Tajemnice powstawania hali sportowej

  • 26.06.2020, 14:00
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Tajemnice powstawania hali sportowej
Co "śmierdzi” w tych papierach, że burmistrzowie tak zaciekle odmawiają nam ich udostępnienia? Liczą na to, że jak hala zostanie oddana, to opinię publiczną informacje zawarte w poniższych dokumentach przestaną interesować? Prośba o udostępnienie informacji publicznej w związku z budową hali sportowej przy ul. Parkowej w Gryfinie wpłynęła do UM 6 lutego br. - pisze w dzisiejszym wydaniu 7 Dni Gryfina Ryszard Kwapisz. Mieczysław Sawaryn unika pokazania dokumentów dotyczących hali - podkreśla redaktor Siódemki.

Nie tylko przed igryfino władze Gryfina ukryły dokument o hali.

Ryszard Kwapisz wymienia całą litanię pytań, na które nie ma odpowiedzi. Na skutek obserwacji tej gminnej inwestycji Ryszardowi Kwapiszowi nasuwają się następujące pytania i szczegółowe wnioski o (cytaty z 7 Dni Gryfina):

- udostępnienie kopii umowy z generalnym wykonawcą firmą Moris Polska Sp. z o.o. na budowę hali sportowo-widowiskowej przy ul. Niepodległości w Gryfinie;

- udostępnienie kopii pisemnych wystąpień firmy Moris Polska Sp. z o.o. do Gminy Gryfino w sprawie: zmian do przedmiotu umowy w zakresie terminu lub zakresu prac, stwierdzonych braków lub błędów w dokumentacji projektowej na budowę hali, zmiany rozwiązań projektowych lub materiałowych proponowanych przez firmę Moris Polska Sp. z o.o.

- udostępnienie kopii pisemnych odpowiedzi Gminy Gryfino na wystąpienia firmy Moris Polska Sp. z o.o. udostępnienie kopii protokołów konieczności i notatek służbowych/z rad budowy/z narad w sprawie:

1) określenia konieczności zmian terminu realizacji przedmiotu umowy,

2) elementów nieuwzględnionych w dokumentacji technicznej,

3) zdarzeń zaistniałych w trakcie trwania budowy a skutkujących zwiększeniem lub zmianą zakresu prac budowlanych

- udostępnienie kopii zawartych aneksów z firmą Moris Polska Sp. z o.o. do umowy podstawowej na realizację robót budowlanych.

Więcej w ostatnim wydaniu 7 Dni Gryfina.

