Mecz z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego

  • 18.06.2020, 16:55
  • Centrum Prasowe Wojewody Zachodniopomorskiego
Mecz z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego
Najbliższy mecz Pogoni Szczecin z Lechią Gdańsk, zaplanowany na 21 czerwca będzie mógł odbyć się przy udziale publiczności, jednak przy zachowaniu stosownego reżimu sanitarnego. Na wniosek wojewody zachodniopomorskiego Tomasza Hinca Wojewódzki Państwowy Inspektor Sanitarny w Szczecinie wydał rekomendację pod kątem oceny ryzyka w celu zapewnienia bezpieczeństwa sanitarno-epidemiologicznego.

odczas organizacji meczów i rozgrywek piłkarskich organizatorów obowiązują zasady zapisane w rozporządzeniach Rady Ministrów z 29 maja i 12 czerwca 2020. Klub Pogoń Szczecin SA 15 czerwca przekazał wojewodzie zachodniopomorskiemu informację dot. sposobu organizacji imprezy niemasowej – meczu piłki nożnej Pogoń Szczecin – Lechia Gdańsk, z zapewnieniem stosownego reżimu sanitarnego, zgodnie z rozporządzeniami.

Dodatkowo wojewoda Tomasz Hinc zwrócił się do WSSE w Szczecinie z prośbą o wydanie rekomendacji pod kątem oceny ryzyka w celu zapewnienia bezpieczeństwa sanitarno-epidemiologicznego uczestnikom meczu, który ma odbyć się w Szczecinie w najbliższą niedzielę. Zachodniopomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny, dr Małgorzata Domagała-Dobrzycka pozytywnie zaopiniowała organizację meczu, pod warunkiem przestrzegania nakazów wynikających z obowiązujących przepisów.

Należą do nich m.in.:

- zajęcie co czwartego miejsca na widowni, ale nie więcej niż 25% przewidzianych miejsc,

- obowiązek zakrywania ust i nosa,

- utrzymania dystansu min. 2 m., zwłaszcza podczas wchodzenia i wychodzenia ze stadionu.

Zgodnie ze wskazaniami GIS, dot. aktualnej sytuacji epidemiologicznej w woj. zachodniopomorskim i pomorskim „wartość wskaźników dobowego wzrostu procentowego oraz aktywnych przypadków na 10 tys. mieszkańców utrzymuje się na poziomie niskim, niewymagającym podjęcia dodatkowych działań zabezpieczających w tym zakresie” – czytamy w opinii WSSE wydanej na wniosek wojewody.

- Najbliższy mecz będzie przede wszystkim sprawdzianem dla kibiców – mówi wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc – Od tego, jak będą przestrzegane zasady sanitarno-epidemiologiczne, będzie zależeć organizacja meczów w najbliższej przyszłości. Apeluję do wszystkich kibiców Pogoni, by zadbali o siebie i pozostałych uczestników rozgrywek i dostosowali się do obowiązujących zasad.

Centrum Prasowe Wojewody Zachodniopomorskiego

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kibic
kibic 19.06.2020, 13:45
Proponuję by zawodnicy utrzymali odpowiedni dystans od siebie,minimum 2 metry oraz ze względów bezpieczeństwa żadna drużyna nie przechodziła na połowę przeciwnika.
polska gola
polska gola 18.06.2020, 21:20
energetyk tak dobrze gra jak chodzi dojna odra 1 blok https://youtu.be/MVnUnWTLyPI
ech
ech 18.06.2020, 21:09
Na zdjęciu stare dobre czasy Energetyka kiedy w sparingu grał z ekstraklasową Pogonią!
Zupa ogonowa
Zupa ogonowa 18.06.2020, 19:20
Ogony. Co to nas obchodzi.
Sport stracił na znaczeniu i po***dł. Teraz tylko turystyka i rekreacja.
Sport stracił na znaczeniu i po***dł. Teraz tylko turystyka i rekreacja. 18.06.2020, 19:19
A kogo to obchodzi ?
tercetowe dno dna
tercetowe dno dna 18.06.2020, 19:47
Leniwego tercetu nie obchodzi piłka nożna bo ściągnęli nas na dno!
krótko
krótko 18.06.2020, 18:34
A epidemiolodzy ostrzegają.

Pozostałe