Zamierzam startować na wójta – mówi nam Jerzy Sołtysiak

  • 29.06.2020, 20:37
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Zamierzam startować na wójta – mówi nam Jerzy Sołtysiak
Dziś pytania kierujemy do Jerzego Sołtysiaka, który po odwołaniu w referendum Anny Kusy-Kłos pełni do wyborów funkcję wójta Widuchowej. Tradycyjnie kierujemy do naszego rozmówcy trzy pytania.

igryfino: - Co Pana skłoniło aby z wicekuratora oświaty zgodzić się na pełnienie funkcji wójta gminy Widuchowa do czasu wyboru nowego gospodarza gminy?

Jerzy Sołtysiak, powołany przez premiera RP Mateusza Morawieckiego do pełnienia funkcji wójta gminy Widuchowa: -Jednym z powodów decyzji było to, że będę kandydował w wyborach uzupełniających. Wybory muszą odbyć się w ciągu trzech miesięcy. Kalendarz wyborczy opublikuje pan premier, więc czekamy.

igryfino: -O czym Pan zdecydował na samym początku po przyjściu w ubiegłym tygodniu do Urzędu Gminy w Widuchowej?

Jerzy Sołtysiak: -Jedną z pierwszych moich decyzji była rezygnacja w gminie z zastępcy wójta. Jestem zwolennikiem przejrzystej i uproszczonej struktury jeśli chodzi o zarządzanie urzędem gminy. Z istotnych spraw, którymi trzeba było się zająć natychmiast, było przygotowanie wyborów prezydenckich. Poszło bardzo sprawnie, nie zanotowaliśmy żadnych incydentów.

igryfino: -Jakie są najbliższe Pańskie plany?

Jerzy Sołtysiak: - Najpierw chcę zorientować się, jak wygląda sytuacja w gminie po niedawnym referendum. W tym celu spotkałem się już z przewodniczącym Rady Gminy w Widuchowej. Teraz rozmawiam z radnymi, którzy wchodzili w skład grupy referendalnej. Będę spotykał się z kolejnymi radnymi aby wywnioskować, czy istnieje podział w radzie na zwolenników byłej wójt Anny Kusy-Kłos i radnymi referendalnymi. Mnie zależy na współpracy ze wszystkimi radnymi. Przed nami sesja absolutoryjna. Jestem też na etapie analizowania pierwszych spraw, które są problematyczne, np. kwestia budowy nowej oczyszczalni ścieków, która nie do końca przebiega tak, jak zakładał projekt. Tę sprawę trzeba będzie wyjaśnić.

