To inwestycja w bezpieczeństwo energetyczne

  • 03.06.2020, 15:47
  • Centrum Prasowe Wojewody Zachodniopomorskiego
To inwestycja w bezpieczeństwo energetyczne Grafika: Gaz-System S.A.
Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc wydał pozwolenie na przebudowę i remont gazociągu wysokiego ciśnienia DN 500 Goleniów - Police w Rejonie Rezerwatu Olszanka oraz Roztoki Olszańskiej – etap I. Decyzja została wydana na podstawie ustawy o inwestycjach w zakresie terminalu regazyfikacyjnego skroplonego gazu ziemnego w Świnoujściu

- To niezwykle ważna inwestycja w bezpieczeństwo i warunki techniczne przesyłania gazu – mówi wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc. - Większe zagłębienie gazociągu pod dnem Roztoki Odrzańskiej oraz zdemontowanie istniejących dwóch nitek gazociągu DN500/DN400 umożliwi realizację kolejnej kluczowej inwestycji - pogłębienia toru wodnego Świnoujście - Szczecin do 12,5 metra.

Gazociąg Goleniów-Police to jeden z najważniejszych elementów sieci przesyłowej na Pomorzu Zachodnim. Zasila w gaz m.in. miasto Szczecin oraz Grupę Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A. Cała inwestycja o długości ok 10 km została podzielona na dwa etapy. Etap I, którego dotyczy dzisiejsza decyzja wojewody, o długości ok 1,9 km obejmuje przekroczenie nowym gazociągiem DN500 Roztoki Odrzańskiej wraz z niezbędną infrastrukturą oraz rozbiórkę istniejącego gazociągu DN500/DN400.

II etap obejmie odcinek gazociągu na terenie gminy Stepnica (od projektowanej śluzy nadawczej Olszanka do początku etapu I) i odcinek na terenie gminy Police (od końca etapu I do wpięcia do istniejącego gazociągu DN500) oraz rozbiórkę istniejącego gazociągu zlokalizowanego w Rezerwacie Olszanka.

Centrum Prasowe Wojewody Zachodniopomorskiego

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

88
88 04.06.2020, 05:21
jesu, tylko żeby przepukliny nie dostał od tej ciężkiej pracy. Ten wybitny wojewoda Hinc, absolwent magisterskich studiów socjologicznych na Uniwersytecie Szczecińskim, o specjalizacji „Socjologia i psychologia kompetencji społecznych” za podpisywanie papierków otrzymuje pensję.
Centrum prasowe wojewody zachodniopomorskiego śmiało można nazwać Wojewódzkim Centrum Propagandy PiS. Karwa, nawet remont wybudowanego w PRL-u rurociągu można przekuć w sukces zawodowy pana wojewody. Cudowne dziecko, zna się na wszystkim. Wcześniej rządził w ZCh Police jako wiceprezes grupy Azoty. Nie rozumiem , na cholerę ludzie męczą się na Politechnikach czy innych uczelniach technicznych, kiedy można ukończyć teologię, socjologię , filozofię, historię , zapisać się do jakiejść partii, wiedzieć komu dogodzić i trzepać kasę. Na cholerę ta nieczytelna mapka, zamiast niej powinien być portret pana wojewody albo sameggo prezesa Kaczyńskiego Jarosława z miasta Warszawa. Chyba rzygnę.
https://www.youtube.com/watch?…
PiSmen
PiSmen 03.06.2020, 21:47
Brawo panie wojewodo!
na ulicach babilonu gaz ah ah ah
na ulicach babilonu gaz ah ah ah 03.06.2020, 18:37
https://youtu.be/e7p6pdN8FpI ha ah ah z kataru a psik uwaga na koronawirusa i katar ah ah ah
gazrurka
gazrurka 03.06.2020, 16:10
Najważniejsza jest rura do Elektrowni!

Pozostałe