Osoba z powiatu gryfińskiego zakażona koronawirusem

  • 05.06.2020, 17:45
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Osoba z powiatu gryfińskiego zakażona koronawirusem Fot. PUM
Wśród nowo zakażonych jest kobieta z naszego powiatu. Badania laboratoryjne potwierdziły dzisiaj w Polsce zakażenie koronawirusem u kolejnych aż 362 osób; w sumie dotychczas zachorowania wykryto u 25 410 osób. Ostatniej doby zmarło 20 osób z koronawirusem – podało w piątek po południu Ministerstwo Zdrowia. Łącznie od początku epidemii zmarło już 1 137 osób.

-Informujemy, że na terenie województwa zachodniopomorskiego mamy dzisiaj po południu 1 kolejny przypadek zakażenia wirusem SARS-CoV-2. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w naszym regionie wynosi 553/19 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - informuje redakcję igryfino Małgorzata Kapłan, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie.

W powiecie gryfińskim od początku epidemii potwierdzono 33 przypadki zakażenia.

Nowi zakażeni dzisiaj w Zachodniopomorskiem:

pow. gryfiński – kobieta w średnim wieku
 
Sytuację w naszym regionie przedstawia grafika zamieszczona w fotogalerii.
 
 
Dzisiaj w Polsce odnotowano aż 362 nowe przypadki zakażenia i aż 20 zgonów, wyzdrowiało 183 osoby.
 
Od początku epidemii w kraju stwierdzono 25 410 zakażeń. Zmarło 1137 osób. Wyzdrowiało 12410.
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (61)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

"wadza" wie najlepiej...
"wadza" wie najlepiej... 07.06.2020, 22:58
"moja synowa" to wiem... cholera - a ty amatorze synowych nie uważasz, że twoje podchody są śmieszne? "Sanepid jest od tego"... A jakoś gdzie indziej wiadomo, który urzędnik, z jakiego wydziału - o księżach nie wspominając.
Bo gdzie indziej bufonów nie ma, co "wadza wie najlepiej" głoszą...
Jarek
Jarek 07.06.2020, 20:44
Moja synowa pracuje i wiem co sie dzieje ..a wasze amatorskie podchody mnie smiesza..sanepid jest od tego aby udzielac info a nie osoba postronna..piszecie bzdury wyssane z palca..nie wiecie a gadacie..
wszechwiedzący?
wszechwiedzący? 07.06.2020, 19:31
Jełopku „Jarku” – a ty dlaczego masz informacje, które są niedostępne dla mieszkańców? Co, kasta? Dlaczego mamy nie wiedzieć? Nikitiński bełkotał, że „nie może podać ile osób choruje w gminnych spółkach” – a jakoś strażacy zawodowi mogli. Redemptoryści podają ile księży w którym klasztorze w Polsce. Wiemy ile osób w której kopalni i w firmie od mrożonek i firmie meblarskiej i zakładach mięsnych, przedszkolach w Bydgoszczy i Szczecinie – wyliczać jełopku dalej?

A TWOJE BEŁKOTANIE, ŻE TO LUDZIE POWINNI SOBIE ROBIĆ BADANIA – MASZ RACJĘ JEŁOPKU – właśnie o to chodzi, żeby ludzie wiedzieli, czy byli razem w pociągu, autobusie, sklepie, przychodni, kościele.

Na tym polega skuteczna walka z epidemią – a nie na bełkocie urzędniczyny.

