Władze Gryfina szykują podwyżki za śmieci?

  • 24.06.2020, 18:33
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Władze Gryfina szykują podwyżki za śmieci?
Gospodarka odpadami komunalnymi to jeden z głównych tematów czwartkowej sesji Rady Miejskiej w Gryfinie. Stworzono taki system, w którym oblicza się, że około 6 tys. mieszkańców gminy Gryfino nie płaci za śmieci. Bumistrz Mieczysław Sawaryn będzie miał okazję zakomunikować ile będziemy płacili za śmieci w nieszczelnym systemie.

Porządek obrad XXII sesji Rady Miejskiej w Gryfinie w dniu 25 czerwca 2020 r. o godz. 10.00

 

  1. Sprawy regulaminowe

1/ otwarcie obrad i stwierdzenie quorum,

2/ przyjęcie protokołu z XX sesji.

 

  1. Zgłaszanie wniosków w sprawie zmiany porządku obrad.

 

  1. Przedstawienie złożonych interpelacji i zapytań.

 

  1. Sprawozdanie z realizacji „Rocznego Programu Współpracy Gminy Gryfino
    z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego w roku 2019” – DRUK NR 1/XXII

- uwagi i wnioski.

 

  1. Gospodarka odpadami komunalnymi – informacja na temat przygotowań gminy
    w świetle zmian ustawy dotyczącej gospodarki odpadami komunalnymi

- dyskusja.

 

  1. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na przekazanie na rzecz Powiatu Gryfińskiego w drodze darowizny części nieruchomości zabudowanej położonej
    w obrębie ewidencyjnym Pniewo – DRUK NR 2/XXII
    1. stanowiska komisji Rady
    2. dyskusja,
    3. podjęcie uchwały.

 

  1. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż udziału ½ części niewydzielonej nieruchomości lokalowej, położonej w obrębie ewidencyjnym
    4 miasta Gryfino – DRUK NR 3/XXII
    1. stanowiska komisji Rady,
    2. dyskusja,
    3. podjęcie uchwały.

 

  1. Podjęcie uchwały w sprawie zwolnienia z obowiązku zbycia w drodze przetargu nieruchomości niezabudowanej, położonej w obrębie ewidencyjnym nr 4 miasta Gryfino – DRUK NR 4/XXII
    1. stanowiska komisji Rady,
    2. dyskusja,
    3. podjęcie uchwały.

 

  1. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na ustanowienie odpłatnej służebności gruntowej w działce gminnej nr 182/2 w obrębie Mielenko gmina Gryfino – DRUK NR 5/XXII
    1. stanowiska komisji Rady,
    2. dyskusja,
    3. podjęcie uchwały.

 

  1. Podjęcie uchwały w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Gryfino w rejonie wsi Stare Brynki – DRUK NR 6/XXII
    1. stanowiska komisji Rady,
    2. dyskusja,
    3. podjęcie uchwały.

 

  1. Podjęcie uchwały w sprawie określenia zasad udzielania i rozliczania dotacji celowej z budżetu Gminy Gryfino na dofinansowanie budowy przydomowych biologicznych oczyszczalni ścieków na terenie gminy Gryfino – DRUK NR 7/XXII
    1. stanowiska komisji Rady,
    2. dyskusja,
    3. podjęcie uchwały.

 

  1. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Gryfino na lata 2020-2030 – DRUK NR 8/XXII
    1. stanowiska komisji Rady,
    2. dyskusja,
    3. podjęcie uchwały.

 

  1. Rozpatrzenie skargi na działanie Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino w zakresie niewybudowania drogi dojazdowej do miejscowości Steklinko
    1. skarga – materiał do DRUKU NR 9/XXII,
    2. stanowiska komisji Rady,
    3. dyskusja,
    4. podjęcie uchwały – DRUK NR 9/XXII.

 

  1. Rozpatrzenie skargi na Dyrektora Centrum Wodnego Laguna w Gryfinie
    1. skarga – materiał do DRUKU NR 10/XXII,
    2. stanowiska komisji Rady,
    3. dyskusja,
    4. podjęcie uchwały – DRUK NR 10/XXII.

 

  1. Pozostawienie bez rozpatrzenia petycji w sprawie ochrony zdrowia mieszkańców przed elektroskażeniem
    1. petycja – materiał do DRUKU NR 11/XXII,
    2. stanowiska komisji Rady,
    3. dyskusja,
    4. podjęcie uchwały – DRUK NR 11/XXII.