igryfino: Dziękuję za rozmowę.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (194)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mieszkaniec
Mieszkaniec 29.07.2020, 09:11
Bardzo dobrze było by aby w tej gminie skanalizowane były miejscowości Marwice i Dębogóra. Te sprawy są priorytetem a nie budowanie domu kultury czy innych spraw jakie wykonano w tej gminie i na to szły pieniądze, które wybudowały by niejedną kanalizację.
Marta
Marta 16.07.2020, 19:19
Jestem za Panem Panie Jurku
rozczrowany
rozczrowany 16.07.2020, 19:18
Panie JS czy to pawda? Jaką siłą polityczną jest A. K. K? Ot, autorytet. Kiedy dobro mieszkańców Gminy będzie dla Pana priorytetem?
grzebień
grzebień 16.07.2020, 21:16
Ty się lepiej uczesz a nie jesteś przeciw wójtowi i byłej wójt.
praktyk
praktyk 15.07.2020, 21:29
Czekamy na program a nie na gierki.
Pytam
Pytam 15.07.2020, 20:40
Pytam Pana Panie Jerzy kim Pan jest. Widuchowa aż huczy, że podejmuje Pan AK w Gminie. O czym pan z nią erozmawia, powinien z nią rozmawiać teraz tylko prokurator. Jaki z Pana członek i p4rzedstawiciel PIS. Proszę nie kalać tej partii swoim zachowaniem i brataniem się z k.....,mi
Uważam, że...
Uważam, że... 19.07.2020, 19:01
Jak się robi karierę to wszystko inne jest nieważne.
tak uwazam
tak uwazam 15.07.2020, 21:38
Wójt powinien rozmawiać ze wszystkimi siłami politycznymi dla dobra gminy.
PIS
PIS 13.07.2020, 00:35
Ten człowiek nie powinien nigdy sprawować funkcji kierowniczych. Nie umie budować zespołu ale bardzo dobrze umie dzielić ludzi - PiS.
Andrzej
Andrzej 12.07.2020, 18:38
Dziękujemy P Nowak emerytka nie pchaj się kobieto bo zrobią z Tobą to samo co z AKK
Kto sieje wiatr.........
Kto sieje wiatr......... 19.07.2020, 19:07
Ty się nie martw o panią Nowak, martw się raczej o siebie bo jesteś jak ta choragieka na wietrze.
Rewanż
Rewanż 08.07.2020, 09:49
Jurek robił wszystko w czasie poprzednich i ostatnich wyborów aby wygrała Anna, teraz "Fanie PIS" pora na rewanż, czas na popieranie Jurka. FANIE
Panie Sołtysiak Czas na załatwianie spraw mieszkańców i pokazać że naprawdę zależy mu na Gminie, a nie o odegranie się za poprzednie niepowodzenia. Być może przekona Pan więcej niż te trzydzieści kilka osób.
Fan PiS
Fan PiS 08.07.2020, 01:59
A ja wiem dla kogo Januszek robił referendum.
Dla swojej córeczki
Tylko Januszek...
My Izy nie wybierzemy
Jurek jesteśmy za Tobą
Ja
Ja 08.07.2020, 22:37
Spać Marcinku! Tak was klęska zaślepia, że nadal atakujecie! My juz wam dziekujemy i sami zdecydujemy o maszej przyszłości.
A Izy to sie bardzo boisz, skoro ciagle o niej piszesz.
Widuchowiak
Widuchowiak 08.07.2020, 21:02
A
My nie wybierzemy ani Izy ani Jurka. My mamy swojego kandydata.
Widz
Widz 08.07.2020, 12:23
Normalnie jasmowidz fan pis- du
karpik
karpik 08.07.2020, 00:37
Jak wygra Duda to Sołtysiak będzie miał prosta droga do wygrania wyborów na wójta. Pójdzie na fali poparcia PiS!
Mieszkaniec
Mieszkaniec 08.07.2020, 21:11
Nieprawda, my mieszkańcy tej Gminy tym razem się tak łatwo się nie poddamy, wygrane referendum zmobilizowalo nas do działania. Wójtem będzie człowiek wyłoniony w wyborach a nie przywieziony w teczce. My mamy kandydata już mamy.
Kto
Kto 06.07.2020, 18:33
Zgaduj zgadula. Kto to się tak bardzo boi Pani Nowak? Może Stasiek K. może Janusz, może Darek, może Gośka, może Danka itd. może kto?
Głowa rodziny
Głowa rodziny 06.07.2020, 14:16
Nasza rodzina a jesteśmy jedną z najliczniejszych w Gminie pod żadnym pozorem nie zagłosuje na żądną władzy (2018) przywiezioną w teczce Nowak.
głowa na karku
głowa na karku 06.07.2020, 19:37
W teczce to jest przywieziony obecny wójt., a dopiero nowy będzie pochodził z wyborów.
wernyhora
wernyhora 06.07.2020, 23:12
Taaaaaa chodziła po domach po prośbie a ciekawe dlaczego ona tak koniecznie pcha się do naszej Gminy ? Ooooooo chyba już wiem mała Gmina łatwo zbałamucić i hyc do władzy.....
Halina
Halina 06.07.2020, 18:36
Pani Nowak! Jesteśmy z Panią. Halina z rodziną i sąsiadami.
Wacław
Wacław 06.07.2020, 18:05
a ja właśnie z moją rodziną ( też najliczniejszą w Gminie) zagłosuję na Panią Nowak. Zresztą prawie cała nasza miejscowość poszła na referendum z wiarą, że to właśnie Pani Nowak będzie kandydowała na wójta. Znamy ją i szanujemy i nie jest przywieziona w teczce! Chyba, że ty jesteś mieszkańcem naszej gminy od niedawna i nie znasz Pani Nowak, albo byłeś w grupie popierającej A.K.K i teraz boisz się???????????
tylko pytam
tylko pytam 06.07.2020, 06:56
Ale jaja!!!! To referendalni nie dogadali się z pisem, a teraz podnosza lament????
Prawda
Prawda 06.07.2020, 12:55
a niby dlaczego Referendalni mieli się dogadywać z PiS-em? Sami zorganizowali Referendum, jakoś PiS im w tym nie pomagał, a raczej wspierał poprzednią wójt A.K.K! Taka jest PRAWDA!
pytanie na śniadanie
pytanie na śniadanie 07.07.2020, 16:20
Z PO nie, z PSL nie (obie opcje to środki marszałka i unijne) , z PiS też nie (środki rządowe). To do chory, referendalni, skąd będziecie brali kasę na inwestycje?. Ze wszystkimi wam przecież nie po drodze. A może kasa rośnie na drzewie?
Błąd
Błąd 17.07.2020, 16:34
Niektórym buzia się nie zamyka, pewnie sądzą, że im więcej mówią tym więcej środków przybędzie gminie.
normalna
normalna 05.07.2020, 22:20
Dawać młodych do władzy a emeryci na zasłużony odpoczynek !
analityk
analityk 05.07.2020, 19:08
Pan Jurek nic nie musi. To inni kandydaci muszą i maja problem
rozczarowany
rozczarowany 05.07.2020, 15:47
Jeszcze dobrze nie zagrzał miejsca na stołeczki , a już poczuł zew! Pensyjka przyciąga,.
Wyborca.
Wyborca. 04.07.2020, 18:16
P.. Soltysiak w 2018r czemu nie startowal na wojta. Bal sie ze przegra z odwolana wojt.
Ona
Ona 08.07.2020, 22:39
Bo ją popiera i nie chciał zabierac jek głosów
mieszkanka
mieszkanka 04.07.2020, 11:17
Gdybym wiedziała że tak będzie nie dalabym się namówić na pójście na referendum
WaldekT.
WaldekT. 03.07.2020, 21:57
Panie Jerzy, czas na sprawozdanie, co Pan zrobił dla gminy oprócz lansowania siebie? Co z oczyszczalnią śmieci ? złożył już Pan stosowne dokumenty do prokuratury?
osa
osa 03.07.2020, 21:11
A czy Pani Wioleta nie ma prawa pójść na urlop,nie pomyślałeś romku o tym

Pozostałe