Procesja Bożego Ciała inna niż zazwyczaj z uwagi na epidemię koronawirusa [FOTO]

  • 11.06.2020, 12:57
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Procesja Bożego Ciała inna niż zazwyczaj z uwagi na epidemię koronawirusa… fot. TWS
Skromniej niż zwykle, ale równie pięknie wierni oddali cześć Bogu, obecnemu w Najświętszym Sakramencie. Mieszkańcy Gryfina uczestniczyli dzisiaj 11 czerwca 2020 r. w uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Bożego Ciała. To święto ma uświadomić wiernym, że Chrystus jest obecny w Świętym Sakramencie pod postacią chleba i wina.

– W sposób szczególny proszę o zasłanianie ust i nosa lub zachowanie dystansu 2 metrów od innych uczestników zgromadzenia – apelował abp Stanisław Gądecki.

W tym roku po mszy św. sprawowanej w kościele pw. NNMP procesja eucharystyczna nie wyruszyła tak jak zazwyczaj w kierunku Górnego Tarasu. Ze względu na epidemię koronawirusa procesje zorganizowano wokół świątyni, zatrzymując się - jak tradycja od wieków każe - przy każdym z czterech ołtarzy.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (24)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (67)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

amen
amen 14.06.2020, 14:05
I mimo wszystko tradycji stało się zadość. I dobrze.
O.
O. 13.06.2020, 21:19
Porządek trzeba przyznać był!
Koncelebryta
Koncelebryta 12.06.2020, 20:21
A dlaczego tylko na około kościoła.Powinni iść do Częstochowy i z powrotem zachaczając o Białystok.
ja
ja 13.06.2020, 14:31
Nie zapominaj o licheniu
uczestnik
uczestnik 12.06.2020, 10:15
Była inna ale była i to najważniejsze.
kofex
kofex 12.06.2020, 09:06
Na świeżym powietrzu możliwość zarażenia prawie żadna.
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 12.06.2020, 07:46
stanisław z tymi maseczkami to ma rację jest w ustawie taki przepis ze kto jest chory na płuca etc jest zwolniony z noszenia tego badziewia ha ha ah pozdrowienia dla staszka za logiczne myślenie
Co się stało ze starżakami ?
Co się stało ze starżakami ? 11.06.2020, 22:49
Gdzie strażacy ? Nie wrócili z miesięcznicy ? A może tłum robią Dudzie ?
osp
osp 13.06.2020, 08:52
trzeźwieją po porazce anusi w widuchowej
Zofia
Zofia 11.06.2020, 22:15
Dla mnie to ważny duchowy sygnał, że życie wraca do normy.
ja
ja 12.06.2020, 06:11
w tym spędzie kwiat dziewic 60+.Czy spożywanie ciała i krwi (nawet symboliczne) to nie kanibalizm?
która i nas nie ominie
która i nas nie ominie 11.06.2020, 22:29
mic juz nie bedzie jak dawniej wspomnisz moje słowa ha ha ah niedługo wojenka ten teatr z koroną to preludium do globalnej wojenki
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 11.06.2020, 22:06
SAM LUCYFER czuwał nad tym pochodem nic im nie grozi koronawirus dla lucyfera to pryszcz https://youtu.be/hSTp6ltT9LY trzeba napedzxać ten satanistyczny młyn do hymnu https://youtu.be/C79L3vjKAWQ
zryty kapo
zryty kapo 11.06.2020, 23:38

patogen wypalił tobie zwoje mózgowe a lekarze bezradnie rozkładają ręce,
lewacko platformerski kapusiu i sb'cki donosicielu, koks i wódka wyjarały tobie mózg, dopełniając dzieło po Czarnobylu które zmieniło nieodwracalnie twoje DNA,
a teraz najprostsze myślenie stwarza ból twojej głowy,
żal kropka pl
88
88 12.06.2020, 09:46
no i po co ta agresja parafianinie ? jesteś typowym okazem polskiego niedorozwiniętego katolaka ze zrytym od kadzidła czerepem. Prawda cię boli, tłuku jeden.
rada
rada 12.06.2020, 10:14
88 nie daj się podpuszczać proklemlowskim trollom.
88
88 12.06.2020, 11:19
dziecko, jest już 30 lat po transformacji ustrojowej w Polsce. Trzeba naprawdę dobrego cwaniaka aby mnie zdołał podpuścić. Straszyć Rosjanami możesz takich pelikanów jak Ty. Ja się obawiam tylko watykańskich okupantów, głupich polityków PO i PiS oraz USraelitów i Anglików, tych co nas zdradzili w imię własnych interesów i oddali Polskę w łapy Stalina jako łup wojenny, a teraz kombinują jak zainstalować broń atomową w Polsce.
pozdrów  posła z wakacyjnej pucybucie
pozdrów posła z wakacyjnej pucybucie 12.06.2020, 08:16
predzej pachołki wieczorka co mnie truli od lat ty chyba nawet wiesz czym zapewne jestes od wieczorków lub robisz dla nich za ciepłą posadkę zapewniam ciebie ze DNA mam po wieczorkach ha ha ah
zapewne sam jesteś z sb ha ha ah
zapewne sam jesteś z sb ha ha ah 11.06.2020, 23:59
a na kogo ja kapuje chyba tylko na mnie kapują ha ha ah w sb nie byłem jako sługa boży koksu nie używam pale drewnem i opisz mi bliżej ten patogen co mi wypalił zwoje mózgowe bo jestem ciekaw ucz sie łaciny i angielskiego to ogarniesz ten teatr miłego wieczoru ha ha ah
Knagulec
Knagulec 12.06.2020, 08:50
Ajwaj jedz z kur....
myślenie nie boli  xhyba ze to twój beznadziejny przypadek ha ha ah
myślenie nie boli xhyba ze to twój beznadziejny przypadek ha ha ah 11.06.2020, 23:51
ty jesteś poryty skoro nie widzisz tego i nie słyszysz ta modlitwa jest po łacinie ale masz tłumaczenie i przetłumacz sobie jeruzalem hymn a będzie tam SATANIC MILLS czyli satanistyczny młyn i kto jest zryty słuchaj i czytaj ze zrozumieniem ha ha ah
Stanisław
Stanisław 11.06.2020, 22:14
Ajwaj uspokój się antychryście!
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 11.06.2020, 22:49
ja jako katolik słucham papieża franciszka jak on się modli do lucyfera to ja też taki jestem gorliwy katolik no i jaki antychryscie jak ja ziemianin a ziemia to chrystus
Do przewidzenia
Do przewidzenia 11.06.2020, 22:02
Za miesiąc będą zamykać znowu granice. Po tych procesjach zaraza zacznie zbierać znowu zniwo.
to ***
to *** 11.06.2020, 21:56

