 50 lat wstecz? Kiedyś tak robili,ale żeby w XXI wieku?
on
on 02.06.2020, 13:47
Jakie zabierają lokal to jest odrębne mieszkanie z odrębnym nr. ,a że wieloletnia rodzina kogo to obchodzi wiedzieli co robią rodzina się zmiejsza na co taki metrarz 160 m na 5 osób . No proszę pani Lampa chce chale mieszkalne , a inni niech czekają na mieszkania dalej .
Knagulec
Knagulec 03.06.2020, 05:19
Ty juz jałopo nie pisz tu
on
on 03.06.2020, 14:44
A co za frajer chcecie mieszkanie Knagulec mało wam
Knagulec
Knagulec 03.06.2020, 16:13
Pęto jałopo
ona
ona 02.06.2020, 14:43
Wróć do szkoły matole, bo nie rozumiesz tego co czytasz,a może taki padł rozkaz ?
on
on 02.06.2020, 16:52
Wyzywanie dobrze ci jdzie przygłupje całe zycie zerowac na państwie było mieszkanie w Pniewie dla nich czemu nie poszli duża szkoła tyle pokoi bo za daleko
pp
pp 01.06.2020, 23:20
Niestety burmistrz Sawaryn nie przyjmował dziś interesantów. Rozmyślił się
potwierdzenie reguły
potwierdzenie reguły 01.06.2020, 23:58
Nie bez kozery ma pseudonim LEŃ
Knagulec
Knagulec 02.06.2020, 02:36
Ale jajca leń 
Rada
Rada 01.06.2020, 22:18
Dzwońcie do tej kobiety co program robi o takich sytułacjach, w gryfinie mieszka przecież były dwa ałdycje będzie trzy.
TOYA
TOYA 01.06.2020, 21:37
Ten budynek przy Łużyckiej wymaga techniczno-budowlanego ratunku od dawna. Jak widać mieszkańcy mieszkań komunalnych także.Jeśli to w przeszłości było jedno mieszkanie, to może należy zajrzeć do dokumentów, przecież ten budynek to mienie gminy. A jeżeli wielopokoleniowa rodzina Pani Jadwigi mieszka tam od ok.50 lat a od czasów PRL, nie przybywało mieszkań komunalnych tylko zagęszczano je jak się dało - to może czas to teraz naprawić ?
Sliwa
Sliwa 01.06.2020, 21:41
Przeciez Sawaryn zaraz powie to nie moja kompetencja!
Marzena
Marzena 01.06.2020, 21:03
Do osób znających idealnie sytuację mojej mamy. Tytulem wyjaśnienia. Mieszkanie bylo kiedys jednym i zostało podzielone na dwa na wniosek rodzeństwa. Osoba znajaca moja rodzinę i jej sytuacje wie ze mieszkanie jest podzielone sztucznie. Dalej istnieją drzwi łączące pokoje. Kuchnia powstala z lazienki. Wujek wybil sciane nośną, ktora trzeba naprawić i zrobił kuchnię. Na szczęście budynek się nie zawalił:) Fakt jego "mieszkanie' to 2 pokoje i kuchnia. Mojej mamy to 2 pokoje i kuchnia. Fakt teraz mieszka tam 8 osob. Ale byly czasy ze mieszkalo 12 bo Gmina przez15 lat nie potrafila dac wiekszego mieszkania.
Czy znajoma jednego z komentujących chcialaby mieszkanie bez lazienki? Chcialaby spotykac 8 obcych osob na korytarzu idąc do wc? Co powie na korzystanie z wc przy temp. 2-3 stopni? O kąpieli może zapomniec bo z tego mieszkania nie ma podłączenia wody. Poza tym jest meega grzyb w tych pomieszczeniach. Bowiem tam jest wspolne wejscie do domu, wspólna nieogrzewana toaleta. Gotowal ktos z komentujacych w kuchni bez ogrzewania? Miło jest wejść zimą do kuchni gdzie jest 0 stopni, az lodówka sie wyłącza. POLECAM. Pomieszczenia są nieogrzewane bowiem tam są piece kaflowe a podział LIPNY. Gdyby byly to dwa osobne mieszkania to mama miałaby cieplo w kuchni i toalecie. Miałaby prawdziwą ciepłą niezagrzybioną łazienkę. Moja mama nie chce zabrać komus mieszkania. Chce godnie, bezpiecznie i spokojnie żyć. Gmina moze mamie zaproponować inne mieszkanie. Bardzo chetnie przyjmie mieszkanie w ktorym będzie cieplo, bez grzyba, bezpiecznie i z własną łazienką. Prosze osoby siedzace sobie spokojnie w cieplnych domach, ktore wieczorem pójdą wziąść kąpiel we własnej cieplej niezagrzybionej łazience o wstrzymanie się od komentarzy. Dziękuję bardzo wszystkim chcącym nam pomóc.
Gryfinianin
Gryfinianin 06.06.2020, 20:56
To nie pros tylko weź się za robotę i kup jak jak każdy normalny obywatel !
gryfinianka
gryfinianka 01.06.2020, 21:42
do pani Marzeny: I to jest konkret potwierdzający, ze naszej pani listonosz te pokoje się należą!
Gosia
Gosia 02.06.2020, 16:42
Hahahaha. I nalezy sie remont od burmistrza
on
on 01.06.2020, 21:41
Co za bzdury jak lodówka może aię wyłączac woda nie podłączona z tego co sięoriętuję mieszkała tam rodzina jak kożtstaa z wody?. do tej pory mieszkali jak zwolniło się mieszkanie to co tam przytulimy drugie 3i4 wszystkie mieszkania mają wilgoc znajoma mieszkała kiedyś pod 1 i w kuchni mogła jeżdzic po scianie na łyżwach też nie było i nie ma do tej pory ogrzewania .Pomocy można udzielic takim ludzią któży nie mają wcale dachy nad głową a nie tym co chcą mieszkać w willi, z 4 pokojami i 2 kuchniami ,
on
on 03.06.2020, 14:54
to na to wychodzi że będą dwie łazienki? z wujka można wygospodarowac koni na małą łazienke I CIEPŁĄ BO KTOŚ NOWY ZADBA O TO BY TAM BYŁO CIEPŁO
Marzena
Marzena 02.06.2020, 19:54
Przy temp 0 stopni w pomieszczeniu lodówka sie wyłącza bowiem jest za zimno. Ma takie zabezpieczenie. Prosze spróbować w domu doprowadzic do takiej temp. Albo zapytać znajomą spod 1 skoro jezdzila na łyżwach to wie jak to jest. Można też poczytać o zabezpieczeniach. Dziekuje za Pana wiele wnoszące konentarze. Miło jest czuć wsparcie innych ludzi. Tylko małe wyjaśnienie. Nikt nie chce miec 2 kuchni. Chodzi o przywrócenie jednej do pierwotnego stanu czyli łazienki.
on
on 03.06.2020, 14:48
mi to nie grozi dbam o ciepło w domu nie liczę na nikogo kto zrobi ogrzewanie trzeba było zrobic na swój koszt tyle lat w zimnym o czym to świadczy za mało opieka dawała?
dona
dona 02.06.2020, 00:18
Nie można tego czytać. Oczy bolą. Prosze poprawić te "byki".

Pozostałe