Referendalni swoje, a wójt… na inny temat

  • 02.06.2020, 21:59
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Referendalni swoje, a wójt… na inny temat
Jednym z haseł ludzi dążących do referendum w gminie w Widuchowa był zarzut, że wójt Anna Kusy-Kłos wydatkowała środki publiczne na opracowanie dokumentacji o zabytkach, która to dokumentacja - zdaniem opozycji - nie została uchwalona. Tymczasem wójt odpowiada nie na temat stosownej uchwały, tylko o zabiegach dotyczących pozyskania dofinansowania.

Spór już dawno przeniósł się do internetu, choć pani wójt chyba zapomina, co gdzie obiecała zamieścić…

Pomijając szczegóły, wójt Anna Kusy-Kłos chwali się, że jest już na etapie „zabezpieczenia lokali zastępczych dla mieszkańców kamienic” przy ul. Grunwaldzkiej w Widuchowej. Stara się podobno o dodatkowe środki, ale szczegółów nie podaje.

Z takim pomijaniem meritum nie zgadzają się referendalni, którzy piszą:

Pani Wójt w dalszym ciągu nie czyta ze zrozumieniem, ponieważ zarzut nie dotyczył niegospodarności przy przygotowaniu Gminnego Programu Opieki nad Zabytkami lecz dotyczył wydatkowania środków publicznych na dokument, który został opracowany i opłacony ale nigdy nie uchwalony. Wójt Gminy zleciła firmie zewnętrznej opracowanie Gminnego Programu Opieki nad Zabytkami. Dokument został opracowany i opłacony jednak do dnia dzisiejszego nie przedstawiony Radzie Gminy, mimo iż poprzedni dokument utracił moc w 2013r.

W swojej odpowiedzi wójt wyjaśnia, że brak uchwalenia przedmiotowego dokumentu wynika z próby wykreślenia z rejestru zabytków ruin po pałacu w Dębogórze. Odnosi się również do przeprowadzenia konsultacji z mieszkańcami w celu zakończenia procedowania ,,planu”.

Jakiego planu? Przecież mowa jest o Programie. Pani odpowiedź jest lakoniczna. Absolutnie nie wyjaśnia Pani dlaczego środki publiczne zostały wydane a dokument nie został uchwalony. Zasłaniając się próbą wykreślenia zabytku z rejestru Konserwatora Zabytków oraz brakiem konsultacji z mieszkańcami nie odnosi się Pani do postawionego zarzutu. Czym innym jest wykreślenie obiektu z rejestru zabytków prowadzonego przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków a czym innym uchwalenie Gminnego Programu. Po za tym mając wcześniej opracowany dokument można było już dawno konsultacje z mieszkańcami przeprowadzić a dokument przedłożyć Radzie Gminy i go uchwalić a nie manipulować faktami i obwiniać innych za swoje niedociągnięcia. Czy w takim razie są jakieś inne przeszkody związane z uchwaleniem dokumentu? - pyta grupa referendalna.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (107)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