Wystarczy spojrzeć, jak sobie radzą i jak informują służby w innych regionach.
Jest urzędnik chory – od razu informacja – miał, nie miał kontaktu z mieszkańcami.
Jarek
Jarek 07.06.2020, 12:20
Na kwarantannie sa osoby co mialy stycznosc z zarazona..wiec caly ops nie ma kwarantanny ..opanujcie sie..pracowali na dwie grupy i te osoby maja kwarantanne a ops byl caly odkarzany bylo widac z okna domu..pracowac beda tylko te osoby co moga..sanepid juz zadbal o to aby ops byl bezpieczny..tak samo ja biedronka miala dwie zmiany jedna na kwarantannie drudzy w domu..wiec nie robcie zamieszania..sami sie przebadajcie bo chodzicie po sklepach itp..wiec do puki jedno. Drugim nie zrobi badan nie jest pewny ze jest zdrowy i sam moze zarazac nie swiadom bo ma bezobjawowo..
wszechwiedzący?
wszechwiedzący? 07.06.2020, 19:33
Ty - Jarek - ty "lepiej poinformowany"? I "wadza wie lepiej"?
A inni nie mają prawa do dostępu do informacji? Jakby "wadza" wiedziała lepiej - nie kupowaliby maseczek od instruktora narciarstwa i nie tłumaczyli "nie było" - to jak byli przygotowani, jak śliniący się tłumaczył że "świetnie" - skoro nawet ułamka zagrożenia Włoch, Hiszpanii, Wlk. Brytanii nie było - a "spanikowany" Szumowski "musiał od instruktora narciarstwa kupować" środki ochrony osobistej - bo mu brakło?
A co, gdyby zachorowań było dwa razy więcej?
Maria
Maria 07.06.2020, 07:59
A dlaczego igryfino nie daje zadnej informacji dla ludzi o tym, ze w Gryfinie caly OPS jest na kwarantannie od piatku? Niby sledzicie wszystko na biezaco a tak waznej informacji nie podajecie.
Jarek
Jarek 07.06.2020, 17:59
Ops nie jest caly na kwarantannie..od poniedzialku beda pracowac zmianowo..na kwarantannie sa osoby ktore mialy kontakt z osoba zarazona..a czemu nie pisza o tym..bo nie musza..a dla tego ze nie maja obowiasku mowic nazwiskami itp..aby ludzie nie robili swinst bo tez tacy sie trafjaja co demoluja auta itp..zarazonym..wiec dla waszej wiadomosci ops..zostal odkarzony w piatek i sobota..a od poniadzialku ruszaja pracowac w zakresie zmiennym jak do tej pory..sanepid zadbal o pracownikow te co powinne byc na kwarantannie sa..do puki kazdy z nas nie zrobi sobie samemu testu to niech nie gada ze jest zdrowy i wirusa nie ma..latacie po sklepach itp..bez masek ..wiec kazdy znas moze miec te korone i nie wie o tym..pierw zacznijcie od siebie choroby wykluczac ..
wszechwiedzący?
wszechwiedzący? 07.06.2020, 19:34
Ty – Jarek – ale ty myśleć potrafisz? Czy „wadza wie”? No właśnie o to chodzi, że pracownicy OPS i ich rodziny w ostatnim tygodniu przecież chodzili i się kontaktowali – właśnie w sklepach, fryzjerach, przychodniach – chcesz czekać na ognisko jak w kopalniach – po 1000 osób?
Wtedy uznasz, że „wadza” nie powinna zatajać?
I że testy powinni mieć wszyscy, co mogli mieć kontakt – jak w ogniskach z kościołów czy zakładów pracy w Polsce?
do gie gie
do gie gie 07.06.2020, 01:16
Ty, gie gie – sam myśl troszkę – przeczysz sam sobie – jak piszesz że TERAZ nie jeżdżą – to chroni to tych, co jechali WCZORAJ razem?
Jak piszesz „każdy wie, jak to się roznosi i unika kontaktów” – przeczysz sam sobie – bo jednak nie każdy skoro właśnie są nowe przypadki...

Tu nie chodzi o wytykanie palcem, tylko o bezpieczeństwo mieszkańców – żeby każdy mógł się przebadać, jeśli okazałoby się, że mógł mieć kontakt.

I WŁAŚNIE TU CHODZI O TO, ŻEBY NIE BYŁO PLOTEK – TYLKO JAK W INNYCH MIEJSCACH POLSKI NORMALNIE PODANO OFICJALNIE!

Przecież można się zakazić stojąc w kolejce czy mijając się w alejce sklepowej – tam za żadne skarby nie utrzymasz „dystansu”...

Jakby to u ciebie stwierdzono – wiedziałbyś, kogo dzisiaj mijałeś, albo z kim autobusem jechałeś? Kto był w sklepie albo urzędzie z tobą?

Albo na mszy w kościele?

Będziesz czekał, aż ktoś trafi pod respirator? Bo ty się będziesz krył ze swoją chorobą?

