Jerzy Sołtysiak pełni funkcję wójta Widuchowej

  • 22.06.2020, 16:00
  • Centrum Prasowe Wojewody Zachodniopomorskiego
Jerzy Sołtysiak pełni funkcję wójta Widuchowej
Jerzy Sołtysiak został dziś powołany przez Premiera RP Mateusza Morawieckiego do pełnienia funkcji wójta gminy Widuchowa do czasu wyboru nowego wójta. Powołanie wręczył wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc.

Jerzy Sołtysiak do 21.06.2020 r. pełnił funkcję zachodniopomorskiego wicekuratora oświaty – odwołanie wręczył mu wiceminister edukacji Maciej Kopeć. Jest absolwentem Uniwersytetu Szczecińskiego. Z wykształcenia nauczycielem historii. Ukończył studia podyplomowe z zakresu organizacji i zarządzania w oświacie w Szczecińskiej Szkole Wyższej Collegium Balticum oraz studia podyplomowe na kierunku Akademia Trenera w Wyższej Szkole Bankowej w Szczecinie.

Jest mieszkańcem gminy Widuchowa, od ponad 30 lat jest zawodowo związany z oświatą. Był również w latach 1990-1994 wiceprzewodniczącym Rady Gminy Widuchowa. Edukacją zajmował się również w okresie, gdy zasiadał w prezydium Sejmiku Samorządowego Województwa Szczecińskiego pierwszej kadencji samorządu terytorialnego. Obecnie wchodzi w skład Komisji Okręgowej Pracowników Oświaty NSZZ ”Solidarność-80” i jest zastępcą Przewodniczącego Krajowego Sekretariatu Pracowników Oświaty NSZZ ”Solidarność-80”. Od lipca 2017 roku wchodzi w skład Rady Programowo – Naukowej Archiwum Państwowego w Szczecinie.

Na stanowisku Zachodniopomorskiego Wicekuratora Oświaty odpowiadał za nadzór nad pracami wydziałów Kształcenia Ogólnego i Specjalnego, Kształcenia Branżowego i Niepublicznego oraz Wspierania Edukacji, Analiz i Strategii. Koordynował wdrażanie reformy systemu edukacji w województwie. Pełnił funkcję lidera Zachodniopomorskiej Szczecińskiej Szkoły Ćwiczeń. Za swoją pracę był wielokrotnie nagradzany przez dyrekcję szkoły, przez organ prowadzący oraz organ nadzoru pedagogicznego. Interesuje się historią, edukacją, prawem oświatowym, polityką, sportem, turystyką.

Zgodnie z przepisami, termin nowych wyborów wójta gminy Widuchowa ustali komisarz wyborczy.

