Apel w sprawie II tury wyborów prezydenckich

  • 29.06.2020, 08:06
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Apel w sprawie II tury wyborów prezydenckich
Przed nami wybory Prezydenta Rzeczypospolitej. W tym roku mają one szczególne znaczenie. Zdecydują nie tylko o tym, kto obejmie najwyższy urząd w kraju. Decyzja wyborców będzie miała wpływ także na ustrój, ład prawny i system wartości, jakie mają regulować życie mieszkanek i mieszkańców Rzeczypospolitej.

Wybierając Prezydenta odpowiemy m.in.:

– czy Konstytucja Rzeczpospolitej Polskiej jest ustawą zasadniczą, którą wszyscy mają respektowana czy tekstem bez większego znaczenia?
– czy prawa człowieka „są idiotyzmem”, czy mają znaczenie uniwersalne?
– czy wymiar sprawiedliwości ma być niezależny, czy podporządkowany partii rządzącej?
– czy równość wobec prawa, niezależnie od funkcji, politycznych afiliacji, przekonań i preferencji ma być fundamentem praworządności czy fikcją?
– czy zasada samorządności i pomocniczości ma być podstawą ustroju terytorialnego i organizacji życia społecznego czy fasadą?
– czy mowa nienawiści, pogarda wobec mniejszości i przeciwników politycznych mają być normą kształtującą debatę publiczną, czy patologią, na którą nie może być zgody?
– czy korupcja i afery na szczytach władzy mają uchodzić bezkarnie, czy należy postawić im tamę?

Nie wiemy, jaki będzie wynik pierwszej tury głosowania i czy rozstrzygnie ona wybory. Drugą turę można jednak wygrać dzięki obywatelskiej mobilizacji i szerokiemu społecznemu poparciu. Apelujemy do kandydatów opozycji demokratycznej, by w drugiej turze poparli tego spośród siebie, który będzie reprezentował wartości wolności, demokracji i sprawiedliwości oraz wezwali do takiego poparcia swoich wyborców. W ten sposób, mimo istniejących różnic, możemy wygrać wszyscy.

Akcja Demokracja
Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny
Fundacja Centrum im. prof. Bronisława Geremka
Fundacja im. Stefana Batorego
Fundacja Res Publica
Fundacja Kultura Liberalna
Fundacja Stocznia
Instytut Spraw Publicznych
Kampania Przeciw Homofobii
Miesięcznik „Liberté!”
Komitet Obrony Demokracji
Ogólnopolski Strajk Kobiet
Polska Fundacja im. Roberta Schumana
Przegląd Polityczny
Stowarzyszenie Kongres Kobiet
Stowarzyszenie Kultura Niepodległa
Wielka Koalicja za Równością i Wyborem
Wolne Sądy
Miesięcznik „Znak”

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (32)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

