Organizatorzy rajdu: wychodzimy naprzeciw nieznośnemu wirusowi

  • 01.07.2020, 09:39
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Organizatorzy rajdu: wychodzimy naprzeciw nieznośnemu wirusowi Pierwsza impreza sprzed 5 lat.
Rajd rusza dziś 1 lipca 2020 r. Impreza odbędzie się w nowej formule. VI Rajd Szlakiem Pamięci Narodowej opisuje poniżej uczennica XVIII Liceum im. Józefa Wybickiego w Szczecinie z klasy profilu dziennikarskim.

Sama imprezę zapowiadaliśmy wcześniej tu:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/37083,w-innej-formule-zorganizowany-zostanie-rowerowy-rajd-pamieci-narodowej

Poniżej tekst promujący imprezę przesłany przez organizatora Konstantego Michałowskiego.

Już niebawem, bo 1 lipca po raz szósty będziemy mogli wziąć udział w Rajdzie Szlakiem Pamięci Narodowej!

Przez obecna sytuacje związaną z pandemią COVID-19 rajd nie odbył się w pierwotnym terminie, ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło! Owy rajd stał się pewnego rodzaju tradycją, a z roku na rok przybywa chętnych do wzięcia w nim udziału. W pierwszej edycji na swoje rowery wsiadło około 45 osób, a teraz już prawie 200. Właśnie dlatego organizatorzy, którymi są Konstanty Michałowski - radny, Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi Gądno - Katarzyna Kupczyk, Muzeum Pamiątek 1. Armii WP w Gozdowicach i Starych Łysogórkach - Michał Dworczyk i Rada Sołecka Kłosów, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mieszkowicach wyszli naprzeciw nieznośnemu wirusowi.

Tegoroczny rajd na pewno zapadnie wszystkim jego uczestnikom na długo w pamięć, ponieważ odbędzie się w zupełnie innej formie niż dotychczas. Rozpocznie się on pierwszego dnia lipca, a zakonczy się ostatniego dnia owego miesiąca. Cała zabawa rozpoczyna się w muzeum w Starych Łysogórkach gdzie trzeba zgłosić się po swoj numer startowy, wypełnić kartę zgłoszeniową oraz inne niezbędne oświadczenia. Każdy uczestnik zobowiązany jest do zainstalowania na swoim telefonie Endomondo, Strave lub innej podobnej aplikacji, a potem może ruszać w trasę! Celem jest aby każdy z uczestników przejechał przynajmniej 30km po rejonie Pamięci Narodowej, a trasę każdy może wyznaczyć sobie według własnych upodobań. Jeśli uznamy, że zrobiliśmy wystarczającą ilość kilometrów wystarczy zrobić zrzut ekranu, na którym będzie widać ile pokonaliśmy kilometrów oraz udać się do muzeum w Gozdowicach. Na miejscu na każdego będą czekać pamiątkowe medale oraz zestaw gadżetów rajdowych!

Cały rajd jest finansowany z programu Społecznik 2019-2021- Program Marszałkowski oraz został objęty patronatem przez Marszałka Województwa Olgierda Geblewicza, Starostę Powiatowego Wojciecha Konarskiego oraz Burmistrza Mieszkowic Andrzeja Salwę.

Oczywiście ze względów bezpieczeństawa każdy uczestnik powinien zaopatrzyć się w kamizelkę odblaskową, a jeśli takiej nie posiada to będzie mógł ją otrzymać na starcie. Również przez obecnie panującą sytuację w kraju związaną z wirusem COVID-19 uczestnicy proszeni są aby jeździć w grupach do dziesięć osób.

W imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich serdecznie do dołączenia do Rajdu i wspólnej zabawy!

Martyna Bitner 18- LO Szczecin

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

organizator  Kostek
organizator Kostek 01.07.2020, 23:44
Witam jako organizator wyjaśniam iż zdjęcie jest z innego rajdu , planowany termin był 3 maj niestety cofnięto nam zgodę na zajęcie pasa drogi a teraz wystąpienie o ponowne zgody finał był by ok października to trochę za późno proszę zrozumieć nas i przepraszamy ale ten rok tak już będzie mamy nadzieję że VII Rajd Szlakiem Pamięci Narodowej odbędzie się już tradycyjnie na który serdecznie zapraszam
Do idiotów
Do idiotów 01.07.2020, 16:05
Jak ma być dobrze w kraju skoro 75, procent oszołomów wierzy propagandzie która wciska im bajeczki o jakimś wirusie ci co wierzą w te bzdury można jasno powiedzieć że nie są zdrowi na umyśle i tyle w temacie
spostrzegawczy
spostrzegawczy 01.07.2020, 12:09
Organizator rajdu przez obecną sytuacje związaną z pandemią COVID-19 organizuje rajd w formie takiej jakiej organizuje,czyli nie chce żeby przypadkiem ktoś się zaraził i nie chce narażać ludzi na niebezpieczeństwo.Choć mógłby zorganizować rajd normalnie jakąś tam trasą z odstępami pomiędzy startującymi 100 czy 200 metrów i ta odległość musiałaby być zachowana podczas rajdu.Natomiast organizator kina pod gwiazdami które się ostatnio odbyło ma totalnie wszystko w dup..e i ze zdjęć nawet widać że wszyscy siedzą na kupie obok siebie.
Kostek
Kostek 01.07.2020, 23:42
Witam jako organizator wyjaśniam iż zdjęcie jest z innego rajdu , planowany termin był 3 maj niestety cofnięto nam zgodę na zajęcie pasa drogi a teraz wystąpienie o ponowne zgody finał był by ok października to trochę za późno proszę zrozumieć nas i przepraszamy ale ten rok tak już będzie mamy nadzieję że VII Rajd Szlakiem Pamięci Narodowej odbędzie się już tradycyjnie na który serdecznie zapraszam
Ha ha
Ha ha 01.07.2020, 10:40
Jaki wirus nie ośmieszacie siè parodia kabaret
śmiej się jak głupi do sera
śmiej się jak głupi do sera 01.07.2020, 12:32
Może zgasić twój uśmiech.
Knagulec
Knagulec 01.07.2020, 15:35
Ja twoj kolbą
;-)
;-) 01.07.2020, 10:00
To niech ubiora przyłbice bo to złośliwy wirus.

Pozostałe