Muzyczna iluminacja

  • 20.06.2020, 17:50
  • dost.
Muzyczna iluminacja
Wieczór 21 czerwca będzie wyjątkowy. O godzinie 19 czeka nas koncert, symbolicznie zakończymy trwający sezon artystyczny. Następnie raz jeszcze będziemy mogli powrócić do niego, a to za sprawą muzycznej iluminacji budynku Filharmonii. Od godziny 22:00 do północy będzie trwał świetlny pokaz, a wizualizacje korespondować będą z muzyką, którą kilka godzin wcześniej usłyszymy podczas koncertu, i którą będzie można usłyszeć także na własnych urządzeniach mobilnych.

Pokaz potrwa 10 minut i będzie zapętlony przez dwie godziny.

Wielkie święto muzyki

21 czerwca to dla takiego miejsca jak Filharmonia okazja do świętowania najlepsza z możliwych. Przypadające tego dnia Święto Muzyki jest bowiem doskonałą sposobnością do tego, by z muzyką, nie po raz pierwszy z resztą, wyjść z „lodowego pałacu”. W tym roku Filharmonia rozpocznie święto Muzyki dzień wcześniej - w sobotę 20 czerwca, kiedy to na dziedzińcach szczecińskich szpitali pojawi się „muzyczna paka”, a grający na niej muzycy specjalnie dla pracowników służby zdrowia dadzą serie minikoncertów. Wszystko to w podziękowaniu za trud i serce włożone w opiekę nad nami.

Polsko-norweskie zakończenie sezonu

Koncerty w Święto Muzyki to już tradycja, ale w tym roku nabiera ona nowego charakteru i znaczenia. Właśnie w niedzielę 21 czerwca o godzinie 19:00 odbędzie się kolejna koncertowa premiera online. Premiera wyjątkowa z wielu powodów.

Koncert ten będzie zakończeniem trwającego sezonu artystycznego, którego ostatnie miesiące dla wszystkich nas były zaskakujące i trudne. Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie wraz z Dyrektorem Artystycznym Rune Bergmannem przygotowała na ten wieczór program łączący Polskę i Norwegię. Artyści wspólnie, co możliwe jest dziś dzięki technologii, wykonają czwartą część symfonii „Odrodzenie” Mieczysława Karłowicza, a następnie nasi koncertmistrzowie – Paweł Maślanka i Karolina Hyla-Wybraniec – poprowadzą zaś Orkiestrę w dwóch kolejnych utworach Edvarda Griega i Mieczysława Karłowicza.

Koncertem tym w symboliczny sposób zakończymy trwający sezon artystyczny, zapraszając Państwa jednocześnie na kolejne niedzielne premiery online, które będą odbywały się regularnie w każdą niedzielę, także w okresie wakacyjnym.

Muzyczny pokaz iluminacji budynku

Do koncertu i muzyki Mieczysława Karłowicza będziemy mogli powrócić raz jeszcze, a to za sprawą iluminacji budynku Filharmonii. 21 czerwca w godzinach 22:00-0:00 odbędzie się świetlny pokaz (pokaz trwać będzie 10 min i będzie zapętlony). Wizualizacje korespondować będą z muzyką, którą kilka godzin wcześniej usłyszymy podczas koncertu online. Elewacja białej siedziby Filharmonii w Szczecinie „zatańczy” feerią kolorów w rytm czwartej części symfonii „Odrodzenie” Mieczysława Karłowicza.

By dopełnić świetlny obraz muzyką i usłyszeć symfonię Karłowicza wystarczy urządzenie mobilne i słuchawki.

 

Jak uruchomić muzykę na własnym urządzeniu? Opcje są dwie.

1. Wystarczy pobrać plik mp3 ze strony internetowej light.filharmonia.szczecin.pl (na stronę będzie można wejść od 19 czerwca od godz. 22:00) i uruchomić go zgodnie z przygotowanym odliczaniem wyświetlanym na elewacji budynku (odliczanie od 10 do 0, plik uruchamiamy na „0”)

2. Wejść na stronę internetową light.filharmonia.szczecin.pl o godz. 22:00 w dniu 21 czerwca. Muzyka będzie odtworzona automatycznie, wystarczy jedynie odświeżyć stronę.

Wszystkich Państwa, którzy zdecydują się w niedzielę w godz. 22:00-0:00 wybrać się na spacer, by obejrzeć pokaz iluminacji, prosimy o zachowanie bezpiecznych odległości od innych osób oraz przestrzeganie zasad bezpieczeństwa przebywania w przestrzeniach publicznych.

Katarzyna Plater-Zyberk
dost.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Maria
Maria 20.06.2020, 18:59
Nieźle tu musi na żywo wyglądać.

Pozostałe