AJWAJ I DO PRZODU
AJWAJ I DO PRZODU 02.07.2020, 15:57
TYMCZASEM W KULUARACH TVP TUZ PO DEBACIE WYBORCZEJ TRZASKOWSKI Z DUDĄ DOSTAJĄ RUBELKI ZA TEATRZYK HA AH AH REBE STAMBLER DZIELI HA HA AH https://youtu./Vj9tmwUZE1M
BEDZIE EKOLOGICZNIE HA HA AH
BEDZIE EKOLOGICZNIE HA HA AH 01.07.2020, 19:24
ZABIERZCIE BABCI MOTOR ZEBY NIE POJECHAŁA NA WYBORY HA AH AH https://youtu.be/hVR-ACrPEmE
a fuj
a fuj 01.07.2020, 18:55
Ale wpadka z tym ułaskawieniem pedofila!
STAŃCZYK
STAŃCZYK 01.07.2020, 20:02
TO TOTALNA BREDNIA ŻE UŁASKAWIŁ TAKI WYBIEG HA HA AH MOZE DUDA JUZ NIE CHCE BYC PREZYDENTEM ANI TO ZASZCZYT ANI SUPER FUCH HA AH AHA GRAĆ PAZIA POLINU AH AH AH
Paola
Paola 30.06.2020, 12:58
Ładnei wynik pierwszej tury podsumował Marcin Zegadło, poeta i publicysta, w mediach społecznościowych odniósł się do wysokich wyników prawicowych kandydatów. Rozpoczął od komentarza dotyczącego zwycięstwa Andrzeja Dudy w I turze: "pięć lat łamania konstytucji, rozjeżdżania struktur demokratycznych, pięć lat jechania długopisem po nocach, Twittery, Tiktoki, nacjonalizm, antyeuropejskość, homofobia i turbopatriotyzm podkuty zwulgaryzowaną dmowszczyzną i zasadniczo, okazuje się, że nic nie szkodzi".
Jon
Jon 30.06.2020, 23:15
Jak ktoś jest nastawiony anty na coś lub kogoś nigdy nie napisze dobrze o tym kimś lub czymś. Poeta..tylko głowa nie ta!!!
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 30.06.2020, 11:20
piosenka o tolerancji ha ha ah https://youtu.be/rVeFyFozxUY
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 30.06.2020, 11:12
wybór jest taki biały papiez bergolio i duda i czarny papież arturo sosa abascal i trzaskowski a to wybór ha ha ah jak to jedno i to samo bo bergolio tez jezuita ha ha ah i mianował tego drugiego pytanie brzmi kto jest trzecim papieżem ha ha ah czy szkoci czy francuzi ha ha ah a moze chabad lubawicz ha ah ah PIS to masoneria szkocka a lewica i PO to masoneria francuzka kogo namasaci 8 rebe ha ha ah https://www.google.com/url?sa=… a w tym jest zięć trampa a rebe lazar to przyjaciel putina w polinie jest rebe stambler dziel i rządz ha ah aha
Czapkowski =PZPR
Czapkowski =PZPR 29.06.2020, 22:41
Czapkowski-zdecydowanie nie!!!
:)
:) 30.06.2020, 07:52
mówisz o Dudzie, co ciągle czapkuje prezesowi? Zgadzam się...
Wald
Wald 29.06.2020, 21:22
W podpisanych zabrakło: Sympatycy PZPR I George Soros!
:)
:) 30.06.2020, 07:53
Kujdy, Kryże i inni to teraz przy prezesie....
I AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU
I AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU 29.06.2020, 20:23
1 odp pierwsza art 8 konstytucji wystarczy przeczytać a nie zadawać głupie pytania
2odp wyświechtanym sloganem bo i tak ich nikt nie przestrzega
3odp nigdy nie był niezawisły i nie bedzie bo to korporacja
4 odp jest fikcją skoro jest instytucja IMMUNITETU
5 odp zlikwidować powiaty
6odp wolność słowa przede wszystkim art 54 konstytucji
7 nic nie zmieniać NIECH KRADĄ DALEJ BY ZYŁO SIĘ LEPIEJ WSZYSTKIM Z UKŁADU HA HA AH https://youtu.be/WMnSbbXY1TE https://youtu.be/xiVz5Ub7MGs
szwab zezowatty
szwab zezowatty 29.06.2020, 19:19
Biedron i jego zachodni nowobogaccy dostali najwieksze lanie heheheh
STOP RTV AGD
ermac
ermac 29.06.2020, 16:53
To województwo i ta gmina zawsze za komuchami głosowali.
:)
:) 30.06.2020, 07:56
Sawaryn, Mucha i Brudziński to komuchy? A Sasin wie, komu fuchę w koncernie dał?

