Zamierzam startować na wójta – mówi nam Jerzy Sołtysiak

  • 29.06.2020, 20:37
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Zamierzam startować na wójta – mówi nam Jerzy Sołtysiak
Dziś pytania kierujemy do Jerzego Sołtysiaka, który po odwołaniu w referendum Anny Kusy-Kłos pełni do wyborów funkcję wójta Widuchowej. Tradycyjnie kierujemy do naszego rozmówcy trzy pytania.

igryfino: - Co Pana skłoniło aby z wicekuratora oświaty zgodzić się na pełnienie funkcji wójta gminy Widuchowa do czasu wyboru nowego gospodarza gminy?

Jerzy Sołtysiak, powołany przez premiera RP Mateusza Morawieckiego do pełnienia funkcji wójta gminy Widuchowa: -Jednym z powodów decyzji było to, że będę kandydował w wyborach uzupełniających. Wybory muszą odbyć się w ciągu trzech miesięcy. Kalendarz wyborczy opublikuje pan premier, więc czekamy.

igryfino: -O czym Pan zdecydował na samym początku po przyjściu w ubiegłym tygodniu do Urzędu Gminy w Widuchowej?

Jerzy Sołtysiak: -Jedną z pierwszych moich decyzji była rezygnacja w gminie z zastępcy wójta. Jestem zwolennikiem przejrzystej i uproszczonej struktury jeśli chodzi o zarządzanie urzędem gminy. Z istotnych spraw, którymi trzeba było się zająć natychmiast, było przygotowanie wyborów prezydenckich. Poszło bardzo sprawnie, nie zanotowaliśmy żadnych incydentów.

igryfino: -Jakie są najbliższe Pańskie plany?

Jerzy Sołtysiak: - Najpierw chcę zorientować się, jak wygląda sytuacja w gminie po niedawnym referendum. W tym celu spotkałem się już z przewodniczącym Rady Gminy w Widuchowej. Teraz rozmawiam z radnymi, którzy wchodzili w skład grupy referendalnej. Będę spotykał się z kolejnymi radnymi aby wywnioskować, czy istnieje podział w radzie na zwolenników byłej wójt Anny Kusy-Kłos i radnymi referendalnymi. Mnie zależy na współpracy ze wszystkimi radnymi. Przed nami sesja absolutoryjna. Jestem też na etapie analizowania pierwszych spraw, które są problematyczne, np. kwestia budowy nowej oczyszczalni ścieków, która nie do końca przebiega tak, jak zakładał projekt. Tę sprawę trzeba będzie wyjaśnić.