podziękowanie za referendum
podziękowanie za referendum 08.06.2020, 01:28
Janusz! Jesteś wielki!
Marek
Marek 04.06.2020, 19:13
Piotr W. dyrektor Szkoły Podstawowej w Krzywinie tj. były pełnomocnik wyborczy AKK jest w Komisji Referendalnej w Krzywinie chociaż wcześniej była informacja na BIP Gminy Widuchowa, że jest w Komisji w Lubiczu? Prawdopodobnie zmienił komisję po to tylko aby móc zastraszać rodziców. Referendalni uważajcie na tego faceta, jest to zły człowiek i tak naprawdę to nie powinien uczyć nasze dzieci a tym bardziej być dyrektorem szkoły!
Zróbmy w końcu z tym szaleństwem porządek, bo naszym dzieciom to się należy! Idźmy na referendum już w tą niedzielę!
włos na głowie się jeży
włos na głowie się jeży 08.06.2020, 01:10
A co on wyprawiał!
Knagulec
Knagulec 04.06.2020, 18:30
Czyli co na taczke
Anna KS
Anna KS 04.06.2020, 18:46
Uważąj żebyś się ty nie przejechał!
Bolek
Bolek 04.06.2020, 20:02
Anka nie strasz nie strasz bo się ze...sz!
Komornik
Komornik 04.06.2020, 18:29
Według A.K.K. gmina się rozwija, gdy została wójtem to głośno krzyczała że gmina zadłużona na 10,5 mln zł. natomiast na koniec 2019 r. zadłużenie wynosi 15,4 mln zł i już się tym nie chwali. Jak pozostanie wójtem to na koniec kadencji zadłużenie przekroczy 20 mln zł przecież ona ma nas gdzieś już chciała być posłem i zostawić nas mieszkańców z długami do spłacenia . Ludzie opamiętajmy się, bo A.K.K puści nas z torbami jak puściła swój dom w Marwicach, że komornik zajął ten dom (ruinę) na spłatę długu.
Timo
Timo 04.06.2020, 20:02
Liczby mówią same za siebie.
Marek
Marek 04.06.2020, 18:24
Panie Januszu, dziękuję za Pana pracę na rzecz naszej Gminy. Będzie dobrze! ZWYCĘŻYMY !!! Nasi przodkowie też wygrali Widuchową dla nas.
Krystyna
Krystyna 04.06.2020, 18:18
Mieszkańcy naszej Gminy...... ODWAGI !!! nikt nie może Was zastraszać!!!! To My wszyscy razem decydujemy o naszej PRZYSZŁOŚCI. Pomyślcie już niedługo możemy mieć spokój, zgodę między nami. Nikt już nas nie będzie obrażał ani nami pomiatał.
Wiktor
Wiktor 04.06.2020, 17:53
W środę na szkoleniu komisji Referendalnych doszło do dużych przetasowań wśród funkcyjnych członków komisji A.K.K. Mam pytanie gdzie teraz będzie mąciła pseudo specjalistka od inwestycji, w jakiej miejscowości? Miała być w Krzywinie ale tam przypisał się Piotr W. (dyrektor szkoły w Krzywinie).
Członkini komisji Odachow….wcześniej pracowała jako dyrektorka w Domu Dziecka, później coś tam robiła w Gryfinie aż wylądowała jako specjalistka od inwestycji w naszej gminie. Nic dziwnego, że w gminie nie widać żadnych inwestycji skoro ta pani nie posiada żadnych kwalifikacji i umiejętności aby pełnić taką funkcję. Szanowni Państwo idźmy na REFERENDUM.
Anka
Anka 04.06.2020, 19:59
A dlaczego ta pani noe pracuje juz jako dyrektor domu dziecka przecież to lepsze stanowisko jak ma u nas w Gminie?Tak z ciekawosci pytam ?
Honor
Honor 04.06.2020, 17:38
W komisji Referendalnej w Widuchowej jest wiecznie panująca i pracująca Mirosława K. i Gośka J. które za swoje miejsce pracy w Gminie poświęcą nawet swój honor i mieszkańców naszej Gminy. W głowie im tylko prywata. Na te dwie panie też proszę uważać, one też dużo potrafią. Jestem mieszkanką naszej gminy i znam te dwie panie dlatego piszę abyście Referendalni byli czujni.
Swięte słowa
Swięte słowa 04.06.2020, 17:26
W wywiadzie udzielonym dnia 27.11.2014 roku kandydatka na wójta na koniec swojego wystąpienia powiedziała " W całej historii ludzkości popełniono więcej zbrodni z powodu posłuszeństwa wobec władzy niż nieposłuszeństwa. To nie sprzeciw, odmieńcy i bunty są zagrożeniem dla społeczeństwa. Prawdziwym zagrożeniem dla społeczeństwa są ludzie ślepo posłuszni władzy".
Czesław
Czesław 04.06.2020, 17:18
nareszcie! już nadchodzi niedziela 07.06.20 dzień wybawienia i wiary na lepsze jutro. Dziękuję grupie REFERENDALNEJ za odwagę i determinację. Super, że mogliśmy na Was liczyć. Tak dużo dla nas zrobiliście i robicie. Szacunek!
Idziemy głosować
Idziemy głosować 04.06.2020, 16:53
Ludzie zbierzmy się i idźmy głosować zwalamy Panią Wójt z krzesełka gminy... Niech nas nie niszczy, wystarczy ze zniszczyła męża który nawet nie zasłużył na porządny pogrzeb... Tylko ukrywa wszystko... Bądźmy solidarni, starczy tego kłamstwa i niszczenia ludzi...
Proszę
Proszę 04.06.2020, 16:49
TROCHĘ NIE NA TEMAT. Pani kochana żono Pani Wójt!!! Jak czytasz tą wiadomość, może masz trochę sumienia i powiesz nam znajomym kiedy pogrzeb, albo już był.... Bo pamiętaj nie znasz dnia ani godziny kiedy na Ciebie przyjdzie czas a ludzie są pamiętliwi i nikt nie przyjdzie do Ciebie na pogrzeb.... Teraz masz może pełno znajomych, pełno rodziny ale nigdy nie wiesz ile będziesz miała w dniu pogrzebu.... A wtedy może być, ze zostaniesz sama. Przepraszam teraz za słowa „i zostaniesz pochowana jak pies przy drzewie” Pamiętaj jedno my tutaj na ziemi jesteśmy tyłków odwiedzinach... A później i tak wszyscy się spotkamy... Wtedy już będzie bez znaczenia czy tego chcesz czy nie... Pamiętaj pokorne ciele dwie matki ssie...Wierze w Ciebie...
Komornik
Komornik 04.06.2020, 15:16
A może nie zapłaci, bo to dobra metoda. Czekaj tatka latka.
I love Czarnówko
I love Czarnówko 04.06.2020, 14:33
Mam pytanie.banery typu:nie ide na referendum,popieram A.K.K. to zaczyje pieniążki zostaly zrobione???pewnie jak zwylke za nasze gminne...Normalka dla tej władzy...Czemu są jeszcze ludzie którzy tak ślepo jej ufają.
Jacek
Jacek 04.06.2020, 17:20
jak zwykle za nasze, podatników pieniądze, przecież sama A.K.K ani złotówki nie wydała do tej pory na lansowanie siebie samej. Jak ja mam już jej dość! Byle do niedzieli!
?
? 04.06.2020, 13:31
A radny J.K będzie jeździł rowerkiem i liczył głosy, czy jest frekwencja 😂😂😂😂
Ala
Ala 04.06.2020, 20:07
On stary komunista będzie w krzakach siedzial z dlugopisem w ręku i bedzie notował jemu też powiemy dośc .Zawsze był nikim a tu teraz przy boku .
....mogł rowerkiem pojeżdzic i poczuł sie ważnym Mowimy im dośc IDZIEMY DO REFERENDUM!!!!!!




