Czy ma być zamknięta granica z Polską? – pytają Niemcy

  • 03.07.2020, 00:15
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Czy ma być zamknięta granica z Polską? – pytają Niemcy Targowisko w Osinowie Dolnym po ponownym otwarciu.
-Czy to prawda, że w poniedziałek ma być zamknięta granica? - to pytanie pada często w rozmowach z turystami zakupowymi z Niemiec. Obywatele kraju-sąsiada są przekonani, że to właśnie Niemcy mają zamknąć granice z Polską. Teraz przyjeżdżają tłumnie i kupują, jakby robili zapasy…

Tymczasem żadne źródła z Polski czy Niemiec nie potwierdzają obaw bazarowych klientów. W Polsce premier Mateusz Morawiecki na wiecach wyborczych wręcz mówi, że "epidemia jest w odwrocie". Niemcy mają jednak swoje źródła informacji. Poza tym po jednej i drugiej stronie Odry dużą rolę ogrywają … plotki. Te katastroficzne szybko się rozchodzą.

Natomiast w Brukseli państwa UE zdecydowały, że od 1 lipca 2020 roku podróżujący z 14 krajów będą mogli ponownie wjechać do krajów Unii. Na liście znalazły się (alfabetycznie): Algieria, Australia, Kanada, Gruzja, Japonia, Czarnogóra, Maroko, Nowa Zelandia, Rwanda, Serbia, Korea Południowa, Tajlandia, Tunezja i Urugwaj.

Owa lista ma być aktualizowana co dwa tygodnie. Więc nie ma mowy o zamykaniu granic, wręcz przeciwnie.

Jednak trzeba pamiętać, że sama Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega przed nadmiernym optymizmem, bowiem pandemia COVID-19 na świecie nie zbliża się jeszcze do końca.

Eksperci ostrzegają, że jesienią może nastąpić znaczący wzrost zachorowań, a zwłaszcza zgonów.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (26)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

rybak
rybak 03.07.2020, 15:07
Podobno statystyczna niemra zmienia gacie raz na trzy tygodnie więc nie ma sensu otwierać granice,bo niby skad te muchy i zapach śledzi jak na kutrze rybackim
Europejka
Europejka 03.07.2020, 13:47
Oby do tego nigdy nie doszło.. Przyzwyczaiłam sie do wolności i otwartych granic. Oba państwa mają z tego tylko korzyści.
koronus wirusos
koronus wirusos 03.07.2020, 13:44
Z tego co wiem o północy w niedzielę granica Polsko Niemiecka zamknięta.
kupiec gołopupiec
kupiec gołopupiec 03.07.2020, 15:00
Potwierdzam
brawo
brawo 03.07.2020, 11:59
A handel kwitnie!
....
.... 03.07.2020, 09:46
Niech lepiej Niemcy pilnuja swoich spraw i problemow. Polskie problemy niech pozostana polskie. Wscibskich przyjaciol i hipokrytow nie poszukujemy!
Fakt
Fakt 03.07.2020, 13:48
Miliardy na stół i morda w kubeł no nie? Typowy pi sdziel.
su
su 03.07.2020, 09:44
Niemcy niech pilnują swojego nosa , bo ich "troska" już nie raz kończyła się wojną. Coś mi się wydaje, że z tym uwielbieniem dla dewiacji powtarza się historia z Republiki Weimarskiej opisana w "Różowej Swastyce" kiedy to w oparciu o zradykalizowane zgrupowania dewiantów tworzono podwaliny NSDAP. Tylko patrzeć, jak w którymś z berlińskich barów dla dewiantów objawi się nowy Hitleur, który zacznie się odwoływać do "dziejowej roli Niemiec" i swoje chore wizje zacznie wprowadzać w życie. Ze wszystkich narodów na świecie Niemcy mają najmniejsze moralne prawo pouczać Polaków. Rząd polski powinien dać temu wyraz odpowiednim, oficjalnym protestem, i usadzić tych pyszałków , zanim się na dobre rozhuśtają.
Dobra rada
Dobra rada 03.07.2020, 13:51
Ty przyjrzyj się swoim dewiantom..na Nowogrodzkiej.. Bo jak na razie oni bardziej dla nas niebezpieczni..
arora
arora 03.07.2020, 16:14
chyba dla ciebie
DKS
DKS 03.07.2020, 09:42
Do wszystkich cymbałów co chodzą i biadolą że po wyborach obostrzenia wrócą. Idioci czy naprawde myślicie, że cała europa znosi obostrzenia ze względu na wybory w Polsce ? Puknijcie sie w te durne łby
siii
siii 03.07.2020, 09:27
Już życie pokazało, że brak kontroli na granicach przyniosło złe skutki. Jestem za tym, by kontrole zachować, a kwarantannę znieść.
ju de cabaret
ju de cabaret 03.07.2020, 09:13

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Gfzk
Gfzk 03.07.2020, 08:55
A powinni dla Nich zamknąć, skoro niemcy nie pozwalają na jednodniowe wycieczki w kilku landach polakom to z jakiej racji oni mogą sobie do nas przyjeżdżać?
Demokracja
Demokracja 03.07.2020, 07:21
To oni jeszcze są w Szengen? Nawpuszczali nielegalnych imigrantów, to powinni być wykluczeni.
Fakt
Fakt 03.07.2020, 13:55
Widać u Niemców miłosierdzie większe niż w katolickiej Polsce.. Nie odwrócili oczu od dzieci wojny, głodu i placzu... Ale karna wrac i Niemcy nie tylko nie zbiednieli,... ale wiedzie im się jeszcze lepiej.
sii
sii 03.07.2020, 09:34

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

si
si 03.07.2020, 09:26
(...)
Skończ z mową nienawiści. Komentarz usunięty
administrator
Prezes
Prezes 03.07.2020, 01:35
Jeśli sondaże będą prognozowały kilku procentowe zwycięstwo Trzaskowskiego w II turze to oczywiście zrobimy przesiewowe testy dla kilkuset tysięcy Polaków i z powodu odkrytych nagle tysięcy nowych przypadków wprowadzimy stan nadzwyczajny zamykając granice i odwołując wybory. Głosujcie więc na Dudusia bo jak nie... to pożałujecie!
Mysza
Mysza 03.07.2020, 09:41
Święta prawda.....
kupiec
kupiec 03.07.2020, 01:06
JAk tylko otworzyli to pytali czy granica będzie ponownie zamknięta, bo skoro już raz była. Niedawno pytali czy to prawda,z e 1 lipca będzie zamknięta. teraz widzę termin się przesunął
uk
uk 03.07.2020, 09:50
Najpierw niech zapłcą odszkodowania wojenne i zwrócą dzieł sztuki co kradli na potegę.
Wniosek
Wniosek 03.07.2020, 13:58
Dali ci miasto w którym mieszkasz... I miliardy z Uni na które najwięcej płacą.... Dać palca chce rękę.
auroor
auroor 03.07.2020, 16:29
wniosek czemu odpowiadsz pod innymi nickami?troll niemiecko-ruski uwaga
Hipsz
Hipsz 03.07.2020, 16:06
Nic nie dali ,nikt nie kazal im atakowac ,a zycia milionow obywateli Polskich nie zwroca zlodzieje
kiki
kiki 03.07.2020, 16:31
Panie Hipsz, pan oszalał?

Pozostałe