Anna Kusy-Kłos odwołana w referendum i co dalej? Ruch należy teraz do wojewody i premiera

  • 09.06.2020, 22:34
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Anna Kusy-Kłos odwołana w referendum i co dalej? Ruch należy teraz do wojewody i premiera
W referendum przeprowadzonym 7 czerwca 2020 r. mieszkańcy gminy Widuchowa zdecydowali o odwołaniu wójt Anny Kusy-Kłos przed upływem kadencji. Tego dnia w naszym województwie odbywały się 3 referenda w sprawie odwołania władz gminnych, ale ważne okazało się tylko to w Widuchowej.

Jak w referendum głoswali mieszkańcy gminy Widuchowa?

W referendum 7 czerwca 2020 r. udział wzięło 1357 osób (85 więcej niż wymagane minimum). Frekwencja wyniosła 31,79%. Referendum zatem okazało się ważne.

Oddano 1346 ważnych głosów, nieważnych - 11.

Za odwołaniem wójt Anny Kusy-Kłos opowiedziało się 1277 osób, przeciw odwołaniu - 69.

Wyniki głosowania w poszczególnych obwodach:

obwód nr 1 – Widuchowa

głosów ważnych – 560, głosów nieważnych – 2

za odwołaniem wójt – 519, przeciw odwołaniu – 41

obwód nr 2 – Krzywin

głosów ważnych – 372, głosów nieważnych – 0

za odwołaniem wójt – 360, przeciw odwołaniu – 12

obwód nr 3 – Żelechowo

głosów ważnych – 227, głosów nieważnych – 4

za odwołaniem wójt – 220, przeciw odwołaniu – 7

obwód nr 4 – Lubicz

głosów ważnych – 187, głosów nieważnych – 5

za odwołaniem wójt – 178, przeciw odwołaniu – 9

Co dalej po referendum?

1.Niezwłocznie po sporządzeniu protokołu wyniku referendum terytorialna komisja podaje do publicznej wiadomości wyniki głosowania i wynik referendum poprzez wywieszenie w swojej siedzibie jednego z egzemplarzy tego protokołu.

Wykonano.

2.Jeżeli referendum dotyczyło odwołania organu jednostki samorządu terytorialnego przed upływem kadencji, terytorialna komisja niezwłocznie przesyła protokół wyniku referendum wraz z protokołami obwodowych komisji właściwemu komisarzowi wyborczemu i wojewodzie.

Wykonano.

3. Wojewoda niezwłocznie ogłasza w wojewódzkim dzienniku urzędowym protokół wyniku referendum otrzymany od terytorialnej komisji.

W oczekiwaniu.

Aktualizacja z 10.06.2020 r. godz. 8.10: Wynik referendum został opublikowany w Dzienniku Urzędowym Województwa Zachodniopomorskiego 10 czerwca 2020 r., poz. 2808.

4. Ogłoszenie w wojewódzkim dzienniku urzędowym wyników referendum oznacza zakończenie działalności wójt Anny Kusy-Kłos.

W oczekiwaniu.

Aktualizacja z 10.06.2020 r. godz. 8.10: W związku z opublikowaniem w Dzienniku Urzędowym wyników referendum, wójt Anna Kusy-Kłos zakończyła działalność.

5. Prezes Rady Ministrów niezwłocznie wyznacza osobę, która pełni funkcję wójta do czasu wyboru nowego oraz zarządza wybory przedterminowe.

(W przypadku wniesienia protestu przeciwko ważności referendum do czasu rozstrzygnięcia sprawy nie zarządza się wyborów przedterminowych).

Ewentualne protesty

1. W terminie 7 dni od dnia podania wyników referendum do wiadomości publicznej w dzienniku urzędowym każdy uprawniony do wzięcia w nim udziału mieszkaniec gminy może wnieść protest, jeżeli dopuszczono się naruszenia przepisów ustawy, a naruszenie to mogło wywrzeć istotny wpływ na wynik referendum.

2. Sąd okręgowy rozpatruje protest w ciągu 14 dni od dnia zgłoszenia protestu z udziałem wnoszącego protest i przedstawiciela terytorialnej komisji wyborczej oraz z udziałem komisarza wyborczego.