Czy może jednak powinno był ujawnione – i każda osoba, która mogła mieć kontakt powinna być przebadana – jak na Śląsku?
Gggggg
Gggggg 07.06.2020, 06:33
To się przebadaj bo tez możesz mieć! I siedź w domu żyj powietrzem nie chodź do pracy nie choć do sklepu zamknij się w chałupie
do idioty
do idioty 07.06.2020, 11:27
A ty zdechnij razem ze swoimi starszymi członkami rodziny - idioto!
Takie lekceważenie choroby sprowadzi nieszczęście. I twoja praca też padnie - bo nawet jak pracujesz w firmie pogrzebowej - to na ofiarach nie zarobisz...
Ggggg
Ggggg 06.06.2020, 21:41
Przecież jak poczytasz dalsze komentarze to pisze ze ops gdzie różni ludzie przychodzą zdrowi chorzy itd to jak to się rozpowszechnia każdy wie i unika kontaktów z innymi ale jeżeli ktoś przechodzi bezobjawowo to skąd ma wiedzieć i chronić innych? Świadomie tego nie robi! Hmmmmmmm normalny człowiek. Osoba która czyta to boi się zapewne unika ludzi i chroni siebie oraz bliskich ale wiesz ze nie jesteś zakażony? Dla waszej wiadomości osoby te wszystkie które pracowały z chora są na kwarantannie wiec nie jeździ pociągami autobusami i nie chodzą po sklepach !!!! Myślcie troszkę
wszechwiedzący?
wszechwiedzący? 07.06.2020, 19:36
Skoro sam piszesz, że można zakażać innych nie wiedząc o tym - to powinni podać, tak jak w innych regionach Polski - jak z księżmi w parafiach zakonników - jakoś wszędzie można, tylko nie w Gryfinie...

medyk
medyk 06.06.2020, 21:29
Dziwne są poglądy niektórych, jakby zatajanie miejsca pracy osób zakażonych w Gryfinie było czymś najwazniejszym - przecież w całej Polsce mówi sie o róznych przedszkolankach, księzach, pracownikach zakładów, fryzjerach, kierowcach autobusów, lekarzach, pielęgniarkach, urzędnikach - tylko w Gryfinie tajniactwo. Czekają na więcej?.
Jak pamiętam pierwszy chory jechał autobusem - i dzięki ogłoszeniu, którym autobusem jechał dotarto do następnych zarażonych - dzięki czemu uratowano ileś osób od śmierci...
Bo to diabelstwo jest perfidne - dla większości bezobjawowe - dla sporej części śmiertelne. I to błyskawicznie...
do nieopanowanego
do nieopanowanego 06.06.2020, 21:11
Durniu - a skąd niby ma wiedzieć, jak jest bezobjawowa - a nawet objawy występują kilka dni po tym, jak już była zakaźna?
To właśnie jest w kopalniach i zakładach pracy w Działoszynie czy meblarskich - aż trafi na osobę słabszą, albo z początkiem wieńcówki, albo cukrzycy...

Powinno się podać, gdzie pracują osoby zakażone, gdzie i jak się przemieszczały.
I wyłowić jak najszybciej wszystkich, którzy mogli mieć kontakt.
Tylko tak można zapanować - jak zachorował ksiądz - badali wszystkich uczestników mszy i nabożeństw z ostatnich dwóch tygodni - bo ogłosili.
I zaraza w danej miejscowości została opanowana...
Opanujcie się ludzie
Opanujcie się ludzie 06.06.2020, 21:02
Każdy może mieć i przechodzić bezobjawowo, zarażać innych! Osoba wiedząc ze jest chora nie chodzi specjalnie po sklepach czy jeździ pociągiem bądź jedynka! Przestańcie już ludzie pisać i psy wieszać na nie! Te osoby zaskarżone naprawdę są normalne inteligentne! Jak by wiedziały ze są zakażone napewno nie narażały by innych i stosowały się do zaleceń! Postawcie się w ich sytuacji
?
? 07.06.2020, 00:56
"jakby wiedziały, to by nie zarażały" - ale właśnie o to chodzi, że większość NIE WIE - bo nie ma objawów - a zakaża innych. Albo objawy się pojawiają po tym, jak zaraziła innych...
podziw i współczucie
podziw i współczucie 06.06.2020, 20:24
Kurczę, a my narzekamy że w maseczkach trudno było oddychać - popatrzcie na ludzi ze zdjęcia - jeszcze w tym stroju muszą precyzyjne operacje robić, albo w laboratorium pracować...
proste
proste 06.06.2020, 20:15
Tu nie o plotki chodzi, tylko o bezpieczeństwo społeczeństwa. Każdy chciałby wiedzieć - czy nie miał okazji styczności - bo wiadomo, jak się ta choroba zakaźna roznosi - widać po kopalniach.
I nie chodzi o nazwiska, tylko o to, kim jest osoba, gdzie pracuje, czy na przykład dojeżdżała pociągiem, czy jedynką - tak jak w innych miejscowościach - gdzie dbają, żeby nie było wybuchu kolejnego ogniska...
Minika
Minika 06.06.2020, 20:18
A jak ktoś był chory na zółtaczkę to wiedziałeś? To tez choroba zakaźna!
?
? 07.06.2020, 00:55
Od przebywania w tym samym pomieszczeniu się zakaża?
jawność
jawność 06.06.2020, 12:49
Tak to jest, jak w takiej pipidówie chcą tajne przez poufne utrzymać. Dlaczego w innych miastach wiadomo kto jest chory, gdzie pracował - że w zakładach takich i takich, że z urzędu czy kościoła...
Ja
Ja 06.06.2020, 15:01
Bez przesady. Moze jeszcze ludzie chcieliby adresy chorych. Ploty, ploteczki. To jest właśnie mentalność społeczeństwa.
ty
ty 07.06.2020, 19:40
Kto mówi o adresach? Ale informacja, że można było mieć styczność w urzędzie czy kościele, czy sklepie - powinna być! I dostępna możliwość testów.
A nie jak znowu trafi na słabszego, kto trafi pod respirator...

