Pułapka na kierowców z "ciężką nogą". Zrobili dziś kaskadowy pomiar prędkości

  • 20.06.2020, 16:40
  • Źródło: KWP Szczecin
Pułapka na kierowców z "ciężką nogą". Zrobili dziś kaskadowy pomiar prędkości Policja
W czasie sobotnich działań policji zostały stworzone stałe posterunki w tym samym czasie na tej samej trasie, lecz w różnych odległościach. Pomiar prędkości jest dokonywany przede wszystkim na głównych drogach wjazdowych i wyjazdowych z miasta. Policjanci biorący udział w kaskadowym pomiarze prędkości są wyposażeni w ręczne mierniki prędkości (na zdjęciach w fotogalerii)

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie wraz z funkcjonariuszami Żandarmerii Wojskowej wzięli dziś udział w krajowych działaniach pn. „Kaskadowy Pomiar Prędkości”. Głównym celem prowadzonych działań jest pomiar prędkości z jaką poruszają się kierujący pojazdami.

W czasie działań są tworzone stałe posterunki w tym samym dniu na tej samej trasie, lecz w różnych odległościach. Pomiar prędkości jest dokonywany przede wszystkim na głównych drogach wjazdowych i wyjazdowych z miasta. Policjanci biorący udział w kaskadowym pomiarze prędkości są wyposażeni w ręczne mierniki prędkości. Również udział w działaniach wzięła powołana w lipcu 2019 roku grupa SPEED, która porusza się nieoznakowanym radiowozem po ulicach naszego miasta.

Podczas prowadzonych działań funkcjonariusze wręczali kierującym nie tylko mandaty, ale również zawieszki zapachowe do samochodu. Głównym celem podarowanego upominku jest przede wszystkim działanie profilaktyczne, które zachęcić ma kierowców do bezpiecznej jazdy samochodem. Pamiętajmy, że według prowadzonych statystyk to właśnie przekroczenie dopuszczalnej prędkości jest jedną z głównych przyczyn powstawania wypadków drogowych.

 

Źródło: KWP Szczecin

Zdjęcia (12)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Uczyciel
Uczyciel 29.06.2020, 12:17
Nie wykonuje się ręcznego pomiaru prędkości ile razy można wam powtarzać ile razy można mówić i pisać?
fircyk
fircyk 21.06.2020, 18:54
Pomiar to sobie w *** zmierzcie hehe sami nie lepsi haha
.
. 21.06.2020, 06:53
Pilnuj swojej *** ***usie
Jack
Jack 20.06.2020, 21:15
Super. Niektórzy mają tak ciężką nogę, ścigają się. Tydzień temu dwa mercedesy ścigały się przy basenie górniczym
znawca
znawca 20.06.2020, 19:19
I to jest dopiero prawdziwy pomiar kaskadowy!
Knagulec
Knagulec 20.06.2020, 18:46
Na Pomorska tam pilnowac trzeba
.
. 21.06.2020, 06:51
.

Pozostałe