igryfino: Dziękuję za rozmowę.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (177)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Rewanż
Rewanż 2 dni temu, 09:49
Jurek robił wszystko w czasie poprzednich i ostatnich wyborów aby wygrała Anna, teraz "Fanie PIS" pora na rewanż, czas na popieranie Jurka. FANIE
Panie Sołtysiak Czas na załatwianie spraw mieszkańców i pokazać że naprawdę zależy mu na Gminie, a nie o odegranie się za poprzednie niepowodzenia. Być może przekona Pan więcej niż te trzydzieści kilka osób.
Fan PiS
Fan PiS 2 dni temu, 01:59
A ja wiem dla kogo Januszek robił referendum.
Dla swojej córeczki
Tylko Januszek...
My Izy nie wybierzemy
Jurek jesteśmy za Tobą
Ja
Ja 2 dni temu, 22:37
Spać Marcinku! Tak was klęska zaślepia, że nadal atakujecie! My juz wam dziekujemy i sami zdecydujemy o maszej przyszłości.
A Izy to sie bardzo boisz, skoro ciagle o niej piszesz.
Widuchowiak
Widuchowiak 2 dni temu, 21:02
A
My nie wybierzemy ani Izy ani Jurka. My mamy swojego kandydata.
Widz
Widz 2 dni temu, 12:23
Normalnie jasmowidz fan pis- du
karpik
karpik 2 dni temu, 00:37
Jak wygra Duda to Sołtysiak będzie miał prosta droga do wygrania wyborów na wójta. Pójdzie na fali poparcia PiS!
Mieszkaniec
Mieszkaniec 2 dni temu, 21:11
Nieprawda, my mieszkańcy tej Gminy tym razem się tak łatwo się nie poddamy, wygrane referendum zmobilizowalo nas do działania. Wójtem będzie człowiek wyłoniony w wyborach a nie przywieziony w teczce. My mamy kandydata już mamy.
Kto
Kto 06.07.2020, 18:33
Zgaduj zgadula. Kto to się tak bardzo boi Pani Nowak? Może Stasiek K. może Janusz, może Darek, może Gośka, może Danka itd. może kto?
Głowa rodziny
Głowa rodziny 06.07.2020, 14:16
Nasza rodzina a jesteśmy jedną z najliczniejszych w Gminie pod żadnym pozorem nie zagłosuje na żądną władzy (2018) przywiezioną w teczce Nowak.
głowa na karku
głowa na karku 06.07.2020, 19:37
W teczce to jest przywieziony obecny wójt., a dopiero nowy będzie pochodził z wyborów.
wernyhora
wernyhora 06.07.2020, 23:12
Taaaaaa chodziła po domach po prośbie a ciekawe dlaczego ona tak koniecznie pcha się do naszej Gminy ? Ooooooo chyba już wiem mała Gmina łatwo zbałamucić i hyc do władzy.....
Halina
Halina 06.07.2020, 18:36
Pani Nowak! Jesteśmy z Panią. Halina z rodziną i sąsiadami.
Wacław
Wacław 06.07.2020, 18:05
a ja właśnie z moją rodziną ( też najliczniejszą w Gminie) zagłosuję na Panią Nowak. Zresztą prawie cała nasza miejscowość poszła na referendum z wiarą, że to właśnie Pani Nowak będzie kandydowała na wójta. Znamy ją i szanujemy i nie jest przywieziona w teczce! Chyba, że ty jesteś mieszkańcem naszej gminy od niedawna i nie znasz Pani Nowak, albo byłeś w grupie popierającej A.K.K i teraz boisz się???????????
tylko pytam
tylko pytam 06.07.2020, 06:56
Ale jaja!!!! To referendalni nie dogadali się z pisem, a teraz podnosza lament????
Prawda
Prawda 06.07.2020, 12:55
a niby dlaczego Referendalni mieli się dogadywać z PiS-em? Sami zorganizowali Referendum, jakoś PiS im w tym nie pomagał, a raczej wspierał poprzednią wójt A.K.K! Taka jest PRAWDA!
pytanie na śniadanie
pytanie na śniadanie 07.07.2020, 16:20
Z PO nie, z PSL nie (obie opcje to środki marszałka i unijne) , z PiS też nie (środki rządowe). To do chory, referendalni, skąd będziecie brali kasę na inwestycje?. Ze wszystkimi wam przecież nie po drodze. A może kasa rośnie na drzewie?
normalna
normalna 05.07.2020, 22:20
Dawać młodych do władzy a emeryci na zasłużony odpoczynek !
analityk
analityk 05.07.2020, 19:08
Pan Jurek nic nie musi. To inni kandydaci muszą i maja problem
