Wandale niszczą banery wyborcze

  • 09.06.2020, 20:58
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Wandale niszczą banery wyborcze
W kilku miejscach powiatu zniszczono banery wyborcze kandydatów na prezydenta RP. Wandale dobrali się też do materiałów ubiegającego się o reelekcję prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Kampania trwa już parę ładnych miesięcy, ale do tej pory na terenie naszego powiatu nie było przypadków niszczenia. Ostatnimi dniami takie wandalizmy niestety miały miejsca. Kilka dni temu pomazano plakaty Kosiniaka Kamysza, Hołowni i Dudy w Mieszkowicach. Do wandalizmu dochodzi tez w Gryfinie.

Na zdjęciu prezentujemy zniszczony baner w Widuchowej.

Zniszczony banery zapewne zostaną zastąpione nowym. Koszt zniszczonego materiału wyborczego to ok. 50 zł. Jednak sprawca musi liczyć się z konsekwencjami określonymi w Kodeksie Wykroczeń:

Art. 67. § 1. Kto umyślnie uszkadza lub usuwa ogłoszenie wystawione publicznie przez instytucję państwową, samorządową albo organizację społeczną lub też w inny sposób umyślnie uniemożliwia zaznajomienie się z takim ogłoszeniem, podlega karze aresztu albo grzywny.

Wysokość grzywny ustalana jest przez sąd i może wynieść nawet 5 tysięcy złotych.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (30)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Arn de...
Arn de... 12.06.2020, 19:13
Oburzonym radzę zwrócić uwagę na treść baneru informującą, że PAD jest czyimś / MÓJ / prezydentem. Jest to ogłoszenie BEZ PODPISU OSOBY TAKIE OGŁOSZENIE DAJĄCEJ I - TAK UWAŻAM, MOŻNA JE, JAKO KŁAMLIWY ANONIM ZERWAĆ. Czy się mylę??
Ps; nie znaczy to, że jestem zwolennikiem takiego postępowania ani też zwolennikiem PAD GDYŻ MAM W PAMIĘCI SŁOWA W CH MÓWIĄCE O TYM, ŻE DEMOKRACJA TO USTRÓJ GDZIE OSZUŚCI I ZŁODZIEJE WYBRANI SĄ PRZEZ GŁUPCÓW.
Demokracja
Demokracja 12.06.2020, 20:20
A jest? Przecież podał się do dymisji. Ile lat temu?
Dzielnicowy Maciora
Dzielnicowy Maciora 12.06.2020, 08:05
Dobrze że chociaż na niszczenie komunistycznych banerów są paragrafy
Demokracja
Demokracja 12.06.2020, 20:23
Marna pociecha, że tylko wtedy prawo działa. Ale taka wola ludu. Tego chcą ich wyborcy.
Jan
Jan 11.06.2020, 07:12
No UBcy jeszcze żyją, a i dzieci widać po swojemu wychowali. Jak poznać dziecko UB, a np. jest dumne, że swojego do komunii nie posłało. Boją się, a jak Dudzie przyjdzie do głowy lustracja, to padną autorytety.
la
la 12.06.2020, 06:14
jaki prezydent taki i szacunek.na każdym kroku niszczył konstytucję
Pogromca dzikich węży peruwiańskich
Pogromca dzikich węży peruwiańskich 10.06.2020, 22:13
Trzeba zagłosować na tych co dają a Pis dał
do 22.13 wczoraj
do 22.13 wczoraj 11.06.2020, 10:09
A sprawdzasz ile PIS zabrał, żeby tobie dać,? ile sobie dał? Chyba nie,to tak dla przypomnienia:

