Wyniki I tury wyborów prezydenckich w gminach powiatu gryfińskiego

  • 29.06.2020, 22:17
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Wyniki I tury wyborów prezydenckich w gminach powiatu gryfińskiego
W województwie zachodniopomorskim I turę wyborów prezydenckich wygrał Rafał Trzaskowski. Jednak w powiecie gryfińskim zwycięstwo należało do Andrzeja Dudy. W każdej gminie naszego powiatu obecny prezydent miał większą lub mniejszą przewagę nad Rafałem Trzaskowskim. Trzeci wynik uzyskał u nas (tak jak w całym kraju) Szymon Hołownia. Jak głosowaliśmy w poszczególnych gminach?

Największe poparcie Andrzej Duda ma w gminach Banie, Stare Czarnowo, Widuchowa i Trzcińsko-Zdrój.

Z kolei na Rafała Trzaskowskiego proporcjonalnie dużo osób zagłosowało w gminach Gryfino, Cedynia i Chojna.

Szymon Hołownia największe poparcie zdobył w gminach Cedynia, Trzcińsko-Zdrój i Mieszkowice.

Wstępne wyniki głosowania w I turze wyborów prezydenckich:

Andrzej Duda – woj. zachodniopom. – 35,38%, powiat gryfiński – 42,35%

Rafał Trzaskowski – woj. - 37,91%, pow. gryf. - 30,9%

Szymon Hołownia – woj. - 15,67%, pow. gryf. - 15,77%

Krzysztof Bosak - woj. - 5,59%, pow. gryf. - 6,04%

Robert Biedroń – woj. - 2,67%, pow. gryf. - 2,15%

Władysław Kosiniak-Kamysz – woj. - 2,06%, pow. gryf. - 2,06%

 

 

gm. Banie

gm. Cedynia

gm. Chojna

gm. Gryfino

gm. Mieszkowice

gm. Moryń

gm. Stare Czarnowo

gm. Trzcińsko-Zdrój

gm. Widuchowa

Andrzej Duda

52,67

37,56

42,18

39,44

40,75

44,20

47,97

46,18

47,74

Rafał Trzaskowski

22,36

32,76

30,42

34,77

29,29

29,03

25,38

23,84

28,57

Szymon Hołownia

13,13

20,03

15,82

14,54

18,68

17,66

16,81

19,43

13,73

Krzysztof Bosak

6,16

4,68

6,43

6,44

6,36

4,98

4,79

5,32

5,30

Robert Biedroń

2,24

2,17

2,13

2,42

1,40

1,64

2,23

1,77

1,89

Władysław Kosiniak-Kamysz

2,94

1,60

2,18

1,65

2,90

1,92

2,06

2,78

2,17

frekwencja

powiat – 57,91

49,87

51,75

56,25

64,31

55,79

53,02

60,09

51,82

51,48

 

Druga tura wyborów prezydenckich 12 lipca 2020 r.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (81)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU 02.07.2020, 10:32
ZAGŁOSUJE NA POPIS I NA RAFAŁA I NA DUDĘ A JAK HA HA AH MOŻE NIECH DUDA BEDZIE PREZYDENTEM A TRZASKOWSKI PIERWSZA DAMĄ LUB WSPAK AH AH AHA ZGODA BUDUJE A W JAKIEJ KONFIGURACJI TO JUŻ POZOSTAWIAM WYBÓR HA HA AHA STAWIAM KRZYŻYK NA KAŻDEGO HA AH AH LUBIE ICH OBU A JAKA FAJNA PARA BY BYŁA I KTO BY DOMINOWAŁ ??????? OTO JEST PYTANIE HA HA AH
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU 01.07.2020, 23:04


Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź to informacji o kontakcie
Przejdź do mapy serwisu

Godło RP
Strona główna
BIP

szukaj
Infolinia: 800 676 676
Głusi
ENEnglish version of the website

Czarny/Biały
Biały/Czarny
Żółty/Niebieski
Standardowe

Bieżący styl: Standardowe
Menu główne

Kontakt
Rzecznik i Biuro
Sprawy obywateli
Konstytucja

Jesteś tutaj
Strona główna / Polska zarejestrowana jako firma w USA? RPO prosi MSZ o zbadanie skargi obywatela
Kategoria prawna i organizacyjna

Interwencja RPO

Kategoria konstytucyjna

Art. 63 - Prawo do petycji, wniosków i skarg

Polska zarejestrowana jako firma w USA? RPO prosi MSZ o zbadanie skargi obywatela
Data:
2020-02-24

W rejestrze Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych jako podmiot zarejestrowany przez polskie Ministerstwo Finansów figuruje POLAND REPUBLIC OF
Skargę obywatela w takiej sprawie RPO przekazał do MSZ

Obywatel zwrócił się do Rzecznika Praw Obywatelskich o zajęcie się sprawą rejestru firm prowadzonym przez Amerykańską Komisję Papierów Wartościowych (U.S. Securities and Exchange Commission, strona sec.gov) (rejestr EDGAR).