Realista
Realista 04.06.2020, 10:18
W przeciwieństwie do ciebie uważam, że inicjatorzy referendum mają rozum i wiedzą, że z wynikiem jest różnie. Nawet jeżeli nie przejdzie referendum, to już nie będzie tak jak dotychczas, że musimy przed władzą chylić czoła i bać zadawać pytania. Nie będzie tak jak dotychczas tra la la, tra la la, lub pięścią w stół i "morda w kubeł, bo jak nie". Dość poniżania mieszkańców.
Beata
Beata 04.06.2020, 09:56
Jedyne na co stać wójt i zaciężny dwór z zewnątrz to kampania negatywna. Żenada!
nauczycielka
nauczycielka 04.06.2020, 09:48
Około 60 procent ludzi deklaruje że pójdzie na referendum, a to znaczy, że jest dobrze.
Super
Super 04.06.2020, 17:23
Super! też mam pozytywne nastawienie, że Gmina Widuchowa wygra Referendum. Zasługujemy na coś lepszego, bo jesteśmy tego warci i nikt nas nie zastraszy bo Gmina nie jest pod zaborami A.K.K i jej świty, która jest znikąd i bierze za darmo nasze pieniądze.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 04.06.2020, 09:41
Januszek ha ha ha
rozczarowana
rozczarowana 04.06.2020, 09:38
Dlaczego wczoraj nie byo zadnego artykułu o referendum?
Krzysiek
Krzysiek 04.06.2020, 09:45
Pewno czekają na odpowiedź wójt a ta jak widac pogubiła się w śadach i nie wyrabia.
Krzysiek
Krzysiek 04.06.2020, 09:55
Przepraszam, chciałem napisać, że wójt pogubiła się w sądach. Jeszcze raz bardzo przepraszam za pomyłkę.

Pozostałe