ogromne premie,bo im to się należało
Srebrna , wieżowce , na czas zatrzymane
miliardy na TVP
dziwny zakup złych maseczek, min zdrowia ,rodzina i przyjaciele ,za miliony
mowa nienawiści np chamska hołota, to my? i wiele innych.
Pogromca dzikich węży peruwiańskich
Pogromca dzikich węży peruwiańskich 11.06.2020, 12:23
Czy to wazne liczy sie to ze co miesiac mam i tyle
na żywo
na żywo 10.06.2020, 10:02
Dzudzie nawet wiatr i deszcz w oczy! Właśnie miał podpisać Kartę Rodziny dzieci nazapraszał dmuchanców nadmuchano a tu lunął deszcz i klops!
jasnowidz
jasnowidz 10.06.2020, 12:00
Karma?
romani
romani 10.06.2020, 09:52
Bardzo jest dużo ludzi ZA Tym obecnym rzadem...ale jak są wybory to wygrywa inna partia, dziwne to trochę
ryba
ryba 10.06.2020, 12:51
za obecnym rządem tylko 60 + i patologia. Ci co normalnie pracują, a jeszcze dodatkowo dzieci nie mają nic od nich nie dostali.
filipek
filipek 10.06.2020, 07:17
jaki prezydent taki baner
Redisbad
Redisbad 10.06.2020, 01:12
W samym Gryfinie zniszczono conajmniej 20 banerów Prezydenta Andrzeja Dudy. Wchodzą nawet na balkony, żeby zniszczyć. Gdyby był monitoring to by nie bylo problemu z identyfikacją tych światłych miłośników demokracji rodem z kraju OTUA z rozumem w PO-Trzasku.
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU 10.06.2020, 00:15
WYBÓR JEST OGROMNY HA HA AHA HA https://youtu.be/BPkhMBhHZeg HA HA HA AH
Becia
Becia 10.06.2020, 00:07
Przyłapać i przykładnie ukarać!
zgr
zgr 12.06.2020, 02:53
Spokojnie, jak przegra to stanie przed Trybunałem Stanu.
jak mawił antonii brzoza NIE SADZE HA HA AH
jak mawił antonii brzoza NIE SADZE HA HA AH 09.06.2020, 23:53
ADMIN zauważyłeś pewną prawidłowość o ile są moje wpisy to jak na lekarstwo pojawiają się te daj borze pomocne bez pomocy z łunii yewropejskiej h ahaha
OLEJ TO  HOJ W TO WBIJAJ   HA HA AH
OLEJ TO HOJ W TO WBIJAJ HA HA AH 09.06.2020, 23:12
bo gdy cię goni hojnia nie pedz tak lecz w miejscu stój ha ah ah https://youtu.be/r689dHt3EzE NO I HOJ
NO I CHOJ
NO I CHOJ 09.06.2020, 23:15
WKRADŁ SIĘ JAK ZAWSZE CHOCHLIK HA HA AH TO TA PIOSENKA https://youtu.be/A7rUqAVJJ0A
narzędzie
narzędzie 09.06.2020, 23:11
Ktoś przy sobie nóż nosi!
Sauron
Sauron 09.06.2020, 23:04
Komuchy sa tolerancyjni ,czas ich raz na zawsze pogonic
zmęczony
zmęczony 09.06.2020, 22:56
Bo ile ta kampania może trwac?! Juz chyba pół roku!
Ząbek
Ząbek 14.06.2020, 07:12
Jak Rząd nie nadaje się do niczeg !Nie potrafi przygotować -. Wyborów. Tylko kombinację.
tyle
tyle 09.06.2020, 22:45
Niezdrowe emocje!
WIARA CZYNI CZUBA HA HA AH
WIARA CZYNI CZUBA HA HA AH 09.06.2020, 22:24
TO POKAZUJE PROCENT ZIDIOCENIA TEGO KURWIDOŁU HA HA AH BEZMÓZGI WYŻYWAJĄ SIĘ NA PLAKATACH WYBORCZYCH ps swego czasu widziałem nie takie cuda SASIAD MIAŁ MAŁ GORZAŁĘ NA PLAKACIE ŚMIAŁEM SIĘ ZARÓWNO Z DUDY JAK I Z MAŁ GORZAŁY ALE ONI WIERZĄ W TEN TEATR HA HA AH A
mój wybór
mój wybór 09.06.2020, 22:15
WyPAD2020!
Mario
Mario 09.06.2020, 22:12
Brak kultury politycznej i kultury w ogóle.
do Mario
do Mario 10.06.2020, 09:37
Łukaszku skąd u ciebie nagle ta kultura??? Ch..... cha cha

Pozostałe