Strażnik rybacki z bronią niczym strażnik Teksasu

  • 27.06.2020, 19:55
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Strażnik rybacki z bronią niczym strażnik Teksasu Takim zdjęciem chwalą się strażnicy na Facebooku.
-Łowiąc ryby zostałem skontrolowany przez straż rybacką. Zestresowałem się, zwłaszcza, że jeden ze strażników miał broń. Nigdy się wcześniej z tym nie spotkałem. Uważam to za niebezpieczne – mówi nam czytelnik, który w piątek został skontrolowany.

Sprawa dotyczy Społecznej Straży Rybackiej działającej przy Rybackiej Spółdzielni „Regalica” w Gryfinie. Do kontroli doszło wczoraj na jednym z jezior gminy Chojna. Strażnicy krążą po całym powiecie: wodach PZW, wodach Starostwa, ale również na wodach rzeki Odry i jej kanałach .Dobrze, że dbają pytanie dlaczego z bronią?

Z przepisów jasno wynika, że strażnik Państwowej Straży Rybackiej może gdy zatrzymany zachowuje się agresywnie stosować środki przymusu bezpośredniego w postaci np. siły fizycznej, broni gazowej i kajdanek. Jednak strażnik społeczny, jak taki z SRR Regalica takich uprawnień nie ma. Po co zatem broń?

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (53)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

