Mundurowi i leśnicy przeczesywali las

  • 24.06.2020, 17:00
  • Źródło: KWP Szczecin
Mundurowi i leśnicy przeczesywali las Nadleśnictwo
Aż 10 patroli złożonych z pracowników Straży Leśnej nadleśnictw: Trzebież i Gryfino (RDLP w Szczecinie), Policji z Polic i Szczecina, Żandarmerii Wojskowej oraz Straży Granicznej przeprowadziło w ostatnią sobotę akcję Cross-20.

Przedmiotem wspólnych działań było zwalczanie  nielegalnych wjazdów do podszczecińskiego lasu przez quady, motocykle crossowe oraz samochody terenowe 4X4. Dzięki wspólnej akcji zatrzymano do kontroli 5 pojazdów. Kierujący tymi pojazdami zostali ukarani mandatami karnymi.

Leśnicy obserwują narastający problem eksplorowania lasów przez miłośników ryzyka jazdy w terenie. Tereny leśne: pagórkowate, podmokłe są szczególnie atrakcyjne dla tego typu rajdów, często ogłaszanych i zwoływanych w mediach społecznościowych. Miłośnicy takiej jazdy, poszukiwacze dodatkowej adrenaliny, niszczą przyrodę. Szczególną uwagą i zainteresowaniem cieszą się tereny ostoi zwierząt chronionych, obszary najbardziej „dzikie”. Hałas i niszczenie siedlisk leśnych; stwarzanie niebezpieczeństwa dla osób odwiedzających i wypoczywających w lasach – to tylko niektóre skutki  jazdy  terenowej. Kolejne to niszczenie dróg leśnych, w tym służących do przeprowadzenia akcji gaszenia pożarów.

Leśnicy apelują o rozsądne korzystanie z lasów, z poszanowaniem wspólnego dobra, jakim jest polska przyroda.

Źródło: KWP Szczecin

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Policja 1 2 3
Policja 1 2 3 25.06.2020, 23:54
Gdyby nie dostali cyny ze bedzie duzy wypad to by g..wno zdziałali . Trzeba pogratulować kapusiowi co dał znać służbą ..
Tor Chojna
Tor Chojna 25.06.2020, 12:27
to tacy co nie potrafią jeździć po torze i po lasach się uczą ha ha ha .
crossy to nie motory to pierdziawki , dużo huku mało jazdy. ha ha ha
ok
ok 25.06.2020, 08:53
Tępić! Brawo! Oby takich akcji jak najwięcej! Prawda - jeżdżą bez celu po lasach motorami z wypierdzianymi tłumikami albo może i bez.... bo z kilometrów słychać. Brak mózgu i bezcel życia - hałas, który na pewno robi zwierzynie masakre w lesie... Ale co taki wiem o tym... Aby poszpanować i nadrobić "kompleks wielkości..."
na rowery spaślaki
na rowery spaślaki 24.06.2020, 19:22
sami niech się przesiądą na rowery i dadzą przykład a nie terenówkami po lesie
Drajwer
Drajwer 26.06.2020, 07:34
OK, ale pod warunkiem, że nie będą zatrzymywać. Bedą od razu strzelać.
won
won 25.06.2020, 09:47
Oni są w pracy, a stada baranów nie pozwalają innym na użytkowanie lasów. Tępić crossy i quady. Nawet po drogach w miejscowościach jeżdżą bez rejestracji a co za tym idzie bez ubezpieczenia.
pieprznik jadalny
pieprznik jadalny 24.06.2020, 17:57
I jak tam są grzyby?

Pozostałe