Nasi policjanci wzięli udział w konwoju

  • 06.06.2020, 10:48
  • Źródło: KPP w Gryfinie
Nasi policjanci wzięli udział w konwoju
47 pojazdów, w tym 12 policyjnych z 300 tonami sprzętu i środków ochrony wyruszyło dzisiaj z Warszawy na Białoruś. W konwoju pomocy humanitarnej biorą udział funkcjonariusze i pojazdy Policji, Państwowej Straży Pożarnej oraz Straży Granicznej. Grupa ratownicza została utworzona decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, a jej wyjazd został zorganizowany przy współpracy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i Ministerstwa Spraw Zagranicznych. To odpowiedź na wystosowaną przez Białoruś prośbę o pomoc humanitarną dotyczącą zagrożenia COVID-19. Przejazd tego szczególnego konwoju koordynowany jest przez Główny Sztab Policji KGP.

W briefingu zorganizowanym w dniu wyjazdu konwoju wzięli udział: Michał Dworczyk – szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Maciej Wąsik – wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, Maciej Lang i Paweł Jabłoński – wiceministrowie spraw zagranicznych, Władimir Czuszew – ambasador Republiki Białorusi w Polsce oraz szefowie służb podległych MSWiA. Polską Policję reprezentował Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk.

W skład wspólnej grupy ratowniczej bierze udział 47 pojazdów: 23 pojazdy Państwowej Straży Pożarnej, 12 pojazdów Policji i 12 pojazdów Straży Granicznej. W pomoc jest zaangażowanych 96 funkcjonariuszy i pracowników cywilnych Państwowej Straży Pożarnej, Policji i Straży Granicznej.

W celu sprawnego przejazdu na terenie Polski, konwój będzie składał się z aż pięciu kolumn pilotowanych przez policyjne radiowozy.

Pomoc strony polskiej dla Białorusi odbywa się w ramach Mechanizmu Ochrony Ludności Unii Europejskiej. Polska grupa ratownicza dostarczy na Białoruś (w tym do Mińska i Grodna) 1 mln maseczek medycznych, 4 mln maseczek ochronnych, 250 tys. litrów płynu dezynfekującego, 50 tys. sztuk fartuchów i kombinezonów, 20 tys. przyłbic oraz 30 respiratorów i 21 tys. opakowań leków. Część sprzętu ochronnego i leków trafi do Polaków zamieszkujących na Grodzieńszczyźnie. Powrót grupy ratowniczej zaplanowano na 6 czerwca br.

Funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej zapewnili już transporty pomocy humanitarnej w związku z koronawirusem dla Białorusi – w kwietniu br. oraz dla Bałkanów Zachodnich – w maju tego roku.

(BKS KGP / MSWiA)

Źródło: KPP w Gryfinie

Zdjęcia (18)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zagubiony
Zagubiony 06.06.2020, 19:39
Byłem i biłem a potem piłem.
ja
ja 07.06.2020, 03:37
no to wiecie gdzie upchano trefny sprzęt kupiony przez Szumowskich &ska.I jeszcze wizerunkowy profit ,jak to pomagają
Polak, którego rodzina na Ukrainie nie przyznaje sie sasiadom do polskości
Polak, którego rodzina na Ukrainie nie przyznaje sie sasiadom do polskości 06.06.2020, 17:26
Jak czytam, to próba podzielenia Białorusinów na naszych i ruskich. A potem jak w takim kotle zaczynają wrzeć różne narodowe emocje i nacjonalizmy to są czystki. Ofiarą zawsze pada mniejszość.
czytelnik
czytelnik 06.06.2020, 14:14
"Nasi plicjanci wzięli udział w konwoju" komuś niechce się czytać przed opublikowaniem
dzięki za uwagę
dzięki za uwagę 06.06.2020, 14:27
Literówka - pełno ich teraz niestety w każdym medium - i na portalach, i w gazetach. A ty jak zwracasz komuś uwagę, to też pamiętaj aby nie robić błędów. Aż się roi w jednym zdaniu, nawet błąd ort. - "nie chce". I kropkę trzeba na końcu postawić. Ale jak to mowią: źdźbło w oku wroga widzisz, a belki w swoim nie, panie Miler.
czytelnik
czytelnik 09.06.2020, 23:08
Nie jestem żaden Miler platfusie
Policjant z kryminalnej
Policjant z kryminalnej 06.06.2020, 13:26
To codzienny konwój Kaczyńskiego vel Placka z domu na Żoliborzu do sejmu.
hmm...
hmm... 06.06.2020, 12:20
Jakoś nie było informacji jak wysłali przeciwko manifestacjom w Warszawie.
Mają nawet odznaczenia i awanse
Mają nawet odznaczenia i awanse 06.06.2020, 17:28
"Nasi" ostatnio byli na wszystkich pałowaniach w Warszawce.

Pozostałe