Znajduje się w nim bowiem podmiot o nazwie: "POLAND REPUBLIC OF", którego logo jest tożsame z godłem Polski. Jak napisał skarżący, opis i dalsze informacje wskazują, że Ministerstwo Finansów zarejestrowało Polskę jako korporację (firmę).

Obywatel podkreśla, że art. 1 Konstytucji głosi, iż Rzeczpospolita Polska jest dobrem wspólnym wszystkich obywateli.

Z uwagi na zakres skargi RPO przekazał ją ministrowi spraw zagranicznych Jackowi Czaputowiczowi, z prośbą o jej rozpatrzenie i udzielenie odpowiedzi skarżącemu oraz samemu Rzecznikowi.

VII.600.8.2020
Ważne linki:

Link do rejestru Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych

Galeria

Polska flaga
Polska

strona główna rpo
KONTAKT
JAK ZŁOŻYC WNIOSEK DO RPO
JAK UZYSKAĆ INFORMACJE OD RPO:
INFOLINIA - 800 676 676

poniedziałki 10.00 - 18.00

wtorek - piątek 8.00 - 16.00

Połączenie bezpłatne z telefonów stacjonarnych oraz komórkowych
INSPEKTOR OCHRONY DANYCH

Natalia Bender

[email protected]

zasady ochrony danych osobowych
REDAKTOR BIULETYNU INFORMACJI PUBLICZNEJ

Agnieszka Jędrzejczyk

tel: (22) 55 17 962

[email protected]
KONTAKT DLA MEDIÓW

tel: (22) 20 79 939

[email protected]

newslettery BRPO
ADRES

Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich

al. Solidarności 77

00-090 Warszawa

tel. centrali: (22) 55 17 700

fax: (22) 827 64 53

[email protected]

NIP: 525-10-08-674

REGON: 012093073

mapa dojazdu
BIBLIOTEKA W WARSZAWIE:

Do odwołania Biblioteka nie obsługuje osób spoza Biura RPO
ADMINISTRATOR

Mariusz Masłowiecki

[email protected]