 

  1. Podjęcie uchwały w sprawie zamiaru likwidacji Filii Naukowej Biblioteki Publicznej
    w Gryfinie – DRUK NR 12/XXII
    1. stanowiska komisji Rady,
    2. dyskusja,
    3. podjęcie uchwały.

 

  1. Informacja Burmistrza o pracach podejmowanych w okresie międzysesyjnym
    i z wykonania uchwał Rady.

- uwagi i zapytania.

 

  1. Wolne wnioski i informacje.

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (69)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

gol
gol 25.06.2020, 22:19
A oni mają jakąkolwiek kiełbasę? Bo patrząc na wielu z nich, jak ulegają naciskom, ma się wrażenie, że są bezjajeczni.
wop
wop 25.06.2020, 21:32
tym miastem rządzi mafia ja w w wielu miastach oni wiedzą że głupi lud wszystko kupi jak powiada Guru telewizji rządowej Ludzie ogarnijcie się otworzyć oczy miasto upadnie
Niestety
Niestety 25.06.2020, 23:53
Układ zamknięty.
brat
brat 26.06.2020, 00:22
Za ostro siostro
mystek
mystek 25.06.2020, 21:37
Kogo masz na myśli i jakie działania masz na mysli? Konkretnie prosze albo wcale!
Powiadomić Jarka i po ptokach będzie
Powiadomić Jarka i po ptokach będzie 26.06.2020, 14:21
Brak opłat adiacenckich dla spekulantów gruntami przy JP II. To nie po katolicku. PiS taki nie jest .
tuczarnia
tuczarnia 25.06.2020, 21:26
Co trzeba zrobić gdy w chlewie zabraknie świeżego powietrza?
- Prze***yć.
przechytrzę automat
przechytrzę automat 25.06.2020, 21:38
p r z e w i e p r z y ć
Bądź transparentny i ratuj biedną gminę.
Bądź transparentny i ratuj biedną gminę. 25.06.2020, 14:37
Burmistrz szykuje kolejne podwyżki a przecież mógłby odzyskać kilka milionów złotych od spekulantów skupujących działki przed 2013 rokiem w rejonie ulicy Jana Pawła II. W 2011 kupowali hektary po 10 do 20 tysięcy złotych. Teraz te hektary są warte po 3 miliony złotych i więcej. A przecież ustawodawca i państwo - POLSKA - także Prawo i Sprawiedliwość przewidując takie sytuacje i wzbogacenia się przez wzrost wartości terenów uzbrojonych przez gminę, przewidziały opłaty adiacenckie. Zaniechanie ich wprowadzenia w rejonie ul. Jana Pawła II to oczywista niegospodarność. Mamy kryzys. Wykaż się burmistrzu. Przecież nie jesteś w to zamieszany aczkolwiek pewien adwokat skupował tam ziemię. To na pewno nie ty, choć …. . Ta niepewność. Burmistrz musi być przejrzysty !!! Tak jak i jego zastępca, który zarabiał po 300 zł miesięcznie zanim został zastępcą. Kupił tam ziemię twój zastępca i redaktor Gazety Gryfińskiej. panie burmistrzu Prawo i Sprawiedliwość chroni słabych. Wprowadź opłaty adiacenckie - TO TWÓJ OBOWIĄŻEK !!!!!!! Niech podzielą się wzbogaceniem uzyskanym dzięki gminie. Takie jest polskie prawo.
aleks
aleks 28.06.2020, 09:23
jak mogą zabierać innym jak sami pokupowali :) musieli by zabrać samym sobie a to jest nie wykonalne ::)
ja
ja 25.06.2020, 16:46
jedna wielka bzdura.kto handlował i z kim?Tkaczyk ma działki o kto jeszcze?jak piszesz to się orientuj
Odrzucamy ....
Odrzucamy .... 27.06.2020, 22:32
Milery. Jeden to teraz wysoki urzędnik.
Transparencja
Transparencja 25.06.2020, 19:05
Milery Kamil i Tomasz i adwokat
Do    11.45 i 12.32
Do 11.45 i 12.32 25.06.2020, 13:11
Pieczyńska już pokazała kilka razy swoją twarz, im bardziej burmistrz ją odpycha tym bardziej się pcha. Pytanie tylko służbowo czy prywatnie ma takie parcie na faceta
co za żenada