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Staszek
Staszek 11.06.2020, 21:37
Nie ma podstaw prawnych, by to egzekwować. Nawet jeśli policja zażąda użycia maski, nie ma prawa poznać zdrowotnych powodów, dla których nie nosi się masek, bo np.astmatycy nie mogą ich nosić, ale nie tylko, np.ci którzy mają zwłóknienie płuc - to przypadek ministra edukacji naszego rządu. Inna, choć podobna sprawa: okularnicy nie widzą nic przez zaparowane szkła. Obserwowałem dwóch mówiących z maską okularników w TV, szefa jednego z Sanepidów i samego premiera Morawieckiego.Ten pierwszy mówił do mikrofonu i już nie było widać jego oczu, dziś ten drugi miał zaparowane całe jedno szkło, słabiej widział, nie wiem, jaką ma wadę wzroku, jeśli poważną, to jest to sytuacja bardzo trudna dla okularnika, bo to tak jakby nie miał okularów, więc widzi mgłę. Jest to niebezpieczne zwłaszcza dla prowadzących pojazdy. Mówią mi okularnicy, że nawet wkładanie drutu w szew maski nie pomaga, nie uszczelnia jej.
Gość
Gość 11.06.2020, 21:22
Piękne święto. Biskupi i księża zachowują obostrzenia. Gorzej z wiernymi. Są krnąbrni i nie noszą maseczek ani nie zachowują odstępów 2m.
parafianka
parafianka 11.06.2020, 21:13
Wiemy przecież, że zagrożenie korona wirusem nie minęło, więc to wielkie święto chrześcijan trzeba było w tym roku zorganizować inaczej.
jeppetto
jeppetto 11.06.2020, 21:05
a kiedy zboczency wychodza na ulice z golymi ***mi machajac fajami i sie ocierac jeden o drugiego i krzyczec *** i HIV to Tolerancja
jepetto
jepetto 11.06.2020, 20:25
Pierwsze procesje w uroczystość Bożego Ciała odbyły się w latach 1265-1275 w Kolonii w Niemczech. Dziś Niemcy w większości to spolecznosc laicka z coraz aktywniejsza spolecznoscia muzułmańska. Aktywnych chrześcijan znajdzie sie jeszcze na południu Niemiec.
Fakt
Fakt 11.06.2020, 22:08
No i całe szczęście. Niemcy z tego powodu nie płaczą. To wolny naród.. ktoremu religia nie potrzebna do szczęścia. Zresztą jak w większości zachodnich państw.
Trałko
Trałko 11.06.2020, 20:50
Gadasz japetto jak w putinowskiej propagandzie. Od 500 lat w Niemczech katolicyzm sąsiaduje z protestantyzmem. Porównania z polskim katolicyzmem są nie na miejscu. Po prostu nie mają sensu.
kawał który oby nie okazał się prawdą
kawał który oby nie okazał się prawdą 11.06.2020, 18:04
Dziś rano spotkały się dwa koronawirusy:
-Cześć! Co dzisiaj robisz!
-Idę na procesję!
Oko
Oko 11.06.2020, 17:55
Chołota ciśnie ostro
jeppeto
jeppeto 11.06.2020, 21:09
twoje *** jeszce sie szykuje na marsze condonow brak jak narazie
Oko
Oko 11.06.2020, 22:11
Japa moherze w trepie bujany
poko
poko 11.06.2020, 17:48
Piękna procesja. Szkoda tylko że niektórzy musieli zostać w domu.
Tylo
Tylo 11.06.2020, 20:51
Kto jest w grupie zagrożonych poko to nie powinien się narażać i dlatego.
Skrzypek
Skrzypek 11.06.2020, 17:44
Dobre złego poczatki? Oby nie!

Pozostałe