Centrum Prasowe Wojewody Zachodniopomorskiego

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (71)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Felek
Felek 27.06.2020, 07:43
Proponuje Jerzemu dogadać się z Michałem i razem ten chleb będzie upieczony .Inaczej czarno to widzę mimo spokoju po dyscoprzepoconej.
Mietek
Mietek 26.06.2020, 22:20
Nie wygrał by M L jest ogólnie nie lubianym jako człowiek no bo i się nie da da on lubić zadumany mały czlowiek
Fan PiS
Fan PiS 26.06.2020, 17:50
Do obiektywny...
Chyba sobie żartujesz.
Przeciez on pracuje w PiS owskiej instytucji.
Jak by nos przrciwko Jurkowi wychylił to by mu go obcieli.
Jurek jest jedynym kandydatem.
PiS, Maciarzanka i do przodu.
Nikt nie wystartuje przeciwko Jurkowi.
A wtedy wystarczy jeden oddany głos aby wygrał.
praca
praca 26.06.2020, 23:10
Już nie pracuje w Kuratorium,został zwolniony i walczy dzisiaj o swoją przyszłość i takie to ma układy.
Papa
Papa 28.06.2020, 08:56
Nie zwolniony tylko odwołany aby móc objąć funkcję wójta w Widuchowej.
Fan PiS
Fan PiS 26.06.2020, 07:56
Przeciwko Jurowi nie wystartują ani PW ani AS ani MG ani PW
Tak troszkę ze strachu, przegrana oznaczała by utrate pracy.
Więc pan Jurek zakasował konkurencję i będzie jedynym kandydatem.
Pozdrawiam.
Duda na prezydenta
oko
oko 26.06.2020, 18:35
Tutaj nie chodzi o wygranie na wójta tylko czy podoła?Na stanowisku Wójta musi mieć znajomości wyżej tzw. układy ,pisać projekty na dofinansowania itd.Stary lis Michał był dobry w tym ,a Jurek wątpię .Nie czas na próby bo toniemy.
obiektywny
obiektywny 26.06.2020, 10:55
Gdyby tylko się zgodził M.L. to by w cuglach wygrał z J.S.
marzena
marzena 25.06.2020, 22:35
i ucichło, koniec nie ma już nic, jesteście wolni, możecie iść...tylko dokąd??? wójt w gminie a na podwórku robią przeciwko niemu kampanie. Czy uda się BS i JW oraz BK pokonać JS, Czy opozycja wystawi MG czy PW, co zrobi były sekretarz? o tym w kolejnym odcinku telenoweli biuletyn widuchowa.
Tancerz
Tancerz 25.06.2020, 07:32
A co takiego jest złego w tanczeniu kankana jak potrafisz to zatancz i ty
Nic
Nic 27.06.2020, 17:12
Tylko zależy gdzie się go tańczy i w jakiej sytuacji.
doradca
doradca 24.06.2020, 17:14
w urzędzie burza w szklance wody, niedzielne wybory pokażą po której stronie są mieszkańcy , i z której partii kandydat na wójta będzie miał szanse. PiS JAKDOTEJ PORY NAJWIĘKSZE POPARCIE
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 24.06.2020, 15:07
DORZE ZROBILIŚCIE konstytucja wam to gwarantuje nie kazda koza jest capem ha ah ahaah https://youtu.be/GFSsPzmXCIg tu dzieją się niewiarygodne rzeczy taki to kraj polin ha ha ah
poli
poli 24.06.2020, 13:21
Dobry wybór!
ha ha
ha ha 24.06.2020, 11:28
i teraz będzie rewolucja ha ha chcieliście to macie i po co było ruszać Panią Annę !!!!!!!!!!!!
Walc
Walc 24.06.2020, 16:53
Napewno nikt nie będzie kankana tańczył.
KL
KL 25.06.2020, 06:31
Dokładnie !!!
mieszkaniec
mieszkaniec 24.06.2020, 08:12
W powiecie też nie ma dobrej passy... Coś ostatni start na radnego mu się nie udał... Nawet będąc jedynką na liście nie wszedł...
Passa
Passa 24.06.2020, 16:54
Może dobra passa wraca.
Rodzic
Rodzic 23.06.2020, 23:28
Do Fan PiS czy chodzi o przedszkole w Krzywinie bo tam to trzeba wszystkie Panie wymienić bo poziom nauczania w porównaniu z Widuchowa jest na poziomie zero
Czarek
Czarek 23.06.2020, 20:58
To doświadczony i spokojny człowiek więc zmianę w zarządzaniu, a zwłaszcza sposobie zobaczymy szybko.
Wielka niewiadoma
Wielka niewiadoma 24.06.2020, 09:08
To się okaże. Pożyjemy zobaczymy, ocenimy.
Fan PiS
Fan PiS 23.06.2020, 20:42
Gratulacje panie Jurku .
Tylko nie robi pan małpkowych zakupów na stacjach paliw bo na razie jest pan tylko komisarzem, a wójtem musi pan byc wybrany przez mieszkańców, a nie ma pan dobrej prasy w miejscowości gdzie wychodził pan w środku lekcji i rozmawiał na korytarzu sam ze sobą. Pozdrawiam i czekam Panie komisarzu na decyzje personalne w przedszkolu.
Na poniedziałek raz w\na kwartał od 15.30 do 15.45
Na poniedziałek raz w\na kwartał od 15.30 do 15.45 23.06.2020, 12:29
Już jest. Teraz możecie z nim porozmawiać.
Zadowolona
Zadowolona 23.06.2020, 06:35
Gratulacje Panie Jurku.
Proszę nie dać się wciągnąć niektórym panią w ploteczki . Dość arogancji. Chcemy normalności . Powodzenia !
KL
KL 24.06.2020, 06:35
Do zadowolonej. A szczególnie tym panią które " kadziły" byłej wójt .
Wracając do historii
Wracając do historii 23.06.2020, 09:53
Pan Jerzy Sołtysiak to kolega Piotra W. W wyborach Samorządowych poparł AKK. Nie liczymy więc na zmiany. Jak czytamy Pan Sołtysiak nie pełni funkcji Komisarza lecz funkcję Wojta.
do człowieka bez twarzy
do człowieka bez twarzy 23.06.2020, 20:59
Pyotrze nie wracaj do historii i się nie dowartościowuj. Pyotrze przecież wszyscy wiedzą że ty kolegów nie masz!
Art
Art 23.06.2020, 05:44
Oj radni J.K D.F to teraz po Was, w gaciach pełno.....
PiS zwyciężył
PiS zwyciężył 22.06.2020, 23:32
No to inicjatorzy referendum wykiwani. Czują się jak ryba wyrzucona z wody na bruk.
Mietek
Mietek 30.06.2020, 12:38
Bez przesady! akurat referendalni nie obawiają się PiS-u! Referendalni zrobili i dalej zrobią wszystko aby właściwy człowiek był na właściwym miejscu!!!!!!
PO
PO 23.06.2020, 11:23
PiS zwyciężył widać, że szybko i dawno skończyłeś swoją edukację na poziomie szkoły podstawowej
uczeń Pana Sołtysiska
uczeń Pana Sołtysiska 22.06.2020, 22:51
mam nadzieję ze jak bylem jego uczniem w gimnazjum i nie zgodziliśmy sie na wyjazd do teatru to nie odwołał innych rzeczy przez to ze postanowilismy swoje a on mial inne zdania 🤣
PROŚBA
PROŚBA 22.06.2020, 22:12
Panie Sołtysiak, bardzo prosimy nie daj się czasem omamić Piotrowi wraz z laurką i AS. To oni prowadzili i pozwalali na politykę pani AKK. Byli bardzo dumni i zadowoleni z jej poczynań. Jeden z nich do czasu, ale za to przez wiele lat. Drugi do samego końca namawiał na NIE dla referendum (stworzył nawet taką stronę w internecie). Nie pozwól im dalej nadzorować pracą ludzi. Wierzymy w Pana.

Pozostałe