co za żenada 25.06.2020, 12:32
Pieczyńska z Saneckim skończyli sobie do oczu. Czy oni nie mogą się pkłócić na klubie tylko zajmować czas na sesji?
dobre podsumowanie radnego
dobre podsumowanie radnego 25.06.2020, 11:51
Radny Sanecki punktuje niezrozumiała plitykę gminy w stosunku do organizacji sportowych. Brawo!
Skup butelek
Skup butelek 25.06.2020, 14:39
Dotacje zostały w czasie pandemii wydane całkowicie przez niektóre kluby. Niech Nikita spyta szwagra z Energetyka.
szok
szok 25.06.2020, 12:01
140 tys na rok na dwóch pracowników? Kogo [na Sanecki ma na mysli?
Gmina ma cyc i nasyci nepotów
Gmina ma cyc i nasyci nepotów 25.06.2020, 17:01
Tych z Hermesa i OSiR jednocześnie.
Biedacy
Biedacy 27.06.2020, 22:33
Dorabiają do emerytur
GARNCARSKA  SZCZECIN
GARNCARSKA SZCZECIN 25.06.2020, 14:21
kuduków z koszer SKSÓW
żenada wypowiedź na sesji
żenada wypowiedź na sesji 25.06.2020, 11:45
Pieczyńska nadal jest pierwszym wazeliniarzem Sawaryniarza.
Sluchacz
Sluchacz 25.06.2020, 10:52
Moim zdaniem na dzisiejszej sesji mamy do czynienia z działaniami kręcenia lodów z działkami w Steklnie.
mieszkaniec
mieszkaniec 25.06.2020, 12:39
Te Steklno to za*** , a do tej plaży to jakiś żart . Całe jezioro jest pogrodzone przez właścicieli . Ta cała ścieżka wyciszenia to zwykła kpina . Gdzie plaże po Parnicy , Nadodrzańskie , Wojskowa i nawet tego nie skomentuję .
???
??? 25.06.2020, 10:23
A kiedy będzie raport o gminie za 2019 r. i absolutorium ? No i opłaty adiacenckie na spekulantów działkami przy JP II
GRYFIŃSKIE lody
GRYFIŃSKIE lody 25.06.2020, 09:27
problem polega na tym ze tzw domki letniskowe generują odpady np takie jezioro steklno wełtyń i mniejsze pipidówki oraz najważniejsze tzw działki rekreacyjne potem można opodatkować te budowlane uzbrojone czekające na jelenia tam są pieniądze spekulanci działkami w ramach bonusu do działki zapewnili 10 letnie zwolnienie z podatków po zakończeniu budowy deweloperzy tez dostali ulgę i w bonusie sprzedają mieszkania i domy z ulgą nie ważne czy tam będzie siedziba firmy czy zwykłe gospodarstwo domowe
tylko
tylko 24.06.2020, 23:36
TYLKO REFERENDUM!!!
Czy jest ktoś kto się zna na tym i jest w stanie poprowadzić sprawę referendum przeciw cesarzowi??
Niech się tym zajmie. PROSZĘ.
Czas już to skończyć!
do tylko
do tylko 25.06.2020, 08:58
Popieram ja i wielu innych ,nawet pomożemy. P Sawaryn jak zwykle na sesji siedzi z nosem w telefonie, ( znowu czyta komentarze ?) takie to jest zainteresowanie burmistrza sprawami gminnymi.
tak tylko
tak tylko 25.06.2020, 08:39
Ja się znam na tym jak się zająć TOBĄ . Zająć się??? Bo czas już skończyć wypisywanie tych głupot.!!!
🤗
🤗 25.06.2020, 10:53
A w to nie wątpię,bo - zajmowanie się - innymi wychodzi CI najlepiej.
pompa Gryfińska
pompa Gryfińska 25.06.2020, 12:41
Ty cwaniak , ludzie na chleb nie mają to więc ty płać .
łazik
łazik 25.06.2020, 10:18
Gdzie tu widzisz głupoty ?
do 8.39
do 8.39 25.06.2020, 09:46
Przestań straszyń,te czasy już się skończyły, zapomniałeś? Uważaj ,żeby tobą się nie zajęli,zająć się ???
Zenia
Zenia 24.06.2020, 23:27
Jak radni to podpiszą to już będzie tragedia !
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 24.06.2020, 23:25