3. W przypadku wniesienia protestu przeciwko ważności referendum do czasu rozstrzygnięcia sprawy nie zarządza się wyborów przedterminowych.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (40)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mulczący
Mulczący 15.06.2020, 13:34
Pani Ania będzie startowała na wójta i wygra.
iwa
iwa 11.06.2020, 13:42
Ta dama" jest osobą publiczną i zdjęcia dozwolone. Widuchowa to wiocha trochę mniejsza od Gryfina, Kłosowa b. niesympatyczna, zarozumiała tylko nie wiadomo z jakiego powodu
88
88 12.06.2020, 11:21
już nie jest osobą publiczną, to była wójt.
Ona
Ona 11.06.2020, 07:23
Ale niski poziom wiedzy robiąc referendum zadluzyli gminę na 200000tys. Ciemnota ta ludność gminy bacznie będziemy się przyglądać roszadom hasiukowa JW i innym będziemy patrzeć na ręce. P. Hasiuk zostanie podana do sądu za robienie zdj nie ma zgody na udostępnianie wizerunku. A były sotys Widuchowej zostawia.... dla .... robi dla siebie zrzurki. Pl
Matematyk amator
Matematyk amator 12.06.2020, 18:58
Może i " Ciemnota ta ludność gminy " ale przyjrzyj się sobie Pani Jaśnie-oświecona - NAWET POPRAWNIE CYFR NAPISAĆ NIE POTRAFISZ GDYŻ CHODZIŁO CI ZAPEWNE O 200 000 A NIE - JAK NAPISAŁAŚ 200 MILIONÓW.
Widz
Widz 11.06.2020, 16:55
Ona piszesz jakbyś był kryształowy a może napiszesz jak tam w straży podpadłeś jeszcze ci się nie znudziło tatuś nie pomógł?.Najwyższy czas pogodzić się trzeba z porażką Akurat twój poziom to poziom drzwi w piwnicy. Koszty referendum to pikuś wobec długów narobionych przez waszą idolkę ale to już wkrótce
Oko
Oko 10.06.2020, 22:10
Ale facjata w nocy portfel na kiju
Knagulec
Knagulec 10.06.2020, 21:31
O w mordę jakbym taką zobaczył w ciemnej aleji to portfel na kiju
Poprostu
Poprostu 10.06.2020, 16:28
Ta na zdjeciu wyglada jakby chciala ROLKE PAPY I hu....ja do lapy ;-)
rock
rock 10.06.2020, 15:41
A cio to takie śmutne cio?
lud
lud 10.06.2020, 12:02
Czy gryfiński aparat władzy usłyszał?
do wójtów bumistrzów i ich z-ów oraz sekretarzy
do wójtów bumistrzów i ich z-ów oraz sekretarzy 10.06.2020, 09:59
Nie unoś się gniewem z powodu złoczyńców ani nie zazdrość niesprawiedliwym, bo znikną tak prędko jak trawa i zwiędną jak świeża zieleń.
Stary Testament
PS 37, 1-2
sama się doigrała
sama się doigrała 10.06.2020, 09:47
Anka precz! Ale to kłusem!
KTO,?
KTO,? 10.06.2020, 11:20
Zobaczymy jak przyjdzie nastepca i zacznie swoje rzady czy wtedy bedziecie szczezyc zeby i wypisywac podziekowania wyborcom.Przekonacie sie jeszcze na wlasnej skorze .Bo swieza miotla zawsze dobrze zamiata .Oby wam pokazal przyszly Wojt swoje ,,,,Ja,,,,
Obiektywny
Obiektywny 13.06.2020, 17:09
Bardziej aroganckiwgo wojta w historii Widuchowej nie bylo.
Zrobilusmu kawal dobrej roboty probujac odsunac ja od wladzy. A spoleczenstwo wykazalo sie dojrzaloscia przychodzac tak licznie na referendum
sekundant
sekundant 10.06.2020, 09:46
Leży na deskach i nie zdążyła się jeszcze podnieść!
W końcu
W końcu 10.06.2020, 09:20
Wyjazd e***
Obserwator
Obserwator 10.06.2020, 09:15
Czyli nie jest to niemożliwe. Pora na inne gminy, Czas pokazać, że nie jest to stołek na zawsze i tylko do realizacji swojego "widzi mi się", bo ja tu rządzę. Wójtem, czy burmistrzem się zostaje żeby służyć społeczności lokalnej, a nie żeby ludzie im służyli. Pora na inne gminy i zarozumiałych "wodzów".
Osa
Osa 10.06.2020, 08:49
Wójtowa nie ma honoru , to kobieta zawistna więc można się spodziewać po niej wszystkiego. A jej oddane p***i radni Kulka, Filipiak, Paradiżowa to ten sam poziom kultury co AKK. Takie osoby nie powinny być radnymi.
Gosia
Gosia 10.06.2020, 09:55
Popieram wstyd jak oni sie zachowywali i co wypisywali tym przyczynili sie do odwołania Czy tacy ludzie zasługują zeby nas reprezentowali Ich tez trzeba odwolać a moze ( w co wątpię) sami powinni honorowo odejść
tulipan
tulipan 10.06.2020, 08:36
Bójcie się J.W. całe jego życie przed referendum zostało skoloryzowane a teraz kolejne 3 babki poszły z nim..... na jedną.
wyborca
wyborca 10.06.2020, 08:29
Mieszkowice następne.
Knaga
Knaga 10.06.2020, 21:30
 Gryfino tez
BlackHole
BlackHole 10.06.2020, 08:23
pkt 4. wykonany (Dz.Urz.W.Z. z 10.06.2020r. poz.2808)
do radnych
do radnych 10.06.2020, 08:06
Gryfino. Pobudka. Referendum i tu jest potrzebne.
Pszczola
Pszczola 10.06.2020, 06:21
Zastanawiam sie jak sie czuja radni Filipiak i Kulka ,ktorzy stali przed wejsciem do lokalu wyborczego. TYM, ze stali chcieli wzbudzic strach, po czesci im sie to udalo, ale glownie wzbudzili gniew ludzi.
Konkubent pani Wojt jezdzil po calej gminie i robil zdjecia. To wszystko wygladalo jakbysmy zyli w systemie totalitarnym. W Krzywinie stal czerwony samochod , w nim 2 dziewczyny i co robily....robily zdjecia. Przez caly dzien tam byly.
Mam wrażenie,ze Ci ludzie cierpia na zbiorowa sch*****e..
Jeden o***y czlowiek to choroba ale nigdzie nie czytalam, ze jest to zaraźliwe
zdobywca Bastylii
zdobywca Bastylii 10.06.2020, 03:25
Południowa Brama Międzyodrza zdobyta!
podatnik
podatnik 10.06.2020, 11:19
Południowa Brama Międzyodrza odbita przez suwerena.

Pozostałe