W wykopach i na placu budowy bez kasku

  • 30.06.2020, 14:57
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
W wykopach i na placu budowy bez kasku Naczelnik Mariusz Andrusewicz (pierwszy z lewej) paradujący po placu budowy bez kasku.
Trwają prace związane z przebudową ulicy 1 Maja m.in. koło budynku Urzędu Miasta i Gminy w Gryfinie. Są też głębokie wykopy w których pracownicy powinni mieć kaski. Tymczasem na placu budowy sam Mariusz Andrusewicz naczelnik wydział inwestycji i rozwoju UMiG w Gryfinie „paraduje” bez zabezpieczeń.

Z kodeksu pracy wynika, że na placu budowy pracownik powinien być zaopatrzony m.in. odpowiedni kask (hełm) zabezpieczający głowę. Statystyki wykazują, że kilkanaście procent wszystkich zgłoszonych wypadków na budowie to urazy głowy, z czego ponad jedna czwarta to wypadki śmiertelne.

Kask budowlany jest zabezpieczeniem nie tylko dla pracowników, ale i innych osób przebywających na budowie. Dotyczy to także naczelnika UMiG.

Dziwi, że ludzie, którzy powinni dawać przykład nie dbają o bezpieczeństwo. Łapaliśmy już na braku kasku na palcu budowy Mieczysława Sawaryna czy jego zastępcę Tomasza Milera. Od kogo jak nie od osób publicznych wymagać przestrzeganie przepisów, zwłaszcza jeśli chodzi o bezpieczeństwo?

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (38)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Demokracja
Demokracja 03.07.2020, 07:12
Napiszcie jakie mandaty dostali.
dzbany
dzbany 01.07.2020, 18:49
Niektórym się zdaje że są ponad prawem i ich przepisy BHP nie dotyczą!
były BHPowiec
były BHPowiec 01.07.2020, 17:30
była prac. UMIG Wczoraj, 16:19 Kultura pracy u p. Sawaryna niska, jak u niego samego.
A co ma z tym wspólnego Sawaryn? Widzę że w waszym mniemaniu to nawet za firmę drogową odpowiada. A to ciekawe? A naczelnik to nie dziecko malutkie sam bierze za siebie odpowiedzialność. Nie wchodzi do wykopu tylko jest obok na chodniku. Dajcie już spokój z tym podglądaniem od tego są inne służby chyba że was pracownicy wynajęli do robienia zdjęć może prowadzą albumy ze zdjęciami na pamiątkę.
podatnik
podatnik 01.07.2020, 18:48
Przecież naczelnik to Sawaryna pracownik o obydwaj tam siedza za nasze pieniadze. Niech głupa nie palą bo to żenada taka partacka robota leni.
bhp
bhp 01.07.2020, 10:22
mandat za takie wychowanie
szok
szok 01.07.2020, 10:18
Po co ten urzędnik wchodził do tego wykopu?
mentor
mentor 30.06.2020, 22:21
Szok i niedowierzanie panie Sawaryn.
ruchome piaski
ruchome piaski 30.06.2020, 21:20
Każdy w wykopie powinien mieć kask na głowie i butelkę z powietrzem. Jak go przysypie to sobie odkręci tę butelkę i będzie oddychał aż do chwili gdy go leniwy tercet odkopie
Knagulec
Knagulec 01.07.2020, 00:27
Kur.... ale jajca tercecik Buahahaha
Bywalec
Bywalec 30.06.2020, 20:19
To ze bez zabezpieczen to fakt ale szkoda ze zadnego ale to zadnego oznakowania niema ze droga jest nie przejezdna tez niema
frantz
frantz 30.06.2020, 19:41
,,Podstawowym zadaniem kasków budowlanych jest ochrona głowy przed różnego rodzaju urazami w środowisku pracy, a więc zarówno przed przypadkowym zderzeniem się z maszyną, jak i przed spadającymi obiektami, wystającymi elementami konstrukcji czy podczas upadków. Skalę zagrożeń występujących na danym stanowisku i zobowiązujących do stosowania kasków budowlanych OKREŚLA PRACODAWCA."(specjalnie napisałem z dużej litery)To jest ustęp z kodeksu pracy.Dla tych co nie rozumieją co pisze wyjaśniam.Jeśli pracodawca(lub BHPowiec) stwierdzi że przy wykonywaniu danej pracy kas jest nie potrzebny,to znaczy że jest niepotrzebny.Pracownik oczywiście sam może taki kask założyć jeśli chce.
Pogromca dzikich węży peruwiańskich
Pogromca dzikich węży peruwiańskich 01.07.2020, 00:28
Ty uważaj zeby ci dekla nie poderwało
Janina z Jelenina
Janina z Jelenina 30.06.2020, 19:20
Po ile u was w Gryfinie prosięta?
do świnki
do świnki 01.07.2020, 10:21
Chcesz znać swoją wartośc?
ziutek
ziutek 30.06.2020, 23:03
No tak cos kolo tego
Urzędnicy do wykopów
Urzędnicy do wykopów 30.06.2020, 18:48
Chłopcy z powstania to nawet wiedzieli i mieli hełmy. Urzędnicy do wykopó to nowa akcja …. . Psssst ! Wróg czuwa
Krzysiek
Krzysiek 30.06.2020, 18:35
A to, że BEZ MASECZEK prawie wszyscy , wszędzie włażą, to nie szok? Jaki prezydent takie spoleczeństwo
do Mietka
do Mietka 30.06.2020, 18:34
Oj brzydko panie Sawaryn być kolejny raz przyłapany na "gorącym uczynku". To pański człowiek więc idzie na pańskie konto.
kołtun
kołtun 30.06.2020, 18:22
On ma kask z włosów!
Ani mru mru
Ani mru mru 30.06.2020, 18:12
Jak to bez ka ka kasku?
Zenia
Zenia 30.06.2020, 17:55
Wy lepiej napiszcie co tam wczoraj się działo w parku ?
Knagulec
Knagulec 30.06.2020, 18:57
Szukali zwyrola
Greg
Greg 30.06.2020, 18:21
Mówisz o sytuacji kiedy była policja?
a to dobre
a to dobre 30.06.2020, 17:48
redaktor śpi z aparatem przy tych wykopach?
to on
to on 30.06.2020, 18:33
Podejrzewam że to Andrzej Sz. stał z aparatem!
zlew
zlew 30.06.2020, 17:47
To pokazuje jak władze Gryfina traktują prawo!
Miecia
Miecia 30.06.2020, 17:21
Ja pikole,jeszcze się oszołomy oburzają,a tam przecież są koparki i inny ciężki sprzęt no i ludzie w tych wykopach bez kasków. Ech szkoda słów na durnotę i brak odpowiedzialności,ktoś tu powinien beknąć !
KIBOL BLE
KIBOL BLE 30.06.2020, 17:00
BIAŁE KASKI ROBIĄ LASKI

Pozostałe