A potem będzie panika jak na Śląsku...
Jak się zrobi 1000 chorych...
Zrazik
Zrazik 06.06.2020, 11:31
Dzisiaj idziemy na kolejny rekord ale mamy poluzowania. Umierają tylko bardzo starzy. Dlatego pytam : CO Z LAGUNĄ ?
?
? 06.06.2020, 12:45
bardzo starzy to dla ciebie 45 lat? To ty z podstawówki jesteś?
Weronika
Weronika 06.06.2020, 10:11
Z tego co czytam w komentarzach jak kolejny test potwierdzi obecność koronawirusa to będziemy mieli kolejnego chorego w Gryfinie.
Maria
Maria 07.06.2020, 08:11
Od wczoraj OPS jest na kwarantannie , wiec juz pewnie mamy wiecej niz jeden przypadek w gryfinie. Tylko dlaczego sie ludzi nie ostrzega ?
wyciągnijmy wnioski
wyciągnijmy wnioski 06.06.2020, 00:47
Historia uczy: druga fala grypy hiszpanki była jeszcze gorsza niż pierwsza, podobnie jak druga fala epidemii H1N1 (2009-2010).
Xxx
Xxx 05.06.2020, 22:57
Szybkiego powrotu do zdrowia Paniom życzę i spokoju w rodzinach.
Jacek
Jacek 06.06.2020, 00:34
Dołączam się do życzeń . Zdrowia!
Czarnowidz
Czarnowidz 05.06.2020, 20:35
Jezeli faktycznie z OPS, no to każdy stały bywalec, których tak mało nie jest, mógł to rozniesc po całym mieście, do tego pracownicy i członkowie ich rodzin, którzy z kolei mogli przenieść wirusa do swoich zakładów pracy, a ich współpracownicy do swoich domów itd. itd. itd...
Sasiad
Sasiad 05.06.2020, 20:49
Ops i gmina itp od 2 miesiecy nie pracowaly w terenie itp..nie przyjmowani byli ludzie z okolic ..ops gmina pracuje zdalnie a jak juz sa w pracy to dzwi zamkniete ..z tego co wiem to dziewczyna ktora jest krawcowa i zalapala w pracy w szczecinie..a mieszka w Gryfinie..ops bedzie jej dostarczac zywnosc itp..jest na kwarantannie domowej..
Krystian
Krystian 06.06.2020, 06:56
Kobieta- krawcowa w srednim wieku przebywa w szpitalu na Arkonskiej.
K.
K. 05.06.2020, 22:01
Ops nic jej nie dostarcza. Jest w szpitalu od niedzieli. Dzisiaj potwierdzono zarazenie u kolejnej osoby z rodziny ktora nie miala zadnych objawow.
Kolezanka
Kolezanka 05.06.2020, 20:30
Zadna opieka tylko kobieta krawcowa zalapala w pracy w szczecinie..a jest mieszkanka z gryfina..nie piszcie bzdur jak nie wiecie..kobieta czuje sie dobrze jest na kwarantannie w domu..a skad wiem..to moja kolezanka..
Pieseł
Pieseł 06.06.2020, 06:58
Na jakiej kwarantannie o czym Wy mowicie? Kobieta krawcowa owszem,przebywa w szpitalu a kolejna zakazana pracuje w OPS jest z rodziny krawcowej
K.
K. 05.06.2020, 21:58
Brak słów ... To moja ciocia. Jest w szpitalu. Koronę potwierdzono u niej w poniedzialek. A dzisiaj test pozytywny uzyskała córka siostry jej męża.
Jasiek
Jasiek 05.06.2020, 20:13
Wiem, ale milcze w 13 językach

Pozostałe