Laureaci Międzynarodowego Festiwalu „Karawana Kultury-wiosna 2020”

  • 05.06.2020, 16:35
  • dost.
Laureaci Międzynarodowego Festiwalu „Karawana Kultury-wiosna 2020”
Zosia i Giannis wzięli udział w internetowej, wiosennej edycji XVI International Culture Caravan 2020, Digi-Form -Art Spring Contest 2. Prezentacje festiwalowe co roku odbywały się na scenie amfiteatru w Międzyzdrojach.

Ze względu na panującą obecnie sytuację w kraju i na świecie, w tym roku odbywał się na stronie internetowej Fundacji Benefis
w dniach 15.05 – 01.06. Pierwszy etap polegał na zakwalifikowaniu nadesłanych nagrań, które w drugim etapie zostały ocenione przez międzynarodowego jury w trybie online. Następnie nagrodzono laureatów
z najwyższą punktacją jury w składzie: Valerii Burianenko, Inne Zholudeva, Marinę Nikoriuk, Tatianę Danilina, Brygidę Borecką, Annę Sobierajską, Leszka Rodziewicza, Roberta Tomasza Ziębę.

Festiwal organizowany od 15 lat przez Fundację Benefis w Międzyzdrojach promuje Pomorze Zachodnie, jego kulturę, historię
i atrakcje turystyczne na szczeblu międzynarodowym a jednocześnie daje możliwość poznania kultury innych krajów, z których pochodzą uczestnicy.
W tej edycji organizatorzy otrzymali 449 zgłoszeń, udział wzięło 948 uczestników z 21 krajów: Rosji, Białorusi, Ukrainy, Uzbekistanu, Kazachstanu, Łotwy, Litwy, Estonii, Finlandii, Chin, Niemiec, Słowenii, Albanii, Kosowa, Bośnii Hercegowiny, Chorwacji, USA, Malezji, Mołdawii, Malty i Polski. Z Polski uczestnicy zgłosili się z: Zabrza, Polanicy-Zdrój, Nowego Targu, Skomielni Białej, Miechówa, Sulisławic, Nowego Miasteczka, Żor, Łukowa, Chudowa, Sośnicowic, Dąbrowy Górniczej, Strzemieszyc Małych, Konina, Rzeszowa, Dziwnowa, Międzyzdrojów, Żywca. Z naszego powaitu byli wykonawcy ze Starego Kostrzynka, Bielina i Morynia.

Uczestnicy nominowani byli w różnych gatunkach: wokal, muzyka instrumentalna, choreografia, teatr, cyrk i sztuki plastyczne.

Z ogromną przyjemnością i dumą informujemy, iż reprezentanci MOK w Moryniu zostali wysoko ocenieni:

 

Zofia Płowik – laureat I miejsca w kategorii wokal estradowy solo JUNIOR I

Giannis Podgórny - laureat II miejsca w kategorii wokal estradowy solo

JUNIOR II

Ponadto Miejski Ośrodek Kultury w Moryniu, jako instytucja, otrzymał dodatkową nagrodę - bilety wstępu do Planetarium w Międzyzdrojach, które przekaże laureatom. Gratulujemy młodym wokalistom przygotowanej prezentacji festiwalowej i ogromnego sukcesu.

instr. muz.

Ewa Kwiecień

dost.

Zdjęcia (9)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

marima
marima 05.06.2020, 23:53
Gratuluję Zosi , Giannisowi sukcesów. Brawo! pani Ewie również gratuluję!
Pola
Pola 05.06.2020, 20:03
Moryń to silny ośrodek. Dzieki pani Ewie!

Pozostałe