,może teraz czas na koszerny kubeł z dopłata gminy do kubła wybrańców ha ah ah ta uchwała gminy o tzw zwolnieniach z podatku od nieruchomości jest niezgodna z konstytucją RP art 2 .8 szczególnie art 32 oraz art 84 i na tej podstawie skoro jesteśmy równi wobec prawa to albo płacimy wszyscy albo wszyscy jesteśmy zwolnieni wybrańcy nie płacą czyli ja też czekam tylko na upomnienie z wydziału podatków i opłat z gminy co tw joda jako prawnik nie widzi problemu oraz opozycyjni radni też ten zydowski kabaret jest tak żenujący że aż tragiczny ***y z PGR-U zrobiły sobie folwark zwierzęcy z gminy i osłów wyglądają żeby płacili bo im koryto wysycha ha ha ah
Lila
Lila 24.06.2020, 23:05
No chyba ich po***o ,niech ścigają tych którzy nie płacą. A nie będą podnosić opłaty. Masakra
Praewrót ale ciemnogrodu w stronę zidiocenia
Praewrót ale ciemnogrodu w stronę zidiocenia 24.06.2020, 23:02
Za śmieci mamy płacić według zużytej wody. A za jabłka według zakupionego schabu.
Zaciekawiony mieszkaniec i prawnik
Zaciekawiony mieszkaniec i prawnik 24.06.2020, 22:42
Panie burmistrzu , kiedy uchwalicie opłaty adiacenckie od nadzwyczajnie wzbogaconych współwłaścicieli i właścicieli nieruchomości przy ulicy Jana Pawła II . Konkretnie chodzi mi o Milerów ? Gdyby pan nie kojarzył to jeden jest pana zastępcą.
5+
5+ 24.06.2020, 23:47
Dobre
A FRAJERSTWO PŁACZE I PŁACI NA KOSZER ***ÓW Z FOLWARKU
A FRAJERSTWO PŁACZE I PŁACI NA KOSZER ***ÓW Z FOLWARKU 24.06.2020, 23:33
ża bie oko jest ponad prawem nie czytał konstytucji on tu z tw jodą i reszta ***ów piszą sobie prawo wprost z koszer dopy i radni to przyklepują jak to w PGR-E GRYFINO KURWIDOŁEM TEŻ ZWANYM HA HA AH
Panie radny Urbański pan jest w komisji rewizyjnej ?
Panie radny Urbański pan jest w komisji rewizyjnej ? 24.06.2020, 23:14
Tym, którzy kupili działki w przetargach nic nie grozi. Ale opłaty adiacenckie są wymierzone w spekulantów gruntami. No wiec kiedy !!!!!!!!!!!! Czy mam ustalić wszystkich współwłaścicieli ? Projekt uchwały to zadanie cwancyka i spółki. Można by kosztem kilkunastu spekulantów podnieść gminę z dna. A czy to nie zadanie i kompetencja wicka milera ?
Żebrak
Żebrak 24.06.2020, 22:14
Ludzie co wy piszecie i co wam to da. Możecie sobie komentować . Czy tak trudno zrozumieć że dopóki nie zaprotestujecie to nic wam to nie da . Ludzie do szkół nie chodziliście i nie wiecie co trzeba zrobić i by nie było że do strajku namawiam . Żebrak
tak tak
tak tak 24.06.2020, 21:23
Trzeba uszczelnić system w takim razie a nie od razu podwyżki,do roboty urzędasy.
płacący
płacący 24.06.2020, 21:17
32 tyś zameldowanych w Gminie Gryfino, a ilu nie zameldowanych wynajmujący napewno wszyscy, a ilu nie zameldowanych w ogóle, według deklaracji na śmieci 26 tyś, obstawiam że 10 tyś nie płaci. Rozliczyć wg zuzycia wody i sprawa rozwiązana. Tak problem rozwiązało większość gmin. W Warszawie tak sobie poradzili z tzw słoikami - proste.
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU 25.06.2020, 08:20
studnie maja własne i od czego zapłacą ??????najlepsza opcja to razem z podatkiem od nieruchomości uwzględniając tych "wybrańców "oraz dodatkowo od ilości zamieszkałych osób jak dotychczas i tak jak nie zamieszkujesz i nie jesteś zameldowany a masz dom w budowie działkę , działkę rekreacyjną domek letniskowy jak np w wełtyniu ,steklnie itd to płacisz od posiadanej nieruchomości a jak jesteś zameldowany na danej nieruchomości to od osoby I PO TEMACIE WPŁYWY BEDA ZNACZNE ZAPEWNIAM

Pozostałe