mapa witryny

deklaracja dostępności

Serwis www.rpo.gov.pl wykorzystuje pliki cookies, aby mógł prawidłowo działać. Szczegóły znajdziesz w „Polityce prywatności”.
Jeżeli wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, kliknij w przycisk „Rozumiem i akceptuję”.
Jeżeli chcesz zapoznać się z opisem plików cookies, kliknij w przycisk „Więcej informacji”.
pagestyle
Ustawienia kontrastu strony
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 01.07.2020, 22:25
ja tam zagłosuje na tego co wprowadzi do polinu chanukę jako świeto narodowe narodu wybranego ha ah ah a nie po cichu w sejmie wszystkie opcje polityczne ha ha ah
tak mówią
tak mówią 01.07.2020, 18:59
Pierwsi będą ostatnimi...
WIEC PO CO SIE ŚPIESZYĆ HA HA AH
WIEC PO CO SIE ŚPIESZYĆ HA HA AH 01.07.2020, 19:15
TY TO NIE TEN CYTAT HA AH AHA OSTATNI BĘDĄ PIERWSZYMI HA AH AH
tak mówią
tak mówią 01.07.2020, 20:19
Chodzi o to, że kolejność kandydatów może się zamienić.
COVID 19 HA HA AH
COVID 19 HA HA AH 01.07.2020, 18:33
https://youtu.be/4yUKFzYEFSg WOJCIECH OGŁASZA STAN WOJENNY HA HA AH ROSNA MILONOWE FORTUNY REKINÓW PODZIEMIA FINANSOWEGO HA HA AH 13*52= 676 KATASTROFA BLISKO HA HA AH 2024
och
och 01.07.2020, 20:39
Lecz się z tego bałaganu w głowie!
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU 01.07.2020, 20:50
A CO JA ZARABIAM NA MASECZKACH PŁYNACH I REKAWICZKACH ETC HA HA AH REKINI FINANSOWI HA AH AH
Zibii
Zibii 01.07.2020, 11:07
Straszne...
Po I turze znowu okazało się , że jestem stara, niewykształcona, ze wsi, czyli z Polski już nawet nie B, ale chyba z końca alfabetu...
Przekonują mnie o tym już od dawna celebryci, aktorzyny, nieudani politycy, szarpidruty ...
Dziś dołączył niejaki Zibi, ale jego rozumiem.
Kopanie piłki za ciężką kasę jako jedyne życiowe dokonanie psuje i głowę, i charakter.
Ale Wy, Towarzyszu Miller, aż tak zgłupieliście w tej Brukseli?
Stary komunista, uwiedziony "europejskoscią" i prezentujący poczucie wyższości wobec własnych rodaków budzi tylko politowanie.
I kolejny raz pokazuje jasno, ze ten "najsprawiedliwszy ustrój" budowaliście dla siebie i swoich dzieci.
Kosztem tysięcy ofiar.
Dziś komuniści kochają kapitalizm.
Tak czy siak, zawsze chodzi o kasę i to niemałą.
I na marginesie.
Takich osobników wprowadzili do Europarlamentu Schetyna i Kosniak -Kamysz.
Nie jestem mściwa, ale mina doktorka po klęsce wyborczej poprawiła mi humor.
Jest na tym świecie jakaś sprawiedliwość.
Dlatego Andrzej Duda zwycięży.
Dla nas wszystkich, bo kochamy Polskę i chcemy Jej dobra.
Starzy i młodzi, wykształceni bardzo i trochę mniej, ze wsi, miasteczek, metropolii...
MY, POLACY !!!
🇵🇱🇵🇱🇵🇱
Jj
Jj 01.07.2020, 22:40
Boże, jaka ty głupia kobieto jesteś! Nie ma już dla Ciebie nadziei
Ij
Ij 02.07.2020, 21:27
Na pewno nie głupsza i nie bardziej ociemniała niż ty Ji
Sauron
Sauron 01.07.2020, 10:31
Tusku od dzis placimy mniej za gaz i co ty o tym myslisz?he he he spokojnie
Ll
Ll 01.07.2020, 22:41
Poczytaj sobie dlaczego to się zdziwisz- na pewno nie dzięki PiS!
AJWAJ ALELUJA ID O PRZODU
AJWAJ ALELUJA ID O PRZODU 01.07.2020, 07:36
żeby wybory mogły coś zmienić już dawno były by zakazane niema żadnej prawicy i żadnej lewicy to jest teatr dla gawiedzi to bez znaczenia kto wygra przykłady ustawa 1066 o bratniej pomocy popis ustawa o covid to samo itd a jak wygra trzaskowski to co zniesie te 500+ ha ha ah TO JEST PRZYCZYNA https://www.google.com/url?sa=… TEJ WALKI I KTO WYCZESZE WIEKSZA ŁAPÓWĘ Z KORPORACJI AMERYKAŃSKICH bo polin to kolonia zadłużenie na zegarku balcerowicza to ok 26000 tyś / osobę a wartość zasobów kopalin i minerałów ziem zadkich to ponad 20 000 000 dolców / osobę i o to jest walka w polinie tam gdzie złoża tam baza USA a tam gdzie metale ziem rzadkich PIS CHCE FORT TRAMP ZRESZTĄ PO TEŻ HA HA AH BO TO POPIS TE 500+ ITD TO OCHŁAPY DLA NIEWOLNIKÓW EGIPSKICH W POLINIE HA HA AH