Dzisiaj, 16:53 To województwo i ta gmina zawsze za komuchami głosowali.
ajwaj aleluja i dzo przodu
ajwaj aleluja i dzo przodu 29.06.2020, 16:21
a tu polscy rycerze grobu bozego ha ha ah https://pl.wikipedia.org/wiki/… plejada polityków i duchownych wszystkich opcji nawet biskup flaszka głódz jest
jeszcze wcześnie
jeszcze wcześnie 29.06.2020, 16:51
NIe pij więcej!
A ZAGRYZAM OPŁATKIEM
A ZAGRYZAM OPŁATKIEM 29.06.2020, 17:55
TYLKO MSZALNE
Obok
Obok 29.06.2020, 16:06
Dziadzia skoncz pisac te brednie. Gotow jestem uwierzyc w twoja agenturalna pezeszlosc
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 29.06.2020, 13:36
TO JEST ATRAPA PAŃSTWA duda tak jak i trzaskowski to marionetki masońskich rodów panujących europy i watykanu konstytucja to masoński gniot frekwencja w referendum na poziomie 42,6 % polska to korporacja zarejstrowana w USA TZW ZBROJNE RAMIE WATYKANU każdy podkreślam każdy prezydent usa wpierw jedzie do watykanu oddać hołd to sa fakty kolonia polska to REPUBLIC POLAND OFF ZAREJSTROWANA NA GIEŁDZIE W NY https://sec.report/CIK/0000079312 słowem zydowski kabaret a te wyświechtane slogany to mydlenie oczu ludzią i to jest fakt już nie ma króla na którego spadła by odpowiedzialność ha ha ah teraz jest demokracja DZIEL I RZADZ im ludek bardziej podzielony tym łatwiej go strzyc a do dzielenia sa własnie takie fundacje stowarzyszenia think tanki itp a tu pokaże wam pretendenta do tronu polski https://www.google.com/url?sa=… wprost od augusta II mocnego króla polski ha ha ah
sauron
sauron 29.06.2020, 13:32
Jako ortodonta, proponuję Trzaskowskiemu ,by tak długo nie trzymał szczęki w sztucznym uśmiechu, bo mu żuchwa spadnie z zawiasów
:)
:) 30.06.2020, 07:55
Sauron – z ciebie taki ortodonta, jak z Jarosława Kaczyńskiego rozwodnik. Zajmij się zębami prezesa – jak tak doradzasz innym...
Yeti
Yeti 29.06.2020, 11:40
A po co jakiś prezydent nam potrzebny tylko mnożą stanowiska jacyś wójtowie burmistrzowie starości prezydenci miast wojewodowie nieroby otoczone klakierami do brania za nic kasy kiedyś był sekretarz PZPR w województwie i wszystko ogarniał a teraz tylko nieroby nic nie wnoszące dla ludzi zygać się chce jakich czasów dozyliśmy
Jan
Jan 29.06.2020, 10:58
Żadne apele do rozsądku i górnolotne słowa o Ojczyźnie nie pomogą i nie trafią do 30% uprawnionych. Jedyne co do nich trafia to kasa i nie ważne czy w formie 13stej emerytury czy iluzorycznych darmowych leków. TE 30% TO EMERYCI I RENCIŚCI I JEŻELI TRZASK NIC IM NIE ZAPROPONUJE - CHOĆBY ZWOLNIENIE Z PIT, TO PRZEPADŁ. Też jestem emerytem i znam pazerność większości z nas, brak podstawowej wiedzy ekonomicznej a także to, że dzieci i wnuki zapłacą za rozdawnictwo ich NIE RUSZA. Jeżeli ktoś myśli inaczej niech spojrzy na hordy biegających z obłędem w oczach seniorów na zakupach goniących za promocjami. NIKT I NIC NIE PRZEKONA SENIORA, ŻE MU SIĘ NIE NALEŻY GDY INNI CHAPIĄ OD 500+ PO 300+ A PO DRODZE JESZCZE NASTĘPNE PLUSY++!
AnnoDomini
AnnoDomini 29.06.2020, 23:29
Wcale nie o kasę chodzi a o wartości moralność i szczerość. I to powinno być dla wyborców bodźcem do oddania głosu rozsądku. Inni tylko obiecywali..a i tak nic nie dali a i jeszcze kradli i sprzedawali. Trzeba wybierać w życiu mądrze i zgodnie z sumieniem..tylko że problem w tym że mało kto wie co to jest SUMIENIE!!! życzę mądrych życiowych wyborów
Jan
Jan 30.06.2020, 15:37
Inni tylko obiecywali..a i tak nic nie dali... . Znaczy jednak... KASA !!!
88
88 29.06.2020, 10:31
Jakoś tak bez echa przeszła informacja, że po wyborach sztab Hołowni zaszczycił swoją obecnością twórca Młodzieży Wszechpolskiej, przkładny katolik, Roman Giertych. Odebrałem to jak pocałunek śmierci dla Hołowni.
Wydaje mi się, że drugą turę wygra Duduś, bo wielu ludzi nie pójdzie głosować. Ja też się raczej nie wybieram.
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU 29.06.2020, 16:32
KOŃ roman jako prawnik I MASSON POSZEDŁ ZROBIĆ BILANS ZYSKÓW I STRAT W TYM PRZEDSTAWIENIU HA HA AH
pikus
pikus 29.06.2020, 10:08
komuchow zakryjemy czapkami tylko DUDA
Wuja
Wuja 29.06.2020, 09:55
Zaczyna się wycie przegranych. Wyborcy policzyli się i np ideologia LGBT Biedronia została odrzucona definitywnie 2,12% to gorzej niż klęska. Nie mieszajcie ludziom w głowach. Suweren swoją mądrością wybierze mądrze i właściwie.

Pozostałe