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (35)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Lulek (z dolnej)
Lulek (z dolnej) 27.06.2020, 21:54
Jeden drugi nachapali sie kasy a teraz boja sie co kolwiek ujawniac ale i tak wszystko wyjdzie z czasem
Wybudowalibunkier w mieście a ten już do remontu
Wybudowalibunkier w mieście a ten już do remontu 27.06.2020, 18:56
Plotkarze mówią o pęknięciach od strony Niepodleglości i o łuszczącej się wykładzinie. A napis Hala Sportowa odpadł sam po kilku dniach. A kiedy naprawicie rozjechaną Parkową? Głośno jest też o wycince drzew wzdłuż Parkowej.
śmierdząca sprawa
śmierdząca sprawa 27.06.2020, 18:22
Może liczą na to, że w czasie pandemii ludzie stracą węch?
1348  dzuma nadchodzi ha ah ah
1348 dzuma nadchodzi ha ah ah 27.06.2020, 11:26
pazerność ludzka nie zna granic ha ah ah ale juz niedługo te miliony se w buty wsadzą jak jeden mąż 13*52=676
on
on 27.06.2020, 10:15
jak to co śmierdzi ? cóż to za pytanie porostu Pwelek i Mitasek muszą zrobić porządek w fakturach dla swoich ludków:)
Jeszcze kilka lat wstecz myślałem że prawo jest dla wszystkich równe lecz patrząc na naszych włodarzy Pawelka i mietaska szczerz w to wątpię
Śmierdzi jak w całym mieście
Śmierdzi jak w całym mieście 27.06.2020, 09:23
Jak wbrew prawu nie pokazują to afera. Już samo niepokazywanie i ukrywanie dokumentów to zdaje się przestępstwo panie mecenasie ?
POKO kaput
POKO kaput 27.06.2020, 05:58
Prośba o udostępnienie informacji publicznej w związku z budową hali sportowej przy ul. Parkowej w Gryfinie wpłynęła do UM 6 lutego br. - pisze w dzisiejszym wydaniu 7 Dni Gryfina Ryszard Kwapisz. Rysiu ZAZu nie sprawdzisz ?? Nie , bo tam rządzi *** !!!
Do tego kaput
Do tego kaput 28.06.2020, 08:07
Dlaczego Ryśka napuszczasz na ZAZ? Sam sprawdž,a co masz z tym problem?
krótko
krótko 26.06.2020, 23:45
Ktoś powinien przejrzeć te papiery!
Sygnalista
Sygnalista 27.06.2020, 18:58
ABW i CBA
zdzisław koperta
zdzisław koperta 27.06.2020, 21:03
oni już kopert wzieli
@@@
@@@ 27.06.2020, 00:25
CBA i ABW już przeglądało ale wtedy nie było aneksów.
Lody, lody kręcone dla ochłody ...
Lody, lody kręcone dla ochłody ... 27.06.2020, 15:17
No to nie wymienią całych stron umowy, bo esbecja ma kopie. Jak by ta firma Moryc miała płacić kary umowne za opóźnienie to byłoby z 15 milionów.
o le le
o le le 26.06.2020, 22:07
A Urbański nic nie wywęszył.
przecież w komisji jest odpowiedniej,no tak przecież tylko i wyłącznie na fikołkach się zna.,nawet na rowerze poprawnie jexdzić nie potrafi-sprawa dla prokuratury!!!!!
Co za dzbannikarstwo
Co za dzbannikarstwo 26.06.2020, 18:18
Szczujnia w żywiole :)
Kate
Kate 26.06.2020, 23:02
Lewactwo szczuje, choć nic nie wie. Czas zdrajców pogonić tam gdzie ich miejsce, czyli WON do Putina
bredzisz
bredzisz 26.06.2020, 21:49
Co ty wiesz o szczujni? Przejrzyj gazetę braci M. i poczytaj co za oszczerstwa i kłamstwa wypisywali w swej szczujni o śp. Henryku Piłacie
Pamiętamy. Ciekawe czy ty wiesz co to godność, honor, człowieczeństwo
Pamiętamy. Ciekawe czy ty wiesz co to godność, honor, człowieczeństwo 27.06.2020, 19:05
Panie Jerzy Miler pamiętamy jak odpłaciłeś panu Piłatowi za to, że cię trzymał latami na stoku zastępcy dyrektora w ZEAS-ie.
Działanie odwracające umowe
Działanie odwracające umowe 27.06.2020, 15:20
Układ szczuł, że Heniu kupił tam działkę i dom będzie budował. Heniu nic nie kupił a to oni spekulowali działkami.
myszka
myszka 26.06.2020, 23:45
A teraz tłuste koty sie dochrapały misy.
biegin
biegin 26.06.2020, 15:19
Na co oni liczą? Że ktoś zapomni?
Pindol
Pindol 26.06.2020, 15:16
Śmierdzi mi Ulki czupiradła i w tej hali
Knagulec
Knagulec 26.06.2020, 15:14
I tak się wyda terceciku
Umig
Umig 26.06.2020, 17:57
ssij pęto
Knagulec
Knagulec 26.06.2020, 23:37
Umig ty mi juz za garażami pamietasz nedzo
Pindol
Pindol 27.06.2020, 11:59
Ja widziałem bylo po kule przez umiga
halowiec
halowiec 26.06.2020, 15:17
Ale co niby się wyda?
inwestycja trwa to ugadujemy umowed
inwestycja trwa to ugadujemy umowed 26.06.2020, 18:12
Kto, ile, za co, kiedy i kiedy jest termin ostatecznego odbioru ? Czemu tak drogo, czemu tak długo ? Proponuję nazwę sali - Salto Mortale Arena
Mongoł
Mongoł 27.06.2020, 00:29
QA może Tomasza Milera
wściekły
wściekły 26.06.2020, 15:09
Jest grubo,będzie grubaśno. Na każdym kroku buta i chamstwo,przekręty i nabijanie ludzi w butelkę,wzbogacają się naszym kosztem z naszych pieniędzy,to jak to nazwać? Miler i reszta towarzystwa "szykuj d.pę będzie wesele"
piana
piana 26.06.2020, 15:16
Grubaśno to jest twoja stara!
paku
paku 26.06.2020, 14:49
Jakaś przyczyna musi być że nie chcą pokazać!
prok.
prok. 26.06.2020, 14:34
Panie Miler, co się odwlecze, to nie uciecze!
behape
behape 26.06.2020, 14:33
A czy goście Sawaryna mieli na placu budowy kaski, bo słyszałem że nie!
!!!
!!! 26.06.2020, 14:31
Grubo!

Pozostałe