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 01.07.2020, 06:55
https://youtu.be/3ey6vNyxoXU i piosenka na dzień dobry ha ha ah
Paznokcie
Paznokcie 30.06.2020, 23:37
TA LIBERDA TO PEWNIE Z WYZSZYM WYKSZTALCENIEM Z TEGO WYNIKA. ZE NIC NIE ZROZUMIALA JAKIE ZMIANY ZASZLY W POLSCE ZA RZADOW PIS PREMIERA MATEUSZA MORAWIECKIEGO I NASZEGO KOCHANEGO PREZYDENTA ANDRZEJA DUDY !!!! TO SA CI Z WYZSZYM WYKSZTALCENIEM NIC Z TEGO NIE ZROZUMIELI !!!!
Sii
Sii 30.06.2020, 22:05
Jedyne co wyborcy Trzaskowskiego potrafią to obrażanie innych? I co - mam się z tego powodu popłakać, zamknąć się w domku i nie iść na wybory? Hahahaha Możesz mnie nazywać bezmózgim debilem - nie ruszy mnie to. Mam Boga i Ojczyznę w sercu oraz swój Honor. Wybieram to co jest dobre dla Polski ***
matata
matata 01.07.2020, 20:27
Ja też mam Boga i Ojczyznę w sercu oraz Honor ale nie zagłosuję na obecnego Prezydenta. Ostatnio mam wrażenie, że zwolennicy PIS uzurpują sobie prawo do tych wartości, bo jak ktoś nie z PIS to komuch itp.
Fox
Fox 30.06.2020, 18:36
Słychać wycie komunistów - ZNAKOMICIE!! Nie będzie przywrócenia ubeckich emerytur, a AAAAdaś niech brata pozdrowi, a potem brat Adasia.
Stop
Stop 30.06.2020, 16:18
Jeśli mówią ,że Andrzej Duda to długopis bo podpisuje wszystkie ustawy -pytam ,a której to nie powinien podpisać - jeśli mówią ,że 500+ 300+, trzynastka, czternastka bon turystyczny itd to rozdawnictwo, pytam - dlaczego do niedawna zazdrościliśmy Anglikom czy Niemcom wysokich dodatków na dzieci teraz macie tu w swoim kraju nie musicie wyjeżdżać i nagle rozdawnictwo? - Już zapomniałeś drogi rodaku jak pracowałeś za 4zł na godzinę - już zapomniałeś szanowny emerycie jak wychodziłeś z apteki nie wykupując leku - już zapomniałeś mieszkańcu Ślaska ,drogi górniku jak rzad Tuska do Ciebie strzelał kiedy protestowałeś - a Ty szanowny nauczycielu zerknij na odcinki z przed lat,przez osiem lat nie dostałeś ani grosza !!!!! I Ty drogi Rolniku ,pamiętasz jak po powodzi zamiast pomocy od rządu PO usłyszałeś ,że wybrałeś sobie kiepskiego wójta"Ja wam wójta nie wybierałem "zostałeś sam ze swoimi stratami. Już nie pamiętacie jak sprzedawali wszystko co się da ,nawet kolejkę na Kasprowy ,żeby ratować budżet -zapomnieliście jak zrabowali nasze pieniądze z OFE a Tusk cynicznie się śmiał!!! Teraz Trzaskowski deklaruje ,że nie podpisze ustawy podnoszącej wiek emerytalny ,kiedy PO podnosiło -głosował za ,kiedy w 2016 PiS obniżało wiek emerytalny głosował przeciw, Teraz wszystko pudruje, co chcecie to Wam obieca ,aby tylko wygrać a po wyborach , jak powiedział kiedyś Tusk /benzyna może być nawet po 7zł/ Nie dajmy się zwieść przypominajmy tym ,którzy łatwo zapominają ❗❗❗DUDA prezydentem 2020- 2025👍👍👍
poparcie dla Andrzeja
poparcie dla Andrzeja 01.07.2020, 09:25
Brawo!!!
Patriota
Patriota 30.06.2020, 23:26
Brawo!!!mam nadzieję że Twój komentarz drogi Wyborco uświadomi nieświadomych Wyborców którzy tak płaczą za rządami złodziei i sprzedawczyków naszej kochanej Ojczyzny
króko do Stop
króko do Stop 30.06.2020, 16:33
Tych które łamią konstytucję!
troche wiadomosci nie zaszkodzi
troche wiadomosci nie zaszkodzi 30.06.2020, 17:54
Od pewnego czasu w różnych publikacjach opisuje się głównie Polskę jako państwo nie przestrzegające lub źle interpretujące i tym samym w niewłaściwy sposób wdrażające różne przepisy prawa Unii Europejskiej. Niemcy są natomiast pod tym względem przedstawiane jako wzorcowy kraj członkowski UE. Tymczasem rzeczywistość jest zupełnie inna - pisze w felietonie prof. Adam Gwiazda.