rozczarowany
rozczarowany 05.07.2020, 15:47
Jeszcze dobrze nie zagrzał miejsca na stołeczki , a już poczuł zew! Pensyjka przyciąga,.
Wyborca.
Wyborca. 04.07.2020, 18:16
P.. Soltysiak w 2018r czemu nie startowal na wojta. Bal sie ze przegra z odwolana wojt.
Ona
Ona 2 dni temu, 22:39
Bo ją popiera i nie chciał zabierac jek głosów
mieszkanka
mieszkanka 04.07.2020, 11:17
Gdybym wiedziała że tak będzie nie dalabym się namówić na pójście na referendum
WaldekT.
WaldekT. 03.07.2020, 21:57
Panie Jerzy, czas na sprawozdanie, co Pan zrobił dla gminy oprócz lansowania siebie? Co z oczyszczalnią śmieci ? złożył już Pan stosowne dokumenty do prokuratury?
osa
osa 03.07.2020, 21:11
A czy Pani Wioleta nie ma prawa pójść na urlop,nie pomyślałeś romku o tym
romek
romek 03.07.2020, 18:15
Jestem za IK młoda , ambitna , mądra , inteligentna. umie mówić do ludzi , zna mieszkańców , umie pisać wnioski. W róbel dobry dyrektor niech zostanie, Stachura, Gołąb, Julita już mieli swoje pięć minut to nie ta droga. A co to za nowe osoby pracują w urzędzie tzn w sekretariacie , Pani Wioleta już zwolniona ?
Fan PiS
Fan PiS 05.07.2020, 10:48
Córce Wełpy mówimy NIE !!!
Kogo zna ?
Co zalatwi ?
Niech jakiekolwiek doswiadczenie złapie.
Nigdy radnym nie była jakiś czas temu w rozmowie ze mną jej znajomość jak funkcjonuje samorząd była na miernym poziomie...
DUŻO nauki przed nią...
Moze niech radną zostanie chociaż...
Teraz na wójta dla dobra gminy NIE i jeszcze długo nie
Zenek
Zenek 2 dni temu, 22:17
Bo jej nie interesuje samorząd to i odpowiedź była mierna. Nawet nie ma w planach kandydować na radną bo to nie jej bajka. Porozmawiaj z jej mężem to on ma bardzo dużą wiedzę na temat samorządu.
Stefa
Stefa Wczoraj, 20:45
To dlaczego pcha się tam gdzie jej nie chcą? Dlaczego kreuje się na społecznika ROKU? Fałszywa i zakłamana. Szkoda tylko, że Referendalni ja przygarnęli!
Ja
Ja 05.07.2020, 15:05
Marcinku, juz sie nie kompromituj. Żegnaj Aniu! Nie zasiewajcie nienawisci bo u nas wreszcie normalność wraca do Gminy. I zostawcie w spokoju ludzi, których sie boicie.
Realista
Realista 03.07.2020, 23:36
Już mieliśmy taką co dużo mówiła, uważaliście ją za mądrą, młodą inteligentna, no i znała ludzi Też chwaliła się czego to nie potrafi. Pani I K dziękujemy i popieramy osobę, która potrafi wiele więcej i jest bardziej kreatywna.
Tancerka
Tancerka 06.07.2020, 19:52
Poprzedniczka tańczyła nie tylko zumbę jak I. K. ale i kankana i to zagranicą jako delegatka Gminy Widuchowa.
Zofia
Zofia 03.07.2020, 21:55
Kto to jest ta IK? Anonim?
Detektyw kwas
Detektyw kwas 04.07.2020, 05:59
Zwolenniczką AKK
Nieprawda
Nieprawda 04.07.2020, 23:07
Przeciez byla na referendum! Przeciwniczka AKK.
Nina
Nina 05.07.2020, 08:44
Jak już wiedziała że Akk odpadnie to kierunek zmieniła .Chorągiewka a tutaj musi być osoba co stawia interes gminy nie swój .
Niuniek
Niuniek 2 dni temu, 22:19
Nina nie kłam bo ona była dużo wcześniej .
Ja
Ja 05.07.2020, 15:03
Mało wiesz, bardzo mało!
Rynna
Rynna 03.07.2020, 15:03
No widzicie Referendalni, że wyszło z deszczu pod rynnę!!!!
Nie dla nauczycieli
Nie dla nauczycieli 03.07.2020, 08:51
A wiec Nowak kontra Sołtysiak...
Myślę, że Stachura , Wróbel i inni nauczyciele będą bali się Jurka i konsekwencji PiS...
Tylko czy nauczyciel ktory wyznaje zasadę, że zawsze ma racje powinien byc wójtem?
Ja będę za Julita głosowała.
Widuchowskim nauczycielom mówię NIE
Czy nasze szkoly nie są jednymi z najgorszymi wynikami???
Jestem za Nowak
młoda łania
młoda łania 03.07.2020, 22:03

