Nie ma już żaglówek przy gryfińskim dworcu. Powstaje centrum przesiadkowe [FOTO]

  • 11.06.2020, 14:20
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Nie ma już żaglówek przy gryfińskim dworcu. Powstaje centrum przesiadkowe [FOTO] fot. Gryfino Dworzec PKP
Znikają żaglówki charakterystyczne dla dworca kolejowego w Gryfinie. Trwają bowiem prace związane z budową centrum przesiadkowego łączącego komunikację autobusową i kolejową.
Koszt inwestycji to ok.11 mln zł. Z tego ponad 8 mln zł stanowić będzie dotacja Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie. Środki te pochodzą w puli eurofunduszy znajdującej się w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.
 
Przedsięwzięcie „Zintegrowane centrum przesiadkowe w Gryfinie" wpisuje się w założenia 2 Osi Priorytetowej RPO WZ 2014-2020 „Gospodarka niskoemisyjna”, działanie 2.2 „Zrównoważona multimodalna mobilność miejska i działania adaptacyjne łagodzące zmiany klimatu w ramach Strategii ZIT dla Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego”.
 

wideo: Marcin Pruszanow

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (27)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (20)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Tak
Tak 16.06.2020, 20:11
Bedzie kladka z winda?
Cięcia,cięcia i cięcia.
Cięcia,cięcia i cięcia. 30.06.2020, 22:38
Tylko na 3 peron. Przecież nie o to chodziło. Beton i asfalt. ZERO zieleni.
Gość
Gość 13.06.2020, 05:42
Zamiast żaglówek będą kaczki i kaczory, które grają na dudach
88
88 12.06.2020, 10:52
Ten płot z żaglówkami widać, że solidny, nie można było go wykorzystać na ogrodzenie ? Ogromne marnotrastwo.Intryguje mnie to pierwsze zdjęcie, bo nie mogę sobie umiejscowić tych schodów.
Niepełnosprawna
Niepełnosprawna 30.06.2020, 22:41
To schody z parku na peron 1. Za Piłata te schody miały poręcze. Teraz niepełnosprawni chodzą wokół.
nutka
nutka 12.06.2020, 16:12
To chyba schody z parku na peron pierwszy
Nadzieja
Nadzieja 11.06.2020, 21:57
Mam nadzieję ze chociaż te marmury oszczędzą, a nie zlikwidują. Bo to im najłatwiej wychodzi
Technik
Technik 30.06.2020, 22:42
Zlikwidują i zastąpią betonowymi kostkami.
Max
Max 11.06.2020, 18:13
W końcu i przy okazji zrobić monitoring bo patola zaraz będzie niszczyła
Elli
Elli 11.06.2020, 17:05
Jak dla mnie tragedia!
fred
fred 11.06.2020, 15:54
Jakby bomba wybuchła
Pytacz
Pytacz 11.06.2020, 15:51
A można przejść tunelem ?
Bhpowiec
Bhpowiec 30.06.2020, 22:43
Spróbuj.
Przez tory
Przez tory 11.06.2020, 22:47
Chyba już nie.
niestety
niestety 11.06.2020, 15:26
Prawdziwe burzenie historii!
Wow
Wow 11.06.2020, 15:14
Brawo Szczecin. Dziękujemy PANIE MARSZAŁKU
Jak w Tczewie
Jak w Tczewie 11.06.2020, 15:49
I on też dziękuje.
sauron
sauron 11.06.2020, 15:11
ADMIN OD KIEDY LGBT JEST MOWA NIE NAWISCI ZE CENZURE NAKLADASZ?telefony sie rozdzwoniy czy co?
Administracja do łopat
Administracja do łopat 11.06.2020, 15:07
Żeby dostać te 8 mln z Łunii musielismy wpłacić 10 mln. 2 mln poszly na utrzymanie biurwy w Brukseli i w Polsce.
sauron
sauron 11.06.2020, 14:46
ojojoj Trzaskowski by powiedzial pieniedzy nie ma dalem dla ***

Pozostałe