To właśnie Niemcy i Hiszpania były w 2016 roku, tymi krajami, które w największym stopniu nie przestrzegały przepisów prawa unijnego - wynika z oficjalnych danych Komisji Europejskiej, do których dotarł niemiecki Handelsblatt. Polska w tym rankingu zajęła szóste miejsce, za Niemcami, Hiszpanią, Belgią, Grecją, Portugalią i Francją. Za Polską uplasowały się takie kraje jak Włochy, Cypr, Austria, Czechy, Rumunia, Węgry, Wielka Brytania, Bułgaria, Słowenia, Irlandia, Finlandia, Szwecja Luksemburg, Litwa, Holandia, Chorwacja, Słowacja, Łotwa, Dania, Malta i Estonia.W pierwszej piątce krajów nieprzestrzegających przepisów prawa UE znalazły się państwa członkowskie strefy euro. Pewnym paradoksem jest fakt, że przedstawiciele władz dwóch państw - Niemiec i Francji - strofują i pouczają inne kraje członkowskie Unii jak należy interpretować i wprowadzać w życie przepisy unijnego prawa. Same jednak dają bardzo zły przykład, podobnie jak Hiszpania. To ostatnie państwo nie poucza jednak pozostałych krajów członkowskich Unii i bardzo rzadko wypowiada się na temat przyszłego kształtu tego ugrupowania. Hiszpania jest od pewnego czasu zajęta swoimi problemami wewnętrznymi i stara się zapobiec oderwaniu się od niej Katalonii nadzieję na utrzymanie po Brexicie Gibraltaru (brytyjskiego terytorium zamorskiego) w ramach UE.
Donald
Donald 30.06.2020, 20:00
Widzisz komuchy minusuja ,Bo Polske maja gdzies ,nawciskali im kitu w tvvn i ciemnogrod łyka kity
Brawo my.
Brawo my. 30.06.2020, 15:48
Cieszy mnie ze Zachodniopomorskie wybralo Europę, tolerancję, nowoczesność, otwarosć, przyszłość z Unią... i Trzaskowskiego
Dumna jestem że nie odstajemy od cywilizacji Zachodniej Europy...Mimo że Polska popada w coraz wiekszy ciemnogród.
Heil Donald
Heil Donald 30.06.2020, 16:22
Dramatyczna sytuacja mieszkańców warszawskiej Saskiej Kępy! "Kiedy otworzyłem drzwi, wylała się rzeka fekaliów" Wolę Brynki !!
do Brawo my
do Brawo my 30.06.2020, 16:15
Mnie też
Dane mówią za siebie.
Dane mówią za siebie. 30.06.2020, 15:36
Czym wieksza dziura i większa ciemnota tym większe poparcie Dudy. I tak w całej Polsce.
Fox
Fox 30.06.2020, 18:30
O, miastowy. Ynteligencja. No, no.
Stop poprawnosci politycznej
Stop poprawnosci politycznej 30.06.2020, 14:10
TvnPO tak spral im mozgi ze sprzedali by waszystko razem ze swoimi rodzinami ,doniesli by nawet na swoja matke ,babke ,dziecko tak robilib UBEcy za komuny,i do tego kneblowanie ust przez poprawnosc polityczna,wystarzy zobaczyc co doproowadzilo to na zachodzie tam strach miec wlasne zdanie
Niestety
Niestety 30.06.2020, 15:40
To w miastach mieszka wiecej wykształconych i inteligentnych ludzi. I oni głosowali na Trzaskowskiego.... mają więcej rozumu niż ludność zapadłych wioch ...gdzie TVP i proboszcz mówią im na kogo głosować.
sauron
sauron 30.06.2020, 16:50
a wam mowia LGBTOWCY na kogo glosowac
jajo
jajo 01.07.2020, 20:30
To jest Twój argument? W zasadzie można się było spodziewać...
długopis
długopis 30.06.2020, 13:24
Banie odstają pod każdym względem.
Wniosek
Wniosek 30.06.2020, 19:17
No cóż.. Wstyd..
jestem dumny
jestem dumny 30.06.2020, 12:52
Gmina Gryfino ma piękną frekwencję zbliżoną do krajowej 64,5%
Zdrówko
Zdrówko 30.06.2020, 12:42
Redaktor pochlał w weekend że dopiero dzisiaj wyniki?
klug
klug 30.06.2020, 12:50
Przecież dopiero dzisiaj w nocy podano wyniki końcowe, oficjalne.
qrłaqrde
qrłaqrde 30.06.2020, 12:30
załamka normalnie

Pozostałe