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Masz rację
Masz rację 03.07.2020, 16:50
Ja też. Popieram Panią, Julitę Nowak.
nie dla wielu
nie dla wielu 03.07.2020, 12:09
Nie dla nauczycieli, prawników, przedsiębiorców, lekarzy, artystów, urzędników i naukowców. Tak dla niewykwalifikowanej siły roboczej, bezrobotnych, rencistów i emerytów. To takę Polskę teraz walczymy
tyle na razie napiszę
tyle na razie napiszę 03.07.2020, 09:37
Kandydatów będzie więcej...
Joanna
Joanna 02.07.2020, 19:37
fakty, bardzo dobry głos, przed chwilą sprawdziłam kto był w komisjach referendalnych i zobaczyłam, że w Żelechowie z ramienia A. Kusy-Kłos był przedstawiciel PiS-u Stanisław H. Ot i cała prawda jak to p. Jerzy S. popierał przegraną już A.K.K. Czyli co, referendum jest wygrane czy przegrane skoro dalej mamy do czynienia z sympatykiem A. Kusy-Kłos?
Realista
Realista 03.07.2020, 08:45
Referendum jest wygrane a sympatyka A. K. K pogonimy jak zwykle. W Gminie Widuchowa potrzebny jest wójt kreatywny, który coś dla tej Gminy zrobi. Nie dla człowieka, który myśli tylko o sobie i swoim interesie. Nie, nie, nie dla tego Pana
Anka
Anka 02.07.2020, 22:30
Właśni nie tędy droga pan J.S miał robić porządek z tym co wyprawiali d.f i j.k. a on z nimi trzyma z nimi my panu podziękujemy takiego wóta my nie chcemy Wierzyliśmy w pana ale pan na wstępie nas zawióďł
wyborca
wyborca 02.07.2020, 10:57
Falstart! Nie ma jeszcze wyborów a on ogłasza swoją kandydaturę.
fakty
fakty 02.07.2020, 08:59
Z całym szacunkiem dla pana Wełoy, ale był on pełnomocnikiem grupy referendalnej do kontaktu z urzędami. Sukces referendum to ciężka i odpowiedzialna praca grupy referendalnej i ich "bezimiennych" pomocników. Mam nadzieję, że nikt ich nie skłóci i nadal będą pracować dla dobra gminy i odnosić sukcesy dla nas wszystkich, a nie dla "swojej chwały". Najważniejszy cel osiągnęli - mam nadzieję że nie pójdzie on na marne. Wara od Gminy tym, którzy się teraz podczepiają i jak szczury wychodzą z nory na żer. No chyba, że oni "milczeli odważnie" przed referendum, albo przyszli na głosowanie kiedy było już wiadomo "że referendum wyjdzie" . Takie są fakty!!!
Kozioł
Kozioł 02.07.2020, 21:38
Tak to prawda szczury na pokładzie! Mam nadzieję, ze Referendalni konsekwentnie będą dalej pracowali na rzecz naszej gminy bo jak widać to na kandydata na wójta Jerzego S. liczyć nie można, a szkoda. Chylę czoło przed referendalnymi, napracowali się bardzo i jeszcze hejt za hejtem przed referendum i jak widać teraz też. Widać, że radny-bezradny Janusz Kozioł nie odpuszcza.........
Olek
Olek 01.07.2020, 23:44
Ha Ha Welpa na wojta smiech na pustej sali
do tchórzem podszytego "olka"
do tchórzem podszytego "olka" 02.07.2020, 11:20
Olek, śmiej się śmiej bo z własnej głupoty się śmiejesz!

Pan Wełpa nie startował i nie startuje na wójta więc nie wiadomo po co wywołujesz temat próżny człowieku. Po co siejesz plotki?

Gdzie byłeś jak pan Wełpa walczył o sprawy gminy? On się wtedy wystawił na ataki takich jak ty plotkarzy i hejterów a ty pewno z ukrycia anonimowo, jak teraz - oczeeniałeś.
Filip
Filip 02.07.2020, 10:46
Olek, do pięt Panu Wełnie nie sięgasz! Z zazdrości piszesz? aż taka frustracja ciebie dopadła? Zazdrościsz sukcesu?
Tylko w ten sposób możesz się wyżyć?

Pozostałe