To on przedstawi kandydata mającego do wyborów pełnić funkcję wójta Widuchowej

  • 11.06.2020, 11:59
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
To on przedstawi kandydata mającego do wyborów pełnić funkcję wójta Widuchowej wojewoda Tomasz Hinc (fot. ZUW)
Ogłoszenie wyników referendum gminnego w sprawie odwołania wójta gminy Widuchowa przed upływem kadencji ukazało się w Dzienniku Urzędowym Województwa Zachodniopomorskiego 10 czerwca 2020 r. (poz. 2808). W myśl ustawy o referendum lokalnym, ogłoszenie wyników referendum przeprowadzonego na wniosek mieszkańców, rozstrzygających o odwołaniu wójta przed upływem kadencji, oznacza zakończenie działalności wójt Anny Kusy-Kłos. Natomiast art. 67 tej ustawy stanowi, że prezes Rady Ministrów niezwłocznie wyznacza osobę, która pełnić będzie funkcję wójta do czasu wyboru nowego oraz zarządza wybory przedterminowe. Zapytaliśmy zatem, kiedy poznamy osobę, która tymczasowo zarządzać będzie gminą Widuchowa.
-Wojewoda zachodniopomorski w najbliższych dniach przedstawi kandydata na to stanowisko panu premierowi - odpowiedziała nam Agnieszka Muchla-Łagosz, rzeczniczka prasowa wojewody zachodniopomorskiego.
Tak więc niebawem poznamy, kogo wojewoda Tomasz Hinc zarekomendował premierowi. 
 
 
Nieoficjalnie w przestrzeni publicznej na giełdzie nazwisk pojawiają się: Jerzy Sołtysiak z Widuchowej, Bartosz Biegus z Kołbacza, Radosław Stec z Chojny, Franciszek Sidorczuk z Trzcińska-Zdroju. 
 
Ostatnio o sytuacji w gminie Widuchowa napisaliśmy tutaj:
 
 
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (34)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jan
Jan 14.06.2020, 15:03
Romanicza dać, ogarnie!
mieszkaniec
mieszkaniec 13.06.2020, 22:42
Czekamy panie wojewodo na mądra i wyważoną decyzję.
Wujek
Wujek 13.06.2020, 22:37
Oj zatęsknicie jeszcze za Anką, zatesknicie...
hehe
hehe 13.06.2020, 23:32
ty dopiero marcin zatęsknisz jak na dobre do mariusza odejdzie!
pacanów
pacanów 13.06.2020, 20:56
mowią ze sepleniący daruś chce startować na wójta...chyba w pacanowie..
Darek
Darek 15.06.2020, 08:17
Jeśli to prawda to ma mój głos i moich bliskich
tak
tak 13.06.2020, 23:33
Wypraszam sobie! W Pacanowie będzie startował nasz widuchowski radny Kozioł!
Art
Art 16.06.2020, 05:43
Dopiero były by jaja jak J.K by wystartował, co prawda medialny się już zrobił 😂😂😂😂
komisarz
komisarz 12.06.2020, 14:47
Mówią, że Mucha będzie komisarzem
Szczeciniak
Szczeciniak 12.06.2020, 13:30
Podobno w Szczecinie mówią o powołaniu byłego Radnego Kamińskiego na tą funkcję.
J F
J F 12.06.2020, 16:26
Ha ha ha
Najpierw niech jakąś szkołę skończy cienias,noszenie pralinek to za mało
genio
genio 12.06.2020, 10:59
kiedy wchodzi do gminy rządowy komisarz
społ. doradca woj.
społ. doradca woj. 12.06.2020, 11:24
Nie tak łatwo znaleźć człowieka, który na kilka miesięcy przeniesie się do nowej gminy.
Sąsiadka
Sąsiadka 11.06.2020, 23:09
Uważam, że najlepszym na to stanowisko jest Pan Jerzy Soltysiak.
por
por 11.06.2020, 21:59
To musi być ktoś z zewnątrz kto choć na chwilę uspokoi sytuacje i pogodzi zwaśnione strony.
Józek
Józek 12.06.2020, 08:38
W Widuchowej jest już spokojna sytuacja.Nie ma też żadnych zwaśnionych stron.
jaro
jaro 11.06.2020, 19:45
bedzie niespodzianka. osoba nie z tego powiatu.
Aśka
Aśka 11.06.2020, 21:02
Jakby co to służę lokum!
poli
poli 11.06.2020, 18:19
Pan Stec będzie odpowiedni no i nie lubi komuchów!
Lutek
Lutek 11.06.2020, 21:47
Radek, nie pisz głupot! Lubisz wszystkich z kasą, reszta nie liczy się.
poli
poli 11.06.2020, 18:19
Pan Stec będzie odpowiedni no i nie lubi komuchów!
Samoro
Samoro 11.06.2020, 21:01
Może lepiej Adam . były burmistrz oma kręgosłup obrotowy, trochę na stołku siedziała więc jako namiestnik się nada.
Gruby
Gruby 11.06.2020, 19:50
On nikogo nie lubi! Popytajcie ludzi z Chojny! Hajs, hajs i jeszcze raz hajs, to jego motto! A to co zrobił przy ostatnich wyborach to parodia i szczyt chamstwa wobec znajomych ! Widuchowa wpadnie z deszczu pod rynnę. Juz chyba lepsza byłaby AKK. Serio!
Grażyna
Grażyna 12.06.2020, 14:59
Widzę, że Radek minusuje ile się da :)) I tak nie zmieni to opinii o tobie w Chojnie!
Pyotr
Pyotr 11.06.2020, 17:57
Dresiarz na wójta!
Haha
Haha 11.06.2020, 17:53
Teraz wielce wam nie pasują osoby brane pod uwagę na zastępstwo haha. Szykujcie kolejne referendum na co czekać.
Obserwator
Obserwator 11.06.2020, 15:57
Sołtysiak ok - wicekurator z gminy, pozostali wymienieni to chyba mało śmieszny żart. Czy PiS w powiecie nie ma lepszych? Romanicz z rady miasta pracował w administracji oraz młody radny Biegus z powiatu. Reszta to lekarze, emeryci i nauczyciele. Zawsze PiS kojarzy mi się z partyjnym betonem, czy będzie tak nadal? Oby nie!!! Masakra!!
mlody
mlody 11.06.2020, 14:13
Przejrzyj na oczy i zacznij decydować za siebie. Nie pozwól nigdy wmówić sobie, że ktoś wie lepiej, czego chcesz. Chodź na wybory, nie dawaj nigdy drugiej szansy tym, którzy byli kiedyś przy korycie i się nie sprawdzili. Stawiaj na młodych, aparatczyków wyrzuć do kosza.
Sobota
Sobota 11.06.2020, 14:06
Stec?! !! Czy ktoś tu qoowa na łeb spadł? Partyjny aparatczyk z zerowym poparciem w Chojnie, na komisarza?!! Tu trzeba coś umieć, rozumieć!!! Choć to nie 01.04, to wierzę, ze to żart, okrutny ale żart!!
'
' 11.06.2020, 15:39
E tam. Zrobicie sobie referendum i odwołacie komisarza, a później następnego itd, aż Wam się spodoba...:-)
hodowca
hodowca 11.06.2020, 13:21
po ile u was prosięta?
fan
fan 11.06.2020, 12:41
Tomasz,o Mnietku z Lubicza zapomniałeś?
Likwor
Likwor 11.06.2020, 12:32
Swego czasu na komisarzy wyborczych w Szczecinie podczas wyborów wyznaczyli Jacka Krzysztofa Szredera i Annę Sienkiewicz

Pozostałe