-
- 30.06.2020, 09:44
Wygląda jak emeryt, który się przebrał za komandosa na bal przebierańców, to na pewno dobre zdjęcie?
moro
moro 30.06.2020, 10:02
To napewno fotomontarz
Jura
Jura 29.06.2020, 08:01
Tego z pniewa kusiła złapać raz już mu rękę połamali i nie nauczył się nic a następny model w kolejce
Knagulec
Knagulec 28.06.2020, 23:56
Jura *** ***
pestka
pestka 28.06.2020, 21:35
Artykuł jest nie o straży, nie o kłusownikach a o uzbrojonym gościu.
Andrzej
Andrzej 28.06.2020, 20:04
A ty skąd , niedobitek
biedopitek
biedopitek 28.06.2020, 21:35
Z Gryfina!
Andrzej Gryfino
Andrzej Gryfino 28.06.2020, 19:57
Karać panowie tych pseudo wędkarzy to najwięksi klusole wiem co wyrabia mój sąsiad ,a najwięcej to z Gryfina szlag mnie trafia jak widzę te niewymiarowe sandacze i sumy,dobrze że jesteście i nie dajcie się hejtowi róbcie swoje
wojak
wojak 28.06.2020, 18:50
Jakiś niedobitek z Czeczenii?
Wardogs
Wardogs 28.06.2020, 23:27
Na najemnika to on nie wygląda. Ale strach sie bać jak mu odwali I rozwali kilku turystów ha ha ha.over
Darek
Darek 28.06.2020, 19:50
A ty to kto fajfusie
z metra ciety
z metra ciety 28.06.2020, 17:14
a to nie lo re nc z chwarstnicy stary dzban ha ha ah maja pajace jeszcze tego zuka ha ah ah
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 28.06.2020, 17:05
pies ogrodnika sam nie łowi a drugiemu nie da tylko na drapane komu za *** podczas kontroli wędki taki typ ,też nie kupi bo po co za *** dla łebka podczas kontroli taka to straż rybacka sprawdzić ich garaże i piwnice to będzie cały arsenał sprzętu od wędkarstwa po kłusownictwo ten typ wyszedł na łowy łowy JELENIA PATRZ JELENI żre ryby na co dzień idę o zakład a jeszcze zapewne handluje a tu stróż PRAWOSŚCI się znalazł bo mu szmatę dali do łapki jak mawiał piłsudski polska to fajny kraj tylko ludzie ku rwy ah ah ah ps do gminy tam siedzi zdzisław przetwornica ha ah ah
Obywatel
Obywatel 28.06.2020, 16:58
Co to szmatławiec ta igryfino że obraża Strażników SSR widząc jednego strażnika,dlaczego redakcja nie reaguje na te wpisy.Ponadto publikuje nie prawdziwe informacje odnośnie tego strażnika.
strzelec wyborowy
strzelec wyborowy 28.06.2020, 16:42
Pistolet na kulki i wielka afera
Pogromca dzikich węży peruwiańskich
Pogromca dzikich węży peruwiańskich 28.06.2020, 16:09
Poluje na wanniarza grasuje szczecinska-pomorska chować wszystko
broklinska rada żydów
broklinska rada żydów 28.06.2020, 13:02
to stary komuch z camp NY taką ma koszulkę
Wędkarz
Wędkarz 28.06.2020, 12:59
Panowie dajcie na luz z tymi przepychankami jak by nie patrzył straż Społeczna jest potrzebna jest tyle kłusownictwa w naszym regionie że tylko na nich możemy liczyć bo na Państwową zapomnij,oni są budżetówka i jest ich mało pracują od poniedziałku do piątku ,a co z sobota i niedziela.Pomyslcie jak zaczniecie krytykować tych co coś robią
Ten gość z bronią to jakiś niebezpieczny debil
Ten gość z bronią to jakiś niebezpieczny debil 28.06.2020, 19:10
IRChA też jest potrzebna ? Jakieś zbrojne milicje ? Co to za anarchia i hołota pcha się do samosądów i broni ?
tez wedkarz
tez wedkarz 28.06.2020, 17:26
ty się popatrz na dzierżawców tam szukaj kłusoli na przetworniczkę i akumulator siatki to małe piwo
Wędkarz
Wędkarz 28.06.2020, 19:49
To czego nie dzwonisz na policję tylko piszesz to na info
Wędkarz
Wędkarz 28.06.2020, 12:45
Dać większe prawa strażnikom SSR niech łapią tych kłusowników bo się robestewil i łowią ryby nie wymiarowe i w okresie ochronnym o na dodatek sieciami to jest bandyctwo
Dziadek
Dziadek 28.06.2020, 20:44
największymi kłusolami są strażnicy wędkarstwa, zwłaszcza podczas zawodów.
Knagulec
Knagulec 28.06.2020, 12:23
Jeb.... Chuck Norris
wędkarz
wędkarz 28.06.2020, 11:40
Ja bym przed kontrolą zadzwonił na policję.Policja by przyjechała sprawdziła gościa,może nałożyła by na niego mandat karny za wywołanie strachu i niepokoju u osób kontrolowanych.Dziadek by się oduczył udawać komandosa.Zresztą ledwo co na nogach stoi,jeszcze takie ciężkie buty.Czy on w ogóle da radę chodzić,czy go tylko przywieźli i postawili do zdjęcia.
Obywatel
Obywatel 28.06.2020, 12:16
Coś taki wrażliwy a jak policja legitymuje i ma broń na wierzchu to też jesteś wystraszony pomyśl co piszesz
Spokojny, uczciwy wędkarz. O ywatel Polski.
Spokojny, uczciwy wędkarz. O ywatel Polski. 28.06.2020, 19:15
Tak, jestem wystraszony i boję się wszystkich z palami i bronią zaczepiających spokojnych ludzi. Pomyśl, jak na łowisku takie uzbrojone gnoje od tyłu i po cichu zachodzą cię od tyłu !!!!!! Jakbym miał broń to bym do nich strzelał w samoobronie.
wędkarz
wędkarz 28.06.2020, 16:12
Sam pomyśl co piszesz.Policja jest od tego żeby mieć broń przy sobie i każdy o tym wie,bo od tego jest policja żeby była pod bronią.A nie jakiś dziadulo co ledwo na nogach stoi i strach żeby sam siebie albo kogoś nie postrzelił.A może ty jakaś rodzina jego?Jak tak to mu przekaż że kiedy będę łowił ryby a on będzie chciał mnie wylegitymować i zobaczę u niego tego gnata to nieważne czy to ostra czy gazówka od razu dzwonię na policję.Najpierw policja wylegitymuje jego i jak wszystko będzie ok to potem on wylegitymuje mnie.Nie inaczej.
Obywatel i wędkarz
Obywatel i wędkarz 28.06.2020, 10:42
Bardzo dobrze powinni mieć broni chociaż gazową do obrony takie kontrolę są niebiezpieczne zwłaszcza nocą.Tak trzymaj Obywatel
i bedzie git